Strona 69 z 445 PierwszyPierwszy ... 19596061626364656667686970717273747576777879119169 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 681 do 690 z 4444

Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #681
    Użytkownik Znawca Avatar salatin
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    ALBA
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 Q2 2003,Giulia 2.9 V6 Bi Turbo.155 2.0 16V 97.
    Postów
    1,369

    Domyślnie

    Zgoda.Nie skreslal bym tego silnika, ale niestety wymaga on pewnych inwestycji zeby mogl stanac obok 156 GTA.Nie ma tam logicznego myslenia, mowa o pewnej kontynuacji jesli chodzi o Alfe raczej nie wchodzi w gre.
    Giulia Quadrifoglio 2.9 V6 Bi Turbo
    166 3.0 V6 Q2-Jest 230KM 265NM B6+Eibach.Decat manifolds+Equal length pipes+ Ragazzon.
    155 2.0 16v -Jest.CSC Marmitte,B4

    164 3.0 V6 12v- Byla
    155 1.7 TS- Byla
    159 1.75 TBI Ti - 261KM 435Nm-Byla
    Lancia Kappa 2.4 TDS-Byla
    https://www.flickr.com/photos/188123998@N07/albums

  2. #682
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Jak masz TBi ważące około 1500kg to dorzuć na przednią maskę 200kg będziesz wiedział się się prowadzi 159 2.4 i 3.2. Wszystkich chwalącym prowadzenie w 159 życzę przesiadki chociażby na omawianą tu Giulie.


    Co do masy ważył ktoś Giulie Veloce? W dane techniczne AR co do masy nie wierze bo zawsze jest rozbieżność.

  3. #683
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Natomiast 159V6 raczej nie ma podejścia do 156GTA, a to są topowe wersje obu modeli. O ile do jazdy cywilnej 159 była lepsza (komfort, sztywność i wytrzymałość zawieszenia) o tyle na torze (coure sportivo w końcu) musiała oddać pola GTA. Co jest nieco nielogiczne, bo następca powinien być choć trochę lepszy od poprzednika (ewolucja?).
    Masz jakieś dane z toru? Bo to tylko teoretyzowanie. Nawet jeśli GTA jest szybsze, to dlatego że jest sportowe i z jakiegoś powodu fabryka nie nakleiła koniczynki na 159. Chociaż bardzo interesowałoby mnie takie porównanie na torze czy rzeczywiście 159 dużo by straciła.

    Mam już czwartą 159, za każdym razem wybierałem inny silnik. I śmieszy mnie jak ktoś pisze, że V6 Q4 ma ciężki przód. (tak tak, zaraz ktoś wyskoczy że myślał o wersji 4x2, które to prawie nie istnieją). Nie znalazłem danych odnośnie rozkładu masy w Q4, ale w mojej opinii to jest najlepiej prowadząca się wersja 159. W dodatku Q4 preferujące tylną oś, z dynamicznym rozdziałem momentu obrotowego robi super robotę i porównywanie tej wersji z autem 4x2 to nieporozumienie. Trzeba chwilę poużytkować V6 Q4, żeby je docenić.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Jak masz TBi ważące około 1500kg to dorzuć na przednią maskę 200kg będziesz wiedział się się prowadzi 159 2.4 i 3.2.
    Mądralo, padłem

  4. #684
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Masz jakieś dane z toru? Bo to tylko teoretyzowanie. Nawet jeśli GTA jest szybsze, to dlatego że jest sportowe i z jakiegoś powodu fabryka nie nakleiła koniczynki na 159. Chociaż bardzo interesowałoby mnie takie porównanie na torze czy rzeczywiście 159 dużo by straciła.
    Na torze GTA o ile ma Q2 złoiła by 159 3.2 Q4 jak Sobieski Turków pod Wiedniem. 300kg mniej wagi i dzięki Q2 i FWD powinna zwinniej pokonywać zakręty. Zanim mi ktoś zacznie prawić o wyższości na torze AWD nad FWD niech poprzegląda sobie wyniki czasów z torów dla rożnych aut.

    http://www.zeperfs.com/en/duel431-2127.htm

    Mam już czwartą 159, za każdym razem wybierałem inny silnik. I śmieszy mnie jak ktoś pisze, że V6 Q4 ma ciężki przód. (tak tak, zaraz ktoś wyskoczy że myślał o wersji 4x2, które to prawie nie istnieją). Nie znalazłem danych odnośnie rozkładu masy w Q4, ale w mojej opinii to jest najlepiej prowadząca się wersja 159. W dodatku Q4 preferujące tylną oś, z dynamicznym rozdziałem momentu obrotowego robi super robotę i porównywanie tej wersji z autem 4x2 to nieporozumienie. Trzeba chwilę poużytkować V6 Q4, żeby je docenić.
    Obie wersje czy FWD czy Q4 mają tak samo ciężki przód ale dodatkowo 100kg więcej na wał i tylni dyfer. 2.4 i 3.2 Q4 rzeczywistej, a nie deklarowanej masy mają prawie 1800kg.

  5. #685
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Masz jakieś dane z toru? Bo to tylko teoretyzowanie. Nawet jeśli GTA jest szybsze, to dlatego że jest sportowe i z jakiegoś powodu fabryka nie nakleiła koniczynki na 159. Chociaż bardzo interesowałoby mnie takie porównanie na torze czy rzeczywiście 159 dużo by straciła.

    Mam już czwartą 159, za każdym razem wybierałem inny silnik. I śmieszy mnie jak ktoś pisze, że V6 Q4 ma ciężki przód. (tak tak, zaraz ktoś wyskoczy że myślał o wersji 4x2, które to prawie nie istnieją). Nie znalazłem danych odnośnie rozkładu masy w Q4, ale w mojej opinii to jest najlepiej prowadząca się wersja 159. W dodatku Q4 preferujące tylną oś, z dynamicznym rozdziałem momentu obrotowego robi super robotę i porównywanie tej wersji z autem 4x2 to nieporozumienie. Trzeba chwilę poużytkować V6 Q4, żeby je docenić.

    - - - Updated - - -


    Mądralo, padłem
    Magil, jeździłeś swoją 159V6 po torze?
    Ja jeździłem moja 166 i wiem jak ciężkie krowy się zachowują... I widziałem co ludzie w GTA robili. Naprawdę wierz mi, to że nie ma danych jak to auto jedzie po torze mnie bierze się z nikąd
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  6. #686
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał azi Zobacz post


    Dyskusja zboczyła na dziwny tor przekrzykiwania na jakim modelu skończyła się "prawdziwa" Alfa, a ciekawy artykuł wrzucony przez @tifoso przeszedł kompletnie bez echa.
    Właśnie wszedłem żeby napisać coś w tym stylu, ale mnie znacznie wcześniej kolega ubiegł. Za przeproszeniem co ma prowadzenie 159 czy to czy 3,2 jest Alfy czy GM, do tematu. Chyba bardziej to kwestia działu 159...

    Próbowałem szukać jeszcze gdzieś indziej tych informacji nawet na włoskich stronach, ale nic nie znalazłem. Wygląda na to że głównie infotainent i asystenci bo w sumie jedynie w tej kwestii większość czasopism również wytykalo pole do poprawy. Może jeszcze jakiś dobry LED matrix z maskowaniem i w sumie co chcieć więcej
    Ostatnio edytowane przez Kurynio ; 07-09-2019 o 08:22

  7. #687
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Magil, jeździłeś swoją 159V6 po torze?
    Ja jeździłem moja 166 i wiem jak ciężkie krowy się zachowują... I widziałem co ludzie w GTA robili. Naprawdę wierz mi, to że nie ma danych jak to auto jedzie po torze mnie bierze się z nikąd
    Nie napisałem, że 159 byłaby szybsza, bo to logiczne że nie. To zresztą trochę inny typ auta. Ale interesuje mnie ile wolniejsza, nie widziałem nigdy torowego zestawienia 159 z innymi autami. Swoją drogą GTA przecież też powinna mieć ociężały przód

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Obie wersje czy FWD czy Q4 mają tak samo ciężki przód ale dodatkowo 100kg więcej na wał i tylni dyfer. 2.4 i 3.2 Q4 rzeczywistej, a nie deklarowanej masy mają prawie 1800kg.
    Przedliftowa V6 ma deklarowanej masy 1780.
    Ale proszę Cię nie pisz bzdur o prowadzeniu się auta, którego nie użytkowałeś. I skończymy offtop.

  8. #688
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Stara prawda głosi, że jak burdel przestaje przynosić zyski, to zmienia się personel, a nie firanki w pokojach, ale FCA nigdy tego nie zrozumie
    Pełna zgoda, no ale co mają tak na szybko Twoim zdaniem zrobić? Zarzucić projekty. W dalszej kwestii chyba dużo pokładają nadziei w Tonale, życzę i sobie i im by tak bylo

  9. #689
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    I skończymy offtop.
    Dokładnie wróćmy do tematu Giuli i Stelvio bo jak sobie kiedyś kupisz to używaną Giulie Veloce to zdasz sobie sprawę w jakim błędzie tkwiłeś na temat prowadzenia 159 bo punkt widzenia zależy od punktu siedzenia i jak się w kółko zmienia ten sam model na ten sam to trudno być obiektywnym nawet jak by się chciało bo nie ma punktu odniesienia
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 07-09-2019 o 08:37

  10. #690
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Od 04.2021 159 SW 2.0 jtdm+, WCZEŚNIEJ; 159 2.2 JTS , 159 1.9 jtdm 8v, soft @sdero
    Postów
    460

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Dokładnie wróćmy do tematu Giuli i Stelvio bo jak sobie kiedyś kupisz to używaną Giulie Veloce to zdasz sobie sprawę w jakim błędzie tkwiłeś na temat prowadzenia 159 bo punkt widzenia zależy od punktu siedzenia i jak się w kółko zmienia ten sam model na ten sam to trudno być obiektywnym nawet jak by się chciało bo nie ma punktu odniesienia
    Właśnie odnośnie punktu odniesienia użytkowałeś 159 V6 na co dzień, że tak szczegółowo opisujesz jej prowadzenie, względem innych 159? Mały procent ludzi wyjeżdża na tor...na co dzień ten samochód, daje dużą przyjemność z jazdy. Jeśli ktoś nie liczy spalania, to dodatkowo V6 zawsze lepiej brzmi niż 4cyl. Audi Rs3 na torze też się prowadzi jak kloc, a na co dzień jest zajebiste...z drugiej strony widać, że zależy Ci na prowadzeniu, wrażeniach z jazdy, szczególnie torowej, to czemu kupiłeś Meganke RS, a nie Hyundaia i30N, który daje dużo więcej i jest dużo lepszy, szczególnie w warunkach torowych? Może Renault ma lepszy design....czyli liczy się coś więcej niż tylko dane z toru...

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory