Strona 90 z 445 PierwszyPierwszy ... 408081828384858687888990919293949596979899100140190 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 891 do 900 z 4444

Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #891
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar esco1982
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    AR 166 3.0 V6 99r.,AR 147TI 1.6 TS 06r.
    Postów
    758

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Czy jeśli nie widzę w nich ideału to już przestałem być fanem marki? Naprawdę?
    Jakby istniał idealny samochód to inne by nie miały racji bytu.


    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    A może to forum jest dla fanatyków, a nie miłośników marki Alfa Romeo?
    I po co takie stwierdzenia? Ja mam nadzieję że na tym forum sa sami fani marki, którzy dostrzegają wady i zalety AR ale są w stanie przymknąć oko na te wady i cieszyć się jazdą. Nie rozumiem czemu dla was niepowodzeniem jest poziom sprzedazy Giulli i Stelvio? Moim zdaniem to i tak sprzedaja się dobrze biorąc pod uwage bardzo dużą konkurencję. AR nigdy nie sprzeda tyle samochodów co grupa VAG czy inne dobrze znane marki!! I proponuję zakończyć ten temat i przestać się kłócić.
    AR 146 1.4 BOXER, AR 147TI 1.6 TS, AR 166 3.0 V6

  2. #892
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Ja mam nadzieję, że czasy takiej jakości wykonania i prowadzenia się w AR już się bezpowrotnie skończyły.
    ja mam nadzieję że czasy tak dobrego designu kiedyś wrócą
    ...

  3. #893
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Quadrifoglio156
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    czarny
    Postów
    420

    Domyślnie

    Cytat Napisał opozycjonista Zobacz post
    ja mam nadzieję że czasy tak dobrego designu kiedyś wrócą
    Ja też mam taką nadzieję. Design jest dobry, ale w przypadku Alfa Romeo to za mało.
    Prawda jest taka, że my mamy zerowy wpływ na to co się dzieje z AR i jak jest zarządzana przez FCA. To samo mogą napisać zwykli Włosi, Holendrzy, Brytyjczycy.

    Sprzedaż jest jaka jest. Miejmy nadzieję, że władze tego koncernu w końcu wyciągną z tego jakieś wnioski.
    Swoją drogą, wolelibyście aby Giulia i Stelvio były takie jakie są czy aby Alfa w ogóle zniknęła z rynku? To chyba pytanie retoryczne na tym forum. Ja osobiście nie jestem fanem SUVów ale czekam na Tonale, poważny facelifting Giulii a może też na Coupe. Jeśli finanse wtedy pozwolą, będę zastanawiał się nad zakupem przy okazji zmiany samochodu.
    Alfa 156 2.0; Alfa 156 1.8, Alfa 145 1.4, Alfa 156 2.5V6 Modyficata, Alfa Giulietta M-Air Distinctive Sport Edizione Autodelta.
    LEGENDA ALFA ROMEO: ALFETTA.PL

  4. #894
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,453

    Domyślnie

    Cytat Napisał esco1982 Zobacz post
    Nie rozumiem czemu dla was niepowodzeniem jest poziom sprzedazy Giulli i Stelvio?
    Z prostej przyczyny: bo te modele mają większy potencjał sprzedażowy!
    Ludzie ich nie kupują, bo się boją, a nie dlatego, że są złe. Pisałem już wielokrotnie, powtórzę jeszcze raz: problem nie tkwi w Giulii i Stelvio, tylko w braku pozostałych modeli (kombi, kompakt, auto miejskie, może coupe, może crossover) oraz w słabym serwisie i marketingu. Sieć dealerska częściowo wyjęta jak z PRL również nie pomaga.

    Cytat Napisał esco1982 Zobacz post
    Ja mam nadzieję że na tym forum sa sami fani marki, którzy dostrzegają wady i zalety AR ale są w stanie przymknąć oko na te wady i cieszyć się jazdą.
    Jeżeli Alfa da mi "to coś" co dawały stare alfy (np. moja 166) to tak, przymknę oko na wady. Giulietta nie była w stanie mi tego dać, Giulia już tak - to dobry objaw
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  5. #895
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    stare alfy (np. moja 166)
    O matko.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  6. #896
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzemol
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    Alfa Romeo 166 TI 2.4 175KM '05r
    Postów
    451

    Domyślnie

    A co w tej wypowiedzi jest nie tak?
    Ostatnio edytowane przez Krzemol ; 17-09-2019 o 11:47

  7. #897
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Starsze dobre modele, zwłaszcza te zadbane, i dziś zwracają uwagę na ulicach, tworząc wyraźny kontrast z resztą nijakich, podobnych do siebie aut. Brak "bajerów" współczesnej motoryzacyjnej techniki (dla mnie to drugorzędne sprawy) wynagradza prawdziwie alfowski wygląd, styl i frajda z jazdy jaką daje to auto. W dzisiejszych modelach Giulii brakuje mi wersji silnikowej pośredniej między Q - 510 KM a 2.0 -280 KM, gdyby zrobili silnik benzynowy o mocy powyżej 300+ (np. 330-380 KM) w cenie powiedzmy 230 tyś. zł ("golec"), to prawdopodobnie dałbym się skusić na coś takiego, mimo że wygląd auta oceniam na za mało charakterystyczny dla pojazdów tej marki.

  8. #898
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Postów
    883

    Domyślnie

    Rynek jest upchany markami, odmianami, modelami, wszystko podpychane serwisem, bajerami, liftingami, wersjami. Klient czuje się dopieszczony.
    Nic z tego nie daje mi Alfa, poza wątpliwą "legendą" marki. Napisałem to w cudzysłowie, bo immanentną częścią tej legendy jest awaryjność i niedbałość wykończenia.
    Co z tego, że wiele się w tej materii zmieniło? Najtrudniej zawsze walczy się z ugruntowanymi stereotypami.
    Tymczasem mamy suva, który wszedł na mocny rynek suvów i jakoś tam się sprzedawał, choć mógł lepiej. Mamy zabawkę 4c, raczej dla nielicznych i nie mających co zrobić z nadmiarem kasy. Mamy compacta, który niedługo będzie na rynku 10 lat, więc trudno, żeby się dalej sprzedawał. I mamy kompletną pomyłkę rynkową, auto dla "nie wiadomo kogo", upodobnione aż do granicy żartu do beemy trójki (poza przodem, który, jako jedyny element tego auta, jakoś się wyróżnia), auto za drogie i oferujące za mało wersji.
    I mamy ogłaszane co jakiś czas rewolucyjne plany ekspansji, których realizacja przypomina groteskę.
    Gotowy przepis na katastrofę sprzedażową marki. Odpowiada za ten stan śp. Sergio Marchionne oraz obecne władze FCA.
    Wszystko jest jasne.

  9. #899
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Quadrifoglio156
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    czarny
    Postów
    420

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anderson Zobacz post
    Rynek jest upchany markami, odmianami, modelami, wszystko podpychane serwisem, bajerami, liftingami, wersjami. Klient czuje się dopieszczony.
    Nic z tego nie daje mi Alfa, poza wątpliwą "legendą" marki. Napisałem to w cudzysłowie, bo immanentną częścią tej legendy jest awaryjność i niedbałość wykończenia.
    Wszystko jest jasne.

    Można spytać co ty tu jeszcze robisz po takiej ocenie tej marki? Bo, że tracisz czas to wszyscy widzą. Ale jaki jest dla Ciebie sens bycia tutaj, poza zatruwaniem forum, nie wiem. Dlaczego nie dasz sobie z tą marką spokój? Poważnie pytam.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Anderson Zobacz post
    Rynek jest upchany markami, odmianami, modelami, wszystko podpychane serwisem, bajerami, liftingami, wersjami. Klient czuje się dopieszczony.
    Nic z tego nie daje mi Alfa, poza wątpliwą "legendą" marki. Napisałem to w cudzysłowie, bo immanentną częścią tej legendy jest awaryjność i niedbałość wykończenia.
    Wszystko jest jasne.

    Można spytać co ty tu jeszcze robisz po takiej ocenie tej marki? Bo, że tracisz czas to wszyscy widzą. Ale jaki jest dla Ciebie sens bycia tutaj, poza zatruwaniem forum, nie wiem. Dlaczego nie dasz sobie z tą marką spokój? Poważnie pytam.
    Alfa 156 2.0; Alfa 156 1.8, Alfa 145 1.4, Alfa 156 2.5V6 Modyficata, Alfa Giulietta M-Air Distinctive Sport Edizione Autodelta.
    LEGENDA ALFA ROMEO: ALFETTA.PL

  10. #900
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    08 2019
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 Super
    Postów
    102

    Domyślnie

    Hejter na usługach VAG [emoji848]. Ś.p. Sergio Marchionne miał pomysł na odrodzenie AR, Giulia i Stelvio to miał być początek. Cóż, nie zdążył....

    Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory