Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #1111
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Nie będą sprzedawać wiecznie auta z 2010 roku... To i tak ewenement i olbrzymi sukces.

  2. #1112
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,798

    Domyślnie

    Lancia ma wzrosty głównie dlatego, że wycofali Punto i została sama w segmencie B z krajowych modeli. Cenowo to w maksie połowa ceny Tonale, więc chyba nie powinny konkurować ze sobą.

  3. #1113
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukash3 Zobacz post
    Dla mnie wygląda jakby FCA robiło to celowo.
    - przeciąganie liftingów Giulii i Stelvio - ja wiem, że gro ludzi tutaj mówi, że dodatki nie są potrzebne, ale niestety - konkurencja je ma. Czyli na starcie odpadają klienci, którzy nie kupują 'sercem'
    - problem z walką ze stereotypami - ciągle są wspominane w testach, a sama Alfa potrafiła wystawiać prasie auta z problemami (Giulia QV)
    - brak prasy propagandowej - zobaczcie jak to robi VAG i jak jego samochody wypadają u Zachara czy na Autokult, wady są zamieniane wręcz w zalety.
    - PR związany z NCAP - wystawienie leciwiej Giulietty do testów, gdzie konstrukcja jest dobra, ale brak wspoagaczy ją skreśla (o Punto w grupie już nie wsponnę )
    - Gama modelowa - tu nie ma nawet co pisać.

    Ciężko zbudować na tym coś mocnego... A kapitał pod fajne projekty (4c, 8c, wersje QV) buduje produkt masowy - czyli w dzisiejszych czasach SUVy.
    Dla mnie to wygląda że wprowadzając nowy model od 0 ciężko jest zadowolić wszystkich. A zrobili to dobrze bo w kolejnych liftingach łatwiej jest ogarnąć infotaiment czy LEDowe światła, niż zmienić prowadzenie auta - na co był główny nacisk przy projektowaniu Giulii i Stelvio.

    Na FCA Performance days wypowiadał się szef marketingu AR na Polskę że słuchają klientów i będzie lift prostujący wiele rzeczy na które ludzie narzekają, a które są standardem w BMW czy nawet VW. Ciekawe tylko czy ciągle mają takie same budżety na rozwój, czy im ostatnio obcieli po śmierci Marchionne chociażby.

  4. #1114
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2011
    Auto
    Giulietta, 1.4 T-JET 120KM, 2014r
    Postów
    75

    Domyślnie

    Cytat Napisał jml Zobacz post
    Dla mnie to wygląda że wprowadzając nowy model od 0 ciężko jest zadowolić wszystkich. A zrobili to dobrze bo w kolejnych liftingach łatwiej jest ogarnąć infotaiment czy LEDowe światła, niż zmienić prowadzenie auta - na co był główny nacisk przy projektowaniu Giulii i Stelvio.

    Na FCA Performance days wypowiadał się szef marketingu AR na Polskę że słuchają klientów i będzie lift prostujący wiele rzeczy na które ludzie narzekają, a które są standardem w BMW czy nawet VW. Ciekawe tylko czy ciągle mają takie same budżety na rozwój, czy im ostatnio obcieli po śmierci Marchionne chociażby.
    Oby tak było. Bo patrząc na liftingi poprzednich modeli to wielkich zmian nie było. Nawet pokazali pewną nieudolność - montując w Giulietcie radio Alpine - zamiast autorskiej stacji multi. Technologia była, choćby z Tipo czy z Renegade.

  5. #1115
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Podejrzewam że było taniej, a plany były przecież na następce Giulietty "już zaraz za rok".

    Jeżeli faktycznie FCA słucha marudzenia różnych takich to miejmy nadzieję że po lifcie elektronicznie Alfa nie będzie odstawać od Mazdy czy Passata . Wtedy to byłby przyzwoity samochód. Miejmy nadzieję, że z Tonale pójdą w ilość i jakość a nie w wydumane pomysły dla garstki entuzjastów i ten model uratuje im słupki sprzedaży. Szczerze - jeżeli byłby sensownie wyposażony i miał dobry napęd (hybryda albo elektryk) to za około 2 lata, jak będę zaczynał myśleć o zmianie Kijanki mógłbym odwiedzić salon Alfy i obmacać ten model. Chociaż wolałbym kompakta

  6. #1116
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Obojętnie jaki zrobią samochód, to się nie sprzeda. Po Giulii nie ma co do tego wątpliwości. Szkoda.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  7. #1117
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,798

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Obojętnie jaki zrobią samochód, to się nie sprzeda. Po Giulii nie ma co do tego wątpliwości. Szkoda.
    Masz racje, jeśli chodzi o samochód premium , który cenowo i jakościowo konkuruje z najlepszymi na rynku. Alfa jako samochód z tanią technologią i cenowo bliżej segmentu masowego może się nieźle sprzedawać (patrz Giulietta) i w Europie minimum jeden taki model powinien być. Alfa się na taki model nie zdecydowała, bo w USA i Chinach byłby nieprzydatny. Teraz by jednak ratował słupki sprzedaży...


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  8. #1118
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Postów
    883

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Obojętnie jaki zrobią samochód, to się nie sprzeda. Po Giulii nie ma co do tego wątpliwości. Szkoda.
    Wreszcie ktoś przyznał mi rację. A ja piszę o tym od dawna. W odpowiedzi często był fanatyczny hejt. Ale faktów się nie zakrzyczy. Giulia to dramatyczna porażka rynkowa.

    O tym, że jest to auto bez wyraźnego klienta docelowego, zerżnięte bezwstydnie z BMW (zestawiano tu porównawcze fotki: poza przodem to kalka beemy) w dodatku w fatalnym wizerunkowo stylu wprowadzane na rynek, ewidentnie za drogie, pisałem już w momencie debiutu.

    To też porażka polityki Marchionne, faktycznego grabarza marki. O tym też pisałem lata temu.

    Beznadziejnie niska sprzedaż Giulii i cała otoczka wokół tego auta w znacznym stopniu przyczyniły się do spadków sprzedaży AR. Gdzie są dziś niegdysiejsi hejterzy? Milczą. Liczby jednak nie kłamią. Wielka szkoda.

    Wydaje się, z żalem wielkim, że historia marki alfa romeo powoli dobiega końca. Obym się mylił. Jednak rachunek ekonomiczny ma swoje prawa i w końcu dojdzie do głosu. Liczyć należy więc na sprzedaż marki komuś mocnemu, niech to i VW będzie. FCA nic nie wymyśli już sensownego. Bo to, co robią z alfą, to nawet nie jest już żałosne. Jest śmieszne. I jest też smutne, tak po ludzku.
    Ostatnio edytowane przez Anderson ; 14-10-2019 o 00:20

  9. #1119
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anderson Zobacz post
    Wreszcie ktoś przyznał mi rację.
    No nie do końca, ale nie chce mi się rozwijać...

    Cytat Napisał Anderson Zobacz post
    FCA nic nie wymyśli już sensownego. Bo to, co robią z alfą, to nawet nie jest już żałosne
    FCA nie ma pomysłu na żadną włoską markę - nie wiem, jak im idzie lokalnie w USA, w Brazylii się jeszcze trzymają, głównie przez niewielką konkurencję, ale reszta świata to kompletna porażka...
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  10. #1120
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anderson Zobacz post

    Wydaje się, z żalem wielkim, że historia marki alfa romeo powoli dobiega końca. . Liczyć należy więc na sprzedaż marki komuś mocnemu, niech to i VW będzie.
    Co poeta miał na myśli? Padła w końcu ta marka po kupnie jej przez FCA? A Giulia- świetne auto jak by nie było, to już powstało po upadku marki? Planowane są też nowe modele, więc może za wcześnie ten żałobny ton.

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory