Strona 47 z 445 PierwszyPierwszy ... 37383940414243444546474849505152535455565797147 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 461 do 470 z 4444

Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #461
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    Pozwolicie ,że uzupełnię dyskusję nowe -używane i kto bardziej łozy na rozwój .
    W sumie to każdy z nich.
    Dlaczego?
    Już tłumaczę
    1 Zysk firmy to nie tylko sprzedaż nowych aut
    2.Zysk firmy to póżniejszy serwis aut używanych / części zamienne i obsługa/
    i są firmy a do nich należy FCA gdzie to ,,póżniej ,, daje im większą kasę jak sama sprzedaż.
    Dlatego podział jaki ktoś parę postów wcześniej zrobił jest co najmniej chybiony.
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  2. #462
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotriix Zobacz post
    2.Zysk firmy to póżniejszy serwis aut używanych / części zamienne i obsługa/
    i są firmy a do nich należy FCA gdzie to ,,póżniej ,, daje im większą kasę jak sama sprzedaż.
    Pełna zgoda, pod warunkiem że nie robimy tego kompletnie z udziałem zamienników oraz samemu czy z pomocą przysłowiowego Pana Kazia

  3. #463
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar esco1982
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    AR 166 3.0 V6 99r.,AR 147TI 1.6 TS 06r.
    Postów
    758

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotriix Zobacz post
    Zysk firmy to póżniejszy serwis aut używanych / części zamienne i obsługa/
    i są firmy a do nich należy FCA gdzie to ,,póżniej ,, daje im większą kasę jak sama sprzedaż.
    Przecież to jest jasne jak słońce!

    Ja na swoją zapierdziałą 147 przez 4 lata użytkowania zostawiłem w ASO jakieś 12K zł czyli trochę mniej niż zapłaciłem za sam samochód i ne były to awarie (wymiany rozrządu + wariator, zawieszenie, i inne) ale co Ja się tu wypowiadam, przecież Ja nie wspieram rozwoju motoryzacji, jestem tylko zwykłym biedakiem w małym starym samochodzie za, którym gdzie nie pojadę oglądają się ludzie... szkoda naprawdę czasu...
    AR 146 1.4 BOXER, AR 147TI 1.6 TS, AR 166 3.0 V6

  4. #464
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    MiTo
    Postów
    232

    Domyślnie

    i to jest piękne, że 13 letnią 147 serwisujesz w ASO. Ja tak samo moje MiTo, mimo, że ma już 10 lat i 190 tys. przebiegu.

  5. #465
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    Myślałem że Alfaholicy to coś a la elitarne grono, ludzie na poziomie, miłośnicy prawdziwej motoryzacji, pasjonaci, pod prąd i wbrew wszystkiemu czasem. A tu takie zdziwko ;p

    Ten temat to teraz taka, za przeproszeniem, gównoburza że jak dla mnie to się do zamknięcia nadaje.

    Tak mi się skojarzyło:
    https://www.youtube.com/watch?v=SnkZGN_xIVs

  6. #466
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Pełna zgoda, pod warunkiem że nie robimy tego kompletnie z udziałem zamienników oraz samemu czy z pomocą przysłowiowego Pana Kazia
    Za produkcję zamienników FCA też dostaje kasę.
    To jest tak ogromny biznes ,że szkopy świadomie blokują rozwój elektryków bo tam nie za bardzo jest jak zarobić.
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  7. #467
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Zapewne właśnie z tego powodu do GTA i do niektórych Busso brakuje już części
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  8. #468
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    MiTo
    Postów
    232

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotriix Zobacz post
    Za produkcję zamienników FCA też dostaje kasę.
    a nie jest tak, że Magneti Marelli produkuje dla Alfy i Fiata części tzw. drugiego sortu? coś takiego jak Vw Economy.

  9. #469
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wloczykij Zobacz post
    To jakie w ogóle znaczenie ma Twoje zdanie nt. marek i motoryzacji? Przecież w żaden sposób nie dokładasz się do tego, aby którykolwiek producent rozwijał swoje konstrukcje i opracowywał nowe modele (i nawet nie planujesz, że kiedykolwiek się dołożysz). Tak na prawdę Ty siebie możesz nazywać "alfaholikiem" ale dla Alfy jesteś tylko złomiarzem (bez urazy).

    I to są właśnie ci słynni "pasjonaci motoryzacji", za nazwanie których zwykłymi bid***mi dostałem warna. A jak inaczej ich nazwać? Cała ich rzekoma miłość do motoryzacji sprowadza sie do czekania, aż ktoś zamożniejszy kupi auto, pojeździ a oni za bezcen ściągną o Niemca i odpicują. Jeszcze mają czelność mieć wymagania wobec producentów, jak gdyby byli jakimkolwiek targetem xD

    Wychodzi na to, że pan Janusz kupujący Passata 2.0 w Comfortlinie z salonu jest większym pasjonatem motoryzacji niż dumny kierowca wypierdzianej, 20 letniej 147 bo dzięki temu pierwszemu VAG ma środki na opracowanie np. Chirona a ten drugi nawet części w ASO nie kupi tylko poleci po zamiennik xD I żeby nie było - nie ma w tym nic złego, dopóki się pokornie siedzi cicho i czeka aż się ów passat Januszowi znudzi i zechce nam odsprzedać ale jak już się zaczyna wyzywanie od "motojanuszy" no to już nie halo trochę.
    Tzn że czujesz się dotknięty?
    Tak samo ja czuję się dotknięty sytuacją na rynku motoryzacyjnym i jedyne co mogę zrobić to pomarudzić tutaj. Zresztą nawet gdybym kupił nowe auto, to i tak świata nie zmienię. I też nic nie poradzę, że dla mnie wydanie 200k moich własnych netto pieniędzy na nowe auto jest głupie. Wolę lokować pieniądze tam, gdzie 20% nie wyleci z rury wydechowej po opuszczeniu bramy dealera.
    I żeby było jasne - nie wyśmiewam ani nie neguję kupowania nowych aut. Każdy robi z własną kasą co mu się podoba. Po prostu ja do tematu mam inne podejście.

  10. #470
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.4 Q-TRONIC FWD
    Postów
    244

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Tzn że czujesz się dotknięty?
    A niby czym? Wytykam po prostu hipokryzję. Albo przynajmniej się staram.

    Tak samo ja czuję się dotknięty sytuacją na rynku motoryzacyjnym i jedyne co mogę zrobić to pomarudzić tutaj. Zresztą nawet gdybym kupił nowe auto, to i tak świata nie zmienię. I też nic nie poradzę, że dla mnie wydanie 200k moich własnych netto pieniędzy na nowe auto jest głupie
    Bo to jest głupie. I dlatego też nikt tak nie robi (albo może raczej mało kto). Zyjemy w erze leasingów i najmów długoterminowych. Inna sprawa, że w PL najem konsumencki jest horrendalnie drogi ale w DE taka forma nabycia auta jest powszechna, żaden Helmut nie leci do salonu z 40K Euro w zębach. W każdym razie można nabyć auto poleasingowe z salonu na kolejny leasing który już jest jak najbardziej przystępny cenowo i mamy auto całkiem świeże (ja tak planuję zrobić jak uda mi się 159 opchnąć).

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory