Strona 95 z 445 PierwszyPierwszy ... 45858687888990919293949596979899100101102103104105145195 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 941 do 950 z 4444

Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #941
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

  2. #942
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    To Alfa Romeo- wersja SW nie jest tak konieczna jak np. Skodzie lub VW. Dostępność wersji SW (jak również innych typowych dla VAG-ów rzeczy) wcale nie zwiększyłaby znacząco sprzedaży. Karoseria- kwestia gustu, mogłaby być bardziej "alfowska"- jak dla mnie (upodabnianie Alfy do VAGa- błąd), jednak bardzo wielu się podoba i nie mają zastrzeżeń. Poza tym, Giulia jednak coś tam jeszcze ma, czym się pozytywnie wyróżnia wśród konkurencji. Oprócz rasowej karoserii brakuje jeszcze rasowego silnika, poza (za drogim) 2,9 Twin Turbo.

  3. #943
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfist Zobacz post
    Dostępność wersji SW (jak również innych typowych dla VAG-ów rzeczy) wcale nie zwiększyłaby znacząco sprzedaży
    Tu będę oponował. IMO w 159 wersja SW jest ładniejsza od sedana, a jestem ogólnie przeciwnikiem kombi (miałem jedno i powiedziałem sobie, że więcej nie). Ładny SW mógłby podwoić sprzedaż!


    Cytat Napisał alfist Zobacz post
    Oprócz rasowej karoserii brakuje jeszcze rasowego silnika
    Tak! Brakuje wolnossącej V6 o mniejszych osiągach (od Q), ale o pięknej kulturze pracy i ze wszystkimi zaletami wolnego ssaka. Z ceną nieco powyżej Veloce.
    No dobra, z tym wolnym ssakiem to popłynąłem, ale z mniejszą turbiną 3.0V6 mogłoby mieć 350KM, z potencjałem (dla tuningowców) na 400+.
    Ostatnio edytowane przez tomaz ; 18-09-2019 o 22:48
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  4. #944
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzemol
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    159 jak na kombi jest spoko (szczególnie w TI) ale też bez przesady że ładniejsze od sedana .

    A z brakiem silnika pomiędzy Veloce a Q się zgadzam, IMO jest za duży przeskok - takie 350KM byłoby w sam raz. Zresztą były swego czasu plotki o wprowadzeniu takowego ale ucichło.

  5. #945
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,549

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfist Zobacz post
    To Alfa Romeo- wersja SW nie jest tak konieczna jak np. Skodzie lub VW. Dostępność wersji SW (jak również innych typowych dla VAG-ów rzeczy) wcale nie zwiększyłaby znacząco sprzedaży. Karoseria- kwestia gustu, mogłaby być bardziej "alfowska"- jak dla mnie (upodabnianie Alfy do VAGa- błąd), jednak bardzo wielu się podoba i nie mają zastrzeżeń. Poza tym, Giulia jednak coś tam jeszcze ma, czym się pozytywnie wyróżnia wśród konkurencji. Oprócz rasowej karoserii brakuje jeszcze rasowego silnika, poza (za drogim) 2,9 Twin Turbo.
    Taaa i to pewnie dlatego blisko połowa sprzedanych 156 i 159 to wersje SW...

    Wysłane z mojego Moto G (5S) Plus przy użyciu Tapatalka

  6. #946
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    To by była niezła wiadomość jeżeli Chińczycy przejęliby Alfę i Widelca. Chyba nawet lepsza niż gdyby zrobił to VAG bo byłaby szansa na zachowanie Alfy jako marki faktycznie opracowującej samochody i technikę do nich, a nie jak w VAGu tylko składacza z klocków. Chociaż lepsze klocki z TFSI niż brak Alfy w ogóle.

  7. #947
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    .
    Postów
    574

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfist Zobacz post
    jednak bardzo wielu się podoba i nie mają zastrzeżeń
    Przecież ten temat jest właśnie o tym, że jednak niewielu...

  8. #948
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Tak! Brakuje wolnossącej V6 o mniejszych osiągach (od Q), ale o pięknej kulturze pracy i ze wszystkimi zaletami wolnego ssaka. Z ceną nieco powyżej Veloce.
    No dobra, z tym wolnym ssakiem to popłynąłem, ale z mniejszą turbiną 3.0V6 mogłoby mieć 350KM, z potencjałem (dla tuningowców) na 400+.
    Panowie mnie też serce boli jak to piszę, ale obawiam się, że już niedługo uturbiona 2.0 będzie rasowym silnikiem. To co się dzieje odnośnie norm emisji CO2 zabije większe silniki, a produkcja takiego 3.0 będzie się wiązała z takimi karami, że cena takiego samochodu będzie taka, że i tak kupi go garstka i będzie deficytowy w samym założeniu. Nie widzicie, że marki, które mają w portfolio duże silniki, albo będą musiały je zmniejszać, albo hybrydy albo łączyć się z firmami produkującymi zeroemisyjne, inaczej niestety przestaną istnieć...

  9. #949
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Panowie mnie też serce boli jak to piszę, ale obawiam się, że już niedługo uturbiona 2.0 będzie rasowym silnikiem. To co się dzieje odnośnie norm emisji CO2 zabije większe silniki, a produkcja takiego 3.0 będzie się wiązała z takimi karami, że cena takiego samochodu będzie taka, że i tak kupi go garstka i będzie deficytowy w samym założeniu. Nie widzicie, że marki, które mają w portfolio duże silniki, albo będą musiały je zmniejszać, albo hybrydy albo łączyć się z firmami produkującymi zeroemisyjne, inaczej niestety przestaną istnieć...
    To smutne ale prawdziwe... Dlatego antidotum na to jest szeroka gama modelowa. Weź takiego Forda - robi sobie Mustanga V8, który ma się dobrze i silnik ewoluuje, ma coraz większą moc i spełnia emisje. Można? Można. Bo Ford ma tyle modeli, że ten Mustang ma szanse funkcjonować.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Panowie mnie też serce boli jak to piszę, ale obawiam się, że już niedługo uturbiona 2.0 będzie rasowym silnikiem. To co się dzieje odnośnie norm emisji CO2 zabije większe silniki, a produkcja takiego 3.0 będzie się wiązała z takimi karami, że cena takiego samochodu będzie taka, że i tak kupi go garstka i będzie deficytowy w samym założeniu. Nie widzicie, że marki, które mają w portfolio duże silniki, albo będą musiały je zmniejszać, albo hybrydy albo łączyć się z firmami produkującymi zeroemisyjne, inaczej niestety przestaną istnieć...
    To smutne ale prawdziwe... Dlatego antidotum na to jest szeroka gama modelowa. Weź takiego Forda - robi sobie Mustanga V8, który ma się dobrze i silnik ewoluuje, ma coraz większą moc i spełnia emisje. Można? Można. Bo Ford ma tyle modeli, że ten Mustang ma szanse funkcjonować.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  10. #950
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    [MENTION=788]tomaz[/MENTION] - jakie zalety ma wolnossak? Poza mniejszą liczbą psującego się osprzętu? Nie przesadzajcie, bronicie tych wolnossaków jak Kmicic Częstochowy, a to nie ma sensu. W tej chwili silniki spalania wewnętrznego idą tą samą drogą, jaką szły dorożki w przełomie XIX i XX wieku. Już nawet naczelny petrolhead ameryki Jay Leno przyznaje, że takie silniki nie mają sensu. I zgadzam się z nim w całej rozciągłości, ale jestem na tym forum chyba jedyny.

    Błędem Alfy nie jest brak 350 konnej benzyny. Błędem Alfy jest brak elektrycznego odpowiednika 2.0T. Teraz Porsche i Tesla biją się na Nurburgringu o lepsze czasy, ja ostatnio jechałem Audi e-tron i aż się oblizuje na samo wspomnienie. A Alfy w tym wyścigu nawet nie ma.

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory