Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #1171
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfist Zobacz post
    Alfy z tymi silnikami wcale nie wykazują dużej podsterowności, jak się tym, którzy nimi nie jeździli wydaje. Silnik jest właśnie lekki jak na tą pojemność, może pogarsza trochę sprawę to, że jest umieszczony przed przednią osią. Mało kto wie, że np. rozkład mas na przednie i tylne koła np. w Alfie GT 3,2 i Alfie GT 1,9 jest identyczny (64/36%), ale o tej drugiej nikt nie pisze że jej silnik jest ciężkim klocem.
    No przecież 64/36 to jest jakiś kompletny dramat.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał jersey Zobacz post
    Krótko - porównując wrażenia z jazdy testowej lepiej, wygodniej i nowocześniej czułem się w Ceedzie niż w Giulii.
    No w Ceedzie 140 KM to się można skupiać na wyglądzie kabiny i infotainmencie, bo przy tych osiągach jest sporo czasu na takie rzeczy . Pomijając już, czy na pewno chcesz porównywać to? xD

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	gf-6SNn-t8SB-SwAq_kia-ceed-1-4-t-gdi-6m-140-km-664x442-nocrop.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	60.2 KB
ID:	262929

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	102e0d516925b4679848cdc4c9418e15.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	44.9 KB
ID:	262930

    Ja bym codziennie rano płakał, gdybym był zmuszony do wsiadania do takiego wnętrza...
    Ostatnio edytowane przez radosuaf ; 22-10-2019 o 12:48
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  2. #1172
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Cytat Napisał jersey Zobacz post
    po prostu Giulia jest wg mnie niefunkcjonalna i nieergonomiczna jeżeli chodzi o codzienną jazdę
    Zależy co robisz i czego od oczekujesz od samochodu. Ja jeżdżę codziennie i nie mam powodów do narzekań

  3. #1173
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    No przecież 64/36 to jest jakiś kompletny dramat.

    - - - Updated - - -



    No w Ceedzie 140 KM to się można skupiać na wyglądzie kabiny i infotainmencie, bo przy tych osiągach jest sporo czasu na takie rzeczy . Pomijając już, czy na pewno chcesz porównywać to? xD

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	gf-6SNn-t8SB-SwAq_kia-ceed-1-4-t-gdi-6m-140-km-664x442-nocrop.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	60.2 KB
ID:	262929

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	102e0d516925b4679848cdc4c9418e15.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	44.9 KB
ID:	262930

    Ja bym codziennie rano płakał, gdybym był zmuszony do wsiadania do takiego wnętrza...
    Ogólnie Panowie, jedni hodują znaczki, inni zbierają rybki i to jest w gruncie rzeczy fajne bo świat jest różny, mi po prostu chodziło o to, że nie czuje się masochistą jeżdżąc Stelvio i to stwierdzenie mnie nieco zdziwiło i chciałem jakiegoś racjonalnego wyjaśnienia

  4. #1174
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    No w Ceedzie 140 KM to się można skupiać na wyglądzie kabiny i infotainmencie, bo przy tych osiągach jest sporo czasu na takie rzeczy . Pomijając już, czy na pewno chcesz porównywać to? xD

    Ja bym codziennie rano płakał, gdybym był zmuszony do wsiadania do takiego wnętrza...
    Stojąc Giulią w korku miałbyś tyle samo czasu na kontemplację. Giulia którą jeździłem był czarna, smutna i ponura, a na krętych drogach w Alpach jechała tak samo jak moja Kijanka po czeskich Karpatach - powoli i zgodnie z przepisami Jakbym miał płakać to bym jej nie kupił, więc ewidentnie mi odpowiada.

    [MENTION=81445]Kurynio[/MENTION] - moje stwierdzenie miało tyle samo z racjonalności co to o masochizmie przy jeździe Kią, Skodą czy inną Mazdą.

    [MENTION=82207]Shimmy[/MENTION] - no i fajnie, cieszę się że masz samochód z którego jesteś zadowolony Ja bym nie był, więc nie rozważałem specjalnie zakupu. Podobnie jak Giulietty, ale gdyby w 2018 był kompakt który Alfa w chwili premiery Giulii zapowiadała na ten rok to możliwe że jeździłbym Alfą.

  5. #1175
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Dlaczego piszesz nie prawdę?
    W teście był cywilny RS i cywilny WRX...

    http://youtu.be/75HYbS7Bycc

    Wysłane z mojego moto g(7) plus przy użyciu Tapatalka
    Miałem na myśli to, że samochody w tym porównaniu są bardziej robione na trasy rajdowe, a Alfa 147 GTA nie.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał jersey Zobacz post
    To w końcu mają czy nie mają znaczenia? To prowadzenie, trakcja i karbonowe wały? Bo przez 100 z małą górką tematu udowadniano że Alfa jest mniam (a inni fuj) bo ma zajebistą trakcję, świetnie się prowadzi i to ma kolosalne znaczenie w zwykłym ruchu (zwłaszcza w korku), a tu nagle okazuje się że jednak nie ma? Liczy się dźwięk silnika i uroda? Co jeszcze, może na przykład wyposażenie przez przypadek?
    Liczy się całokszałt i jako taki, Alfa w tej wersji wielu odpowiada. Niektórym w ogóle Alfa nie odpowiada, i dlatego nawet gdy Giulia daje baty prawie wszystkim na torze, wtedy też mówią i tak że to tragiczny samochód. Silnik GTA jest rewelacyjny i to potwierdzają też obiektywni eksperci w tej dziedzinie (ci nieobiektywni nie zaprzeczają). Alfa 147 GTA go posiada. Ale w niektórych komentarzach tutaj jest ona nieudanym klocem, w którym udany jest tylko dźwięk silnika. Nieważne że nie czuje się podsterowności, ważne że ma ciężki silnik i katastrofalny rozkład mas. Jak pisałem, w ocenie wielu mediów (różnych) nie czytałem tak krytycznych słów o tym samochodzie (właściwie nie pamiętam by go ktoś po premierze krytykował). Dopiero teraz, tutaj- od niektórych forumowych "ekspertów". I to na forum alfaholików.

  6. #1176
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,552

    Domyślnie

    Cywilny RS robiony na trasy rajdowe

    To właśnie jest typowy HH.

    Wysłane z mojego moto g(7) plus przy użyciu Tapatalka

  7. #1177
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfist Zobacz post
    Miałem na myśli to, że samochody w tym porównaniu są bardziej robione na trasy rajdowe, a Alfa 147 GTA nie
    No ale test był chyba robiony na torze, a nie na nawierzchni typowej bardziej dla OS-ów

  8. #1178
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał jersey Zobacz post
    Stojąc Giulią w korku miałbyś tyle samo czasu na kontemplację. Giulia którą jeździłem był czarna, smutna i ponura, a na krętych drogach w Alpach jechała tak samo jak moja Kijanka po czeskich Karpatach - powoli i zgodnie z przepisami
    Tylko, że Giulię możesz sobie zamówić z beżowym wnętrzem w matowym drewnie, a Kię nie. No a w kwestii przepisowej jazdy... Przepisowo można i wyprzedzić Fiestą sportowego Mercedesa na trasie Cetynia - Kotor na przykład . Wszystko zależy od umiejętności kierowcy i tego, na ile pozwala samochód. A Giulia pozwala na więcej niż inne.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  9. #1179
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfist Zobacz post
    Liczy się całokszałt i jako taki, Alfa w tej wersji wielu odpowiada. Niektórym w ogóle Alfa nie odpowiada, i dlatego nawet gdy Giulia daje baty prawie wszystkim na torze, wtedy też mówią i tak że to tragiczny samochód. Silnik GTA jest rewelacyjny i to potwierdzają też obiektywni eksperci w tej dziedzinie (ci nieobiektywni nie zaprzeczają). Alfa 147 GTA go posiada. Ale w niektórych komentarzach tutaj jest ona nieudanym klocem, w którym udany jest tylko dźwięk silnika. Nieważne że nie czuje się podsterowności, ważne że ma ciężki silnik i katastrofalny rozkład mas. Jak pisałem, w ocenie wielu mediów (różnych) nie czytałem tak krytycznych słów o tym samochodzie (właściwie nie pamiętam by go ktoś po premierze krytykował). Dopiero teraz, tutaj- od niektórych forumowych "ekspertów". I to na forum alfaholików.

    Raz się liczy całokształt (jako taki cokolwiek ten dopisek znaczy), raz tylko wygląd i brzmienie silnika, innym razem rozkład 50/50 i karbonowe wały. Widzę liczy się to co w aktualnym momencie jest na rękę ortodoksom. Ustalmy co się liczy w Alfie Romeo bo ta dyskusja nie ma sensu jeśli co chwile liczy się dla "fanów" w aucie coś innego. Po za tym krytyczne słowo odnosiły się do prowadzenia bo faktem jest, ze auta konkurencji prowadziły się lepiej i w zakrętach były szybsze mimo mniejszej mocy. Kolejny raz czytasz co chcesz czytać, a nie co jest napisane 147GTA jest autem fajnym ale nie ma racji byty takie auto przy dzisiejszej konkurencji w segmencie hothatch. Ładny wygląd i brzmienie V6 nie wystarczy.
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 22-10-2019 o 16:25

  10. #1180
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    VW Passat B8 HL TSI 220 DSG
    Postów
    112

    Domyślnie

    Dzisiaj mialem fajna sytuacje. Leci reklama passata po lifcie. Reklamuja IQ Drive, systemy, blyskaja matrixy, w srodku pokazany v.cockpit, duze ekrany. Pytam nastolatka: co sadzisz o tym samochodzie? (Troche tendencyjne, bo mialem paska B8 full) odp: super bo do wszystkiego sie nadaje. Zaraz po passacie lecie ta okrutna reklama alf gdzie cala paleta modelowa alfy kreci baczki na torze. Ponawiam to samo pytanie do nastolatka. Pada odpowiedź: chyba tylko do driftu.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory