Strona 72 z 445 PierwszyPierwszy ... 22626364656667686970717273747576777879808182122172 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 711 do 720 z 4444

Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #711
    Użytkownik Świeżak Avatar azi
    Dołączył
    06 2018
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    159 1.9 16V JTDm
    Postów
    122

    Domyślnie

    Niestety raczej się nie zanosi na Giulię w kombi czy nową Giuliettę

    PS. Alfy to się psują panie, nie to co niemieckie.
    https://www.auto-swiat.pl/porady/eks...o-winy/n40027g
    Ostatnio edytowane przez azi ; 08-09-2019 o 12:12

  2. #712
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Postów
    883

    Domyślnie

    Cytat Napisał Quadrifoglio156 Zobacz post
    Zaryzykuję twierdzenie, że starty w F1 wpływają jedynie na sprzedaż Ferrari, ale już nawet nie Mercedesa.
    Zresztą co do obecnego prestiżu F1 można mieć duże zastrzeżenia, obserwując jakie tam obecnie stosuje się silniki oraz jak kierowcy muszą przede wszystkim dbać o opony i spalanie a nie o ściganie na limitach. Jednym słowem - kuriozalny cyrk.
    Tak, masz rację, pełna zgoda.

    - - - Updated - - -

    [QUOTE=radosuaf;2188011]
    Aż się prosi o następcę Giulietty + jakiś crossover na tej bazie w segmencie C (zakładam, że to ma być Tonale). Giulietta się nadal sprzedaje lepiej niż Giulia, chociaż nie mam pojęcia, co by mnie teraz miało skłonić do jej kupna... Bez tego nie ma co liczyć na dobrą sprzedaż.
    - - - Updated - - -

    Giulii już nic nie uratuje. Pozostanie jedną z największych wtop sprzedażowych AR, obok na przykład Brery Na następce Giulietty nie ma co czekać, bo chyba jej nie bedzie, mimo, że miala być. Tonale podobno za dwa lata i wątpię aby finalnie utrzymała sie nazwa Tonale. Już to za mocno ograli, jak to oni. Dużo pary idzie w gwizdek. Jak auto wejdzie, pewnie ograją nową nazwę, jako zaskoczenie.

    Co widać ewidentnie, to fakt, że FCA się miota. Niespójność przekazu co do przyszłosci marki jest ekstremalna. Sięgnij do archwiwów tak z 10 lat wstecz i zobacz, jak cyklicznie pojawia się ofensywa informacyjna i wykresy, jakie to modele pojawią się na rynku i kiedy a wszystko wspierane sakramentalną liczbą "400 tysięcy egzemplarzy rocznie". Po czym wszystko się przesuwa w czasie, i znów to samo. 2014, 2018, 2022....

    A jest, jak jest. 27 tysięcy aut w pierwszym półroczu 2019. Takie są fakty.

  3. #713
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Cytat Napisał azi Zobacz post
    PS. Alfy to się psują panie, nie to co niemieckie.
    https://www.auto-swiat.pl/porady/eks...o-winy/n40027g
    Heh. Gdyby VW przejęło Alfę, to dopiero byśmy zobaczyli, co to są usterkowe Alfy..... u faszystów jak zwykle, hipokryzja w pełnej krasie. I nie chodzi mi o to, że są usterki - bo to się zdarza każdemu - ale o reakcję producenta; zamiatamy pod dywan, alles gut.
    Ten koncern to parszywa kupa gówna.

  4. #714
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Niektóre dawne stereotypy trudno jest zmienić, zwłaszcza że wiele niemieckich mediów przy każdej okazji o nich wspomina. Jakoś nie powstają nowe o aktualnych tematach:
    https://www.auto-swiat.pl/porady/wsz...0d-n47/9m3h49m

  5. #715
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 jtd 16V
    Postów
    609

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zenonzlasu Zobacz post
    Heh. Gdyby VW przejęło Alfę, to dopiero byśmy zobaczyli, co to są usterkowe Alfy..... u faszystów jak zwykle, hipokryzja w pełnej krasie.
    U nazistów.

  6. #716
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Byłą 156 TS, GT 1.9 z wiruskiem :),jest 166 3.0 FL
    Postów
    806

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anderson Zobacz post
    Tak, masz rację, pełna zgoda.


    Giulii już nic nie uratuje. Pozostanie jedną z największych wtop sprzedażowych AR, obok na przykład Brery Takie są fakty.
    Hmmmm...mógłbyś mi przypomnieć ile sprzedało się Brery przez cały okres produkcji, a ile dotąd Giulii (wiesz,tego auta, które będzie jeszcze pewnie z 5 lat produkowane)?
    Zaraz, kto to pisał?Aaaa Anderson, no tak-spoko nie musisz odpowiadać

  7. #717
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    1. Sądzisz, że Giulia się kiepsko sprzedaje, bo nie ma słabego silnika? Nie, blok na tę markę w Polsce jest taki, że jak by napisali na niej "powered by Toyota & VAG", to ludzie by jej nie kupili. To nie jest kwestia ceny, bo jak samochód jest na poziomie BMW 3 i ma taką markę jak Alfa, to powinien być w cenie BMW 3. Zastanawia mnie tylko słaba sprzedaż na tzw. Zachodzie. Ale problemem tutaj jest brak wersji kombi. Trochę tego jednak u Niemców schodzi...
    2. Ja jadąc z pracy do domu przejeżdżam przez 3 ciasne ronda. Wierz mi, na takim odcinku czuć wszystko . Chociaż podobno wchodzę w nie z prędkością powyżej przeciętnej .

    - - - Updated - - -



    Aż się prosi o następcę Giulietty + jakiś crossover na tej bazie w segmencie C (zakładam, że to ma być Tonale). Giulietta się nadal sprzedaje lepiej niż Giulia, chociaż nie mam pojęcia, co by mnie teraz miało skłonić do jej kupna... Bez tego nie ma co liczyć na dobrą sprzedaż.

    - - - Updated - - -



    Z tym samochodem jest ten problem, że w takim Pol-Carze (autoryzacja na serwis 4C i Giulii Q) się dowiedziałem, że wymianę klocków to oni mogą ogarnąć, ale jeśli chodzi o komputer, to więcej są w stanie zrobić z Citroenem niż z Maserati. I wyleczyłem się tym sposobem z Ghibli .
    Ja nie wiem co Wy macie do 159 V6 (Q4! Wersje 4x2 to białe kruki). Serio trzeba nagiąć rozsądek, żeby na suchym asfalcie auto wyjechało przodem.

    A co do silników w Giulii to tak uważam. Nie mam na myśli "śmiesznego" 1.3 czy 1.5, ale 1.6 150-160 KM już by dość dobrze w katalogu wyglądało i cenowo na pewno byłoby lepiej. Np takiego Passata w bieda edyszyn z 1.8 pod maską można mieć za 136 tyś zł. Giulii za tyle nie ma szans dostać.

  8. #718
    Użytkownik Świeżak Avatar azi
    Dołączył
    06 2018
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    159 1.9 16V JTDm
    Postów
    122

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    A co do silników w Giulii to tak uważam. Nie mam na myśli "śmiesznego" 1.3 czy 1.5, ale 1.6 150-160 KM już by dość dobrze w katalogu wyglądało i cenowo na pewno byłoby lepiej. Np takiego Passata w bieda edyszyn z 1.8 pod maską można mieć za 136 tyś zł. Giulii za tyle nie ma szans dostać.
    Myślę tak samo. 159 można było kupić w totalnie biednej wersji ze słabym 1.8 MPI 140 KM. Największym błędem jest jednak i tak brak kombi.

  9. #719
    Użytkownik Świeżak Avatar piotruś1
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Giulietta Veloce / Subaru Forester 2,5XT / Hyundai I30N Performance / Ioniq 6
    Postów
    140

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfist Zobacz post
    Niektóre dawne stereotypy trudno jest zmienić, zwłaszcza że wiele niemieckich mediów przy każdej okazji o nich wspomina. Jakoś nie powstają nowe o aktualnych tematach:
    https://www.auto-swiat.pl/porady/wsz...0d-n47/9m3h49m
    Jako użytkownik samochodu z miejsca 23/24 mogę potwierdzić, że faktycznie tak jest jak piszą ;-). Ale! To naprawdę cudowny silnik! Niestety trzeba dość dużo kasy, żeby wyeliminować te "bolączki fabryczne" ale gdy się to już zrobi, jazda samochodem z tym silnikiem daje wyłącznie frajdę! Nie wiem jak się będzie sprawować moja Giulietta w przyszłości. Na razie tak się Nią cieszę, że tak jak w przypadku mojego starego Forestera 2,5XT stwierdzam, że jak się coś popsuje, to się naprawi, bo warto! No i nie wierzę, że w te wszystkie pesymistyczne spekulacje na temat przyszłości marki. Zobaczycie, że będzie OK! ;-)

  10. #720
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Z tym samochodem jest ten problem, że w takim Pol-Carze (autoryzacja na serwis 4C i Giulii Q) się dowiedziałem, że wymianę klocków to oni mogą ogarnąć, ale jeśli chodzi o komputer, to więcej są w stanie zrobić z Citroenem niż z Maserati. I wyleczyłem się tym sposobem z Ghibli .
    To jest faktycznie realny problem, ale miejmy nadzieję, że się to zmieni. Inna sprawa, jak często planujesz odwiedzać ten serwis?
    Mówimy o dwuletnim aucie. Mam teraz auto od nowości już prawie 5 lat i oprócz oleju, filtrów i hamulców nic innego nie było tam robione. Mam zakładać, że jak włoskie to będzie inaczej?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał azi Zobacz post
    Myślę tak samo. 159 można było kupić w totalnie biednej wersji ze słabym 1.8 MPI 140 KM. Największym błędem jest jednak i tak brak kombi.
    +1
    Niech sobie będzie słaby silnik. Ale kombi to podstawa! Nigdy bym go nie kupił, ale wielu tych co teraz jeździ Mondeo, Passatem, A4, BMW3 czy Avensis w kombi może by się przesiadło? Ludzie chcą czegoś więcej (design), ale nie kosztem podstawowej funkcjonalności (dla nich) tylko jako gratis. 159 w kombiaku wygląda zjawiskowo, bije jeśli chodzi o design praktycznie całą konkurencję, sprzedało się tego naprawdę sporo (% do sedanów), jak mógł zarząd AR wypuścić Giulię bez wersji sportback tego za ... nie zrozumiem!

    - - - Updated - - -
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory