Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #1161
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    U mnie też siedzi żeliwny kloc konstrukcją wywodzący się z połowy lat 90tych, z przodu jest pojedynczy wahacz z tyłu belka, a wspomaganie jest elektryczne. Da się? Da
    Tam jest F4R?

  2. #1162
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,549

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfist Zobacz post
    Jak ktoś niezorientowany poczytałby te posty, to odniósł by wrażenie że 147 GTA to jakiś bubel. Kuzaj to kierowca rajdowy, w teście obok Alfy 147 GTA był rajdowy Ford Focus i Subaru Impreza- wiadomo że mające do rajdów inne zawieszenia i układ kierowniczy, które a Alfie Kuzaj krytykował.
    Silnik GTA to żaden ciężki kloc, Alfy z tymi silnikami wcale nie wykazują dużej podsterowności, jak się tym, którzy nimi nie jeździli wydaje. Silnik jest właśnie lekki jak na tą pojemność, może pogarsza trochę sprawę to, że jest umieszczony przed przednią osią. Mało kto wie, że np. rozkład mas na przednie i tylne koła np. w Alfie GT 3,2 i Alfie GT 1,9 jest identyczny (64/36%), ale o tej drugiej nikt nie pisze że jej silnik jest ciężkim klocem.
    Serwis VW (jak tu ktoś kiedyś pisał) to bajka (właściwie to wszystko jest załatwiane online), to serwis Mercedesa powinien być bajką do kwadratu, a tu proszę- takie kwiatki. I jakoś wielkiego rozgłosu o tym nie ma, tak patrząc np. po internetowych mediach.
    Bo nikt nie liczy na jakieś sportowe wrażenia mając diesla 1.9
    Nie jeździłem konkretnie 147GTA, ale miałem okazję pośmigać kilka razy 156GTA i niestety, ale jest to mocno podsterowne.

    Nie jest ciężki kloc? Porównajmy Busso do TBi - sam słupek Busso to ponad 130kg, gdzie TBi z Giulietty Veloce to ok. 90kg.

    Wysłane z mojego moto g(7) plus przy użyciu Tapatalka

  3. #1163
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    No właśnie ci, którzy testowali Alfy GTA mówią że podsterowność wcale nie jest taka duża. Ja jeżdżąc GT 3,2 (co prawda z Q2) też jej nie odczuwam jako znaczącej. Alfa 156 1,8 ma rozkład mas 65/35%- przód i tył, -to nawet 1% niekorzystniej w stosunku do 3,2 -ale tu też nikt nie mówi o klocu i podsterowności- jakoś nigdy nie słyszałem żeby to był problem w tym modelu. Widać na niektórych sam silnik działa magicznie- jest wielki kloc to i podsterowność wielka musi być. Silnik o pojemności 3,2 będzie cięższy od 1,8 turbo- wiadomo, ale ciężar nie jest tu jedyną różnicą, są też inne cechy, sprawiające że ja i wielu innych wolę większy silnik wolnossący. Nawet jeśli różnica wynosi te 40 kg (to trzeba by jeszcze sprawdzić, uwzględniając też oprzyrządowanie) to też nie zasługuje na miano kloca. Mówimy przecież o cywilnych autach, poruszających się po drogach publicznych.
    I jeszcze jedno. Tyle słów krytyki pod adresem Alfy 147 GTA co tutaj, nie słyszałem w żadnej opinii czy teście nawet niemieckich mediów, z założenia preferujących VAG-i i inne tego typu . Tu wręcz wychodzi na to, że to jakiś bubel, tylko ładnie wyglądający. Ile są warte opinie niektórych, każdy może ocenić.

  4. #1164
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Tak dokladnie widac w tym temacie ile są warte opinie niektórych. Można być fanem alfy tak jak panowie z Top gear ale trzeba być choć minimalnie obiektywnym. Jeremy stwierdził, że to auto prowadzi się kiepsko, a jazda nim przypomina kąpiel z suszarka. Kontrola trakcji ciągle walczy z przednimi kołami, a jej wyłączenia nie zaleca Auto dostało baty od focusa i golfa na torze ale on i tak by wybrał Alfę za wyglad i silnik. Taką decyzję rozumiem i szanuje.

    [MENTION=53720]Zenonzlasu[/MENTION] tak F4R ostatni niemagiczni silnik w hothatchu

  5. #1165
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Tak dokladnie widac w tym temacie ile są warte opinie niektórych. Można być fanem alfy tak jak panowie z Top gear ale trzeba być choć minimalnie obiektywnym. Jeremy stwierdził, że to auto prowadzi się kiepsko, a jazda nim przypomina kąpiel z suszarka. Kontrola trakcji ciągle walczy z przednimi kołami, a jej wyłączenia nie zaleca Auto dostało baty od focusa i golfa na torze ale on i tak by wybrał Alfę za wyglad i silnik. Taką decyzję rozumiem i szanuje.
    Jak najbardziej szanuję, jednak w życiu codziennym, gdy użytkujemy ten samochód na drogach cywilnych, to nie ma żadnego znaczenia. Co więcej, mamy Busso z wybornym pakietem dźwiękowym w pięknej budzie (czego wszyscy fani motoryzacji w głębi ducha zazdroszczą, choć oczywiście niektórym takie słowa przez gardło nie przejdą), a nie najczęściej 4cyl pierdziawkę umieszczoną w nadwoziu, które żeby wyróżnić się z tłumu, musi mieć 20 kg spojlerów.
    Weźmy też pod uwagę, że filmy w Top Gear często celowo były ubarwiane pod publiczkę.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  6. #1166
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    To w końcu mają czy nie mają znaczenia? To prowadzenie, trakcja i karbonowe wały? Bo przez 100 z małą górką tematu udowadniano że Alfa jest mniam (a inni fuj) bo ma zajebistą trakcję, świetnie się prowadzi i to ma kolosalne znaczenie w zwykłym ruchu (zwłaszcza w korku), a tu nagle okazuje się że jednak nie ma? Liczy się dźwięk silnika i uroda? Co jeszcze, może na przykład wyposażenie przez przypadek?

  7. #1167
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał jersey Zobacz post
    To w końcu mają czy nie mają znaczenia? To prowadzenie, trakcja i karbonowe wały? Bo przez 100 z małą górką tematu udowadniano że Alfa jest mniam (a inni fuj) bo ma zajebistą trakcję, świetnie się prowadzi i to ma kolosalne znaczenie w zwykłym ruchu (zwłaszcza w korku), a tu nagle okazuje się że jednak nie ma? Liczy się dźwięk silnika i uroda? Co jeszcze, może na przykład wyposażenie przez przypadek?
    Ogólnie się zgadzam z tym co napisałeś, rybki albo akwarium, tylko nie wiem właśnie o co tak chodzi z tym wyposażeniem? Bo kiedyś napisałeś, że trzeba być masochistą trochę by jeździć giulią lub stelvio, ale np. mając kię ceed nie trzeba być masochistą, możesz tak uważać, ale w sumie nie powiedziałeś co tak naprawdę wyróżnia ceed od np. stelvio jeżeli chodzi właśnie o wyposażenie, co takiego ma czego nie ma np. Stelvio, bo wygląda na to, że Alfy to jakieś kompletne golasy, które nic nie mają.

  8. #1168
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,549

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfist Zobacz post
    Jak ktoś niezorientowany poczytałby te posty, to odniósł by wrażenie że 147 GTA to jakiś bubel. Kuzaj to kierowca rajdowy, w teście obok Alfy 147 GTA był rajdowy Ford Focus i Subaru Impreza- wiadomo że mające do rajdów inne zawieszenia i układ kierowniczy, które a Alfie Kuzaj krytykował.
    Dlaczego piszesz nie prawdę?
    W teście był cywilny RS i cywilny WRX...

    http://youtu.be/75HYbS7Bycc

    Wysłane z mojego moto g(7) plus przy użyciu Tapatalka

  9. #1169
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    F80
    Postów
    118

    Domyślnie

    Dla mnie auta typu ceed, czy żeby nie było tylko że auta innych a nie moje, to też takie jak moja służbowa toyota avensis, to jest nie masochizm, ale takie smutne zrezygnowanie z czegokolwiek fajnego. Takie poddanie sie, trudno, niech już będzie avensis, byle jeździł i się nie psuł. Kupując avensisa z dużym rabatem pocieszałem się Że zawsze mogło być gorzej, mogłem kupić kię Ale jakbym nie maił innych aut tylko to służbowe to po prostu depresja, że nic ciekawszego mnie w życiu nie spotkało.
    Wiem że są ludzie którzy nie odróżniają marek aut, samochód ma służyć i się nie psuć, i chyba dla nich takie auta są produkowane.

    Alfa to jest taka iskierka w smutnym motoryzacyjnym świecie, w sumie nieduża już firma która idzie swoją drogą i robi ciekawe auta. Nie jest idealna, zawsze będą auta i szybsze i lepiej wyposażone, ale biczowanie włochów za to żę robią to co robią to nie jest dobra droga. Ja tam żyję nadzieją że sobię jeszcz ekiedyś alfę kupię

  10. #1170
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Ogólnie się zgadzam z tym co napisałeś, rybki albo akwarium, tylko nie wiem właśnie o co tak chodzi z tym wyposażeniem? Bo kiedyś napisałeś, że trzeba być masochistą trochę by jeździć giulią lub stelvio, ale np. mając kię ceed nie trzeba być masochistą, możesz tak uważać, ale w sumie nie powiedziałeś co tak naprawdę wyróżnia ceed od np. stelvio jeżeli chodzi właśnie o wyposażenie, co takiego ma czego nie ma np. Stelvio, bo wygląda na to, że Alfy to jakieś kompletne golasy, które nic nie mają.
    Mówiłem o Giulii, przy Stelvio zakładałem że ma podobne wyposażenie bo Stelvio nie jeździłem. To były moje osobiste odczucia, po prostu Giulia jest wg mnie niefunkcjonalna i nieergonomiczna jeżeli chodzi o codzienną jazdę, a elektronika użytkowa trąci myszką. Krótko - porównując wrażenia z jazdy testowej lepiej, wygodniej i nowocześniej czułem się w Ceedzie niż w Giulii.

    Nawet dziennikarze komentujący ostatnio pokaz Tonale zauważyli, że może wreszcie Tonale będzie miało nowoczesny infotainment - inaczej niż Giulia i Stelvio. Ok, ekranem się nie jeździ, ale konstrukcja systemu, ergonomia użytkowania wszystkiego wpływa na jazdę i odczucia z niej.

    Jeżeli komuś systemy Giulii/Stelvio odpowiadają, kupił i jest zadowolony to świetnie.

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory