Strona 42 z 445 PierwszyPierwszy ... 32333435363738394041424344454647484950515292142 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 411 do 420 z 4444

Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #411
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar esco1982
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    AR 166 3.0 V6 99r.,AR 147TI 1.6 TS 06r.
    Postów
    758

    Domyślnie

    Jak Fiat wprowadził MA to VW dopiero doszedł do bezpośredniego wtrysku paliwa i jeszcze dał ciała z pierścieniami w tych silnikach (firma z tak potężnym doświadczeniem i zapleczem technicznym). AR od zawsze miało nowatorskie rozwiązania w swoich silnikach i wprowadzała je do seryjnej produkcji. To Fiat w ostatnich latach zrobił najlepszy downsizing jeżeli chodzi o benzyne (1.4 TB potrafią ludzie kręcić do 220KM bez kucia!!!) Zrob to samo z 1.4 TSI i zobaczymy czy wytrzyma tyle co Fiatowski FIRE. Już o latach 60 i 70 nie będę wpominał.
    AR 146 1.4 BOXER, AR 147TI 1.6 TS, AR 166 3.0 V6

  2. #412
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    To nie wspominaj i ja naprawdę proponuje nie żyć przeszłością tylko wyjść poza podwórko pod nazwa alfaholicy i chociaż popatrzeć co oferują inni notabene pozycjonowani na rynku niżej niż Alfa. Fiat ma swoje 1.4, Renault ma 1.6 ponad 200KM w serii, Ford 1.5 200KM w serii, Kia 1.6 ponad 200 koni w serii. No ale Alfa ma 1.4TB... szkoda, że to 1.4TB 120KM to aktualnie najmocniejszy silnik benzynowy w Fiacie i w Giuliecie. Oczywiście Abarth ma z 1.4TB 180KM ale w 500-tce, która kosztuje ponad 110K zł czyli niewiele mniej niż oferuje konkurencja za auto segment/dwa wyżej mającym 250-280KM

  3. #413
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar 145Q
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Piotrków Trybunalski/Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD M-Jet 2004
    Postów
    735

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Podsumowałeś ile warty był ten wywód...

    - - - Updated - - -


    Ale bardziej udana niż 2.0 TB MA z Giulii czy mniej?
    I powiedz mi co Twój post wniósł do dyskusji

    --

    To na ile kręci się silnik po chip tunningu nie ma zbyt dużego wpływu na sprzedaż nowych samochodów.

    Na przestrzeni tylko 20 lat FCA miało regularnie dobre i bardzo silniki, mało wpadek. Podobnie jak z Giulią, jest to bardzo dobre auto a i tak się nie sprzedaje. Dlaczego?

  4. #414
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Bo ludzie jej nie chcą, a jak już chcą to są problemy z zakupem ot dlaczego. Jak ktoś nie siedzi na forach dla fanatyków tylko prowadzi firmę to za te same pieniądze woli kupić coś co w jego mniemaniu będzie pewniejsze. I nikt tu nie twierdzi, ze Audi czy BMW będą bardziej bezawaryjne bo moze być odwrotnie ale to Fiat sobie sam zapracował na opinię jaka teraz krąży i musi minąć kilka generacji aut aby ludzi się o tym przekonali. Dlaczego 156 sprzedało się 600K sztuk, a 159 tylko 240K szt? Może ludzie jednak nie byli zadowoleni ze 156 dlatego zrezygnowali z zakupu 159? Może Giulia i Stelvio też nie są tak udane jak niektórzy sądzą dlatego sprzedaż w porównaniu do zeszłego roku poszła aż o 40% w dół?

    W zeszłym roku w Pl sprzedało się prawie tyle samo przestarzałych Giuliett (353szt) co Giuli (370szt)... te wyniki mówią same za siebie.
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 26-08-2019 o 17:51

  5. #415
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,553

    Domyślnie

    Cytat Napisał esco1982 Zobacz post
    Jak Fiat wprowadził MA to VW dopiero doszedł do bezpośredniego wtrysku paliwa i jeszcze dał ciała z pierścieniami w tych silnikach (firma z tak potężnym doświadczeniem i zapleczem technicznym). AR od zawsze miało nowatorskie rozwiązania w swoich silnikach i wprowadzała je do seryjnej produkcji. To Fiat w ostatnich latach zrobił najlepszy downsizing jeżeli chodzi o benzyne (1.4 TB potrafią ludzie kręcić do 220KM bez kucia!!!) Zrob to samo z 1.4 TSI i zobaczymy czy wytrzyma tyle co Fiatowski FIRE. Już o latach 60 i 70 nie będę wpominał.
    Niestety, ale nie masz racji... Fiat wprowadził MultiAir na rynek w 2009 roku, a VW wtrysk bezpośredni zastosował w benzyniakach już bodaj w 2003 roku - 2.0 i 1.6 FSI.

  6. #416
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    W208 2.3
    Postów
    121

    Domyślnie

    Zaprośmy do tej dyskusji kogoś z FCA PL moze się wypowiedzą czy ich to martwi czy nie?Mam takie wrażenie ze ogólnie FCA nie ma parcia na wysoka sprzedaż tylko jakis tam poziom i tyle(jeśli mówimy o np Maserati czy AR).A tutaj panika,wieszczenie zgonu marki i wogole katastrofa.FCA zarabia na czym innym niż AR,mają(i znają) swoje miejsce w szeregu i już.Maja swoją pięciolatkę,osiągniecie celu częściowo przesunęli na przyszły rok,w maju 2020 bedzie kolejna pięciolatka to się okaże czy juz szykować kondukt dla Alfy czy będą nowe modele,jakie itp.Za bardzo się martwicie- to zadanie pana Manleya i spółki.Nie róbmy z siebie na sile specow od marketingu.Jest wielu producentow w podobnej sytuacji co AR.A sama Alfa raczej nigdy nie obiecywała Paneuropejskiej dominacji na rynku,monopolu we flotach czy małej Alfy „dla każdej gospodyni domowej”.
    Please.
    Pzdr

  7. #417
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Aktualnie FCA zanotowało stratę na początku roku więc można przyjąć, że nie zarabia. Gdyby zarabiali krocie to fakt mogą sobie utrzymywać przynoszące straty marki premium dla samego prestiżu (patrz VAG Bugatti), w wypadku gdy jednak cały koncern w europie jest na dołku to jak myślisz z czego najpierw zrezygnują? Z tego co przynosi straty czy zyski? W marcu fabryka w Cassino pracowała 10 dni z 21 roboczych, a w kwietniu 9 z 20 roboczych to chyba daje do myślenia nie?

  8. #418
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    W208 2.3
    Postów
    121

    Domyślnie

    Dobrze ale i tak wole poczekać i zobaczyć co się tak naprawdę wydarzy niż gdybać.Pewnie ze widze jak to wyglada w salonach(mamy juz druga nowa 500L wiec wiem jak wyglada gościnność wg FCA przynajmniej w PL).Wiem tez jak wyglada serwis(np.:”nie ma takiego auta z takim Vinem”.itp)Nie jestem Fanboyem,po prostu lubie ta markę a wiem ze nie raz i AR i wiele innych było w podobnych dołkach i działa do dzis.Nie lubie tego ciągłego porównywania do Vaga bo to jest troche bez sensu.Oczywiscie po przejęciu by zyskali a patrząc na wspólna historie Niemiec i Włochów (he he)na pewno nie zabiliby z czystej radochy takiej legendy jak AR-bo tu się chyba zgodzimy wzyscy ze ma świetna historie.
    Pożyjemy-zobaczymy

  9. #419
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar esco1982
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    AR 166 3.0 V6 99r.,AR 147TI 1.6 TS 06r.
    Postów
    758

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Niestety, ale nie masz racji... Fiat wprowadził MultiAir na rynek w 2009 roku, a VW wtrysk bezpośredni zastosował w benzyniakach już bodaj w 2003 roku - 2.0 i 1.6 FSI.
    Masz rację, dokładnie w 2002r. w tym samym roku AR wypuszcza JTS a tak naprawdę pierwsze było Mitsubishi i ich GDI. Ale to nie zmienia faktu, że Fiat i AR pracują nad kolejnymi innowacjami i tak jak napisałeś w 2009 wypuszczają silniki z MA a tego nikt wcześniej nie próbował.


    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    To nie wspominaj i ja naprawdę proponuje nie żyć przeszłością tylko wyjść poza podwórko pod nazwa alfaholicy i chociaż popatrzeć co oferują inni notabene pozycjonowani na rynku niżej niż Alfa
    Ale nie możesz człowieku zrozumieć, że mnie inni nie interesują. Widać, że się nie dogadamy bo Ty nigdy nie byłeś, nie jesteś i nie będziesz alfaholikiem a tym bardziej pasjonatem motoryzacji bo z Twoich wypowiedzi wynika, że samochód to dla Ciebie metalowa puszka na kołach jeżdżąca do przodu i do tyłu i skręcająca w prawo i lewo a dla mnie i dla wielu innych to coś więcej. Masz fajny samochód i z fajną mocą a siedzisz cały dzień na forum i oczerniasz AR - wytłumacz mi co Ci to daje i co chcesz tym osiągnąć. Mam wrażenie że jakby jutro ogłosili upadłość to byś skakał z radości.

    Żeby zrozumieć że AR nie chce być taka jak VW wystarczy obejrzeć reklamę Giulli i Stelvio - nikt tam się nie chwali waszym pie.... infoteiment i innymi pierdołami tylko pokazuje dwa piękne samochody na torze - kwintesencja motoryzacji!!!
    AR 146 1.4 BOXER, AR 147TI 1.6 TS, AR 166 3.0 V6

  10. #420
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    .
    Postów
    574

    Domyślnie

    No kwintesencja, której jak widać nikt nie chce. Ale na szczęście są tacy PRAWDZIWI PASJONACI jak ty którzy utrzymają te markę.

    Chyba że ewentualnie jednak nie.

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory