Strona 91 z 445 PierwszyPierwszy ... 4181828384858687888990919293949596979899100101141191 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 901 do 910 z 4444

Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #901
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Postów
    883

    Domyślnie

    Oba powyższe posty zgłąszam do moderacji. Stanowią atak na rozmówce, personalny.

  2. #902
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    08 2019
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 Super
    Postów
    102

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anderson Zobacz post
    Oba powyższe posty zgłąszam do moderacji. Stanowią atak na rozmówce, personalny.
    Od razu atak. Li tylko hipoteza demaskatorska

    Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

  3. #903
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anderson Zobacz post
    Oba powyższe posty zgłąszam do moderacji. Stanowią atak na rozmówce, personalny.
    Możesz pójść do kąta się rozpłakać jeszcze

    A ja wnoszę o przeniesienie tego tematu do Hyde Park. Tam można pierdzielić do woli

  4. #904
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    Alfa Romeo to jest jeden z trybików wielkiego koncernu F I A T to nie jest samostanowiąca fabryka już od wieiu lat. Strategię firmy ustanawia Fiat a nie Alfa romeo

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

  5. #905
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    146 1.4TS, GTV 2.0TS, Giulia. Była: 159 2.0JTDm
    Postów
    682

    Domyślnie

    Cytat Napisał Quadrifoglio156 Zobacz post
    Można spytać co ty tu jeszcze robisz po takiej ocenie tej marki? Bo, że tracisz czas to wszyscy widzą. Ale jaki jest dla Ciebie sens bycia tutaj, poza zatruwaniem forum, nie wiem. Dlaczego nie dasz sobie z tą marką spokój? Poważnie pytam.

    - - - Updated - - -

    Można spytać co ty tu jeszcze robisz po takiej ocenie tej marki? Bo, że tracisz czas to wszyscy widzą. Ale jaki jest dla Ciebie sens bycia tutaj, poza zatruwaniem forum, nie wiem. Dlaczego nie dasz sobie z tą marką spokój? Poważnie pytam.
    Dlaczego Anderson nie ma racji? 1. Po pierwsze jest to jego opinia 2. W dużej mierze się zgadzam z tym co napisał. Dlaczego?
    Wiele wiele lat temu ("w moich czasach" - jakby to określił mój syn) Alfa Romeo naprawdę robiła furorę. Zwracała na siebie uwagę na każdym kroku. Auta były bardzo charakterystyczne, a przez to wyjątkowe: niesamowity design, osiągi, rozwiązania techniczne, żywa była legenda. Pamiętam jak na wczasach w Jugosławii chodziłem z kumplami i ich ojcami (lat 6-8) na drugi koniec kempingu żeby obejrzeć alfę 33 lub 75 (nie pamiętam już dokładnie). Takiego zaiteresowania nie wzbudzały nawet Porsche. Tak było do pierwszej dekady obecnego wieku. Chociaż ostatnim charakterystycznym, wyróżniającym się tłumu samochodem była naprawdę niezła 159.
    Ostatnim "wielkim" modelem (wg mnie) była 155. Wygrywała w DTM, Niemcy nie mogli dać jej rady. Wszędzie się o niej pisało. Oczywistym jest, ze wersje z salonów niewiele miały z DTM wiele wspólnego ale Afla żyła! Wielu chciało ją mieć. Skończyły się problemy z rdzą, pozostało to co najlepsze. Późniejsze modele jechały na legendach modeli wcześniejszych. I tak zostało do tej pory... Ile można grać na emocjach, na legendach które miały miejsce kilkadziesiąt lat temu? Kto o tym pamięta?
    Anderson nie pochwalił się (lub nie doczytałem) co ma w garażu. Może właśnie "stare dobre" Alfy i może właśnie dlatego się tu udziela zamiast dać sobie z marką spokój. Jeżeli AR obecnie nie ma specjalnie czego zaoferować to już nie można się o niej wypowiedzieć jako miłośnik wcześniejszych modeli?
    Może czas pomyśleć o wskrzeszeniu legendy alfy? Tylko zamiast PR-owców niech się za to wezmą inżynierowie. Niech pokażą innym gdzie raki zimują, trzeba ich po kątach w końcu porozstawiać. Dobry czas na Nurburgringu to było coś ale kilka lat temu.

  6. #906
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Kiedyś nie było tak dużej konkurencji. Marki były osobne, każda robiły bardziej na własny rachunek. Auta były bardziej indywidualne. Teraz ogromną część rynku w EU to np koncern VAG i wszystko podobne, klepane na ilość. Jakościowo i technologicznie marki się do siebie zbliżyły, a większość nabywców nowych samochodów nie jest w stanie docenić prawdziwej motoryzacji. Czasy się zmieniły.
    Ostatnio edytowane przez magil ; 17-09-2019 o 21:08

  7. #907
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    08 2019
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 Super
    Postów
    102

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Kiedyś nie było tak dużej konkurencji. Marki były osobne, każda robiły bardziej na własny rachunek. Auta były bardziej indywidualne. Teraz ogromną część rynku w EU to np koncern VAG i wszystko podobne, klepane na ilość. Jakościowo i technologicznie marki się do siebie zbliżyły, a większość nabywców nowych samochodów nie jest w stanie docenić prawdziwej motoryzacji. Czasy się zmieniły.
    Sad but true...

    Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

  8. #908
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    "Rynek jest upchany markami, odmianami, modelami, wszystko podpychane serwisem, bajerami, liftingami, wersjami. Klient czuje się dopieszczony.
    Nic z tego nie daje mi Alfa, poza wątpliwą "legendą" marki. Napisałem to w cudzysłowie, bo immanentną częścią tej legendy jest awaryjność i niedbałość wykończenia."
    - o ile się nie mylę to Alfa nigdy w swej historii nie była perfekcyjna pod tym względem, nawet wtedy gdy odnosiła sukcesy,i to wcale nie przeszkadzało w dużej sprzedaży niektórych modeli- co było dla Alfy sukcesem. Chociaż rdzewiały i nie były zawsze perfekcyjnie spasowane. Nie wiem dlaczego uparcie niektórzy chcą za wszelką cenę sprowadzić Alfę do poziomu VAG-a i innych praktycznych przemieszczaczy i ciągle to wyliczają czego to jej jeszcze brakuje. Alfę wyróżnia rasowy , charakterystyczny wygląd i styl , lepsze własności jezdne i osiągi niż konkurentów z tej samej klasy i dawanie przyjemności z jazdy. Reszta nie powinna za bardzo odbiegać od konkurencji. Tego się powinno kierownictwo FCA trzymać to będzie dobrze. A i jeszcze jedno, legenda tej marki wcale nie jest wątpliwa, w odróżnieniu od niektórych "sportowych legend " konkurencji.

  9. #909
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    .
    Postów
    574

    Domyślnie

    Anderson akurat napisał dużo prawdy, czego fanatycy w tym temacie nie mogą przełknąć.
    Że ktoś jeździ autem tej marki, nie oznacza od razu ze musi być jej wyznawcą. Tak samo forum nie jest (tylko) dla wyznawców, ale dla użytkowników. Najczęściej zresztą przychodzi się tu szukając rozwiązania jakiegoś problemu, a przynajmniej informacji, a nie żeby piać peany na temat marki.

  10. #910
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Quadrifoglio156
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    czarny
    Postów
    420

    Domyślnie

    Cytat Napisał Takumi Zobacz post
    Anderson akurat napisał dużo prawdy, czego fanatycy w tym temacie nie mogą przełknąć.
    Że ktoś jeździ autem tej marki, nie oznacza od razu ze musi być jej wyznawcą. Tak samo forum nie jest (tylko) dla wyznawców, ale dla użytkowników. Najczęściej zresztą przychodzi się tu szukając rozwiązania jakiegoś problemu, a przynajmniej informacji, a nie żeby piać peany na temat marki.
    A ja myślałem, że samochód którym się jeździ, to się przynajmniej lubi - bo po co się męczyć z taką miną jaką są samochody Alfy. Okazuje się jednak, że tu są sami niezadowoleni dla których to błąd życiowy. Może jednak warto podjąć męską decyzję i zmienić na coś mniej problematycznego?
    Tak, z pewną grupą użytkowników samochodów Alfa Romeo nie mam nic wspólnego, nad czym ubolewam i wcale się tego nie wstydzę.

    Jaką prawdę napisał Anderson? Jeśli tak, to dlaczego nie odpowie poważnie na pytanie które mu zadałem, zamiast słać żałosne donosy do moderatora?
    Opinię można mieć, nawet głupią, ale warto by ją umieć jakoś wytłumaczyć, tym bardziej na forum DYSKUSYJNYM.

    Zresztą chyba dałem się sprowokować, bo jakie ma poglądy Anderson na forum, to każdy mniej więcej wie. Nie warto wchodzić w żadne dyskusje bo i tak nie dostanie się odpowiedzi na pytania, a jedynie powtórkę tego samego lub donosik.
    Ostatnio edytowane przez Quadrifoglio156 ; 18-09-2019 o 08:01
    Alfa 156 2.0; Alfa 156 1.8, Alfa 145 1.4, Alfa 156 2.5V6 Modyficata, Alfa Giulietta M-Air Distinctive Sport Edizione Autodelta.
    LEGENDA ALFA ROMEO: ALFETTA.PL

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory