Strona 84 z 445 PierwszyPierwszy ... 34747576777879808182838485868788899091929394134184 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 831 do 840 z 4444

Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #831
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    A jak już nie będą produkować nic (odpukać!) to te same osoby będą pisać, że przecież nie jest tak źle bo inne marki, które też nic nie produkują sprzedają tyle samo!

    Cytat Napisał IlCapitano Zobacz post
    Wychodzi na to, że dzbany z AR stawiają na bezkompromisowego sedana dla mało praktycznych estetow i pasjonatow motoryzacji nieszablonowej, a wszelkich wędkarzy, działkowiczow, malarzy pokojowych, hodowców psów pasterskich odsyłają do volvo po kombi [emoji16]
    Niestety w giuli nie ma nic bezkompromisowego i nieszablonowego. Owszem jak się porówna do Skody albo Pasata to jest nieszablonowe, jak się porówna do wcześniejszych sedanów Alfy to również bezkompromisowe ale jak się porówna tam gdzie Alfe sama się do porównań stawia to niestety, ani nieszablonowe ani bezkompromisowe. Auto jest jak najbardziej dobrze zaprojektowane i może się podobać. Pierwsza od wielu lat porządna alfa ale nic ponad konkurencje. Na takich właśnie frazesach o wyjątkowości dla pasjonatów opierają marketing jednak trafia to tylko do wąskiej grupy odbiorców o zawężonym motoryzacyjnym światopoglądzie, którzy lubią sobie dorobić do niej jakąś życiową ideologię i czuć się lepsi od właściciela kombi Popatrzcie tą reklamę wyżej jaka drętwa...
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 14-09-2019 o 07:26

  2. #832
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    08 2019
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 Super
    Postów
    102

    Domyślnie

    Cytat Napisał Takumi Zobacz post
    Mam nadzieje, że zdjecie sobie sprawę, jak śmiesznie wygląda takie naginanie rzeczywistości, byleby tylko AR nie wypadła aż tak katastrofalnie w porównaniach.
    Czekam, aż ktoś wybierze lakier dostępny tylko w AR i napisze, że inne marki sprzedały równe 0 aut w takim kolorze.
    Nie no to moze żeby wypadła jeszcze bardziej katastrofalnie i strasznie to do porównania z volvo doliczmy też autobusy przegubowe w końcu to nie ich wina, że AR nie produkuje autobusów, nieprawdaż? [emoji16]

    Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

  3. #833
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Juz nie produkuje bo ta według miłośników stricte sportowa marka dla koneserów klepała kiedyś autobusy, ciężarówki, busy, trolejbusy. Znając rożne dziwne pomysły włochów może do tego wrócą

    BTW podziwiam, ze specjalnie się pojawiłeś na forum aby brać udział w tej jednej dyskusji. Nie jesteś czasem z FCA? Bo to by świadczyło, że jednak ktoś te komentarze z zarządu czyta i wysłali tu PRowca aby robił dobra minę do złej gry
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 14-09-2019 o 09:23

  4. #834
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,549

    Domyślnie

    Cytat Napisał IlCapitano Zobacz post
    Skoro konkurencyjne modele to konkurencją w Volvo jest S60 a nie V60 nie XC60. Biorąc pod uwagę USA faktycznie się wyrównuje, aczkolwiek już poprzedni rok to przewaga Giulii też w USA.

    Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
    Modelem jest seria 60, a S i V to tylko wersje nadwozia.

    Poprzedni rok... Biorąc pod uwagę, że nowy model wszedł w połowie roku do sprzedaży to rzeczywiście miarodajne porównanie

    Wysłane z mojego Moto G (5S) Plus przy użyciu Tapatalka

  5. #835
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,549

    Domyślnie

    Cytat Napisał IlCapitano Zobacz post
    Nie no to moze żeby wypadła jeszcze bardziej katastrofalnie i strasznie to do porównania z volvo doliczmy też autobusy przegubowe w końcu to nie ich wina, że AR nie produkuje autobusów, nieprawdaż? [emoji16]

    Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
    Volvo Car Corporation również nie produkuje autobusów... i to już od wielu lat...

    Wysłane z mojego Moto G (5S) Plus przy użyciu Tapatalka

  6. #836
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    08 2019
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 Super
    Postów
    102

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Modelem jest seria 60, a S i V to tylko wersje nadwozia.

    Poprzedni rok... Biorąc pod uwagę, że nowy model wszedł w połowie roku do sprzedaży to rzeczywiście miarodajne porównanie

    Wysłane z mojego Moto G (5S) Plus przy użyciu Tapatalka
    Nowy model i tak słabo się sprzedaje [emoji44], to dopiero katastrofa.

    Nieprzypadkowo w tabelach z danymi występuje oddzielnie S60 i V60.

    Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez IlCapitano ; 14-09-2019 o 11:37

  7. #837
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Postów
    883

    Domyślnie

    Czego Ty bronisz, Il Capitano? Pytam poważnie, czego Ty bronisz? Chcesz udowodnić, że ze sprzedaży AR jest wszystko w porządku?

  8. #838
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    08 2019
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 Super
    Postów
    102

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anderson Zobacz post
    Czego Ty bronisz, Il Capitano? Pytam poważnie, czego Ty bronisz? Chcesz udowodnić, że ze sprzedaży AR jest wszystko w porządku?
    Prawdy, polemizuję z uproszczonymi, publicystycznymi tezami takimi jak np. ta o katastrofie sprzedażowej Giulii.

    Przeciwnie, pisałem o tym, że sprzedaż oparta wyłącznie na 2 modelach nie rokuje dobrze.



    Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

  9. #839
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,549

    Domyślnie

    Cytat Napisał IlCapitano Zobacz post
    Nowy model i tak słabo się sprzedaje [emoji44], to dopiero katastrofa.

    Nieprzypadkowo w tabelach z danymi występuje oddzielnie S60 i V60.

    Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
    Prawie 60 tysięcy tylko w EU i USA w pół roku to katastrofa?

    Rzeczywiście nieprzypadkowo... Powodem jest oddzielne oznaczenie wersji
    Chociaż i to żaden argument, bo w tabeli na USA występują razem jako 60 series

    Wysłane z mojego Moto G (5S) Plus przy użyciu Tapatalka

  10. #840
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Quadrifoglio156
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    czarny
    Postów
    420

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    A jak już nie będą produkować nic (odpukać!) to te same osoby będą pisać, że przecież nie jest tak źle bo inne marki, które też nic nie produkują sprzedają tyle samo!
    Niestety w giuli nie ma nic bezkompromisowego i nieszablonowego. Owszem jak się porówna do Skody albo Pasata to jest nieszablonowe, jak się porówna do wcześniejszych sedanów Alfy to również bezkompromisowe ale jak się porówna tam gdzie Alfe sama się do porównań stawia to niestety, ani nieszablonowe ani bezkompromisowe. Auto jest jak najbardziej dobrze zaprojektowane i może się podobać. Pierwsza od wielu lat porządna alfa ale nic ponad konkurencje.

    No tak, Quadrifoglio to jest tak szablonowe i powszechne auto, że nawet nie ma sensu odwracać głowy. Silnik jak silnik, przeciętny, rekord na N-Ringu w podkoszulku to nic takiego, 1/3 auta z aluminium i karbonowy wał to też jest dostępny w każdej biedronce z samochodami. Nie pisz,że to auto za 400 tys, bo konkurencyjne marki produkują również tak nudne i bezbarwne wersje i modele, że nawet nie chce się wsiadać do środka. Giulia ma takie pokłady przyczepności, że 90% kierowców nie jest w stanie ich wykorzystać.

    Czy Ty siebie czasem czytasz?

    Z drugiej strony - co oferuje ta konkurencja, takiego bardzo nieszablonowego że Alfa Giulia będzie gorsza? Weź tylko poprawkę na wielkość (i sprzedażową i biznesową) tej konkurencji. Nic się nie bierze z niczego. Co takiego ciekawego masz w A4 czy BMW3 ?
    Ciekaw też jestem co takiego nieszablonowego w Alfie by musiało być byś przestał narzekać?
    Alfa 156 2.0; Alfa 156 1.8, Alfa 145 1.4, Alfa 156 2.5V6 Modyficata, Alfa Giulietta M-Air Distinctive Sport Edizione Autodelta.
    LEGENDA ALFA ROMEO: ALFETTA.PL

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory