Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #1101
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Nie, wielu lat klepania lipy nie naprawią kilkoma bajerami. Na odbudowanie renomy z przed wielu lat potrzeba kilku udanych generacji aut, ta generacja Giuli to spory skok z tym, ze już powinni myśleć o kolejnej generacji, a nie nieudolnym lifcie
    Zainwestowali krocie w nowy model zrobiony od podstaw i już mają myśleć o następcy ? A co temu brakuje ? Na pewno nie właściwości jezdnych i osiągów, dlatego spokojnie wystarczy zrobić udany lifting, żeby konkurować z najlepszymi. W segmencie premium modeli nie wymienia się co pięć lat.

  2. #1102
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Nie da się temu zaprzeczyć- pokazali że potrafią budować dobre auta, zrobili jeden z najszybszych seryjnych sedanów na świecie, który się doskonale prowadzi. Zabrakło kilku drobiazgów stylistycznych i technicznych, została też niestety cała reszta- salony, serwisy i organizacja.

  3. #1103
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    359

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Otóż to. Porównanie choćby Mazdy z Alfą to śmiech na sali. Podobne z wielkości i ładne z wyglądu. Tyle.

    W ogóle to się dziwię, że jeszcze Wam się pitolenie w tym temacie nie znudziło.
    Szczerze też się nad tym zastanawiałem obserwuje ten wątek od początku jedni bronią drudzy hejtują ja wam powiem tak kupiłem w zeszłym roku moją pierwszą w życiu Alfę i jestem zadowolony, za bardzo nie interesują mnie statystyki ale patrząc na to uważam że wszystko jest w normie pierdyliard razy już gadali że Alfa upada Lexus ma też podobną sprzedaż aut choć myślałem że ma wyższą zanim spojrzałem w ststystyki więc czemu nie ma żadnego Arta na temat że Lexuś upada że Lancia ma większą sprzedaż

  4. #1104
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Red face

    Jedną z cech Alf jest to, że wywołuje duże emocje i to nie tylko pozytywne. Emocje dotyczące Alfy, powstają nawet u takich, którzy posiadają inne auto a Alfy widują na ulicy, wielu takich czerpie swoje wiadomości o Alfach z drugiej ręki, dlatego powstają często mrożące krew w żyłach opowieści , najczęściej mijające się z prawdą, w których przemilczano wiele istotnych kwestii (zwykle zaniedbań serwisowych nieszczęśliwych użytkowników). Przeważnie stylistyka Alfy sprawia że posiadacze nudnych samochodów chętnie podchwytują i powielają dawno już nieaktualne stereotypy dotyczące awaryjności, rychłego upadku firmy, błędów konstrukcyjnych itp., często ci sami ludzie, w mniejszym już gronie znajomych, mówią że ta Alfa to właściwie jest całkiem ładna, no ale ta cała reszta to...itp. Zauważyłem też, że szowinistyczne media będące własnością obcego kapitału, wychwalają swoje produkty w nie do końca rzetelnych testach, w których Alfa zwykle przegrywa, tam też mówi się ciągle o nieaktualnych stereotypach. Jak silne emocje potrafią wywoływać nasze auta, świadczy choćby taki przypadek, że ktoś posiadający auto innej marki, specjalnie się zapisał do tego portalu, by móc dorzucić swoje trzy grosze w tej dyskusji, przepowiadając Alfom rychłą zagładę

  5. #1105
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    359

    Domyślnie

    O to to to właśnie chodzi robię plusa pod tym

  6. #1106
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar esco1982
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    AR 166 3.0 V6 99r.,AR 147TI 1.6 TS 06r.
    Postów
    758

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfist Zobacz post
    Jak silne emocje potrafią wywoływać nasze auta, świadczy choćby taki przypadek, że ktoś posiadający auto innej marki, specjalnie się zapisał do tego portalu, by móc dorzucić swoje trzy grosze w tej dyskusji, przepowiadając Alfom rychłą zagładę
    Ci mnie najbardziej rozbrajają
    AR 146 1.4 BOXER, AR 147TI 1.6 TS, AR 166 3.0 V6

  7. #1107
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Sedno sprawy, daje lajka

  8. #1108
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2011
    Auto
    Giulietta, 1.4 T-JET 120KM, 2014r
    Postów
    75

    Domyślnie

    Dla mnie wygląda jakby FCA robiło to celowo.
    - przeciąganie liftingów Giulii i Stelvio - ja wiem, że gro ludzi tutaj mówi, że dodatki nie są potrzebne, ale niestety - konkurencja je ma. Czyli na starcie odpadają klienci, którzy nie kupują 'sercem'
    - problem z walką ze stereotypami - ciągle są wspominane w testach, a sama Alfa potrafiła wystawiać prasie auta z problemami (Giulia QV)
    - brak prasy propagandowej - zobaczcie jak to robi VAG i jak jego samochody wypadają u Zachara czy na Autokult, wady są zamieniane wręcz w zalety.
    - PR związany z NCAP - wystawienie leciwiej Giulietty do testów, gdzie konstrukcja jest dobra, ale brak wspoagaczy ją skreśla (o Punto w grupie już nie wsponnę )
    - Gama modelowa - tu nie ma nawet co pisać.

    Ciężko zbudować na tym coś mocnego... A kapitał pod fajne projekty (4c, 8c, wersje QV) buduje produkt masowy - czyli w dzisiejszych czasach SUVy.

  9. #1109
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Wygląda na to, że FCA po prostu przestało ładować kasę w Alfę. Tonale nie jest kluczowym modelem - takim była Giulia, gdzie Merchionne postawił wszystko na jedną kartę. Niestety nie doczekał się rezultatów i jego plan rozwoju marki został najprawdopodobniej wstrzymany. Nowy prezes FCA zdecydowanie bardziej martwi się spadkami Maserati - i to tam będą inwestowane duże środki.
    Tonale to typowy model na przetrwanie - tani w projekcie i produkcji, drogi w sprzedaży. Jedyny projekt w gamie, który gwarantuje spore zyski. Alfa będzie z niego marna, skoro będzie bazował na jeepie ale modne kobitki i tak to kupią. W ten sposób powinno się udać utrzymać sprzedaż w okolicach 100 tys. rocznie i dotrwać do lepszych czasów....

  10. #1110
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Obawiam się, że masz rację... Czyżby zastępstwo dla Ypsilonki, żeby ostatecznie tę Lancię ubić?
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory