Strona 87 z 445 PierwszyPierwszy ... 37777879808182838485868788899091929394959697137187 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 861 do 870 z 4444

Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #861
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Quadrifoglio156
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    czarny
    Postów
    420

    Domyślnie

    Cytat Napisał opozycjonista Zobacz post
    Stelvio 469cm (około)
    F-Pace 473cm (około)
    E-Pace 439cm (około)
    porównywanie Stelvio do E-Pace nie jest na miejscu, to odpowiednik F-Pace, do E-Pace możesz porównać póki co tylko prototyp Tonale

    to że nawet malutki E-Pace ma większy bagażnik od Stelvio nie upoważnia do stawiania ich w tej samej klasie
    trzeba tu upatrywać winy bądź zamysłu/koncepcji AR - większy SUV ale z mniejszym bagażnikiem bo ma być sportowo a nie towarowo? a może po prostu nie wyszło?
    fanem nie jestem żadnego z wymienionych produkowanych obecnie suv`ów (albo inaczej - w ogóle nie lubię takich aut)
    gdybym był zmuszony z tej trójki - najbardziej stylistycznie pasuje mi malutki E-Pace (co wcale nie oznacza że jestem nim zachwycony, mniejsze zło po prostu)

    Doblo ma większy bagażnik od Jaguara. Może jednak zejdźmy na ziemię w kwestii tego co jest ważne w samochodzie takim jak Alfa Romeo a co jest drugo albo trzeciorzędne.
    Alfa 156 2.0; Alfa 156 1.8, Alfa 145 1.4, Alfa 156 2.5V6 Modyficata, Alfa Giulietta M-Air Distinctive Sport Edizione Autodelta.
    LEGENDA ALFA ROMEO: ALFETTA.PL

  2. #862
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    Macan 470cm, jak najbardziej liga Stelvio i F-Pace

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Quadrifoglio156 Zobacz post
    Doblo ma większy bagażnik od Jaguara. Może jednak zejdźmy na ziemię w kwestii tego co jest ważne w samochodzie takim jak Alfa Romeo a co jest drugo albo trzeciorzędne.
    "zamysł" słowo klucz, zaprojektowali tak jak chcieli, litry bagażnika dla mnie też nie są żadnym kryterium, nigdy w życiu nie wiedziałem i nie wiem ile litrów pojemności miał bagażnik w moim aucie

    - - - Updated - - -

    a co jest pierwszorzędne i dla kogo? dla mnie pierwszorzędny jest wygląd a dla kogoś innego cokolwiek innego? i co z tego? nic
    mi się nie podoba, komuś innemu może się podobać
    mnie litry ani okrążenia na torze nie obchodzą, kogoś innego mogą - też nic mi do tego

    na końcu o decyzjach rynku informują słupki sprzedaży
    ...

  3. #863
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Quadrifoglio156 Zobacz post
    Może jednak zejdźmy na ziemię w kwestii tego co jest ważne w samochodzie takim jak Alfa Romeo
    A może w samochodzie takim jak SUV?
    Bo skoro już rozmawiamy o pokracznej dość klasie, która niby powstała żeby zwiększyć użyteczność (i ma to być podobno odpowiednik kombi dla Giulii), to jednak ten "mało znaczący" bagażnik może przydałby się rozmiarów nieco większych jednak?

    Chyba że od razu zgodzimy się, że to po prostu zwykły lans i kit z tym jaki masz bagażnik - najważniejsze, że patrzysz z góry na innych kierowców
    Wtedy faktycznie jedynym kryterium pozostaje rozmiar ogólny.
    Może powinni producenci podawać ogólną kubaturę w SUVach, byłoby łatwiej snobom wybrać większy model
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  4. #864
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    niekoniecznie, ładny SUV nie musi być (dla mnie) ciężarówką
    kilkanaście lat temu uśmiech na mojej twarzy wywoływał widok 156SW - cieszyło mnie to auto swoimi detalami i rewelacyjnym designem
    na bagażniki w Passatach nie spoglądałem zazdrośnie - dla mnie nie istotne i tyle
    klamki, rosso, górna część klapy bagaznika... tak, to był piękny samochód

    no właśnie, stare dobre rosso - dlaczego AR obecnie uparł się na promowanie marki kolorem "zajętym" wcześniej marketingowo przez Mazdę?
    ja chcę czerwonej AR, takiej chwytającej za serce
    ...

  5. #865
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    08 2019
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 Super
    Postów
    102

    Domyślnie

    Nie zapominajmy, że jesteśmy w wątku o katastrofie sprzedażowej. Jak zatem wypada porównanie sprzedaży SUV AR- JAG: Stelvio i F Pace w 1 połowie roku?

    FPace 10363 Europa i 8171 USa = 18534
    Stelvio 14291 Europa i 4600 = 18891

    Mimo mniejszego bagażnika

    Katastrofa znowu?

    Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

  6. #866
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    145 1.4TS, 156 SW 1.8TS, 159 1.9JTS, GT 1.9JTD, Volvo V40 CC, Fiat 500, Giulia 2.0 200km
    Postów
    87

    Domyślnie

    Cytat Napisał IlCapitano Zobacz post
    Nie zapominajmy, że jesteśmy w wątku o katastrofie sprzedażowej. Jak zatem wypada porównanie sprzedaży SUV AR- JAG: Stelvio i F Pace w 1 połowie roku?

    FPace 10363 Europa i 8171 USa = 18534
    Stelvio 14291 Europa i 4600 = 18891

    Mimo mniejszego bagażnika

    Katastrofa znowu?

    Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
    Stelvio ma bagaznik 525l. To na prawdę nie jest malo. Volvo xc60 ma tylko 505l.

  7. #867
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    Cytat Napisał IlCapitano Zobacz post
    Nie zapominajmy, że jesteśmy w wątku o katastrofie sprzedażowej. Jak zatem wypada porównanie sprzedaży SUV AR- JAG: Stelvio i F Pace w 1 połowie roku?

    FPace 10363 Europa i 8171 USa = 18534
    Stelvio 14291 Europa i 4600 = 18891

    Mimo mniejszego bagażnika

    Katastrofa znowu?

    Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
    Jaguar nigdy nie sprzedawał wielu samochodów, to nie marka mainstreamowa, już pisałem - co dla jednego jest sukcesem dla drugiego jest porażką
    ...

  8. #868
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał Quadrifoglio156 Zobacz post
    Może jednak zejdźmy na ziemię w kwestii tego co jest ważne w samochodzie takim jak Alfa Romeo a co jest drugo albo trzeciorzędne.
    Co jest ważne w samochodach Alfa romeo? To samo co w każdym innym ważne są potrzeby potencjalnego klienta, a nie widzimisię internetowych miłośników, którzy i tak nie chcą kupować ich aut bo albo za drogie albo szybko stracą na wartości. Alfa potrafiła kiedyś produkować prawie każdy rodzaj pojazdów, ciężarówki, busy trolejbusy, autobusy i obok aut praktycznych czy użytkowych mogli nadal robić auta sportowe. To później zaczęto nam wmawiać, że jak Alfa to tylko cuore sportivo bo oferta z dekady na dekadę byłą co raz węższa i jakoś było trzeba te fiatopochodne twory wciskać więc powtarzano w kółko rzewne kawałki i jak widać sporo osób to łyknęło i powtarza do dzisiaj. Co stoi na przeszkodzie aby zrobić auto ładne i zarazem praktyczne? Czy nie da się zrobić auta kubatury np. superba kombi ale w piękniejszym opakowaniu? Przecież wersje kombi od Alfy zawsze wyglądały ładnie, a wielu twierdzi, ze nawet ładniej od sedanów. Dlaczego ludziom chce się wmawiać, ze jak chcą auto ładne to musi być mniej praktyczne? Czy Giulia jest tak wyjątkowa, ze jak by z niej zrobili kombi i hatchbacka to straciła by na wyjątkowości? Jeśli zrobili by jakieś modele, które kosztem designu będą bardziej praktyczne ale pozwolą AR zarabiać kasę aby wypuszczać modele nie praktyczne, przynoszące starty ale piękne i szybkie to jestem za.

    Cytat Napisał IlCapitano Zobacz post
    Nie zapominajmy, że jesteśmy w wątku o katastrofie sprzedażowej. Jak zatem wypada porównanie sprzedaży SUV AR- JAG: Stelvio i F Pace w 1 połowie roku?

    FPace 10363 Europa i 8171 USa = 18534
    Stelvio 14291 Europa i 4600 = 18891

    Mimo mniejszego bagażnika

    Katastrofa znowu?
    To zależy jakie plany sprzedażowe co do tych aut miał Jaguar. Jakie plany miało i nadal ma FCA to wiemy i przykładając wyniki do planów można jasno stwierdzić, ze to jest totalna katastrofa. Jak jaguar zakładał taką samą liczbę sprzedanych aut jak AR to również jest to dla nich katastrofa.
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 15-09-2019 o 08:42

  9. #869
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał IlCapitano Zobacz post
    Nie zapominajmy, że jesteśmy w wątku o katastrofie sprzedażowej. Jak zatem wypada porównanie sprzedaży SUV AR- JAG: Stelvio i F Pace w 1 połowie roku?

    FPace 10363 Europa i 8171 USa = 18534
    Stelvio 14291 Europa i 4600 = 18891

    Mimo mniejszego bagażnika

    Katastrofa znowu?
    A pomyślałeś ile innych modeli poza FPace sprzedał Jaguar?
    A ile AR?
    Dodaj sobie całą sprzedaż Jaguara i postaw obok całej sprzedaży AR, to wtedy zobaczymy tą katastrofę. Już pisałem, że oba te modele bronią się jako pojedyncze egzemplarze, a katastrofa to jest marka AR jako całość obecnie.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  10. #870
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    08 2019
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 Super
    Postów
    102

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    A pomyślałeś ile innych modeli poza FPace sprzedał Jaguar?
    A ile AR?
    Dodaj sobie całą sprzedaż Jaguara i postaw obok całej sprzedaży AR, to wtedy zobaczymy tą katastrofę. Już pisałem, że oba te modele bronią się jako pojedyncze egzemplarze, a katastrofa to jest marka AR jako całość obecnie.
    No właśnie o to mi chodzi od początku. Należy odróżnić sprzedaż konkretnych modelu i porównywać je z ich odpowiednikami innych marek i nie pisać, że katastrofa sprzedażowa Giulii czy Stelvio jest problemem AR tylko problemem AR jest brak oferty modelowej i bazowanie na 1 czy jak kto woli 2 modelach.

    Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory