Strona 55 z 445 PierwszyPierwszy ... 5454647484950515253545556575859606162636465105155 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 541 do 550 z 4444

Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #541
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    146 1.4TS, GTV 2.0TS, Giulia. Była: 159 2.0JTDm
    Postów
    682

    Domyślnie

    Włosi mają opinię osób lekko podchodzących do życia. Na chwilę obecną AR produkuje ok 80 tys. samochodów rocznie. Wyobrażacie sobie co byłoby gdyby kazali im nagle robić 500 tysięcy?

  2. #542
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Koncern FCA produkuje też inne marki aut, jego egzystencja nie jest uzależniona tylko od Alfy. Może sobie pozwolić na chwilowe zmniejszenie sprzedaży jednej z marek, w innym momencie taka sytuacja może dotyczyć np. Fiata czy Jeepa. To wcale nie musi oznaczać sprzedaży marki , masowych zwolnień (zwolnienie 4500 ludzi ma też związek z Fiatem Panda), trwają intensywne prace przy Tonale, który ma szansę stać się hitem sprzedaży.

  3. #543
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Ty masz jakies wloskie korzenie alfist? Bo podejscie takie samo jak w zarządzie FCA czyli dobra mina do złej gry. Moze gdyby zamiast zwalniać 4500 szeregowych niczemu winnych pracownikow zwolnili 10 wyżej postawionych odpowiedzialnych za ten stan rzeczy to coś by się ruszyło. Czy Tonale stanie sie hitem sprzedaży? Trudno powiedzieć , Giulia i stelvio tez nim miały być. Pozyjemy zobaczymy oby się udało. Ja tam czekam na hot hatcha lub coupe suvy i inne crossovery nie trafiają w moje gusta.

  4. #544
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfist Zobacz post
    trwają intensywne prace przy Tonale, który ma szansę stać się hitem sprzedaży
    Oby nie dla naszych dzieci, bo przy tym tempie prac...
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  5. #545
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Nie mam żadnych włoskich korzeni, ale wiem że Alfa zawsze się różniła od innych marek masowo sprzedawanych aut, dlatego błędem jest porównywanie jej w każdym calu z nimi. Trochę Giulii i Stelvio już sprzedano, nie można mówić o żadnej klęsce, to co jest teraz jest to znaczny spadek sprzedaży w tym półroczu po chyba dwóch latach, może to mieć przecież różny ciąg dalszy, sprzedaż może jeszcze wzrosnąć. Tonale w odróżnieniu od Stelvio (a nawet Giulii) ma rasową stylistykę Alfy, co jest jedną z szans na sukces, a pewności sukcesu nigdy i u nikogo nie ma.

  6. #546
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfist Zobacz post
    ma rasową stylistykę Alfy, co jest jedną z szans na sukces
    To na pewno i nareszcie rzekłbym, bo brakowało mi tej stylistyki od wejścia Mito/Julki aż do teraz. Bardzo by było fajnie, gdyby te światła wpadły do Giulii po lifcie
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  7. #547
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Mnie takiej stylistyki w Alfach brakuje już od modelu 156, czy oni w zarządzie nie rozumieją że to bardzo ważne? Zamiast upodabniać Alfy do nijakich konkurentów, powinna się ona wyróżniać- to między innymi dlatego zwracają na nią uwagę i potem kupują, mają przecież dobrych stylistów , niech pozwolą im działać.

  8. #548
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Oby nie dla naszych dzieci, bo przy tym tempie prac...
    nie zdziwię się jak sprzedaż 1/18 + 1/24 + 1/43 przebije 1:1

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał alfist Zobacz post
    Mnie takiej stylistyki w Alfach brakuje już od modelu 156, czy oni w zarządzie nie rozumieją że to bardzo ważne? Zamiast upodabniać Alfy do nijakich konkurentów, powinna się ona wyróżniać- to między innymi dlatego zwracają na nią uwagę i potem kupują, mają przecież dobrych stylistów , niech pozwolą im działać.
    w punkt!
    ...

  9. #549
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Moim zdaniem idą w dobrym kierunku. Stelvio i Giulia są charakterystyczne. Na wschodzie Polski ich widok nie jest codzienny. Dziś drogę zajechała mi szara Giulia Veloce (nie znam pakietów, ale miała na zewnątrz karbonowe elementy). Auto sztos. Zupełnie niepodobne do innych aut na ulicy. Może to i lepiej, że tych aut nie ma tyle co Passatów. Dzięki temu są w stanie za kazdym razem urywać dolną część ciała, gdy przyjeżdżają ulicą

    Za kilka lat sobie taką kupię.
    Rzecz jasna wyprodukowaną gdzieś teraz

  10. #550
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    146 1.4TS, GTV 2.0TS, Giulia. Była: 159 2.0JTDm
    Postów
    682

    Domyślnie

    Żeby się nie okazało, że Alfa Stała nad przepaścią. I zrobiła ogromny krok do przodu...

    Co do stylistyki, osiągów, prowadzenia i nawet jakości wykończenia Alfa jest na naprawdę wysokim poziomie. Gdyby to jeszcze przemawiało do wielu, wielu osób, którym najzwyczajniej potrzeba poruszać się z punktu A bo B to byłoby świetnie. Albo do ludzi zarządzających flotami w dużych firmach.

    Mimo wszystko wg mnie np Giulia jest nieco za droga. Nawet na to co oferuje. Wiem. Ma karbonowy wał napędowy ale ile osób to interesuje? Jest nieco analogowa ze swoimi zegarami (co akurat do mnie bardzo przemawia, bardzo mi się podoba).
    Kiedy kupowaliśmy 146 21(!!) lat temu to była niewiele droższa od Forda, Peugeota, Citroena, czy Skody. Podobnie było z 156. Teraz C5 Aircross kosztuje max 150tysięcy, gdzie Giulia praktycznie od tej ceny się zaczyna. Na Alfę zbytu wielkiego nie ma, na auta konkurencji przeciwnie.

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory