Strona 45 z 445 PierwszyPierwszy ... 35363738394041424344454647484950515253545595145 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 441 do 450 z 4444

Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #441
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobby Zobacz post
    [MENTION=25095]magil[/MENTION], [MENTION=56802]plywak[/MENTION]

    Tak z czystej ciekawości, sami do których grup klientów się zaliczacie?

    Bez obrazy, ale ta dyskusja wygląda trochę tak:
    ktoś wybiera nudne, ale praktyczne auto - 'janusz'
    Ktoś inny kupuje używane - 'wszarz /biedak najlepiej niech siedzi cicho i się nie wypowoada'

    Ludzie mają różne motywacje zakupowe, jeden ceni względy estetyczne, inny święty spokój zwiazany z eksploatacją, kolejny emocje, a jeszcze inny reperuje sobie samoocenę i td. Ale chyba nie ma co się wzajemnie obrażać
    Osoba wybierająca praktyczne i ekonomicznie uzasadnione auto to nie jest janusz. To jest rozsądne. Ale do motojanusza bliżej takiemu, który wybiera samochód pod kątem kolorowych wyświetlaczy i pieprzy głupoty na temat prawdziwej motoryzacji. Nie mam na celu obrażanie kogokolwiek, choć pewnie prawda kogoś zaraz zakole... Zwykłem nazywać rzeczy po imieniu po prostu.

    Jak pisałem wcześniej - ja nowych aut nie kupuję, ponieważ wywalanie grubej kasy na ten cel jest dla mnie głupie. Nowymi (lub prawie) najeżdżę się gdzie indziej.

    - - - Updated - - -

    Chyba ktoś z FCA przeczytał te żale. Usłyszałem przed chwilą w RMF reklamę o wyprzedaży rocznika 2018 z rabatem do 26% (to ile wynosi marża producenta??) oraz 3 letnią gwarancją.

  2. #442
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotriix Zobacz post
    Sumując.
    Brakuje mocnej benzyny w giuliettcie powiązane z dużym telewizorem w środku i zmiany wyglądu na zewnątrz.
    Brakuje giuli kombi
    Brakuje słabszych wersji giuli oraz coś pośredniego pomiędzy qv a velocze.
    No i telewizora w środku.
    Brakuje modelu pokroju MiTo
    System sprzedaży i finansowania jest mało konkurencyjny.
    Obsługa kupującego jest do bani
    .........
    Pominąłem coś?
    Z grubsza by się zgadzało
    Ogólnie Giulietta przydałaby się nowa i nie zaszkodziłaby w wersji kombi, też pojawiły się takie sugestie
    No przydałby się pewnie suvo/crossover kompaktowy no ale ma być Tonale
    Czyli ogólnie poszerzenie gamy modelowo/nadwoziowej w tym coś małego zamiast Mito
    Polepszenie standardów przed jak i posprzedażowych
    No i aby zachęcić nowych potencjalnych Klientów i przełamać stereotypy awaryjności może tak 3 lata gwarancji w cenie

  3. #443
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    No i aby zachęcić nowych potencjalnych Klientów i przełamać stereotypy awaryjności może tak 3 lata gwarancji w cenie
    Dokładnie! Takie coś można wykorzystać marketingowo przecież!
    Np.:
    Obawiasz się awaryjności nowej Alfa Romeo? My nie, dlatego dajemy teraz nawet 5 lat gwarancji!

    I dają 3 lata normalnej + 2 przedłużonej z wykluczeniami (jak inni). FCA załatwiłoby w ten sposób dwie pieczenie na jednym ogniu: przełamało stereotyp i zmniejszyło spadek wartości aut.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  4. #444
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    I dają 3 lata normalnej + 2 przedłużonej z wykluczeniami (jak inni)
    Podpisuję się pod tym, kolega miał kiedyś Kia, naklejka jak byk 7 lat gwarancji, jak co do czego to po 2 latach, było tam więcej wyłączeń niż to co obowiązywało jak co do czego, ale i tak większości zapadła w pamięć siedmioletnia gwarancja.

  5. #445
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    tak, brakuje ducha marki w designie dwóch współczesnych modeli, szczególnie w tym większym
    flotowe golasy na 16tkach też splendoru nie dodają... a na postrzeganie modelu jak najbardziej mają wpływ
    ...

  6. #446
    Użytkownik Świeżak Avatar piotruś1
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Giulietta Veloce / Subaru Forester 2,5XT / Hyundai I30N Performance / Ioniq 6
    Postów
    140

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotriix Zobacz post
    Sumując.
    Brakuje mocnej benzyny w giuliettcie powiązane z dużym telewizorem w środku i zmiany wyglądu na zewnątrz.
    Brakuje giuli kombi
    Brakuje słabszych wersji giuli oraz coś pośredniego pomiędzy qv a velocze.
    No i telewizora w środku.
    Brakuje modelu pokroju MiTo
    System sprzedaży i finansowania jest mało konkurencyjny.
    Obsługa kupującego jest do bani
    .........
    Pominąłem coś?

    Kawa w ASO jest niesmaczna, a pani Dorotka zbyt rzadko się uśmiecha ;-)

  7. #447
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Osoba wybierająca praktyczne i ekonomicznie uzasadnione auto to nie jest janusz. To jest rozsądne. Ale do motojanusza bliżej takiemu, który wybiera samochód pod kątem kolorowych wyświetlaczy i pieprzy głupoty na temat prawdziwej motoryzacji. Nie mam na celu obrażanie kogokolwiek, choć pewnie prawda kogoś zaraz zakole... Zwykłem nazywać rzeczy po imieniu po prostu.

    Jak pisałem wcześniej - ja nowych aut nie kupuję, ponieważ wywalanie grubej kasy na ten cel jest dla mnie głupie. Nowymi (lub prawie) najeżdżę się gdzie indziej.

    - - - Updated - - -

    Chyba ktoś z FCA przeczytał te żale. Usłyszałem przed chwilą w RMF reklamę o wyprzedaży rocznika 2018 z rabatem do 26% (to ile wynosi marża producenta??) oraz 3 letnią gwarancją.
    Kolego głupie to jest to co ty pieprzysz o kupowaniu nowych aut. To skąd miały by się brać te wypierdziane używki, kt kupujesz i cieszysz się jak szczerbaty po zobaczeniu pucharów?
    Ja wolę nowe. Właśnie dlatego. A jak sam widzisz twoja potrzebe skosztowania jazdy nowym zaspokajasz w inny sposób, bo jakichś glupek kupił nowe i dal ci do eksploatacji. A Ty Jeszce to krytykujesz. Czyste cwaniactwo.

  8. #448
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.4 Q-TRONIC FWD
    Postów
    244

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Jak pisałem wcześniej - ja nowych aut nie kupuję, ponieważ wywalanie grubej kasy na ten cel jest dla mnie głupie. Nowymi (lub prawie) najeżdżę się gdzie indziej.
    To jakie w ogóle znaczenie ma Twoje zdanie nt. marek i motoryzacji? Przecież w żaden sposób nie dokładasz się do tego, aby którykolwiek producent rozwijał swoje konstrukcje i opracowywał nowe modele (i nawet nie planujesz, że kiedykolwiek się dołożysz). Tak na prawdę Ty siebie możesz nazywać "alfaholikiem" ale dla Alfy jesteś tylko złomiarzem (bez urazy).

    I to są właśnie ci słynni "pasjonaci motoryzacji", za nazwanie których zwykłymi bid***mi dostałem warna. A jak inaczej ich nazwać? Cała ich rzekoma miłość do motoryzacji sprowadza sie do czekania, aż ktoś zamożniejszy kupi auto, pojeździ a oni za bezcen ściągną o Niemca i odpicują. Jeszcze mają czelność mieć wymagania wobec producentów, jak gdyby byli jakimkolwiek targetem xD

    Wychodzi na to, że pan Janusz kupujący Passata 2.0 w Comfortlinie z salonu jest większym pasjonatem motoryzacji niż dumny kierowca wypierdzianej, 20 letniej 147 bo dzięki temu pierwszemu VAG ma środki na opracowanie np. Chirona a ten drugi nawet części w ASO nie kupi tylko poleci po zamiennik xD I żeby nie było - nie ma w tym nic złego, dopóki się pokornie siedzi cicho i czeka aż się ów passat Januszowi znudzi i zechce nam odsprzedać ale jak już się zaczyna wyzywanie od "motojanuszy" no to już nie halo trochę.

  9. #449
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar esco1982
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    AR 166 3.0 V6 99r.,AR 147TI 1.6 TS 06r.
    Postów
    758

    Domyślnie

    Myślę że każdy chciałbym mieć nowe auto ale są w życiu ważniejsze rzeczy niż kupno nowego auta. A sam zakup nowego auta jest ekonomicznie nie uzasadniony bo tracisz w przeciągu 3 lat 20-30% wartości co jest chore.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Wloczykij Zobacz post
    Wychodzi na to, że pan Janusz kupujący Passata 2.0 w Comfortlinie z salonu jest większym pasjonatem motoryzacji niż dumny kierowca wypierdzianej, 20 letniej 147 bo dzięki temu pierwszemu VAG ma środki na opracowanie np. Chirona a ten drugi nawet części w ASO nie kupi
    Widzę że to do mnie, wpadnij to Ci pokaże tą wypierdziana 147 i kupę faktur z ASO i porównamy z Twoją 159
    Panie wszystkowiedzacy.
    AR 146 1.4 BOXER, AR 147TI 1.6 TS, AR 166 3.0 V6

  10. #450
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar FilipoInzhagi
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 była Stelvio 200
    Postów
    546

    Domyślnie

    Włóczykij czy jak Cię tam zwią...to jest luźna dyskusja na w.w temat więc się tak nie napinaj i nie wyjeżdżaj z takimi tekstami...bo pokazujesz tylko poziom jaki reprezentujesz.


    Wysłane z mojego SM-G850F przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory