Strona 85 z 445 PierwszyPierwszy ... 35757677787980818283848586878889909192939495135185 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 841 do 850 z 4444

Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #841
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Ja nie pisalem, że jest gorsza tylko, że nie jest lepsza, a co ma w sobie konkurencja pytaj tych co wybierają konkurencje bo skoro Giulia taka świetna to dlaczego sprzedaż aut AR sukcesywnie spada? 500k 156, 240k 159, jeszcze gorsze wyniki Giuli. Wychodzi na to, ze nawet właściciele poprzednich generacji przesiadają się na inne marki. Ja nie narzekam tylko stwierdzam fakt. Przecież napisałem, ze to dobre auto jednak ty czytasz co chcesz czytać, a nie co jest napisane co z resztą jest domeną fanatyków. Podniecanie się czasami na ringu czy karbonowym walem to jest dobre dla mnie czy dla Ciebie. Pozostałe 99% społeczeństwa ma gdzieś czas na torze czy karbonowy wal bo kupili wersje zwykła, a jak nawet maja q to tylko ułamek z nich pojedzie na ten ring. Ja zapytam co by musiało się stać aby Ci wszyscy internetowi fanboye ruszyli do salonów bo skoro jest takie super to gdzie jest ten tytułowy problem?
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 14-09-2019 o 14:32

  2. #842
    Użytkownik Świeżak Avatar azi
    Dołączył
    06 2018
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    159 1.9 16V JTDm
    Postów
    122

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Niestety w giuli nie ma nic bezkompromisowego i nieszablonowego. Owszem jak się porówna do Skody albo Pasata to jest nieszablonowe, jak się porówna do wcześniejszych sedanów Alfy to również bezkompromisowe ale jak się porówna tam gdzie Alfe sama się do porównań stawia to niestety, ani nieszablonowe ani bezkompromisowe.
    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Podniecanie się czasami na ringu czy karbonowym walem to jest dobre dla mnie czy dla Ciebie. Pozostałe 99% społeczeństwa ma gdzieś czas na torze czy karbonowy wal bo kupili wersje zwykła
    Pisałeś, że jest to całkiem szablonowe auto na tle konkurencji, a teraz się wykręcasz. Zdefiniuj tę szablonowość, skoro oczywiste różnice, które zostały wymienione wcześniej przez [MENTION=8204]Quadrifoglio156[/MENTION] są wg ciebie nieistotne dla 99% społeczeństwa. Co jest w takim razie istotne i czym auto powinno się wyróżniać?

  3. #843
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    jak to czym? designem, powinno chwytać za serce i zachować charakter marki (stylistyczny)
    mnie akurat mało obchodzą czasy na ringu i karbonowe wały, albo mi się coś podoba albo nie
    nie jeżdżę tym czym jeżdżę dlatego że mocna wersja tego modelu zrobiła czas lepszy niż Giulia Q czy C63AMG

    Giulia - tragiczny przód, nudny bok, wręcz mnie odpycha swoim wyglądem choć przyjmuję do wiadomości że może i dobrze jeździ
    - tyle tylko że nawet nie chciało mi się tego sprawdzać i po obejrzeniu z zewnątrz w podłódzkim salonie grzecznie podziękowałem za
    jazdę próbną - coś co mi się nie podoba może jeździć najlepiej na świecie, nie ma to dla mnie żadnego znaczenia
    Ostatnio edytowane przez opozycjonista ; 14-09-2019 o 15:20
    ...

  4. #844
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Co jest nieszablonowego w tym aucie i czym się wyróżnia? Napęd RWD i AWD? Przecież konkurenci mają to samo. Wygląd? Jak już tu wiele osób stwierdziło jak na Alfe jest zbyt pospolity. Wiec co jest nieszablonowego w Giuli? Co jest lepszego od BMW, Mercedesa itp aby ludzie szturmem ruszyli do salonów? Karbonowy wał wymieniony w tym temacie po raz już Nty? Nic więcej nie ma? Chyba sobie taki kupie i postawie na półce w pokoju skoro to czyni to auto wyjątkowym https://allegro.pl/oferta/wal-napedo...2-2-6618953073

  5. #845
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    MiTo
    Postów
    231

    Domyślnie

    Giulia jestem ładnym samochodem. Ale jak czytam zagraniczne fora, i to co to auto "wyprawia" które Audi S4 czy Bmw M3 jest w stanie przy 150 km/h samoistnie skręcić kierownicą w lewo czy w prawo, a kierowca nie jest w stanie nic zrobić? Nie uśmiecha mi się wydać niespełna 400 tys. zł na Quadrifoglio, żeby zaraz po wyjeździe z salonu mnie zabiło.

  6. #846
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2014
    Auto
    Mx-5
    Postów
    71

    Domyślnie

    To prawda. Wersja Q wyprawia takie rzeczy, ze nawet najtwardsi obrońcy Alfy chyba wymiękają


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  7. #847
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Quadrifoglio156
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    czarny
    Postów
    420

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rost29 Zobacz post
    Giulia jestem ładnym samochodem. Ale jak czytam zagraniczne fora, i to co to auto "wyprawia" które Audi S4 czy Bmw M3 jest w stanie przy 150 km/h samoistnie skręcić kierownicą w lewo czy w prawo, a kierowca nie jest w stanie nic zrobić? Nie uśmiecha mi się wydać niespełna 400 tys. zł na Quadrifoglio, żeby zaraz po wyjeździe z salonu mnie zabiło.

    1. Jest tu kilku właścicieli Quadrifoglio. dlaczego ich nie zapytasz?
    2. Co takiego piszą na tych forach, że są tak miarodajni? Może nie ma kagańca takiego jak konkurencja i po prostu tym trzeba umieć jeździć? / nie wiem ale bez relacji z pierwszej ręki albo przynajmniej wiarygodnego przytoczenia całej sprawy dla mnie to po prostu hejt i czarny PR. Nie wierzę, że ludzie którzy konstruują Ferrari i Maserati zrobili by samochód który sam "coś wyprawia", po prostu w to nie uwierzę.
    3. Ja potrafię się przyznać, pomimo 27 lat za kółkiem i nie jednym track dayu, szkoleniu czy jeździe na torze, że samochód o mocy 500 KM nie jest dla mnie do codziennej jazdy. Ale może jestem już inną generacją.
    4. Znam trochę osób które na co dzień mogą jeździć samochodami praktycznie wszystkich najlepszych marek o mocach powiedzmy 400 + i uwierz, KAŻDY samochód o takich i większych mocach może zabić, no chyba że tą moc ma tylko na papierze.
    Alfa 156 2.0; Alfa 156 1.8, Alfa 145 1.4, Alfa 156 2.5V6 Modyficata, Alfa Giulietta M-Air Distinctive Sport Edizione Autodelta.
    LEGENDA ALFA ROMEO: ALFETTA.PL

  8. #848
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rost29 Zobacz post
    Giulia jestem ładnym samochodem. Ale jak czytam zagraniczne fora, i to co to auto "wyprawia" które Audi S4 czy Bmw M3 jest w stanie przy 150 km/h samoistnie skręcić kierownicą w lewo czy w prawo, a kierowca nie jest w stanie nic zrobić? Nie uśmiecha mi się wydać niespełna 400 tys. zł na Quadrifoglio, żeby zaraz po wyjeździe z salonu mnie zabiło.
    Audi czy bmw samo skręca kierownicą?
    Taki żart, ale pisz po polsku.
    Konkurencja też ma swoje różne wady, nie ma aut idealnych. Każdy wybiera to co lubi, obiektywizm jak widać w kwestii wyboru auta praktycznie nie istnieje.

  9. #849
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,454

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Co jest nieszablonowego w tym aucie i czym się wyróżnia? Napęd RWD i AWD? Przecież konkurenci mają to samo. Wygląd? Jak już tu wiele osób stwierdziło jak na Alfe jest zbyt pospolity. Wiec co jest nieszablonowego w Giuli? Co jest lepszego od BMW, Mercedesa itp aby ludzie szturmem ruszyli do salonów? Karbonowy wał wymieniony w tym temacie po raz już Nty? Nic więcej nie ma?
    Samej Giulii to chyba jedynie zabrakło odrobiny designu. Takiego bardziej Alfowego, a mniej "ogólnoklasowego". Natomiast marce zabrakło bardzo wiele: szerokiej oferty, dobrego serwisu, PR i marketingu, dealerów na poziomie. Już pal sześć cenę tych aut (IMO za wysoką). Alfa ma swoją niszę - nie jest do końca premium, nie jest luksusowa, ale jest sportowa i wysublimowana, taka trochę z polotem i na żywioł. Cuore sportivo. I Giulia (Stelvio też) mają te geny, widać to w trakcji (niestety nie słychać w silniku 2.0 ale nie można mieć wszystkiego). Gdyby nie zabrakło wcześniej wymienionych punktów, to Alfa by sobie w tej swojej niszy pięknie funkcjonowała. Niestety potencjalni klienci po prostu boją się kupić auto marki która wygląda jakby miała zaraz upaść. No sorry, głupia Dacia ma więcej modeli w ofercie i sprawia wrażenie szybciej rozwijającej się niż Alfa! To jakiś pieprzony absurd, nie uważacie?

    AR zrobiło dobrą robotę przy Giulii i Stelvio. Trochę długo to trwało, ale OK. Niestety zaraz po robocie spoczęli na laurach. I ta sjesta trwa do dziś

    Uważam, że słaba sprzedaż Giulii to "zasługa" słabej marki, słabej pozycji AR na rynku, a nie kwestia modelu. Lifting niewiele tu zmieni. Obniżenie ceny zadziała na chwilę, a potem wywoła efekt odwrotny do zamierzonego. Uzdrowić tą sytuację może tylko szybkie wprowadzenie kilku nowych modeli, wtedy odświeżenie oferty i ciężka praca nad serwisem, siecią dealerską oraz marketingiem i PR. Niestety w poprzednim zdaniu padły dwa kluczowe sformułowania, które są chyba Włochom obce... mianowicie "szybkie wprowadzenie" i "ciężka praca". Także cóż... jak będzie to chyba wszyscy wiemy, bo jest tak od lat
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  10. #850
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar strzelec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    SD
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4, Alfa Romeo 159 2.0 Mondeo Hybryd Vigniale
    Postów
    533

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    "ciężka praca". Także cóż... jak będzie to chyba wszyscy wiemy, bo jest tak od lat
    Śmiać mi się chcę jak czytam takie teksty. Pracuję we włoskiej firmie i z Włochami i nikt z nich nie narzeka że musi często pracować po 12 godzin. Zobaczcie ile jest znanych włoskich firm, a ile Polskich i my się z nich śmiejemy?. Trzeba rozróżnić Włochów z południa od tych z północy, bo oni to robią.

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory