Strona 73 z 445 PierwszyPierwszy ... 23636465666768697071727374757677787980818283123173 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 721 do 730 z 4444

Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #721
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    +1
    Niech sobie będzie słaby silnik. Ale kombi to podstawa! Nigdy bym go nie kupił, ale wielu tych co teraz jeździ Mondeo, Passatem, A4, BMW3 czy Avensis w kombi może by się przesiadło? Ludzie chcą czegoś więcej (design), ale nie kosztem podstawowej funkcjonalności (dla nich) tylko jako gratis. 159 w kombiaku wygląda zjawiskowo, bije jeśli chodzi o design praktycznie całą konkurencję, sprzedało się tego naprawdę sporo (% do sedanów), jak mógł zarząd AR wypuścić Giulię bez wersji sportback tego za ... nie zrozumiem!
    Sportback czy sportwagon? Tak czy inaczej, chętnie zobaczył bym Giulię kombi (choć sam bym nie kupił) bo wszelkie koncepty w internecie pokazują, że mogłaby być naprawdę ładnie narysowana.

    A sportback mógłby być swoją drogą

  2. #722
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Shimmy Zobacz post
    Sportback czy sportwagon?
    W sumie jedno i drugie, wielu producentów wycofało się z liftbacków, a szkoda... jest to jedno z fajniejszych (a jednocześnie bardzo funkcjonalnych) nadwozi. Chodziło mi jednak o sportwagona, mój błąd
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  3. #723
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Np takiego Passata w bieda edyszyn z 1.8 pod maską można mieć za 136 tyś zł. Giulii za tyle nie ma szans dostać.
    Nie mieszajmy szamba z perfumerią... Można się jarać renomą Passata, niską utratą wartości i innymi pierdołami, ale te samochody grają w zupełnie innej lidze. Już widzę, jak na forach BMW albo Mercedesa porównują ceny do Passata xD.

    Co do ceny zaś, Giulia Business Edition szła chyba w katalogu po 129 tys. i miała 200 KM oraz przyzwoite wyposażenie. Nie wiem, jak jest teraz. Na stocku stoi aktualnie 17 sztuk do 136 tys. zł. I stoją.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    To jest faktycznie realny problem, ale miejmy nadzieję, że się to zmieni. Inna sprawa, jak często planujesz odwiedzać ten serwis?
    Na przeglądy okresowe... A nie, czekaj, w sumie nie wiadomo, czy się da . Przy całej mojej sympatii (sympatii? miłości, fascynacji, co tam sobie wstawisz) do Maserati - to jednak niezawodności z Mazdą bym się nie odważył zestawiać. Wystarczy poczytać na forum ForzaItalia. Tak, ludzie piszą o starszych modelach, ale mam wrażenie, że taka 75 przy tym to pancerny samochód . Irytujące jest to, że gdyby coś się stało, to musisz targać samochód 300 km albo ryzykować, że ktoś Ci coś totalnie spieprzy. Ceny części zamiennych albo chociażby opon pewnie kojarzysz . Boję się, że utrzymanie takiego samochodu w należytym stanie przekracza moje możliwości. A Giulia 280 KM nie jest znowu 5 razy gorsza .
    Ostatnio edytowane przez radosuaf ; 09-09-2019 o 08:09
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  4. #724
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Postów
    883

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdiCarrion Zobacz post
    Hmmmm...mógłbyś mi przypomnieć ile sprzedało się Brery przez cały okres produkcji, a ile dotąd Giulii (wiesz,tego auta, które będzie jeszcze pewnie z 5 lat produkowane)?
    Zaraz, kto to pisał?Aaaa Anderson, no tak-spoko nie musisz odpowiadać
    Co za to wywód? gdzie ja napisałem, że sprzedało się tyle samo brery co giulii? GDZIE? WSKAŻ TO ZDANIE. Nie ma takiego zdania, zatem wniosek: uczymy się czytać ze zrozumieniem. Napisałem, że giulia to porażka sprzedażowa, podobnie jak brera.
    Dostrzegasz inny sens tego zdania, niż Twoje wnioski?
    Giulia JEST PORAŻKĄ SPRZEDAŻOWĄ, czy tego chcesz czy nie. O tym aucie trąbiono całe lata, w końcu z poślizgiem zrobiono prezentacje ale dopiero w rok po tej prezentacji można było auto kupić. I co?
    159 przez 6 lat produkcji sprzedano około ćwierć miliona. No napisz, ile sztuk giulii zeszło w ciągu ponad już trzech lat? A marzenie, że auto będzie jeszcze pięć lat produkowane... No to byłoby autentyczne szaleństwo biznesowe. Tłuc osiem lat model, który się kiepsko sprzedaje...

  5. #725
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    wspominał tu ktoś o dysonansie porównania do VW - ok ale porównanie do MB czy BMW też jest nie na miejscu... ani ta jakość ani projektowanie
    od dnia premiery nie rozumiem - jak można wyprodukować tak gówniane kratki zderzaka? nawet koreańczycy robią to lepiej...
    co ciekawe w obrębie koncernu też można lepiej (np Tipo)

    jak to się ma sprzedawać?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ggg.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	102.5 KB
ID:	261821
    ...

  6. #726
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    08 2019
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 Super
    Postów
    102

    Domyślnie

    AR nie jest pozycjonowana jako marka mainstreamowa i tak też trzeba dobierać materiał porównawczy.
    Choćby AR kontra JAGUAR. No i GIULIA sprzedaje się lepiej od XE, a STELVIO lepiej od F-PACE. Szklanka do połowy pełna! Więcej optymizmu!


    Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

  7. #727
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Quadrifoglio156
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    czarny
    Postów
    420

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anderson Zobacz post
    Giulii już nic nie uratuje. Pozostanie jedną z największych wtop sprzedażowych AR, obok na przykład Brery

    Zdecydowanie przesadzone. Porównaj sprzedaż Giulii do Jaguara XE.
    Zgadzam się, że sprzedaż mocno im siadła ale to nie wina samego produktu bo to bardzo dobre auto (choć nie idealne), tylko tego że nie słuchają klientów a w tej chwili to im nawet nie zależy by coś z nią robić.
    Natomiast na pewno nie nazwałbym Giulii wtopą - to pierwsza prawdziwa Alfa od wielu lat.

    Ty patrzysz tylko na ilość sprzedanych sztuk, ja natomiast oceniam to auto pod względem użytkowym, osiągów, technologii, oczekiwań co do tego typu wozu w kontekście takiej marki jak Alfa Romeo itd.
    Ostatnio edytowane przez Quadrifoglio156 ; 09-09-2019 o 18:23
    Alfa 156 2.0; Alfa 156 1.8, Alfa 145 1.4, Alfa 156 2.5V6 Modyficata, Alfa Giulietta M-Air Distinctive Sport Edizione Autodelta.
    LEGENDA ALFA ROMEO: ALFETTA.PL

  8. #728
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    146 1.4TS, GTV 2.0TS, Giulia. Była: 159 2.0JTDm
    Postów
    682

    Domyślnie

    Inna sprawa, że wypadałoby się o sprzedaż zapytać kogoś kompetentnego w AR (o ile taka osoba istnieje). Tabelka z wynikami sprzedaży (w tym o spadku alfy) przedstawia suche dane. Sprzedaż jest mniejsza. OK. Ale czy w tabelce jest napisane, że spowodowane jest to m.in. zakończeniem sprzedaży MiTo? Może sprzedaż Giuli jest dla AR wystarczająca. Może za wszelką cenę chcą z AR zrobić markę niszową (Przy okazji kilku włochów będzie miało pracę. Inna sprawa, że Włochy to piękny kraj i też wolałbym go podziwiać, niż w upalne dni produkować samochody... ). Może na taką sprzedaż się nastawiali. To by tłumaczyło zachowanie sprzedawców na zasadzie - "my swoje sprzedaliśmy. Więcej i tak nie sprzedamy bo nie mamy, więc pocałuj pan misia w trąbę. Najlepiej Pan stąd idź bo jeszcze o fajrant zahaczę". Oczywiście to są tylko "może".

  9. #729
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Byłą 156 TS, GT 1.9 z wiruskiem :),jest 166 3.0 FL
    Postów
    806

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anderson Zobacz post
    Co za to wywód? gdzie ja napisałem, że sprzedało się tyle samo brery co giulii? GDZIE? WSKAŻ TO ZDANIE. Nie ma takiego zdania, zatem wniosek: uczymy się czytać ze zrozumieniem. Napisałem, że giulia to porażka sprzedażowa, podobnie jak brera.
    Dostrzegasz inny sens tego zdania, niż Twoje wnioski?
    Giulia JEST PORAŻKĄ SPRZEDAŻOWĄ, czy tego chcesz czy nie. O tym aucie trąbiono całe lata, w końcu z poślizgiem zrobiono prezentacje ale dopiero w rok po tej prezentacji można było auto kupić. I co?
    159 przez 6 lat produkcji sprzedano około ćwierć miliona. No napisz, ile sztuk giulii zeszło w ciągu ponad już trzech lat? A marzenie, że auto będzie jeszcze pięć lat produkowane... No to byłoby autentyczne szaleństwo biznesowe. Tłuc osiem lat model, który się kiepsko sprzedaje...
    Pienisz się, miotasz w swoich wypowiedziach, odwracasz kota ogonem....aż mi sie przypomina jak ktoś , kiedyś na tym forum napisał,że Giulia nawet nie wejdzie do sprzedarzy

  10. #730
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Cytat Napisał opozycjonista Zobacz post
    wspominał tu ktoś o dysonansie porównania do VW - ok ale porównanie do MB czy BMW też jest nie na miejscu... ani ta jakość ani projektowanie
    od dnia premiery nie rozumiem - jak można wyprodukować tak gówniane kratki zderzaka? nawet koreańczycy robią to lepiej...
    co ciekawe w obrębie koncernu też można lepiej (np Tipo)

    jak to się ma sprzedawać?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ggg.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	102.5 KB
ID:	261821

    Dokladnie. Tutaj kolejny przyklad tej partaniny:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	audi.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	62.1 KB
ID:	261823

    ...ale zaraz, to nie Alfa tylko Audi i w dodatku nie jakies A3 czy A4 dla "pospolstwa"

    Zrobienie brzydkiej kratki, przy czyms takim to nieduze niedopatrzenie


    Widac u innych jakosc i projektowanie tez nie zawsze stoi na wysokim poziomie. Szczerze, gdyby jakies auto Ci pasowalo, to nie kupilbys go predzej z powodu takiej kratki czy "fejkowego" wydechu? Dla mnie to drugie to straszny kicz, na pierwsze pewnie nie zwrocilbym uwagi.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał jacool.n Zobacz post
    "my swoje sprzedaliśmy. Więcej i tak nie sprzedamy bo nie mamy, więc pocałuj pan misia w trąbę. Najlepiej Pan stąd idź bo jeszcze o fajrant zahaczę". Oczywiście to są tylko "może".
    Dlatego mamy na stocku auta z 2017 roku

    No offence, ale nie ma czegos takiego jak za wysoka sprzedaz

    Chyba ze to byl sarkazm

    [
    Ostatnio edytowane przez bobby ; 09-09-2019 o 20:16

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory