Strona 98 z 445 PierwszyPierwszy ... 48888990919293949596979899100101102103104105106107108148198 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 971 do 980 z 4444

Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #971
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar strzelec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    SD
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4, Alfa Romeo 159 2.0 Mondeo Hybryd Vigniale
    Postów
    533

    Domyślnie

    Cytat Napisał Quadrifoglio156 Zobacz post
    Pozwolę sobie się z Tobą nie zgodzić. Dla większości nabywców 156 to pierwsza alfa jaką zauważyli, i pierwsza jaką mieli.
    Zgadzam się nie dawno rozmawiałem z właścicielem 156 którą kupił w salonie, opowiadał że 98r kiedy to kupił czerwoną alfę to czuł się jak by jeździł ferrari, a wszyscy się za nim oglądali. Ja się absolutnie nie dziwię zwarzywszy jakie wtedy samochody jeździły po polskich ulicach. I mówił mi że wcale nie narzekał na to auto, a miał benzynę 1.8.

  2. #972
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie

    Cytat Napisał strzelec Zobacz post
    opowiadał że 98r kiedy to kupił czerwoną alfę to czuł się jak by jeździł ferrari
    No to też się wtrącę:
    - pierwszy silnik z common rail w 1998 roku, VAG wprowadził je w 2004?
    - car of the year 98 roku
    - 2.5 v6 - silnik roku 98, ostatni sedan/sportowagon w którym montowanu busso
    - pierwszy samochód tej klasy z wielowahaczem - tak, wszyscy wiemy jakie były konsekwencje, ale inni producenci naśladowali to rozwiązanie
    - stylistycznie? nowy trend - grill wcinający się w zderzak (obecny szef design w Audi na tym się wypromował właśnie na tym modelu i to charakterystyczna cecha obecnych audi), zegary w tubie (ilu producentów naśladuje to rozwiązanie do dziś?), klamka tylnych drzwi schowana w słupku (to samo pytanie co przy zegarach)
    - 1.9 Jtdm 16v (140 km) przy 1200-1300 kg i jego żywotność (mam 240 kkm, na bank cofnięte)

    No i tutaj ukłony:
    http://alfetta.pl/2017/perla-alfa-ro...lnik-v6-busso/
    http://alfetta.pl/1997/alfa-156/

    Kilka lat temu zapierałem się, że nigdy 156 nie kupię, bo jest ich za dużo. Dzisiaj zapieram się, że kupię drugą, a obecna będzie na części. No chyba, że Giulia, ale wątpię, żeby obecna 156 przetrzymała jeszcze kilka lat.

    Z perspektywy czasu moim zdaniem 156 był bardziej udanym modelem niż 155. Oferta Alfy w tych czasach bila na głowę VW/Audi (pomijając 4x4), do BMW nie porównuje, bo tam zawsze było RWD. Giulia w porównaniu do nich to kompletnie inna półka.

    Co do sprzedaży - Giuilia to super model. Jednak wydaje mi się, że na zmianę wizerunku wśród "Januszy" w tej klasie samochodów potrzeba więcej niż jednej generacji.
    Ostatnio edytowane przez Tuti ; 19-09-2019 o 20:10

  3. #973
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tuti Zobacz post
    Jednak wydaje mi się, że na zmianę wizerunku wśród "Januszy" w tej klasie samochodów potrzeba więcej niż jednej generacji.
    Też właśnie tak myślę, że obecna kupią albo ludzie, którzy już mieli alfę i wiedzą co z czym się je, a na właśnie takiego normalnego Klienta można liczyć dopiero przy kolejnej generacji.

  4. #974
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tuti Zobacz post
    Z perspektywy czasu moim zdaniem 156 był bardziej udanym modelem niż 155.
    Byłbym zdziwiony gdyby okazało się że starszy model 155 byłby bardziej udany. 156 była od poczatku nową konstrukcją i była zdecydowanie bardziej nowoczesna ale miała swoje tez minusy o których juz każdy wie

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

  5. #975
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Cytat Napisał strzelec Zobacz post
    Zgadzam się nie dawno rozmawiałem z właścicielem 156 którą kupił w salonie, opowiadał że 98r kiedy to kupił czerwoną alfę to czuł się jak by jeździł ferrari, a wszyscy się za nim oglądali. Ja się absolutnie nie dziwię zwarzywszy jakie wtedy samochody jeździły po polskich ulicach. I mówił mi że wcale nie narzekał na to auto, a miał benzynę 1.8.
    Nom. Mieszkam pół kilometra od miejsca, gdzie dawniej był Polmozbyt, tam w 1997 zaczęli sprzedawać Alfy 156, więc widywałem je często, gdy wyjeżdżały z salonu. To był kosmos. Na ulicach wciąż sporo rozklekotanych maluchów, poldków, ład, jakieś kanciaste toyoty z lat 80. skody, audi 80, same ulice wciąż jeszcze syf, rozklekotane chodniki i dziury, a tu jedzie nowiutka, czerwona 156. Wtedy robiła wrażenie jakby przybyła z innego wymiaru. Nie było nic tak ładnego i przyciągającego uwagę.

  6. #976
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Postów
    883

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tuti Zobacz post
    Co do sprzedaży - Giuilia to super model. Jednak wydaje mi się, że na zmianę wizerunku wśród "Januszy" w tej klasie samochodów potrzeba więcej niż jednej generacji.
    Myślę, że Twoja opinia jest zbyt różowa. Albowiem poziomy sprzedaży sięgają dosłownie dna, to nie jest kwestia "Januszy". To jest szersza kwestia. To auto już na starcie skazane było na rynkowe niepowodzenie, a miało być modelem przełomu. Potem modelem przełomu miało być Stelvio. Teraz przełomem ma być Tonale.
    No i tak się bawimy, w koło Macieju.
    To także nie wygląda profesjonalnie i nie budzi zaufania. "Janusz" ma zmienić zdanie? A niby dlaczego? Co ma go do tej zmiany zdania skłonić?

    No właśnie.

  7. #977
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    VW Passat B8 HL TSI 220 DSG
    Postów
    112

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Zestawienie AR 155 z E36 wypadnie dla Alfy dramatycznie, Giulię można bez stresu postawić obok najnowszej "trójki" i się obroni. W segmencie D to jest pierwsza Alfa od czasów 75.
    Tutaj cię poniosło. Przejedź się nowa trójka, skorzystaj z nawigacją itd. a wtedy stwierdzisz że AR jest jak BMW ale z 10 lat temu.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  8. #978
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    Cytat Napisał Spk Zobacz post
    Tutaj cię poniosło. Przejedź się nowa trójka, skorzystaj z nawigacją itd. a wtedy stwierdzisz że AR jest jak BMW ale z 10 lat temu.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Myślę że koledze chodziło o właściwości jezdne. Wiadomo że jeśli chodzi o wyposażenie BMW jest mocno z przodu.

    Dla tych dla których auto ma przede wszystkim jeździć, Giulię można spokojnie postawić obok BMW 3. Niektórzy nawet twierdzą że ją bije (nie wiem, nie jeździłem nową trójką).

  9. #979
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Spk Zobacz post
    Tutaj cię poniosło. Przejedź się nowa trójka, skorzystaj z nawigacją itd. a wtedy stwierdzisz że AR jest jak BMW ale z 10 lat temu.
    Eee... Ja nie wiem, może Ciebie jara nawigacja w samochodzie. Ja nie używam. W Passacie na pewno fajny bajer xD. Co kto lubi.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  10. #980
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    F80
    Postów
    118

    Domyślnie

    Cytat Napisał jml Zobacz post
    Myślę że koledze chodziło o właściwości jezdne. Wiadomo że jeśli chodzi o wyposażenie BMW jest mocno z przodu.

    Dla tych dla których auto ma przede wszystkim jeździć, Giulię można spokojnie postawić obok BMW 3. Niektórzy nawet twierdzą że ją bije (nie wiem, nie jeździłem nową trójką).
    Nie jeździłem jeszcze G30, podobno dużo bardziej zwarta niż F30. Ale mam F36 czyli serię 4 grand coupe, i na pewno alfa lepiej się prowadzi. Problem jest tylko (i aż) z całą resztą, wykończeniem, wyciszeniem, wyposażeniem. Ktoś może powiedzieć że entuzjastę jazdy takie rzeczy nie powinny obchodzić, ale dlaczego alfa chce za giulię prawie tyle co bmw za serią 3? Jeśli porównać jakość wykończenia, i wyposażenia, to giulia jest gdzieś pomiędzy poliftową e90 a przedliftową f30, przy czym jakościowo to na poziomie e90 lub i niżej. Szkoda bo wydawałoby się że jakość plastików i multimedia można poprawić stosunkowo łatwo. Mam nadzieję że to się poprawi po lifcie.

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory