Strona 75 z 445 PierwszyPierwszy ... 25656667686970717273747576777879808182838485125175 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 741 do 750 z 4444

Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #741
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    08 2019
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 Super
    Postów
    102

    Domyślnie

    Jakkolwiek nie wszystkie koncerny zakładane były przez odpowiedzialnego za wymordowanie milionów Polaków AHitlera i zniszczenie Polski vide VW i nie wszystkie produkowały silniki do samolotów bombardujacych polskie miasta vide MB i nie wszystkie do pracy wyzyskiwaly przymusowych polskich robotników vide Audi, BMW.

    I nic tu nie ma do rzeczy Mussoilini, który Polski nie bomardowal, do fabryk Fiata robotników z Polski nie wywozil itd., podobnie chińskie fabryki i dzieci z Bangladeszu.

    Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

  2. #742
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobby Zobacz post
    Dlatego mamy na stocku auta z 2017 roku

    No offence, ale nie ma czegos takiego jak za wysoka sprzedaz [
    1. To kwestia polityki cenowej i konfiguracji tego, co jest na stocku. Ja miesiąc temu zamawiałem Peugeota 308 SW. Dostałem kilka ofert ze stocku, ale jeśli miałem w zbliżonej cenie konfigurację, która mi bardziej odpowiadała, to zamówiłem egzemplarz do produkcji. Więc sztuka, która została na stocku, nie oznacza, że jeden 308 się nie sprzedał. To żadna wskazówka.
    2. Akurat pudło, bo dokładnie takie podejście mają Włosi: https://autonationdrive.com/report-f...d-exclusivity/

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał IlCapitano Zobacz post
    vide Audi, BMW
    Audi w czasie II WŚ to nawet nie było w planach . A BMW to ma zdaje się całkiem sporą historię w zakresie silników lotniczych: https://en.wikipedia.org/wiki/List_o...g_World_War_II
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  3. #743
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post

    Audi w czasie II WŚ to nawet nie było w planach . A BMW to ma zdaje się całkiem sporą historię w zakresie silników lotniczych: https://en.wikipedia.org/wiki/List_o...g_World_War_II
    Mały OT:
    Auto Union – spółka powstała w 1932 r. przez połączenie czterech niemieckich producentów samochodów: Audi, DKW, Horch i Wanderer, które połączyły siły w związku z czasem kryzysu w latach XX, koła w logo symbolizują każdą z czterech firm
    (...) w 1958 roku spółka Auto Union GmbH została przejęta przez koncern Daimler-Benz AG. Na początku 1965 roku spółka została odsprzedana koncernowi Volkswagen AG. Nazwę spółki zmieniono na Audi Auto Union GmbH. Do 1968 roku produkowano jeszcze pod marką Auto Union wojskowe modele Munga.

    Logo Auto Union (cztery przeplatające się pierścienie) jest do dzisiaj używane przez firmę Audi AG
    i jeszcze ode mnie. Pan Horch był założycielem dwóch z czterech firm Auto Union. Horch - od jego nazwiska oraz Audi - od jego nazwiska, ale po łacinie
    Ostatnio edytowane przez bobby ; 10-09-2019 o 10:06
    ... large brakes, turbos, alu rims, aero…everything large as if there was something small to compensate for.

  4. #744
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    08 2019
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 Super
    Postów
    102

    Domyślnie

    Cytuję:

    Kolejna niemiecka marka musi zmierzyć się z nazistowską przeszłością. Po aferze wokół Hugo Boss, teraz na celowniku znalazł się producent aut Audi. Obecne władze firmy same odkryły szokującą przeszłość, z której wynika, że w czasach II wojny światowej w jej fabrykach na masową skalę wykorzystywano robotników przymusowych.


    Audi to jeden z synonimów niemieckiej perfekcji w konstruowaniu aut. Pod tą nazwą jeden z najbardziej prestiżowych producentów aut na świecie działa jednak dopiero od lat 80-tych. Wcześniej Audi zwało się Auto-Union i budowało swoje samochody nie w legendarnym dziś Ingolstadt w Bawarii, a miasteczku Neckarsulm na w północnej części Badenii-Wirtembergii, a jeszcze wcześniej w saksońskim Zwickau.

    I właśnie powrót do historii z tamtych czasów okazał się dla współczesnej ekipy Audi wręcz szokujący. To na zlecenie samego producenta powstała bowiem analiza, z której wynika, że Auto-Union było jednym z największych beneficjentów pracy przymusowej, do której naziści zmuszali ofiary III Rzeszy



    Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

  5. #745
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Taaaa... i nie kupujmy komputerów IBM oraz Lenovo (też II WŚ), samochodów z Japonii oraz Włoch (zaraz, zaraz, jak on miał... aaa, Mussolini!), praktycznie nic z Chin (komuniści gwałcący prawa człowieka), ciuchy tylko wyrabiane przez lokalnych wytwórców, bo wszystkie praktycznie duże firmy i sieciówki szyją w Bangladeszu, Wietnamie itp. gdzie dzieci w ciężkich warunkach za miskę ryżu pracują...

    Proponuję przerzucić się na Holdena, Australia chyba jeszcze niczym nie podpadła.
    +1000, też nie bardzo nękali Aborygenów

  6. #746
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,464

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Australia chyba jeszcze niczym nie podpadła.
    Wykończyli aborygenów ,diabła tasmańskiego i najważniejsze są potomkami brytoli zdrajców
    A pracę w obozach koncentracyjnych wymyślili brytole gdzieś w 19 wieku.
    Samo niewolnictwo jest tak stare jak cywilizacja.
    Sama pamięć o podłościach ludzkich jest potrzebna i należy o tym mówić i napiętnować zło.
    Tylko jak wytłumaczyć gościowi w pasareti z kotwicą z powstania warszawskiego ,że to co robi ubliża poległym.
    Kupowanie germańskich produktów może i jest dla niektórych kontrowersyjne i dobrze bo mają do tego prawo .Ale czy ich prawo musi być wykładnią dla wszystkich?
    Ostatnio edytowane przez Piotriix ; 10-09-2019 o 10:42
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  7. #747
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    08 2019
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 Super
    Postów
    102

    Domyślnie

    Nikt nikomu niczego zakazywać nie chce. Chodzi raczej o świadomość i pamięć. Z pragamtycznego punktu widzenie też warto samemu sobie zadać pytanie, czy dokładanie cegiełki do budowy potęgi przemysłu niemieckiego jest w polskim interesie.

    Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

  8. #748
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał IlCapitano Zobacz post
    Z pragamtycznego punktu widzenie też warto samemu sobie zadać pytanie, czy dokładanie cegiełki do budowy potęgi przemysłu niemieckiego jest w polskim interesie.
    A dokładanie cegiełki do budowania potęgi włosko-amerykańskiej korporacji FCA jest w polskim interesie?
    Chłopie... w świecie korporacji na każdego znajdziesz haka i coś, co nie przynosi chluby. Ot, chociażby za wikipedią: "Do dziś przejęcie FSM przez Fiata jest uważane za wrogie i kontrowersyjne".
    Chcesz wspierać polską produkcję, to kup nowego Wiedźmina
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  9. #749
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    08 2019
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 Super
    Postów
    102

    Domyślnie

    Drang nach osten to zdaje się nie wlosko-amerykanska koncepcja

    Historia est magistra vitae.

    Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

  10. #750
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał IlCapitano Zobacz post
    Drang nach osten to zdaje się nie wlosko-amerykanska koncepcja

    Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
    Ja wolę prostą życiową zasadę... żyć dobrze z sąsiadami

    Cytat Napisał IlCapitano Zobacz post
    Historia est magistra vitae.
    Przed II WŚ też mieliśmy sojusze z odległymi (mniej lub bardziej) państwami... i co?

    Nie offtopujmy. Jeśli ktoś przy wyborze auta kieruje się jakimiś narodowo-politycznymi przesłankami to jego osobista sprawa, nie agituj w tym temacie, nie tędy droga do polepszenia sprzedaży AR
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory