Strona 76 z 445 PierwszyPierwszy ... 26666768697071727374757677787980818283848586126176 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 751 do 760 z 4444

Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #751
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    08 2019
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 Super
    Postów
    102

    Domyślnie

    Patriotyzm ekonomiczny wbrew pogloskom nie umarł. AR najwięcej sprzedaje w Italii, Francuzi kupują francuskie, Niemiaszki swoje, my swoich nie mamy więc.......z ziemi włoskiej do Polski

    Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

  2. #752
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Quadrifoglio156
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    czarny
    Postów
    420

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Ja wolę prostą życiową zasadę... żyć dobrze z sąsiadami
    Przed II WŚ też mieliśmy sojusze z odległymi (mniej lub bardziej) państwami... i co?
    N
    Nie jest to zbyt trafne porównanie. Wolałbyś przed wojną sojusz z hitlerowskimi Niemcami czy komunistycznym USSR (Rosją) ?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Maxi Zobacz post
    Fajnie byłoby móc kupować polskie produkty, ale niestety wszystko zostało sprzedane.. Tak więc trzeba zaopatrywać się u zagranicznych gigantów.

    Dlaczego więc kupujesz w Biedronce, Lidlu albo innym Media Markt? Nie ma polskich odpowiedników tych sieci? Niemiec chodzi do niemieckiego sklepu, francuz podobnie - bo wiedzą, że kupując u zagranicznych producentów/sprzedawców budują ich bogactwo a niszczą własną gospodarkę. To się nazywa patriotyzm z jednej a myślenie o przyszłości i znajomość zasad ekonomii i rynku z drugiej.
    Alfa 156 2.0; Alfa 156 1.8, Alfa 145 1.4, Alfa 156 2.5V6 Modyficata, Alfa Giulietta M-Air Distinctive Sport Edizione Autodelta.
    LEGENDA ALFA ROMEO: ALFETTA.PL

  3. #753
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    U nas ludzie chętniej kupują zagraniczne produkty niż polskie, w Niemczech jest odwrotnie- gdzie tylko można faworyzuje się własne produkty a nawet obsługę prawną- w Polsce np. wybiera się niemieckie biura rachunkowe mimo że polskie są dwa razy tańsze i wcale nie gorsze.
    Trudno porównywać Mussoliniego do Hitlera, mimo że byli sojusznikami to Mussolini nie mordował masowo Żydów i innych nacji w takiej skali jak Niemcy. Poza tym, uratował Alfę Romeo przed plajtą, nacjonalizując przed wojną firmę .

  4. #754
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    08 2019
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 Super
    Postów
    102

    Domyślnie

    Bo u nas Panie, lud prosty i zakompleksiony

    Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

  5. #755
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    .
    Postów
    574

    Domyślnie

    Chyba najwyższa pora zamknąć w diabły ten temat, bo dyskusja przybiera już super absurdalne kształty.

  6. #756
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    Australia nie obroniła Wielkiej Rafy
    a co do kierunków - cóż, to co dzisiaj zobaczyłem... dla mnie bardzo źle

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	aaa.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	107.8 KB
ID:	261850
    ...

  7. #757
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    MiTo
    Postów
    231

    Domyślnie

    ostatnio byłem ciekaw ile kosztowało moje Mito jako nowe, i znalazłem cennik Alfy z 2010 r. Jak widać jeszcze Brera, 159, czy 147 były w ofercie:

    http://www.alfaromeopress.pl/downloa...R_GT_PL_PL.pdf

  8. #758
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 jtd 16V
    Postów
    609

    Domyślnie

    Cytat Napisał Quadrifoglio156 Zobacz post
    Dlaczego więc kupujesz w Biedronce, Lidlu albo innym Media Markt? Nie ma polskich odpowiedników tych sieci? Niemiec chodzi do niemieckiego sklepu, francuz podobnie - bo wiedzą, że kupując u zagranicznych producentów/sprzedawców budują ich bogactwo a niszczą własną gospodarkę. To się nazywa patriotyzm z jednej a myślenie o przyszłości i znajomość zasad ekonomii i rynku z drugiej.
    Chłopie, a skąd Ty wiesz gdzie ja kupuję? A niemiec chodzi do niemieckiego sklepu bo większość takich sklepów tam jest. Tak samo francuz. Z resztą to też nie jest tak jak piszesz, że niemiec nie kupi we francuskim sklepie, bo takie istnieją w Niemczech i mają się dobrze, we Francji jest podobnie z niemieckimi. Jaki jest nasz odpowiednik np. Auchan ? Jaki mamy polski wielki supermarket? Żaden, są mniejsze sklepy.
    Włosi do włoskich fabryk na całym świecie kupują włoskie maszyny i systemy i tu się zgodzę z patriotyzmem ekonomicznym, ale mają takie firmy, a czy my mamy ich odpowiedniki to już nie jestem pewien. Ja miałem na myśli między innymi samochody, komputery (które kiedyś mieliśmy własne) itd. Nie ma nic polskiego. Znawco ekonomii i rynku.

    Cytat Napisał Quadrifoglio156 Zobacz post
    Nie jest to zbyt trafne porównanie. Wolałbyś przed wojną sojusz z hitlerowskimi Niemcami czy komunistycznym USSR (Rosją) ?
    Z tych dwóch to chyba lepiej by wyszło z Niemcami.

    Cytat Napisał Takumi Zobacz post
    Chyba najwyższa pora zamknąć w diabły ten temat, bo dyskusja przybiera już super absurdalne kształty.
    Zgadzam się w zupełności. Zamknąć to w cholerę już, temat dawno wyczerpany, a ludzie sobie tylko do gardeł skaczą.
    Ostatnio edytowane przez Maxi ; 11-09-2019 o 14:13

  9. #759
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzemol
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    Alfa Romeo 166 TI 2.4 175KM '05r
    Postów
    451

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rost29 Zobacz post
    ostatnio byłem ciekaw ile kosztowało moje Mito jako nowe, i znalazłem cennik Alfy z 2010 r. Jak widać jeszcze Brera, 159, czy 147 były w ofercie:

    http://www.alfaromeopress.pl/downloa...R_GT_PL_PL.pdf
    50-60tys różnicy między TBI a GM V6 w przypadku Brery i 159, grubo :O. Widać V6 było interesem życia

  10. #760
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Właściwie to tak, można ten temat zamknąć- Alfa Romeo groziła już plajta za czasów Mussoliniego i jakoś przetrwała do dziś, więc po co się tak bardzo przejmować jakimś chwilowym spadkiem sprzedaży w bieżącym półroczu. Bardziej się tym przejmują zwolennicy innych marek niż sama Alfa Romeo .

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory