Strona 44 z 445 PierwszyPierwszy ... 34353637383940414243444546474849505152535494144 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 431 do 440 z 4444

Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #431
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    .
    Postów
    574

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Po prostu jest coraz więcej motojanuszy, którzy kupują auta nie dlatego, że są interesujące mechanicznie. Nadchodzi era infotainmentu i bezpłciowości.
    Tak i trzeba się z tym niestety pogodzić, bo samochody mało kogo interesują obecnie jako takie i nie zanosi się aby to się miało zmienić.

  2. #432
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Ci motojanusze to klienci z kasa kupujący auta w salonie. Większość miłośników motoryzacji rozsianych po internetach to teoretycy, marzyciele ale oni wiedzą najlepiej co by było najlepsze dla marki i co powinna ona wypuszczać. Gdyby mieli kasę to by kupili... taaa inaczej się rozporządza kasą w myślach, a inaczej mając kasę na koncie i wydając 200K ciężko zarobionych złotówek na auto wtedy decyzja robi się trudniejsza. Mam wrażenie, ze tacy sami miłośnicy teoretycy siedzą w FCA. Mozna w obrębię jednej marki zrobić januszowóz napędzający sprzedaż i w tą samą karoserię wpakować auto dla entuzjastów. Można kupić Audi z napędem FWD i 1.8 pod maską, a można z V8 biturbo. Zadowolony janusz i miłośnik ale gdyby nie Ci pierwsi koncerny nie miały by kasy na opracowanie aut dla tych drugich. Gdyby nie motojaszune kupujący Tipo i Pandy FCA nie miało by tyle kasy na opracowanie od podstaw Giuli i Stelvio ;]
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 26-08-2019 o 21:09

  3. #433
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar esco1982
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    AR 166 3.0 V6 99r.,AR 147TI 1.6 TS 06r.
    Postów
    758

    Domyślnie

    [QUOTE=Pływak;2186092]Brerą też nie byłem na torze wiec pewnie nie mam racji, że prowadziła się kiepsko? Ty ile razy byłeś Alfą 1.6 na torze, że doceniasz jej właściwości jezdne? I dlaczego alfy z 1.4 i 1.6, a nie busso jako miłośnik motoryzacji? ;] [/QUOT

    Na temat Brery się nie wypowiadam powiem tylko że to piękny ale zarazem dziwny samochód (nie jestem ślepym wyznawcą). Żeby docenić właściwości jezdne pojazdu z silnikiem 1.6 nie trzeba jechać na tor wystarczą kręte drogi których na mazurach jest pełno- uwielbiam jak na ogonie siedzi mi jakiś koleś i po pierwszym lepszym zakręcie zostaje w tyle żeby potem na prostej znowu usiąść na ogon i zakręt i tak w kółko - ja wiem że są rożni kierowcy ale większość ludzi posiada samochody zbyt mocne na ich potrzeby i możliwości. Ale tym masz 5s do setki? A to już inna liga i zabawa, żeby w 100% docenić ten wóz trzeba jechać na tor. Na utrzymanie busso w takiej kondycji jakiej Ja bym chciał to na tą chwilę mnie nie stać ale myślę o tym intensywnie, uwierz mi. A swoją drogą FIAT mógłby wskrzesić busso w postaci 2.0 V6 MA w wersji z turbo i bez - piękny dźwięk i pewnie ładne moce by miały (takie marzenie). Ja nie chcem się z Tobą kłócić ani Ci dogryzać nie o to w tym chodzi. Ale mając 300+ pod maską to bym nie wysiedział i musiałbym jechać na tor.
    AR 146 1.4 BOXER, AR 147TI 1.6 TS, AR 166 3.0 V6

  4. #434
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    A co za różnica czy 300 czy 120? Zawsze mnie bawi takie podejście ludzi, ze olaboga 300 koni. Przejedz się kiedyś takim autem i zobaczysz, że to normalne cywilizowane auto, którym można jeździć na co dzień i doceniać jego walory jezdne podczas zwykłej jazdy, a ze nie wykorzystasz na publicznej drodze w 100%? Zgadza się ale swojego 1.6 też nie wykorzystasz z tym, ze do póki nie pojedziesz na tor to wydaje Ci się, ze wykorzystujesz. Miałem tak ze swoją 147ką

    Co do Busso to już pisałem. Całą linie chciał odkupić Cosworth od Fiata ale Ci się nie zgodzili i uśmiercili silnik, sami nie wezmą innemu nie dadzą

  5. #435
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Większość miłośników motoryzacji rozsianych po internetach to teoretycy, marzyciele ale oni wiedzą najlepiej co by było najlepsze dla marki i co powinna ona wypuszczać. Gdyby mieli kasę to by kupili... ]

    Po prostu jest coraz więcej motojanuszy, którzy kupują auta nie dlatego, że są interesujące mechanicznie.
    [MENTION=25095]magil[/MENTION], [MENTION=56802]plywak[/MENTION]

    Tak z czystej ciekawości, sami do których grup klientów się zaliczacie?

    Bez obrazy, ale ta dyskusja wygląda trochę tak:
    ktoś wybiera nudne, ale praktyczne auto - 'janusz'
    Ktoś inny kupuje używane - 'wszarz /biedak najlepiej niech siedzi cicho i się nie wypowoada'

    Ludzie mają różne motywacje zakupowe, jeden ceni względy estetyczne, inny święty spokój zwiazany z eksploatacją, kolejny emocje, a jeszcze inny reperuje sobie samoocenę i td. Ale chyba nie ma co się wzajemnie obrażać

  6. #436
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    08 2019
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 Super
    Postów
    102

    Domyślnie

    Radosne Ein Volk Ein Reich Ein Auto! ciśnie się na usta czytając komentarze entuzjastów oddania AR w niemieckie ręce.

    Ad meritum.
    Czy sprzedaż Giulii jest faktycznie taka fatalna?
    1. Spadek sprzedaży w 4 roku od premiery jest naturalny.
    2. Porównując sprzedaż Giulii do faktycznej konkurencji, nie masowych produktów, tylko aut z segmentu średnich, usportowionych sedanow dla klientów z odrobiną fantazji, chcących się wyróżnić tj. Jaguar Xe, Lexus Is300, Infiniti q50, ewentualnie Volvo s60 zdecydowanie wstydu nie ma - do sprawdzenia w necie - co nie znaczy, że nie mogło i powinno być lepiej - o powodach napisano już sporo.

    Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

  7. #437
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Ja tak posrodku bo w sumie mogłem kupić nową Meganke 4 z 1.2 za podobna kase co uzywane 3 RS a tak powaznie to jak pisalem Ci "motojanusze" to osoby napędzające rynek i dzięki nim koncerny mają kase na opracowanie kolejnych wersji. To dzieki temu, ze ostatniej pandy i nowego tipo poszlo w sumie 1,5 miliona sztuk FCA mogło zrobić wielkie bum zaczynając od premiery topowej wersji Giuli. Czy ktoś dla kogo auto to puszka do przemieszczania z punktu a do b jest kimś gorszym niż ten co uważa się za milosnika? W zadnym wypadku.

  8. #438
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,549

    Domyślnie

    Cytat Napisał IlCapitano Zobacz post
    Radosne Ein Volk Ein Reich Ein Auto! ciśnie się na usta czytając komentarze entuzjastów oddania AR w niemieckie ręce.

    Ad meritum.
    Czy sprzedaż Giulii jest faktycznie taka fatalna?
    1. Spadek sprzedaży w 4 roku od premiery jest naturalny.
    2. Porównując sprzedaż Giulii do faktycznej konkurencji, nie masowych produktów, tylko aut z segmentu średnich, usportowionych sedanow dla klientów z odrobiną fantazji, chcących się wyróżnić tj. Jaguar Xe, Lexus Is300, Infiniti q50, ewentualnie Volvo s60 zdecydowanie wstydu nie ma - do sprawdzenia w necie - co nie znaczy, że nie mogło i powinno być lepiej - o powodach napisano już sporo.

    Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
    Z Volvo to raczej kiepskie porównanie...
    O ile S60 sprzedało się od stycznia do czerwca rzeczywiście bardzo mało, bo w Europie zaledwie 2257 sztuk, przy 5084 sztukach Giuli, to Volvo oferuje również wersję kombi, czyli V60, które sprzedało się w tym okresie w ilości 31484 sztuk.
    Ostatnio edytowane przez FXX ; 26-08-2019 o 22:38

  9. #439
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    jak w dzisiejszych czasach z dostępnością ori gadżetów AR w salonach? pamiętam że kiedyś każde zapytanie o cokolwiek powodowało patrzenie kmiota - sprzedawcy jak na idiotę...
    próbowano też kiedyś w ASO sprzedać mi podróbki dywaników (polskie gówno niskiej jakości i o fatalnym wyglądzie) nielegalnie oznakowane logo AR podczas gdy podawałem
    numer kompletu ori do zamówienia
    ...

  10. #440
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,464

    Domyślnie

    Sumując.
    Brakuje mocnej benzyny w giuliettcie powiązane z dużym telewizorem w środku i zmiany wyglądu na zewnątrz.
    Brakuje giuli kombi
    Brakuje słabszych wersji giuli oraz coś pośredniego pomiędzy qv a velocze.
    No i telewizora w środku.
    Brakuje modelu pokroju MiTo
    System sprzedaży i finansowania jest mało konkurencyjny.
    Obsługa kupującego jest do bani
    .........
    Pominąłem coś?
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory