Strona 50 z 445 PierwszyPierwszy ... 404142434445464748495051525354555657585960100150 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 491 do 500 z 4444

Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #491
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rost29 Zobacz post
    Totalne brednie.
    A co, może Seat to premium?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał :-) Zobacz post
    Tak tylko Gulia nie jest w kombi - tak bym pewnie kupił. Suv odpada - nie lubię wysoko siedzieć.
    Hmm to znaczy że masz inne auto jeszcze niż Giulietta?

  2. #492
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Cytat Napisał Quadrifoglio156 Zobacz post
    Włosi całkowicie olali ludzi którzy dużo jeżdżą albo pokonują długie trasy. Nie ma dla nich auta ani we Fiacie, ani w Alfie ani tym bardziej Lancii - która byłaby marką do tego stworzoną.
    Z ciekawości: jaki typ auta uważasz za odpowiedni dla takich zastosowań?

  3. #493
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzemol
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    Ja do takich zastosowań widzę segment E i po 166 Alfa nie miała takiego auta

  4. #494
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Quadrifoglio156
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    czarny
    Postów
    420

    Domyślnie

    Cytat Napisał Shimmy Zobacz post
    Z ciekawości: jaki typ auta uważasz za odpowiedni dla takich zastosowań?
    Duże auto z pokaźnym rozstawem osi, sedan z dobrym wyciszeniem i systemami pomagającymi kierowcy (elektryczne fotele, ledy i klimatyzacja, audio, tempomat, asystent pasa ruchu, kamera cofania i czujniki). Do tego dobra nawigacja, nie musi być koniecznie fabryczna. Dla wymagających dobry automat.

    Nie wdając się w ocenę poszczególnych samochodów, z nowych:
    - Mondeo
    - BMW5
    - A6
    - Mercedes E
    - Toyota Camry
    - Opel Insignia
    - Lexus ES?
    - Volvo 60/80
    - Superb


    Natomiast należy sobie zdawać sprawę, że w mieście, szczególnie w ciasnych centrach, tego typu samochód będzie problematyczny ze względu na gabaryty i masę.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Rost29 Zobacz post
    Totalne brednie.

    Dzięki za konstruktywną dyskusję.
    Powtórzę jeszcze raz - to tylko SEAT - marka bez historii, liftowany VW/Skoda. Nawet FIAT ma lepszą i większą historię niż Seat.
    Musisz to przeżyć, przykro mi.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Myślę, że znajomość marki Cupra jest na poziomie Abartha. Zapytaj zwykłego zjadacza chleba co to Abarth
    Obawiam się jednak, że po ostrym marketingu by VAG za 10 lat Cupra będzie 10x bardziej rozpoznawalna niż Abarth. Co jest smutne, biorąc pod uwagę dość bogatą historię tego drugiego.
    Zapewne tak. Tyle, że kolega wcześniej zapędził się twierdząc, że Cupra to będzie marka premium.
    Chciałoby się powiedzieć jak Nikodem Dyzma " A g..... !"
    Ostatnio edytowane przez Quadrifoglio156 ; 29-08-2019 o 19:43
    Alfa 156 2.0; Alfa 156 1.8, Alfa 145 1.4, Alfa 156 2.5V6 Modyficata, Alfa Giulietta M-Air Distinctive Sport Edizione Autodelta.
    LEGENDA ALFA ROMEO: ALFETTA.PL

  5. #495
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    slask
    Auto
    Giuletta
    Postów
    95

    Domyślnie

    Cytat Napisał Shimmy Zobacz post
    Z ciekawości: jaki typ auta uważasz za odpowiedni dla takich zastosowań?
    Dla mnie Audi A4 którą wcześniej jeździłem. Ale Giulietta też jest super samochodem. Może poczekać na nowy model tylko kiedy on wyjdzie.... bo nie ukrywam, że jestem fanem marki.

  6. #496
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Cytat Napisał :-) Zobacz post
    Dla mnie Audi A4 którą wcześniej jeździłem. Ale Giulietta też jest super samochodem. Może poczekać na nowy model tylko kiedy on wyjdzie.... bo nie ukrywam, że jestem fanem marki.
    W takim razie czego brakuje Giulii do otrzymania dobre długodystansówki? Co ma A4 a nie ma Giulia? Bo jeśli chodzi o kryteria Quadrifoglio156 to żadne z tej pary nie ma aż tak pokaźnego rozstawu osi, wyciszenie pewnie na korzyść Audi, ale poza tym Giulia ma wszystko poza full LED

  7. #497
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Od 04.2021 159 SW 2.0 jtdm+, WCZEŚNIEJ; 159 2.2 JTS , 159 1.9 jtdm 8v, soft @sdero
    Postów
    460

    Domyślnie

    Cytat Napisał Quadrifoglio156 Zobacz post

    Zapewne tak. Tyle, że kolega wcześniej zapędził się twierdząc, że Cupra to będzie marka premium.
    Chciałoby się powiedzieć jak Nikodem Dyzma " A g..... !"
    Musisz zrozumieć, że od teraz Seat i Cupra to coś innego. Cupra będzie sportową marką premium, miedzy Audi a VW. Formentor jeszcze nie jest w sprzedaży, ale mają już mocnego globalnego partnera. Wyobraź sobie, że kilka razy w tygodniu ludzie na całym świecie,będą widzieć logo Cupra, we wszystkim, co jest zwiazane z klubem FC Barcelona, od ich rozgrzewki, po stadion, konferencje prasowe, jazdą tymi samochodami przez prezesów, zawodników itd, wszędzie gdzie był znaczek Audi, będzie teraz Cupra...nikt tego nie będzie już łączył z Seatem za kilka lat. Do tego ich przekaz na stronie internetowej jest jasny...jak jakość za tym pójdzie(a pewnie tak będzie) nikt nie powie, że to Seat...sorry niestety tak będzie.
    Niemcy potrafią robić dobry marketing w motoryzacji...z resztą zobacz zdjęcia w środku tego Formentora i zastanów się czy to seat...Włosi powinni, albo wprowadzić dużo nowych samochodów do oferty fiata i Alfa może dalej robić, dla "Nas" "wynalazki" albo ruszyć du..i znacznie powiększyć ofertę samej Alfy.

  8. #498
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    59

    Domyślnie

    Cytat Napisał mesque Zobacz post
    Na stronie podkreślają w przekazie, że Cupra Formentor, to pierwszy niezależny od Seata model, przy mocnym marketingu odniosą sukces.
    Ja tylko sprostuje że Formentor w topowej wersji będzie pod marką Cupra, natomiast w 'slabszych' nadal pod logo Seata. Różnica jest tylko taka, że premiera będzie pod marką Cupra. Piłkarze Barcelony nie będą mieli obowiązku jeździć samochodami Seata czy tam Cupry, mają się tylko z nimi pokazywać a jeździć mogą czym chcą.

  9. #499
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Od 04.2021 159 SW 2.0 jtdm+, WCZEŚNIEJ; 159 2.2 JTS , 159 1.9 jtdm 8v, soft @sdero
    Postów
    460

    Domyślnie

    Cytat Napisał fatcartman Zobacz post
    Ja tylko sprostuje że Formentor w topowej wersji będzie pod marką Cupra, natomiast w 'slabszych' nadal pod logo Seata. Różnica jest tylko taka, że premiera będzie pod marką Cupra. Piłkarze Barcelony nie będą mieli obowiązku jeździć samochodami Seata czy tam Cupry, mają się tylko z nimi pokazywać a jeździć mogą czym chcą.
    Nigdzie nie trafiłem na info, że słabsze odmiany będą jako Seat(podeślij link), za to jest info, że to coś oddzielnego i jeśli umowa będzie taka jak z Audi, zawodnicy będą musieli jeździć Cuprą na treningi i wszystkimi wydarzeniami związanymi z "pracą" tak jak musieli jeździć Audi, o czym pisał Zlatan w swojej książce. Nie mógł przyjeżdżać swoim Ferrari na treningi itd

    Dodatkowo, właśnie czytałem wywiad z CEO Cupry i mówił że chcą wprowadzić 7samochodów i zacząć konkurować z Alfa Romeo także wątpię, żeby seat dostał jakieś modele...aż 7? Specjalnie niby robione pod Cupre...ciekawe jak to wyjdzie finalnie..
    Ostatnio edytowane przez mesque ; 29-08-2019 o 20:13

  10. #500
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Quadrifoglio156
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    czarny
    Postów
    420

    Domyślnie

    Cytat Napisał :-) Zobacz post
    Dla mnie Audi A4 którą wcześniej jeździłem. Ale Giulietta też jest super samochodem. Może poczekać na nowy model tylko kiedy on wyjdzie.... bo nie ukrywam, że jestem fanem marki.
    Nie sądzę by A4 była najlepszym autem na długie trasy (mam na myśli dwupasmówki i autostrady z przebiegiem dziennym powyżej 600 km / cześciej 800-1000/ i jazdą nie raz w miesiącu. Do takich jazd lepsze są auta o numer większe, np A6 albo BMW 5 czy Superb albo duży Lexus.

    Co takiego jest w A4, że dla ciebie byłoby lepsze niż Giulia?
    Alfa 156 2.0; Alfa 156 1.8, Alfa 145 1.4, Alfa 156 2.5V6 Modyficata, Alfa Giulietta M-Air Distinctive Sport Edizione Autodelta.
    LEGENDA ALFA ROMEO: ALFETTA.PL

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory