Strona 94 z 445 PierwszyPierwszy ... 4484858687888990919293949596979899100101102103104144194 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 931 do 940 z 4444

Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #931
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Postów
    883

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Pisałem to już wielokrotnie.
    PRZEDE WSZYSTKIM
    Ma poszerzyć liczbę modeli i ich wersji nadwoziowych (ma wrócić do pięknych sportwagonów i coupe), ma drastycznie poprawić obsługę w serwisie i mocno poprawić sieć dealerską oraz marketing i PR.

    PÓŹNIEJ
    Nie ma być mainstreamowa. Ma iść swoją drogą. Dotyczy to również silników, wśród których 2.0turbo jest w tej chwili mainstreamowy właśnie i brak mu charakteru
    Niektórzy pisali też o designie - kiedyś wywoływał mocne WOW, teraz jest trochę lepszy od reszty... pozostaje lekki niedosyt.
    Pełna zgoda z Twoim punkterm widzenia.

    - - - Updated - - -

    Pełna zgoda z Twoim punkterm widzenia.Zupełnie jednak nie dostrzegam takiego toku myślenia u zarządzających marką. Nie widziałem tego również u Marchionne, który tyle zrobił, że nabajerował jak to w 2014 roku Alfa sprzeda pół miliona sztuk, co potem Wester poprawił na 400 tysięcy (samo to daje do myślenia). Poza tym skompromitował się trwającym kilka lat procesem wprowadzania na rynek Giulii i finalnym klopsem w postaci braki wersji SW, jak i o rok od premiery opóźnioną sprzedażą. No i zamordował praktycznie Lancię.
    Macie kogo chwalić, macie. Efekty tego zarządzania widać dzisiaj: sprzedano 28 tysięcy sztuk przez pół roku.

  2. #932
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,453

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Mamy w Poznaniu trochę szczęścia, bo Pol-Car jednak ogarnia. Jak raz byłem w ACM-ie (którego już na szczęście nie ma), to odniosłem zgoła inne wrażenie.
    Racja. A ACM to straszna porażka była...
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  3. #933
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar esco1982
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    AR 166 3.0 V6 99r.,AR 147TI 1.6 TS 06r.
    Postów
    758

    Domyślnie

    Serwisy innych marek tez nie są idealne i tak samo odstawiają nie raz fuszerkę. Znajomy pracował kiedys w serwisie Audi i jak opowiadał jakie numery odchodziły to włos się na głowie jeżył. Także uważam że poziom serwisu nie jest powodem słabej sprzedaży szczególnie że jak ktos się zdecyduje na zakup nowej Alfy to serwis zobaczy dopiero po roku na przeglądzie i wątpie żeby poszło cos nie tak . Alfa ma wizerunek samochodu pięknego ale awaryjnego i nawet Julka i Mito przez ostatnie 10lat nie potrafią tego zmienić mimo tego że są tak samo awaryjne jak większosć samochodów.
    Ostatnio edytowane przez esco1982 ; 18-09-2019 o 15:09
    AR 146 1.4 BOXER, AR 147TI 1.6 TS, AR 166 3.0 V6

  4. #934
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,453

    Domyślnie

    Cytat Napisał esco1982 Zobacz post
    wizerunek samochodu pięknego ale awaryjnego i nawet Julka i Mito przez ostatnie 10lat nie potrafią tego zmienić
    Sam sobie odpowiadasz na pytanie. Jak działał ten serwis przez te 10 lat?
    Poza tym serwis to jest tylko jeden z punktów jakie napisałem.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  5. #935
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    serwisy to trudny temat w tym kraju
    ASO Jaguar - przy okazji akcji serwisowej (update softu) proszę o sprawdzenie słabego grzania fotela kierowcy
    odpowiedź ASO - do wymiany mata siedziska, 2500PLN i będzie OK
    ja na to - jak to wymiana jednej maty, a co z oparciem, obie maty grzeją słabo
    pani zaskoczona pytaniem ale dała się przekonać i zawróciła auto na halę serwisową, Pan Elektryk podgiął piny w kostce pod fotelem
    i poprosił żebym sprawdził jak teraz - no teraz grzeje OK a jakby klient się nie znał (przecież nie musi) to co? -2500PLN
    prosto z ASO pojechałem wyciąć kostki i polutować przewody na stałe...
    ...

  6. #936
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    slask
    Auto
    Giuletta
    Postów
    95

    Domyślnie

    ASO w Bielsku-Białej też super. Serwis oceniam wysoko.

  7. #937
    Użytkownik Rowerzysta Avatar mufas
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    AR GT jtd
    Postów
    339

    Domyślnie

    ASO AutoMobil w Gdyni: użytkownikom starszych Alf ( np GT) radzę omijać.
    A wracajac do sedna sprawy na potrzeby, której wątek powstał : stereotyp jest jaki jest. Nie da się walczyć ze stereotypem sprzedając auta jak gulia czy stelvio za ponad 200k zł. Niech FCA da ludziom nowe mito za 65k zł i 4y gwarancja, to może się pojawi na ulicach więc ar. Nowa giulietta z podobną gwarancja i szerszą gamą silników i w wersji kombi. Wtedy taki Kowalski sobie pomyśli "inni kupują i jakoś żyją"
    Ostatnio edytowane przez mufas ; 18-09-2019 o 19:29

  8. #938
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Quadrifoglio156
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    czarny
    Postów
    420

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anderson Zobacz post
    Domagasz się odpowiedzi i piszesz o forum dyskusyjnym? Jednocześnie sam się wykluczasz z możliwości otrzymania odpowiedzi, ponieważ w swojej wypowiedzi zaatakowałeś rozmówcę (w tym przypadku mnie), czyli złamałeś reguły cywilizowanej dyskusji. Co więcej, atakujesz dalej, tym razem zarzucając mi, że ośmieliłem sie zgłosić Twoj chamski post do moderatora. Po czym, co już brzmi doprawdy groteskowo, piszesz, że nie warto wchodzić w dyskusje.
    Niech każdy, kto chce sam wyciągnie wnioski z Twoich ataków na mnie i tzw. "dyskusji".

    Ja już nie oczkuję od Ciebie odpowiedzi. Na żaden temat. Eufemistycznie mówiąc, nie sądzę by mnie one jakoś wzbogaciły.
    Alfa 156 2.0; Alfa 156 1.8, Alfa 145 1.4, Alfa 156 2.5V6 Modyficata, Alfa Giulietta M-Air Distinctive Sport Edizione Autodelta.
    LEGENDA ALFA ROMEO: ALFETTA.PL

  9. #939
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzemol
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    Alfa Romeo 166 TI 2.4 175KM '05r
    Postów
    451

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Kiedy byłeś ostatnio w ASO?
    Ja miałem dwa raczej mało przyjemne doświadczenia z dwoma choć osobiście nie byłem.

  10. #940
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Postów
    883

    Domyślnie

    Cytat Napisał Quadrifoglio156 Zobacz post
    Ja już nie oczkuję od Ciebie odpowiedzi. Na żaden temat. Eufemistycznie mówiąc, nie sądzę by mnie one jakoś wzbogaciły.
    ja też nie oczekuję, bo Twoje prostackie chamstwo niczego do wątku ani na forum nie wnosi. Przynosisz wstyd marce, jako użytkownik, takimi zachowaniami. A moderatora proszę o reakcję.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał mufas Zobacz post
    ASO AutoMobil w Gdyni: użytkownikom starszych Alf ( np GT) radzę omijać.
    A wracajac do sedna sprawy na potrzeby, której wątek powstał : stereotyp jest jaki jest. Nie da się walczyć ze stereotypem sprzedając auta jak gulia czy stelvio za ponad 200k zł. "
    No właśnie o to chodzi. O ile suvy w ogóle sa drogie, to stelvio i jego cena daje się jako tako wytłumaczyć ale już "auto dla nikogo", zerżnięte stylistycznie, poza przodem, z beemy 3 (boki i sylwetka) i, z zgrozo, ze skody superb (tył, tylne światła), bez wersji SW, to już woła o pomstę. I rynek to właściwie ocenił, niestety.
    Pieniądze idą jednak szerokim strumieniem, choćby w starty w F1, które na bank przynoszą straty (podobnie jak williamsowi), czyli wydaje się, że marka AR będzie jeszcze przez parę lat utrzymywana na rynku. I taką nadzieję miejmy.
    Ostatnio edytowane przez Anderson ; 18-09-2019 o 21:23

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory