Strona 89 z 445 PierwszyPierwszy ... 39798081828384858687888990919293949596979899139189 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 881 do 890 z 4444

Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #881
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    nie musisz mi tego wyjaśniać, gdybyś przeczytał co napisałem wyżej - nigdy nie wiedziałem jakiej pojemności bagażnik ma mój samochód ani do niczego mi ta wiedza nie była i nie jest potrzebna
    moim zdaniem też nie - wygląd jest kluczowy (dla mnie)
    ...

  2. #882
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar esco1982
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    AR 166 3.0 V6 99r.,AR 147TI 1.6 TS 06r.
    Postów
    758

    Domyślnie

    Cytat Napisał Quadrifoglio156 Zobacz post
    Tak w ogóle to kiedy Alfa sprzedawała się najlepiej i była najlepiej postrzegana - wiecie kiedy i dlaczego? Czy w ogóle nie zadawaliście sobie pytania czym powinna być Alfa? Bo z wypowiedzi wynika, że właśnie Audi z innym znaczkiem.
    Takiej jazdy po tej marce jak na forum Alfa Romeo to nawet konkurencja nie robi. Po co mieć czarny PR ze strony konkurencji jak wierni fani załatwiają to lepiej.
    To samo chcialem już dawno napisać. To nie AR jest problemem tylko ludzie, którzy chcieli by mieć piekny samochód jak prawdziwa AR, niezawodny jak Toyota i funkcjonalny jak Skoda - 3in1 to jest niewykonalne!!! Dziś na wp jest artykuł o tym jak Giulietta jest niedoceniana na rynku - na końcu artykułu stwierdzenie - kupujcie śmiało bo takich kompaktów juz się nie robi - może nie jest funkcjonalna ale za to jeździ lepiej niż współczesne kompakty i to zawsze było atutem AR i do tej pory się to nie zmieniło czego przykładem jest Stelvio, które nie prowadzi się jak typowy SUV.
    Ostatnio edytowane przez esco1982 ; 16-09-2019 o 11:01
    AR 146 1.4 BOXER, AR 147TI 1.6 TS, AR 166 3.0 V6

  3. #883
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Cytat Napisał Quadrifoglio156 Zobacz post


    Jeden kolega jedzie po Alfa Romeo, a z widoczną świętością odnosi się do swojego Jaguara ... drugi to samo, chce mieć auto szczególne i zarazem utylitarne, pewnie najlepiej jakby na Audi A5 nakleili znaczek Alfa Romeo.
    Chcecie mieć samochód bez wad i w dodatku Alfę - kupcie sobie Audi i zmieńcie znaczki, "bo przecież ta cała otoczka i szczególnie właściwości Ar to pic na wodę i robienie ludziom wody z mózgu" jak tu wyczytuję u niektórych.

    Tak w ogóle to kiedy Alfa sprzedawała się najlepiej i była najlepiej postrzegana - wiecie kiedy i dlaczego? Czy w ogóle nie zadawaliście sobie pytania czym powinna być Alfa? Bo z wypowiedzi wynika, że właśnie Audi z innym znaczkiem.
    Takiej jazdy po tej marce jak na forum Alfa Romeo to nawet konkurencja nie robi. Po co mieć czarny PR ze strony konkurencji jak wierni fani załatwiają to lepiej.
    Z tym wierni fani... to nie do końca, skoro jeden jeździ Jaguarem inny Renault... znajdzie się jeszcze pewnie kilku podobnych. Ot po prostu ludzie którzy mieli kiedyś Alfę Romeo, a że z przyzwyczajenia, nudów, braku laku, czy czegoś innego lubią pisać na forum Alfy... Polska wolny kraj (jeszcze).
    ... large brakes, turbos, alu rims, aero…everything large as if there was something small to compensate for.

  4. #884
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    slask
    Auto
    Giuletta
    Postów
    95

    Domyślnie

    Im dłużej mam Giuliette tym bardziej jestem zniesmaczony. Nawet porządnego schowka nie ma na telefon.... Z praktycznością jest masakra. Jak ktoś chcę to mogę sprzedać bo naprawdę męczy mnie już ten samochód... chcę wrócić do poprzedniego.

  5. #885
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    albo tacy którzy przez kilkanaście lat mieli kilka AR a z obecnej oferty nie są w stanie nic wybrać (bo im się nie podoba z wyglądu)
    nie oczekuję ani niezawodności Toyoty ani funkcjonalności Skody - przeczy temu marka którą jeżdżę...

    wierni czy nie - to subiektywne bardzo, cały czas zachwycam się np tymi samochodami, kto jest w temacie ten wie że nie szczędzę im dobrych słów

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	aa.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	121.4 KB
ID:	262002

    (zdjęcie z FB Scuderia Alfa Romeo 156 V6 by Ola&Piotr)

    dlaczego przez tyle lat tak bardzo podobała mi się moja ostatnia AR?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_7695_1500.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	64.2 KB
ID:	262003

    czekam na ładną AR, wyprodukujcie ją jeszcze kiedyś

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał bobby Zobacz post
    Ot po prostu ludzie którzy mieli kiedyś Alfę Romeo
    ...

  6. #886
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    niech Ci będzie "niewierni fani"
    ... large brakes, turbos, alu rims, aero…everything large as if there was something small to compensate for.

  7. #887
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Quadrifoglio156 Zobacz post
    Tak w ogóle to kiedy Alfa sprzedawała się najlepiej i była najlepiej postrzegana - wiecie kiedy i dlaczego? Czy w ogóle nie zadawaliście sobie pytania czym powinna być Alfa? Bo z wypowiedzi wynika, że właśnie Audi z innym znaczkiem.
    Takiej jazdy po tej marce jak na forum Alfa Romeo to nawet konkurencja nie robi. Po co mieć czarny PR ze strony konkurencji jak wierni fani załatwiają to lepiej.
    Pomiędzy jazdą, a konstruktywną krytyką jest różnica - warto ją zauważyć. Napisałem wyraźnie co moim zdaniem jest odpowiedzialne za "sukces" sprzedażowy Giulii i Stelvio, jeśli gdzieś napisałem nieprawdę to pokaż w którym miejscu. Uważam, że to udane modele - nie idealne, ale udane. Czy jeśli nie widzę w nich ideału to już przestałem być fanem marki? Naprawdę?

    A może to forum jest dla fanatyków, a nie miłośników marki Alfa Romeo?

    Bo dla mnie naturalnym odruchem kiedy widzę, że moja ulubiona marka tonie jest głośne mówienie o tym i wskazywanie co jest nie tak - w nadziei, że ten głos w końcu dotrze tam gdzie trzeba. Rozumiem, że dla fanatyków naturalnym odruchem jest gloryfikacja marki niezależnie od sytuacji. Jak już padnie, to będą wspominali i dadzą się zabić w obronie dobrej pamięci o producencie, który odszedł w niepamięć... czy tak?

    Aha, i żeby nie było - nadal posiadam AR i nią jeżdżę. Bo to podobno jakiś wyznacznik jest.
    Ostatnio edytowane przez tomaz ; 16-09-2019 o 11:45
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  8. #888
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar esco1982
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    AR 166 3.0 V6 99r.,AR 147TI 1.6 TS 06r.
    Postów
    758

    Domyślnie

    Cytat Napisał opozycjonista Zobacz post
    albo tacy którzy przez kilkanaście lat mieli kilka AR a z obecnej oferty nie są w stanie nic wybrać (bo im się nie podoba z wyglądu)
    Nie powiem - Jaguar XE to ładne auto chociaż przypomina mi pewien samochód z wyglądu (nie będę pisal jaki bo zaraz mnie napadniecie ) ale powiedz co nie podoba Ci się w wyglądzie Giulli?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	giulia-against-rivals.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	90.9 KB
ID:	262004Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	maxresdefault.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	105.7 KB
ID:	262005

    W porównaniu do konkurencji to tylko Jaguar i BMW wygladają "orginalnie"
    AR 146 1.4 BOXER, AR 147TI 1.6 TS, AR 166 3.0 V6

  9. #889
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał opozycjonista Zobacz post
    dlaczego przez tyle lat tak bardzo podobała mi się moja ostatnia AR?
    czekam na ładną AR, wyprodukujcie ją jeszcze kiedyś
    Ja mam nadzieję, że czasy takiej jakości wykonania i prowadzenia się w AR już się bezpowrotnie skończyły.
    Ostatnio edytowane przez radosuaf ; 16-09-2019 o 11:45
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  10. #890
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    No nie wiem, czy tak alfa nawet to Stelvio, niczym się nie wyróżnia od innych aut. Wiem może to dlatego, że nie jeździ tego dużo, ale jeżdżę mniej, ale również A5 w pełnym S-line, auto nie wygląda naprawdę źle, też ich za dużo nie widuje na drogach, a nigdy tak nie miałem, żeby jednak ktoś na parkingu oglądał, czy zagadał czy ogólnie widać, że śledzi wzrokiem jak w przypadku kiedy jadę Stelvio.
    Jednak chyba choćby tymi własnościami prowadzenia chyba jednak troszkę się też różni od innych aut typu SUV-o podobnych, bo ostatnio sąsiad który posiada Lexusa NX podczas jazdy siedział mi na zderzaku na prostej, do momentu kiedy wjechaliśmy na długi ślimak i później niestety zniknął gdzieś daleko nie wiedzieć czemu... Chyba, że mu już się znudziło...
    Ostatnio edytowane przez Kurynio ; 16-09-2019 o 11:54

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory