Strona 108 z 445 PierwszyPierwszy ... 8589899100101102103104105106107108109110111112113114115116117118158208 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,071 do 1,080 z 4444

Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #1071
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    [QUOTE=Spk;2193200]Czyzby o zgrozo wysmiewane przez wszystkich ledy, wiekszy infotainment (ten badziewny z fiata) virtualny cockpit (masakra, gdzie ubostwiane klasyczne zegary? Ale sie bede smial jak bedzie miala najwyzsza sprzedaz z tzw szumnie w przypadku AR gamy modelowej. Okaze sie wredy ze klienci chca elektroniki, systemow i nowoczesnosci a klada laske na silniki i prowadzenie. Jak Wy to zniesiecie? Tym czasem VW reklamuje w passacie nowe matryce i IQ Drive i sprzedaz bedzie szla w kosmos. AR obudz sie z letargu albo zasnij na zawsze.

    No ale nie wiadomo czy będzie miała to gniazdo do karty SIM , by być online jak Passat. Ja już ponad trzy lata temu miałem ten cud techniki i (o zgrozo) nie wywołał on na mnie właściwego wrażenia. A co do tego online, to wyobraź sobie, że udawało mi się to osiągnąć przez połączenie Bluetooth z telefonem, w ogóle bez wkładania karty SIM ! To jest dopiero technika, to dopiero kosmos; das Auto.

  2. #1072
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar khazar
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    159 SW 1.9 JTDm 8V
    Postów
    691

    Domyślnie

    Zastanawiam się czy jakikolwiek inny producent samochodów ma taką taktykę, aby w październiku wystawiać samochody z zeszłego roku, w cenie z zeszłego roku. Przykładowo, totalnie gołe Stelvio za 150k i duże przekreślone 195k, których nigdy ten samochód nie kosztował bo to totalny golas, opuszczony może o 2-3 tys. Taka jest polityka sprzedaży, czy jednak można liczyć na obfite rabaty od tych cen w salonie? Bo jeśli są to sztywne ceny, to nic dziwnego że nikt tego nie kupuje i niech giną, ja takim fanatykiem nie jestem, aby przepłacać w imię nie wiem czego.

    Co do wyposażenia... system rozrywki jak dla mnie taki sam jak w 159, czyli beznadziejne audio i beznadziejna nawigacja, ale to akurat problem wielu producentów, więc nie będę wchodził w dyskusję. Może wspomnę tylko, że te napchane wyposażeniem Passaty nie kosztują straszliwie drogo, gdyby w Alfie można było tak wyposażyć samochód, cena byłaby wyższa od BMW czy Mercedesa, natomiast renoma marki żadna w porównaniu do wyżej wymienionych.

  3. #1073
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał esco1982 Zobacz post
    Czy mógłbyś Jersey odpowiedzieć na moje pytanie?
    Mógłbym. Co jest złego? Hm, powiem, że to samo, co tak bardzo straszy w systemach rozrywki czy tego typu nowoczesnych dodatkach. Czyli nic, tymczasem tutaj wszyscy z nimi walczą jakby były nie wiadomo jakim złem zamiast cieszyć się, że Alfa w końcu zaczyna oferować to, czego może chcieć bogaty lekarz czy inny prawnik.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Nie wiem, co w tym masochistycznego, że samochód służy do przemieszczania się, a nie do bycia centrum rozrywki...
    A co jest takiego złego w tym, że ktoś może chcieć przyjemnie spędzić czas w korku słuchając muzyki z nowoczesnego systemu audio, puszczając film dzieciakom (albo sobie) przez mirror linka? Czy chce mieć satysfakcję z tego, że może połączyć się z samochodem przez apkę w smartfonie, użyć smartfona do odpalenia samochodu i tak dalej? Może ktoś woli posmyrać po ekranie ustawiając x-strefową klimę z jonizowaniem powietrza zamiast kręcić gałką.

    Jak widać po słupkach sprzedaży, większość klientów woli takie zabawki, a nie karbonowy wał. A wy tutaj zamiast cieszyć się, że Alfa to dostrzega i zaczyna dawać, późno bo późno, to czego ludzie oczekują to marudzicie.

  4. #1074
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał jersey Zobacz post
    A co jest takiego złego w tym, że ktoś może chcieć przyjemnie spędzić czas w korku słuchając muzyki z nowoczesnego systemu audio, puszczając film dzieciakom (albo sobie) przez mirror linka? Czy chce mieć satysfakcję z tego, że może połączyć się z samochodem przez apkę w smartfonie, użyć smartfona do odpalenia samochodu i tak dalej? Może ktoś woli posmyrać po ekranie ustawiając x-strefową klimę z jonizowaniem powietrza zamiast kręcić gałką.
    Oczywiście, że nic. Natomiast brak tych systemów nie musi oznaczać masochizmu. Dla mnie zestaw głośnomówiący Bluetooth + Android Auto w zupełności wystarczą. I żeby ekran nie był zbyt duży (w Giulii jest idealny i ładnie wkomponowany), a zegary analogowe, z porządnym wyświetlaczem w środku.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  5. #1075
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    slask
    Auto
    Giuletta
    Postów
    95

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    "Prawdopodobnie winny 3 letni akumulator..." - czego nie do końca rozumiesz w tym zdaniu? Wymieniasz akumulator i jedziesz dalej... Jeśli masz oryginalny, to wyprodukował go Exide - jak i aku dla 30 innych marek. Ale Alfa jet awaryjna... Ja od siebie dodam, że w poprzedniej oryginalny aku był do końca życia samochodu w rowie przez 4,5 roku, a w obecnej 4-letniej na razie nie ma z nim żadnych problemów.
    Jednak to nie był akumulator tylko jakiś czujnik przy skrzyni biegów. Koszt w ASO 710zl. Auto jeździ ciekawe jaką następna niespodzianka i oby nie w trasie

    Co do Tonale fajny samochód. Wygląda nowocześnie. Środek też ładny ciekawe jaka cena?

  6. #1076
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar esco1982
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    AR 166 3.0 V6 99r.,AR 147TI 1.6 TS 06r.
    Postów
    758

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Natomiast brak tych systemów nie musi oznaczać masochizmu.
    No własnie. Ja wiem że młodzi ludzie kochają takie bajery a i niektórzy starsi też nie pogardzą ale Ja np. tego nie potrzebuję. Ja lubię prowadzić auto i czerpie z tego dużo przyjemnosci i nie potrzebuję kolejnego tabletu. I cieszę się że AR potrafi zrobić samochód, który swietnie wygląda i tak samo dobrze się prowadzi a nie skupiała się na tym jak wykorzystać androida. Ja chcem takich samochodów a nie tabletów na kółkach, wiem że jestem w mniejszosci i już nie długo nie będzie takich aut i to mnie najbardziej boli. Jak na dobre wejdą elektryki to skończy się era prawdziwej motoryzacji...
    AR 146 1.4 BOXER, AR 147TI 1.6 TS, AR 166 3.0 V6

  7. #1077
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    299

    Domyślnie

    Jako reprezentant młodego pokolenia chciałbym powiedziec, ze klima, elektryczne szyby przód i centralny zamek to wszystko co mi trzeba haha. No i USB do radia o które walczyłem

  8. #1078
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    146 1.4TS, GTV 2.0TS, Giulia. Była: 159 2.0JTDm
    Postów
    682

    Domyślnie

    Cytat Napisał jersey Zobacz post
    - - - Updated - - -
    Może ktoś woli posmyrać po ekranie ustawiając x-strefową klimę z jonizowaniem powietrza zamiast kręcić gałką.

    Jak widać po słupkach sprzedaży, większość klientów woli takie zabawki, a nie karbonowy wał. A wy tutaj zamiast cieszyć się, że Alfa to dostrzega i zaczyna dawać, późno bo późno, to czego ludzie oczekują to marudzicie.
    I właśnie sobie uświadomiłem, że się postarzałem. Naprawdę nie mogę się doszukać wyższości macanego ekranu nad dedykowanymi przyciskami. Niech rzuci we mnie kamieniem ten, który naprawdę uwierzył, że np: regulacja klimy, radia itp. jest wygodniejsza poprzez dotykowy ekran (jeszcze lepiej jeżeli trzeba wejść w menu klimy - jak w Citroenie). Nie ma nic wygodniejszego niż przycisk/pokrętło z góry ustaloną funkcją! Zabraniają korzystać z telefonu podczas jazdy, a nie zwracają uwagi na coraz bardziej skomplikowaną obsługę samochodu. To tak jakby zamienić klasyczną klawiaturę (PC) klawiaturą dotykową - można? Można. Tylko po co? Na szczęście FCA jeszcze się przed tym broni. Żeby było śmieszniej to ekrany dotykowe są tańsze niż klasyczne panele ale czego ludzie od PR nam nie wmówią... Nie zmienia to faktu, ze ma się wrażenie, ze AR raczej bawi się w produkcję samochodów. Ile wyprodukuje to wyprodukuje. Ma się sprzedać za podaną cenę bo jak nie to nie.... Trzeba się zastanowić również nad mocą produkcyjną fabryk AR. Może się okazać, że nawet gdyby mieli setki tysięcy zamówień to i tak produkowaliby tyle co teraz.

  9. #1079
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Fajne zestawienie z konkurencją https://www.youtube.com/watch?v=fpPWawUPKyE

  10. #1080
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Rozbudowane infocentra z cyfrowymi wyświetlaczami, ledy automatyczne, systemy automatyczne do jazdy w korkach, czujniki rozpoznawania zmęczenia kierowcy (to mnie najbardziej dziwiło w najlepszym aucie świata- Passacie B8, który miałem jako służbowe auto) są pierwszoplanowe dla dzieci, dzieci wyrośniętych lub zdziecinniałych dorosłych. W Alfie i wielu innych autach (takich np. jak Porsche, Alpina, Maseratti itp.) mają znaczenie drugorzędne. Auta, które dobrze jeżdżą i sprawiają przyjemność z jazdy, mają je w formie szczątkowej , bo czasem po prostu nie ma na nie miejsca. Naprawdę ktoś wierzy, że pojawienie się takich rzeczy poprawiłoby znacznie sprzedaż Alf?

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory