Strona 53 z 445 PierwszyPierwszy ... 3434445464748495051525354555657585960616263103153 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 521 do 530 z 4444

Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #521
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Czytając ten wątek trudno oprzeć się refleksji, że Alfa Romeo jest autem, które wywołuje emocje . Że wśród tych, którzy lubią te auta -to zrozumiałe, natomiast trochę bardziej szczególne jest to, że są one tak duże wśród tych, którzy jej nie lubią, uważają ją za niepraktyczną, awaryjną, nietrwałą, tracącą szybko na wartości itp. , itd. Zauważyliście to dziwne zjawisko? Wśród innych marek raczej nie ma czegoś takiego- by np. przeciwnicy (lub tacy , którym się on nie podoba) ziali jadem na forum Seata, Skody, VW- że to auta nijakie, siermiężne, zbyt banalne i brzydkie. Ja nie odczuwam żadnej potrzeby by wejść na forum auta , które wcześnie miałem i które mi się dziś nie bardzo podoba i wygarnięcia tego co o tej marce myślę. Tak że Bobby, Quadrifolgio156 i inni- bądźcie wyrozumiali, -to nasze auta potrafią wzbudzać aż takie emocje wśród tych, którzy ich nie mają i są "bardzo zadowoleni" z innych (podobnie jest zresztą na ulicach, kierowcy np. VAG-ów mówiąc jakie to Alfy kiepskie, maja przy tym dziwne miny ).
    Co do wątku o braku praktyczności Alf- ja np. kupiłem GT nie dlatego by móc nim przewozić przedmioty wielkogabarytowe, ale co się okazało? Że ten model właśnie, doskonale sobie z tym radzi:
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bag.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	71.8 KB
ID:	261572  

  2. #522
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Brakuje tylko słowa jakże ostatnio modnego czyli "hejt" bo w dzisiejszych czasach każda krytyka nawet ta uargumentowana to hejt i "zianie jadem". Prosiłem już wcześniej aby mi podać cytaty gdzie ja tak bezpodstawnie jadę po AR albo gdzie pisałem, ze jej nie lubię. Ponadto siedzicie na forum Skody i Seata, że wiecie, ze tam nie siedzi jakiś alfiarz pisząc w kółko jakie to mają nudne auta bez "historii"?

  3. #523
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Ja z ciekawości czasem na takie fora zaglądam- nigdzie kogoś takiego nie zauważyłem- dlatego o tym napisałem. Że ciągle krytykujesz Alfę to chyba nietrudno zauważyć. A tak z ciekawości spytam, chyba miałeś kiedyś jakąś Alfę? Nie wiem czy dobrze kojarzę, ale to zdaje była GTA ?

  4. #524
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfist Zobacz post
    Brakuje tylko słowa jakże ostatnio modnego czyli "hejt"
    Kolega Alfist stwierdził jedynie niezaprzeczalny fakt, iż nie jest to typowe zjawisko by ktoś to delikatnie mówiąc krytykuje dana markę, sam posiadał auto tej marki kiedyś, ale już jakiś czas nie posiada, a mimo to był obecny, a tym bardziej tak aktywnie obecny na forum tej marki.
    Nie wiadomo czy jest to powodem że marka jest szczególna czy szczególny jest użytkownik, ale tak czy inaczej jest to ciekawe zjawisko i kolega to po prostu napisał.

  5. #525
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Wróć do pierwszego postu zobacz czego on dotyczy to się okaże, że ta krytyka to tylko wymienienie powodów sytuacji, której dotyczy temat. Gdyby bylo tak super jak tu niektórzy przedstawiają to tematu raczej by nie bylo.

    Źle kojarzysz, chociaż był tu chyba jeden użytkownik, który na Meganke RS się przesiadł z GTA, ja się przesiadłem z Brery ale rozumiem, że z dniem sprzedaży tracę prawo do komentowania? W sumie mnie tu już nie zdziwi bo jak zmienilem AR na Reno to już mnie tu nazwano sezonowcem... po prawie 8 latach jezdzenia alfami

    P.S. Na tym forum jest wielu byłych użytkowników AR nadal biorących udział w dyskusji niektórzy nawet zakladaja tematy ze swoimi nowymi autami ale rozumiem do póki ktoś nie smie krytykować jedynej słusznej marki jest ok ale jak ktoś napisze coś niekorzystnego to macie z tym problem.
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 30-08-2019 o 21:05

  6. #526
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfist Zobacz post
    Czytając ten wątek trudno oprzeć się refleksji, że Alfa Romeo jest autem, które wywołuje emocje . Że wśród tych, którzy lubią te auta -to zrozumiałe, natomiast trochę bardziej szczególne jest to, że są one tak duże wśród tych, którzy jej nie lubią, uważają ją za niepraktyczną, awaryjną, nietrwałą, tracącą szybko na wartości itp. , itd.
    To chyba nie jest tak. Mając kiedyś lub nadal Alfę często ludzie kupują inne auto, bo AR nie produkuje NIC co by im odpowiadało. I narzekają, bo chętnie by taką Alfę kupili, ale jej nie ma!
    Prosty przykład: ja sam kupiłem najpierw Mazdę 3, bo Giulietta nie była dostępna z silnikiem benzynowym 2.0, a niedawno Audi A5 coupe, bo AR nie produkuje porządnego coupe od wielu lat. Ostatnia Brera w najlepszej wersji (TBi) miała napęd na przód, słaby silnik i jest już stara.
    Inne marki dają wybór i można znaleźć to, co się chce. Alfa Romeo nie daje wyboru - albo bierzesz to co jest, albo spadaj.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  7. #527
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Prosty przykład: ja sam kupiłem najpierw Mazdę 3, bo Giulietta nie była dostępna z silnikiem benzynowym 2.0
    A to jakaś magia, że musi być 2.0? TBi połyka silnik Mazdy.

  8. #528
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Podejrzewam, ze dlatego, ze jak kupował to Giulietta z TBI to było 130k zł, a za Mazde pewnie dał poniżej 100k zł Aktualnie problem jest mniejszy z wyborem bo Alfa w Giuliettcie ma najmocniejsza benzynę 120KM
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 31-08-2019 o 06:25

  9. #529
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cena, wygląd, funkcjonalność - to się zgodzę. Ale żeby dla silnika? Jeździłem trochę tym 2.0 125 KM bodajże. W automacie. Padaczka Samo auto dość przyjemne jak na miejskie, ogólnie fajnie się tym jeździ. Ale żeby silniki były bardziej emocjonujące niż Alfowe to zdecydowanie nie...

  10. #530
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfist Zobacz post
    Ja z ciekawości czasem na takie fora zagladam...


    [MENTION=71461]alfist[/MENTION], mysle że są tacy ludzie którzy po prostu nie potrafią żyć bez uwagi otoczenia. Większość ich działań np. postów pisanych na forum można sprowadzic do jednej sentencji - "chce byc zauważona/ zauważony". Jak wiadomo, najłatwiej o uwagę gdy robi się lub mowi cos kontrowersyjnego - popisuje, przechwala, krytykuje, naśmiewa, prowokuje innych etc.

    Trzeba zrozumieć, ze ten kłopot leży głęboko wewnątrz nich. Nie można się unosić, bo te osoby nad tym z reguły nie panują. Przemyśl to.

    Co do GT, mialem ją krotko ale to bylo bardzo praktyczne auto, w dodatku jak na takie nadwozie bylo tam zaskakujaco duzo miejsca z tyłu.
    Ostatnio edytowane przez bobby ; 31-08-2019 o 18:12

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory