Strona 86 z 445 PierwszyPierwszy ... 36767778798081828384858687888990919293949596136186 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 851 do 860 z 4444

Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #851
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał strzelec Zobacz post
    Śmiać mi się chcę jak czytam takie teksty. Pracuję we włoskiej firmie i z Włochami i nikt z nich nie narzeka że musi często pracować po 12 godzin.
    Nie piszę o pojedynczych ludkach tylko o całości. Jak się patrzy na efekt holistycznie, to widzisz tam ciężką pracę? Bo ja niestety nie... Mamy dwa modele (niektórzy twierdzą że jeden w dwóch wersjach nadwozia) i w zasadzie tyle. Nigdzie nie napisałem, że my (Polacy) lepsi. Aczkolwiek jako pracownicy chyba jednak jesteśmy lepiej postrzegani - taki offtop
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  2. #852
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Jak dla mnie, dzisiejsze modele Alfy są owszem ładne, trochę się wyróżniają,...ale za mało jak na Alfę, ona powinna tak wyglądać żeby się za nią oglądali miłośnicy innych marek i to wcale nie tylko nijakich. Taka sytuacja miała miejsce ostatnio z modelem 156. Alfa powinna też przynajmniej nieco górować osiągami nad innymi w swojej klasie, a teraz nie zawsze tak jest. Ale patrząc na Tonale jestem dobrej myśli -że ten model będzie jednak sukcesem.

  3. #853
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar strzelec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    SD
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4, Alfa Romeo 159 2.0 Mondeo Hybryd Vigniale
    Postów
    533

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Aczkolwiek jako pracownicy chyba jednak jesteśmy lepiej postrzegani - taki offtop
    Tak jesteśmy postrzegani jako tania siła robocza która pracuję za marne pieniądze w firmach za zachodu np. Włoch.

  4. #854
    Użytkownik Świeżak Avatar destikero
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Wieluń
    Auto
    159 SW TI 2.4 JTDm Q-Tronic
    Postów
    195

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    (...)
    AR zrobiło dobrą robotę przy Giulii i Stelvio. Trochę długo to trwało, ale OK. Niestety zaraz po robocie spoczęli na laurach. I ta sjesta trwa do dziś

    Uważam, że słaba sprzedaż Giulii to "zasługa" słabej marki, słabej pozycji AR na rynku, a nie kwestia modelu. Lifting niewiele tu zmieni. Obniżenie ceny zadziała na chwilę, a potem wywoła efekt odwrotny do zamierzonego. (...)
    Jestem tego samego zdania. Giulia i Stelvio to dobre auta, ale AR to w powszechnej świadomości to nie jest marka premium i klient, który chce kupić powiedzmy BMW, nawet przez chwilę nie rozważy możliwości zakupu samochodu marki Alfa Romeo. Alfa powinna przede wszystkim popracować nad poprawą wizerunku marki samej w sobie. Przekonać ludzi, że produkuje auta niezawodne. Nie tylko ładne, ale także bezawaryjne.

    P.S. Aktualnie moim priorytetem jest budowa domu. Gdyby nie ten fakt, to pewnie zdecydowałbym się na kupno nowego auta. Podoba mi się Giulia i chętnie bym ją kupił, bo chciałbym sportowego sedana. Ale z drugiej strony żona chce SUV-a i pewnie bym jej uległ i kupilibyśmy SUV-a. I tutaj problem. Chciałbym kupić SUV-a Alfy Romeo, ale ta marka nie oferuje tego, co mnie zadowoli. Stelvio jest za małe. To odpowiednik X3, a ja bardziej celuję w X5/X6 lub Jaguar F-Pace. Więc co? Odchodzę od AR i kupuję niestety produkt BMW lub Jaguara, bo moja ulubiona marka ma zbyt skromną ofertę.
    Aha... A czym teraz jeżdźę? Dwoma kombiakami... Więc co? Jestem wędkarzem, emerytem i gościem do odstrzału. Nie jestem miłośnikiem motoryzacji... Bo kombi mam. I mogę dwa wózki w nie zapakować i mieć szczęśliwą rodzinę. Ale co tam... Kup Pan Giulie, bądź wysublimowanym miłośnikiem motoryzacji, dziecko do domu dziecka oddaj i czerp przyjemność z wibracji karbonowego wału pod pośladkami
    156 2.0 TS / 147 1.9 JTD / 156 FL 1.9 JTD
    159 SW TI Q-Tronic 2.4 JTDm

  5. #855
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał destikero Zobacz post
    Jestem wędkarzem, emerytem i gościem do odstrzału. Nie jestem miłośnikiem motoryzacji... Bo kombi mam. I mogę dwa wózki w nie zapakować i mieć szczęśliwą rodzinę. Ale co tam... Kup Pan Giulie, bądź wysublimowanym miłośnikiem motoryzacji, dziecko do domu dziecka oddaj i czerp przyjemność z wibracji karbonowego wału pod pośladkami
    W dodatku nazistą wspierającym firmę wroga, która produkowała silniki do samolotów bombardujących Polskę!!! A kysz!!!

  6. #856
    Użytkownik Świeżak Avatar destikero
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Wieluń
    Auto
    159 SW TI 2.4 JTDm Q-Tronic
    Postów
    195

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    W dodatku nazistą wspierającym firmę wroga, która produkowała silniki do samolotów bombardujących Polskę!!! A kysz!!!
    No tak... Jakby nie patrzeć - mam krew na rękach. Jestem wrogiem narodu
    156 2.0 TS / 147 1.9 JTD / 156 FL 1.9 JTD
    159 SW TI Q-Tronic 2.4 JTDm

  7. #857
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    08 2019
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 Super
    Postów
    102

    Domyślnie

    Cytat Napisał destikero Zobacz post
    Jestem tego samego zdania. Giulia i Stelvio to dobre auta, ale AR to w powszechnej świadomości to nie jest marka premium i klient, który chce kupić powiedzmy BMW, nawet przez chwilę nie rozważy możliwości zakupu samochodu marki Alfa Romeo. Alfa powinna przede wszystkim popracować nad poprawą wizerunku marki samej w sobie. Przekonać ludzi, że produkuje auta niezawodne. Nie tylko ładne, ale także bezawaryjne.

    P.S. Aktualnie moim priorytetem jest budowa domu. Gdyby nie ten fakt, to pewnie zdecydowałbym się na kupno nowego auta. Podoba mi się Giulia i chętnie bym ją kupił, bo chciałbym sportowego sedana. Ale z drugiej strony żona chce SUV-a i pewnie bym jej uległ i kupilibyśmy SUV-a. I tutaj problem. Chciałbym kupić SUV-a Alfy Romeo, ale ta marka nie oferuje tego, co mnie zadowoli. Stelvio jest za małe. To odpowiednik X3, a ja bardziej celuję w X5/X6 lub Jaguar F-Pace. Więc co? Odchodzę od AR i kupuję niestety produkt BMW lub Jaguara, bo moja ulubiona marka ma zbyt skromną ofertę.
    Aha... A czym teraz jeżdźę? Dwoma kombiakami... Więc co? Jestem wędkarzem, emerytem i gościem do odstrzału. Nie jestem miłośnikiem motoryzacji... Bo kombi mam. I mogę dwa wózki w nie zapakować i mieć szczęśliwą rodzinę. Ale co tam... Kup Pan Giulie, bądź wysublimowanym miłośnikiem motoryzacji, dziecko do domu dziecka oddaj i czerp przyjemność z wibracji karbonowego wału pod pośladkami
    Jeśli to 159 SW to bez przesady z tym odstrzałem szanujący się wędkarz, dzialkowiec nie uznałby tego za kombi
    Natomiast z tym zakupem cywilnej współczesnej wersji Panzerkampfwagen Tiger to bym się jednak zastanowił. Czy chcesz fundować dzieciom życie w IV Rzeszy?

    P. S. Stelvio od FPace specjalnie mniejszy nie jest, zdaje się.

    Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez IlCapitano ; 14-09-2019 o 21:21

  8. #858
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał IlCapitano Zobacz post
    Stelvio od FPace specjalnie mniejszy nie jest, zdaje się.
    To jak to w końcu jest?
    Stelvio był zestawiany z Macanem (a nie Cayenne), czyli powinien być też zestawiany z E-Pace chyba?
    F-Pace ma bagażnik 650 litrów, trochę nie ta liga...
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  9. #859
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    08 2019
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 Super
    Postów
    102

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    To jak to w końcu jest?
    Stelvio był zestawiany z Macanem (a nie Cayenne), czyli powinien być też zestawiany z E-Pace chyba?
    F-Pace ma bagażnik 650 litrów, trochę nie ta liga...
    Bagażnik większy, kabina już niekoniecznie.

    Przykładowe testy i porównania Stelvio FPace:


    https://www.auto-swiat.pl/testy/poro...nikami/bh5pfp4

    https://www.autoexpress.co.uk/alfa-r...-jaguar-f-pace

    https://www.autocar.co.uk/car-news/n...-suv-twin-test

    Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

  10. #860
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    Stelvio 469cm (około)
    F-Pace 473cm (około)
    E-Pace 439cm (około)
    porównywanie Stelvio do E-Pace nie jest na miejscu, to odpowiednik F-Pace, do E-Pace możesz porównać póki co tylko prototyp Tonale

    to że nawet malutki E-Pace ma większy bagażnik od Stelvio nie upoważnia do stawiania ich w tej samej klasie
    trzeba tu upatrywać winy bądź zamysłu/koncepcji AR - większy SUV ale z mniejszym bagażnikiem bo ma być sportowo a nie towarowo? a może po prostu nie wyszło?
    fanem nie jestem żadnego z wymienionych produkowanych obecnie suv`ów (albo inaczej - w ogóle nie lubię takich aut)
    gdybym był zmuszony z tej trójki - najbardziej stylistycznie pasuje mi malutki E-Pace (co wcale nie oznacza że jestem nim zachwycony, mniejsze zło po prostu)
    ...

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory