Strona 92 z 445 PierwszyPierwszy ... 42828384858687888990919293949596979899100101102142192 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 911 do 920 z 4444

Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #911
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Cytat Napisał Takumi Zobacz post
    Anderson akurat napisał dużo prawdy, czego fanatycy w tym temacie nie mogą przełknąć.
    Że ktoś jeździ autem tej marki, nie oznacza od razu ze musi być jej wyznawcą. Tak samo forum nie jest (tylko) dla wyznawców, ale dla użytkowników. Najczęściej zresztą przychodzi się tu szukając rozwiązania jakiegoś problemu, a przynajmniej informacji, a nie żeby piać peany na temat marki.
    Może i napisał trochę prawdy, ale ta prawda dla Alfy nigdy nie była najważniejsza. Bo gdyby była, tej marki dawno by już nie było. Jacy fanatycy??? Kto pieje peany?? Jeśli ktoś pisze że Alfa to ładne auto i jazda nią sprawia przyjemność to jest fanatykiem? Fani jeśli już, lubiący ładne sportowe auta, sprawiające przyjemność z jazdy. Ja tu fanatyków widzę właśnie z drugiej strony- twierdzących że Alfę może uratować tylko to co robi VAG i inni podobni- to nie tak.
    "I mamy kompletną pomyłkę rynkową, auto dla "nie wiadomo kogo", upodobnione aż do granicy żartu do beemy trójki (poza przodem, który, jako jedyny element tego auta, jakoś się wyróżnia), auto za drogie i oferujące za mało wersji."- to niby o Giulii?? No bez przesady, to chyba jakiś żart. Dla mnie Giulia nie jest idealna , ale taki tekst to dla mnie kompletna bzdura.
    Ostatnio edytowane przez alfist ; 17-09-2019 o 22:48

  2. #912
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Alfę uratować może sprzedaż na poziomie który zadowoli akcjonariuszy. A nie to, czy samochody są mniej czy bardziej sportowe i czy alfista za 10 lat kupujący Giulię czy Stelvio "tylko 180 tys nalotu" będzie mógł się zachwycać jak to Alfa ma sportowe serce i zajebiście robiła samochody.

    Gadanie o tym jaka to nie jest wyjątkowa i niszowa i pewnie taka sprzedaż ma być rozbija się o wielką skałę z napisem "plany sprzedażowe FCA dotyczące Alfy Romeo" które jasno pokazują że to ma być masowa marka sprzedająca samochody w setkach tysięcy. I w kontekście tych planów obecna sprzedaż AR to jest jedna, wielka, gigantyczna katastrofa. Którą widzi każdy kto interesuje się motoryzacją w kontekście trochę szerszym niż poszukiwanie używanych części do starej Alfy albo dorabianiem ideologii do marki żeby samemu sobie wytłumaczyć decyzję zakupową.

    Nie obrażając nikogo kto wybrał nową Alfę bo mu się podoba z tego czy innego względu, ba z wielkim szacunkiem wobec nich - bo oni dołożyli cegiełkę do ratowania marki kupując jej samochód. W salonie.

  3. #913
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar esco1982
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    AR 166 3.0 V6 99r.,AR 147TI 1.6 TS 06r.
    Postów
    758

    Domyślnie

    Cytat Napisał jersey Zobacz post
    I w kontekście tych planów obecna sprzedaż AR to jest jedna, wielka, gigantyczna katastrofa. Którą widzi każdy kto interesuje się motoryzacją w kontekście trochę szerszym niż poszukiwanie używanych części do starej Alfy albo dorabianiem ideologii do marki żeby samemu sobie wytłumaczyć decyzję zakupową.
    No juz miałem nic nie pisac ale jak z takim tekstem wyjeżdża człowiek, który to przez kilnaście stron opowiada o zakupie nowej Alfy czy Abartha a później kończy z Kia to scyzoryk mi się w kieszeni otwiera!!! Trzeba było iść kupić nową Julkę i dołożyć tą cegiełkę!!


    Cytat Napisał jersey Zobacz post
    Alfę uratować może sprzedaż na poziomie który zadowoli akcjonariuszy. A nie to, czy samochody są mniej czy bardziej sportowe i czy alfista za 10 lat kupujący Giulię czy Stelvio "tylko 180 tys nalotu" będzie mógł się zachwycać jak to Alfa ma sportowe serce i zajebiście robiła samochody.
    A i widzę, że ludzie ktorzy kupili nowy samochód ale nie AR uważają sie za lepszych od tych co jeżdżą "starymi" Alfami - a to tylko świadczy o waszym intelekcie...
    AR 146 1.4 BOXER, AR 147TI 1.6 TS, AR 166 3.0 V6

  4. #914
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,453

    Domyślnie

    Cytat Napisał esco1982 Zobacz post
    Trzeba było iść kupić nową Julkę i dołożyć tą cegiełkę!!
    Dlaczego innym mówisz jak mają wydać swoje ciężko zarobione pieniądze? Weź sam idź kup nową Alfę w salonie, nie mów innym co mają robić.


    Cytat Napisał esco1982 Zobacz post
    A i widzę, że ludzie ktorzy kupili nowy samochód ale nie AR uważają sie za lepszych od tych co jeżdżą "starymi" Alfami - a to tylko świadczy o waszym intelekcie...
    Jakoś nie widzę, żeby logicznie wynikało to z wypowiedzi Jerseya, natomiast osobiste wycieczki na temat intelektu innych świadczą już tylko o tobie...
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  5. #915
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzemol Zobacz post
    A co w tej wypowiedzi jest nie tak?
    Stare Alfy to są z lat 60-tych . To nie jest marka z historią Lexusa.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Anderson Zobacz post
    Gotowy przepis na katastrofę sprzedażową marki. Odpowiada za ten stan śp. Sergio Marchionne oraz obecne władze FCA.
    Akurat jak nie przepadałem za Sergio, to podejrzewam, że nikt już nie będzie miał tyle serca do AR i nie położy tyle pieniędzy na stół, ile poszło w projekt Giulii. Jeśli nie pojawi się sensowny następca Giulietty i ogłoszą koniec produkcji Giulii, to pierwszy pobiegnę do salonu. Na razie czekam, co się wydarzy.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  6. #916
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    [MENTION=50456]esco1982[/MENTION] - Na co ja wydałem swoje wcale nie tak lekko zarobione pieniądze to moja sprawa, nic ci do tego. Ba, to dobra ilustracja obecnej kondycji Alfy która nie była w stanie zaproponować mi kompaktu równorzędnego do Ceeda.

    I nie uważam ludzi jeżdżących starymi wozami za gorszym. Moim "forumowym bohaterem" jest kolega jeżdżący zajebiście zadbaną Alfa 156 którego podziwiam odkąd tutaj jestem. Po prostu zauważyłem, że najwięcej do powiedzenia o tym jakie zajebiste są wyniki sprzedaży AR są ludzie, którzy sami przyznają, że nic z tymi wynikami nie mają i nie będą mieli wspólnego. Na dodatek wypierają rzeczywistość umiejętnie zapominając o tym co FCA miała w planach i dorabiając ideologię jaka to AR teraz niszowa i jest zajebista sprzedaż bo takie były plany. No nie były.

    I dzięki takim temat z "co się dzieje i dlaczego Alfa nie jest w stanie spełnić zakładanych wolumenów sprzedaży, co uważamy że mogłaby zrobić" zszedł na "ale AR jest zajebista, ma karbonowy wał i jest niszowa i sprzedaż jest ekstra a kto tak nie mówi to idiota i sabotażysta".

    Nic nie widzę, nic nie słyszę, nic nie mówię. A jak marka padnie to rozedrę szaty i będę mógł swobodnie pisać jak zajebistym alfistą jestem. Coś jak obecni miłośnicy SAABów.

  7. #917
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacool.n Zobacz post
    Ostatnim "wielkim" modelem (wg mnie) była 155.
    Zestawienie AR 155 z E36 wypadnie dla Alfy dramatycznie, Giulię można bez stresu postawić obok najnowszej "trójki" i się obroni. W segmencie D to jest pierwsza Alfa od czasów 75.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  8. #918
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar esco1982
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    AR 166 3.0 V6 99r.,AR 147TI 1.6 TS 06r.
    Postów
    758

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Dlaczego innym mówisz jak mają wydać swoje ciężko zarobione pieniądze? Weź sam idź kup nową Alfę w salonie, nie mów innym co mają robić.
    Nie stać mnie na tą chwilę i jestem tym czlowiekiem gorszego sortu, który nie powinien sie wypowiadać na temat przyszłości marki i tak w ogóle nie powinienem się odzywać ewentualnie mogę zadawać pytania.

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Jakoś nie widzę, żeby logicznie wynikało to z wypowiedzi Jerseya, natomiast osobiste wycieczki na temat intelektu innych świadczą już tylko o tobie...
    To chyba nie chcesz tego widzieć, co którąś staronę pojawiają się wypowiedzi tego typu i jak tak to odbieram.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał jersey Zobacz post
    Po prostu zauważyłem, że najwięcej do powiedzenia o tym jakie zajebiste są wyniki sprzedaży AR są ludzie, którzy sami przyznają, że nic z tymi wynikami nie mają i nie będą mieli wspólnego.
    Nikt nie mówi że wyniki sa zajebiste tylko broni ulubionej marki i nikt tu nie powiedział że AR jest super, hiper zajebista i reszta samochodów to padaka. Każdy chwali właściwości jezdne i desing, nikt tu nie mówi że AR jest super niezawodna wręcz przeciwnie każdy alfista jest świadomy awaryjności swoich aut chociaż bez przesady. Nikt nie twierdzi że AR jest wykonana tak jak BMW ale ma to coś czego szukam w samochodzie i tyle w temacie i jak ktoś tego nie czuje to dyskucja zawsze będzie kierowala sie w jednym kierunku...
    AR 146 1.4 BOXER, AR 147TI 1.6 TS, AR 166 3.0 V6

  9. #919
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Quadrifoglio156
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    czarny
    Postów
    420

    Domyślnie

    No to dla odmiany, podobno nowy JAGUAR XF po facelifcie 2020 nie będzie już nawet oferowany z silnikiem V6. Także w porównaniu Alfy, Jag na pewno jest lepiej zarządzany i będzie odpowiednio prestiżowy, jak na porządną brytyjską markę przystało. Po wywaleniu V6 sprzedaż też się powinna podnieść.
    Ostatnio edytowane przez Quadrifoglio156 ; 18-09-2019 o 10:26
    Alfa 156 2.0; Alfa 156 1.8, Alfa 145 1.4, Alfa 156 2.5V6 Modyficata, Alfa Giulietta M-Air Distinctive Sport Edizione Autodelta.
    LEGENDA ALFA ROMEO: ALFETTA.PL

  10. #920
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,453

    Domyślnie

    Cytat Napisał esco1982 Zobacz post
    Nie stać mnie na tą chwilę i jestem tym czlowiekiem gorszego sortu
    Sam to sobie wmawiasz. Po prostu nie mów innym na co mają wydać swoje pieniądze. Tylko tyle. I nie traktuj jak gorszych tych, co wydali je na inne nowe auto niż Alfa.

    Jak już masz gotówkę (leasing/kredyt/cokolwiek) w ręce to wtedy nagle okazuje się, że wybór nie jest taki jednoznaczny. Zaczynasz ważyć za i przeciw, porównywać i patrzeć chłodniejszym okiem. Ja też myślałem, że mając pieniądze na Brerę nie kupię nic innego... a życie pokazuje, że bywają jednak lepsze alternatywy. Lepsze dla ciebie, bo każdy ma jakieś ograniczenia, założenia itd. które auto musi spełnić. Ktoś inny może mieć inne ograniczenia/założenia i kupi Alfę. Żaden nie jest gorszy - a tak jesteśmy traktowani (ja, Jersey i inni którzy kupili coś innego niż AR) na tym forum.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory