Strona 57 z 445 PierwszyPierwszy ... 7474849505152535455565758596061626364656667107157 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 561 do 570 z 4444

Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #561
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał jersey Zobacz post
    Z tym wyróżnianiem się nie przesadzajcie.
    No nie wiem. Dla mnie Giulia jest podobna do Mazdy6 czy BMW3 tylko na ilustracjach w Internecie. Na żywo przecież ma tak charakterystyczny przód ze światłami dziennymi super komponującymi się z wyrazistym scudetto, że już z daleka widać, że to jedzie Alfa.
    Stelvio z przodu wg mnie jest jeszcze bardziej charakterystyczne.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał misiu7911 Zobacz post
    Ale gdyby było ich dużo to chyba lepiej bo częściej ukrywałaby dolna część ciała. Lepiej dużo ładnych kobiet czy mniej???
    Ja uważam, że "piękno pospolite" nie wzbudza zachwytu. Jedyny minus takiej sytuacji to tak jak teraz ze 159. Brak podstawowych nowych części zamiennych...

  2. #562
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    To, że brak nowych części do 159 to jeszcze nic wczoraj na grupie na fb pisal właściciel Stelvio, ktory od 5 tygodni czeka na wymiane silnika 2.0 TB bo Włosi nie przewidzieli chyba, ze się popsuje i nie ma na magazynie

  3. #563
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar esco1982
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    AR 166 3.0 V6 99r.,AR 147TI 1.6 TS 06r.
    Postów
    758

    Domyślnie

    Giulia na żywo wygląda pięknie, jechałem Giulią do ślubu i dopóki nie przyjechała na miejsce i pierwszy raz zobaczyłem na żywo to doceniłem ten charakterystyczny przód, którego nie da się pomylić z niczym innym. Z profilu to już inna bajka (BMW, MAZDA). Giulia ma wszystko co powinna mieć nowa Alfa - desing, napęd na tył!, fajne benzyny i jest komfortowa a jednak sprzedaje się słabo. Największym błędem AR było pójście do FIATA i to się za nimi ciągnie i mentalności ludzi się nie zmieni ot tak. Na weselu wszyscy mówili "ale piękna fura ale Alfy zawsze są ładne ale się psują" i ta łatka cały czas istnieje. Ludzie lubią patrzeć na te samochody ale boją się zakupu AR i tyle w temacie. Nie wiem jak to zmienić... Nawet kiedyś sąsiad do mnie wypalił że wszyscy mówią że te Alfy takie awaryjne a Ja jeżdżę i nic się nie dzieje (dosłownie z 2lata temu) i chyba tu jest największy problem.
    AR 146 1.4 BOXER, AR 147TI 1.6 TS, AR 166 3.0 V6

  4. #564
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    F80
    Postów
    118

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    To, że brak nowych części do 159 to jeszcze nic wczoraj na grupie na fb pisal właściciel Stelvio, ktory od 5 tygodni czeka na wymiane silnika 2.0 TB bo Włosi nie przewidzieli chyba, ze się popsuje i nie ma na magazynie
    kiedyś czekałem na gwarancyjną wymianę skrzyni biegów w subaru forester, manualnej skrzyni, najbardziej popularnej w tym modelu, 6 miesięcy. Płynęła z Japonii 3 miesiące, jak przypłynęła okazało się że to nie ta. 6 miesięcy w aucie zastępczym. Ktoś pobije ten okres? Wątpię

  5. #565
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    146 1.4TS, GTV 2.0TS, Giulia. Była: 159 2.0JTDm
    Postów
    682

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post


    Jedyny minus takiej sytuacji to tak jak teraz ze 159. Brak podstawowych nowych części zamiennych...
    Których części brakuje?


    [QUOTE=esco1982;2187391... Największym błędem AR było pójście do FIATA....[/QUOTE]

    Gdyby nie FIAT to AR mielibyśmy tylko we wspomnieniach.
    Wg mnie pomysł był świetny. Wyszło dobrze. Do czasu. Na jednej płycie podłogowej robili mnóstwo aut (m.in. 1. TIPO, TEMPRA, 145, 146, 155, GTV, Bravo, Brava, Marea, Delta 2. 164, Croma), zunifikowane silniki (szczególnie diesle). Kiedy FIAT miał swoją uniwersalną płytę podłogową (napęd przód, 4x4, zawieszenie proste lub wielowahaczowe), VW nad taką dopiero pracował. Teraz VW ma MQB a fiat dla alfy co innego, dla fiata co innego. VW robi miliony samochodów, FIAT wiele mniej.

  6. #566
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    Cytat Napisał esco1982 Zobacz post
    Giulia na żywo wygląda pięknie, jechałem Giulią do ślubu i dopóki nie przyjechała na miejsce i pierwszy raz zobaczyłem na żywo to doceniłem ten charakterystyczny przód, którego nie da się pomylić z niczym innym. Z profilu to już inna bajka (BMW, MAZDA). Giulia ma wszystko co powinna mieć nowa Alfa - desing, napęd na tył!, fajne benzyny i jest komfortowa a jednak sprzedaje się słabo. Największym błędem AR było pójście do FIATA i to się za nimi ciągnie i mentalności ludzi się nie zmieni ot tak. Na weselu wszyscy mówili "ale piękna fura ale Alfy zawsze są ładne ale się psują" i ta łatka cały czas istnieje. Ludzie lubią patrzeć na te samochody ale boją się zakupu AR i tyle w temacie. Nie wiem jak to zmienić... Nawet kiedyś sąsiad do mnie wypalił że wszyscy mówią że te Alfy takie awaryjne a Ja jeżdżę i nic się nie dzieje (dosłownie z 2lata temu) i chyba tu jest największy problem.
    Miałem to samo, na zdjęciach fajne auto. Na żywo, miazga.

    To samo miałem jak mi się zaczęła podobać i zacząłem zgłębiać zakątki forum ~2 lata temu - interesowało mnie głównie czy się nie psuje właśnie. Zanim się zakochałem. Zakochałem się drugi raz jak się pierwszy raz przejechałem na jeździe testowej. Trzeci raz jak odebrałem nowe autko od dealera. Później czwarty raz jak stała tydzień w serwisie i ją odebrałem po tym czasie (nie zepsuła się, wymieniałem uszkodzony zderzak).

    Mało ich jeździ to prawda. To i radość i smutek. Mogłoby się ich sprzedawać sporo więcej a ciągle byłaby autem niszowym.

    Wczoraj widziałem na żywo we Wrocławiu czerwoną Giulię Q, chwilę jak jechała. Powiem tak, jako codzienny użytkownik słabszej wersji - Q to miazga znów Wyglada i porusza się tak jak przystało na te 500 KM.

    Wśród znajomych wszyscy się dziwili i dziwią czemu wybrałem Alfę. Nie wszyscy, większość. Część się już przekonała, wystarczyło wsiąść i się przejechać na siedzeniu pasażera. Najsłabszą wersją silnikową (w benzynie) w biznesowej wersji wyposażenia. Ci już mnie rozumieją.

    Naprawdę jak o tym myślę to sieć dealerska i marketing dają ciała. Albo musi trochę czasu jeszcze upłynąć i parę fajnych, nie bardziej od konkurencji awaryjnych modeli AR może musi spłodzić. Nie piszę bezawaryjnych, bo dzisiaj takich aut chyba się nie robi choć mam nadzieję i zapowiada się to dobrze, że Giulia i Stelvio będą służyły długie lata swoim właścicielom.

    Co do unikalności jeszcze - ja tego już nie zauważam ale jak ktoś wsiądzie i jedzie ze mną, co chwilę mówi że ktoś obczaja auto, piesi czy kierowcy. I się dziwi, i trochę zazdrości. Jak robiłem detailing zostałem zapytany, czy ma być petarda tak, żeby ludzie wykręcali głowy za autem. Odpowiedziałem że ciągle wykręcają, nawet jak jest ubabrana błotem, co przy tym aucie prawie jej się nie zdarza a jeśli już, to nie trwa długo bo muszę pojechać i czym prędzej spłukać.

    Za dużo malkotenctwa w tym temacie. W mojej skromnej opinii. Pozdro!

  7. #567
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Muszą ludzi przekonać gwarancją i ceną bo sam design to nie wszystko. Oferta taka jak teraz na wyprzedaży powinna być podstawową bo chyba lepiej zejść z ceny i auta sprzedawać niż trzymać cene i nic nie sprzedać. Cena w dół okres gwarancji w górę i ludzie sami się przekonają. Jak już odbudują renomę wtedy się beda mogli stawiac w cennikach obok BMW i Mercedesów.

  8. #568
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Muszą ludzi przekonać gwarancją i ceną bo sam design to nie wszystko. Oferta taka jak teraz na wyprzedaży powinna być podstawową bo chyba lepiej zejść z ceny i auta sprzedawać niż trzymać cene i nic nie sprzedać. Cena w dół okres gwarancji w górę i ludzie sami się przekonają. Jak już odbudują renomę wtedy się beda mogli stawiac w cennikach obok BMW i Mercedesów.
    Podpisuję się tym razem pod tym co napisałeś w całej rozciągłości

  9. #569
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Zgadza się, tak powinni zrobić. Ale oni te metody znają, myślę że marketingu nie trzeba ich uczyć, to że tak nie robią wynika moim zdaniem z tego, że jeszcze nie muszą i chcą oczywiście jak najwięcej zarobić. Co do malkontenctwa dorzucę jeszcze coś- ceny niektórych części do starszych aut; cena nowego kolektora wydechowego z katalizatorem na 3 cylindry (są dwa) do 3,2 to 6000 zł (kupiłem sprawną używkę za 500 zł), osłona pod silnik do GT 3,2 - 1200 zł (kupiłem zamiennik za 90 zł, po małych modyfikacjach lepszy niż oryginał), ktoś pisał że nowy fotel do GTA to 14000 zł. Coś takiego może niestety nawet alfistów odstraszyć. Jeśli chodzi o kupno marki to wcześniej zdaje się Ford chciał kupić Alfę, wtedy natychmiast zdecydował się też na to Fiat. Design to oczywiście nie wszystko, ale dobry design sprawia że klienci mniej zwracają uwagę na inne, bardziej przyziemne sprawy jak serwis, ceny części, awaryjność nie mówiąc już o takich szczegółach jak wyświetlacze cyfrowe.
    Ostatnio edytowane przez alfist ; 04-09-2019 o 09:13

  10. #570
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    .
    Postów
    574

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfist Zobacz post
    dobry design sprawia że klienci mniej zwracają uwagę na inne, bardziej przyziemne sprawy jak serwis, ceny części, awaryjność
    Pobożne życzenia, o czym świadczą "fenomenalne" wyniki sprzedaży AR.

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory