Strona 77 z 445 PierwszyPierwszy ... 27676869707172737475767778798081828384858687127177 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 761 do 770 z 4444

Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #761
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzemol Zobacz post
    50-60tys różnicy między TBI a GM V6 w przypadku Brery i 159, grubo :O. Widać V6 było interesem życia
    Różnica ogromna, ale zauważ że TBi było w Progression i manualem.
    Za to druga ciekawa rzecz - dwa coupe w ofercie, z czego GT cenowo bardzo fajnie wyglądała.

  2. #762
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    59

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotriix Zobacz post
    Kupowanie germańskich produktów może i jest dla niektórych kontrowersyjne i dobrze bo mają do tego prawo .Ale czy ich prawo musi być wykładnią dla wszystkich?
    Może i coś w tym jest że kraj pochodzenia ma znaczenie.. Włoskie jakoś mi się dobrze kojarzy, ale powiedziałem sobie że nie kupię samochodu z kraju w którym jedzą psy) Kie i Hyundaie odpadają

  3. #763
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzemol
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde 1.75 TBi 235KM '11r
    Postów
    451

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Za to druga ciekawa rzecz - dwa coupe w ofercie, z czego GT cenowo bardzo fajnie wyglądała.
    W sumie dużo starszy konstrukcyjnie model więc to całkiem logicznie w cenniku akurat wyglądało.

  4. #764
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Brera byla pozycjonowana klasę wyzej od GT to raz, a dwa cennik troche malo miarodajny bo większość pozycji w tym cenniku w 2010 była wycofywana. GT, 147, Brera rok później 159 więc to byly ostatnie podrygi tych aut w salonach.

  5. #765
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzemol Zobacz post
    50-60tys różnicy między TBI a GM V6 w przypadku Brery i 159, grubo :O. Widać V6 było interesem życia
    owszem, dla kasy państwa PL, akcyza 18,6% robiła różnicę w cenie

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Brera byla pozycjonowana klasę wyzej od GT to raz, a dwa cennik troche malo miarodajny bo większość pozycji w tym cenniku w 2010 była wycofywana. GT, 147, Brera rok później 159 więc to byly ostatnie podrygi tych aut w salonach.
    GT 1.9JTD 108900zł vs Brera 2.0JTDM 124900zł - 15k tańszy model schodzący - pozycjonowanie dokładnie takie samo
    ...

  6. #766
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Oba modele w 2010 były schodzące i sama Alfa pozycjonowala Brere wyżej od GT. GT bazujące na starym 147, ktore bazowalo na jeszcze starszym 156 to klasa w dół. Widać po wykończeniu, materialach itp. itd. co też właśnie przełożyło się na sporą mase Brery. Mialem 147, mialem Brere i jesli chodzi o samo wykonanie auta pomijając kwestie prowadzenia to w Brerze czuć ten przeskok klasowy. W 2010 roku GT technologicznie bylo bliźniacze ze 156 z 97 roku.

  7. #767
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Postów
    883

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfist Zobacz post
    Właściwie to tak, można ten temat zamknąć- Alfa Romeo groziła już plajta za czasów Mussoliniego i jakoś przetrwała do dziś, więc po co się tak bardzo przejmować jakimś chwilowym spadkiem sprzedaży w bieżącym półroczu. Bardziej się tym przejmują zwolennicy innych marek niż sama Alfa Romeo .
    wiesz... te chwilowe spadki sprzedaży to cykliczny problem od wielu lat....

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał jacool.n Zobacz post
    I Może sprzedaż Giuli jest dla AR wystarczająca. Może za wszelką cenę chcą z AR zrobić markę niszową (Przy okazji kilku włochów będzie miało pracę. I
    No i dlatego ogłosili ponownie, że w 2023 roku ma być wolumen sprzedaży no ile, oczywiście, magiczne, nieśmiertelne 400 tysięcy sztuk rocznieP

  8. #768
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    MiTo
    Postów
    236

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzemol Zobacz post
    50-60tys różnicy między TBI a GM V6 w przypadku Brery i 159, grubo :O. Widać V6 było interesem życia
    Fakt cena kosmiczna. Ale, pamiętam jak w 2003 r. byłem z ojcem w Polinarze w Krakowie (to dosyć sławny dealer Fiata, Alfy w czasach swojej świetności, właściciel miał zwyczaj latać helikopterem , i stała czerwona GTA bodajże za prawie 190 tys... Tylko, że tam było Busso, tutaj silnik 3.2 GM, i jak dla mnie 159 materiałem na klasyka jest kiepskim, w przeciwieństwie do GTA. Strasznie wrażenie wówczas zrobiło na mnie to auto.

  9. #769
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    [QUOTE=Anderson;2188609]wiesz... te chwilowe spadki sprzedaży to cykliczny problem od wielu lat....

    Zgadza się, wiemy to, -tak jest już od kilkudziesięciu lat i jakoś Alfa z tym żyje, widać to taka specyfika tej marki, pisałem już że Alfy nie można porównywać w każdym calu z innymi, typowymi markami

  10. #770
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    .
    Postów
    574

    Domyślnie

    Tylko ze czasy się zmieniają, teraz to księgowi rządzą biznesami.

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory