Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #1231
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    To ma czy nie ma bo co stronę sam sobie zaprzeczasz i ja bym się raczej zaczął na twoim miejscu martwić, a nie śmiać...
    Znowu wyrywasz słowa (bo nawet nie zdania) z kontekstu. Doczytaj.

    Ja się czepiam tylko właścicieli nie-Alf, którzy zakrzywiają obraz rzeczywistości bezzasadnie krytykując samochody Alfa Romeo.
    Każdy wybiera sobie auto wedle własnych potrzeb i uznania, ale krytyka AR za to, że nie ma 12" tableta albo że ma karbonowy wał, to po prostu przesada.

    Można krytykować za to sieć sprzedaży i obsługę klienta
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  2. #1232
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Sam dwa razy przeczytaj co piszesz zanim klikniesz "wyślij odpowiedz" nic z kontekstu nie wyrwałem po wklejeniu prze zemnie linka do testu w Top Gear stwierdziłeś, że wady odnośnie prowadzenia nie mają znaczenia w codziennej jeździe, teraz napisałeś, ze jednak mają znaczenie. Nie przypominam też sobie aby ktoś tu krytykował karbonowy wał. Skrytykowane zostało tylko podniecanie się nim w kółko i został stwierdzony fakt, ze 99% klientów takie rozwiązanie techniczne nie bardzo interesuję. To jest interesujące dla wybierających topowe wersje jak Q czy nawet Veloce i oni na to zwrócą uwagę (ja też bym zwrócił) ale nie kupując auto w lizingu w wersji 2.2JTD czy najsłabszej 2.0TB bo wtedy klient ma w poważaniu i karbonowy wał i rozkład masy 50/50. To samo tyczy się hothatcha, świetne prowadzenie aut tego segmentu jest niejako wpisane w sens istnienia tych aut. W zwykłym kompakcie do jazdy po bułki nikt nie będzie zwracał uwagi jak auto zachowa się na szybkich winklach ale jak ktoś celuje w HH to prowadzenie auta będzie priorytetem i nawet jeśli kupuje auto na co dzień do jazdy po bułki to ma świadomość, że w każdym momencie nawet przed pracą może pojechać tym autem na wyśmiewany tor To, ze da się pojechać 147GTA szybko nie ulega wątpliwości ale będzie to wymagało więcej umiejętności, a już dawno nawet producenci super aut zdali sobie sprawę, że auto ma sprawiać frajdę z jazdy, a nie być ciągłą walką z autem. Tak wiem zaraz znowu będzie argument, ze alfy są dla prawdziwych kierowców z dusza rajdowca ale ide o flaszkę, ze każdy z Was jak tu siedzi wykręcił by na torze lepszy czas Clio RS z pierdziawką 1.6 niż Alfa 147GTA z pojemnością x2 w dodatku zapewne mieli by na torze większą frajde w Clio ale oczywiście i tak by tego nie przyznali bo alfa jest najlepsza Też tak kiedyś miałem tylko wielowahacz, tradycyjne wspomagania itp itd. bo wiadomo odczucia z jazdy i precyzja prowwadzenia na pierwszym miejscu, a teraz bujam się czymś co kiedyś wyśmiewałem Jak przy clarksonie jesteśmy to powiedział kiedyś, ze każdy miłośnik motoryzacji powinien mieć przynajmniej raz w życiu Alfe... szkoda, ze niektórzy zrozumieli "tylko Alfę"
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 24-10-2019 o 16:24

  3. #1233
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Alfa 147 GTA to auto nieszablonowe, które świetnie się prowadzi (mimo rozkładu mas- widać Alfa coś potrafi), posiada jeden z najlepszych na świecie wolnossący silnik V6 (może nie?), który przez swą charakterystykę daje frajdę z jazdy (nie tylko on) i nie potrzebuje sztucznego warkotu puszczanego przez głośniki -i tak wzbudza powszechną uwagę, nawet w czasie biegu jałowego. W czasie swej premiery był zgodnie chwalony przez ekspertów, nawet dziś po kilkunastu latach jest samochodem szczególnym wśród plastikowych, dmuchanych dwulitrówek i mniejszych pojemności spotykanych na ulicach, u których nawet to, że mają te całe ledy, cyfrowe zegary, połączenia online czy co tam jeszcze sprawia że nawet nie dorastają tej Alfie do pięt, bo to prawdziwie rasowe auto. A tu piszą niektórzy że to bubel z wielkim klocem pod maską, którego jedyna zaleta to dźwięk...albo Giulia- auto stworzone w 2 lata, które na torze dało wszystkim łupnia , opisywane jest jako "prymitywne wozidło"...To tak krótko o obiektywizmie niektórych.
    A Giulietta zdaje się całkiem nieźle się sprzedaje, mimo że wg niektórych ma tyle wad (nie wiem, nie jeździłem), nic prostszego niż ją zmienić na inne, jeśli ktoś jest z niej niezadowolony (po co w ogóle kupował, mógł się o tych wadach przed zakupem dowiedzieć). U mnie natomiast jest odwrotna sytuacja niż u kolegi :-), jeździłem też innymi samochodami (między innymi najlepszym autem na świecie- Passatem B8) ale Alfy bardziej mi odpowiadają (156 i GT). Mimo mnóstwa elektronicznych (w większości niepotrzebnych) bajerów (tam nawet co pewien czas wyświetlał się komunikat, by patrzeć na drogę, a nie na wyświetlacz komputera) nie chciałbym na co dzień jeździć tym nijakim, kanciastym i brzydkim pudłem.
    Karbonowy wał w Alfie- sprawia tylko i wyłącznie że auto jest lżejsze, pokazuje jak producent stara się poprawić osiągi auta (i zużycie paliwa), jak jest to dla niego ważne. Jest to pewna innowacja wśród konkurencji, która też też świadczy o marce i jej nowych pomysłach.
    Ostatnio edytowane przez alfist ; 24-10-2019 o 16:49

  4. #1234
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Zgodzie się, ze jest autem nietuzinkowym, ze legendarnym silnikiem i to wszystko. Nie prowadzi się świetnie, nie na dzisiejsze standardy. Naprawdę wsiądź w i30N. Megane 4 RS czy nowego Type-R (abstrahując od wyglądu) czy nawet Golfa GTI. Czy tego chcesz czy nie każde z tych auta będzie prowadzić się lepiej, pewniej i będzie szybsze w zakrętach i łatwiejsze do opanowania... nawet wspomniane przeze mnie Clio. To, ze najważniejszą zaletą jest w tym aucie dźwięk i wygląd to akurat pisał kolega wyżej ale wiem, ze już Wam się miesza kto co pisze

    BTW kto pamięta zlot forzaitalia na torze poznań? Naliczyłem więcej GTA na parkingu niż na nitce toru. Dziwne, że takie auta stały na parkingu, a inni (w tym ja) upalali swoje klekoty
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 24-10-2019 o 16:53

  5. #1235
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Zapominasz chyba, kiedy była premiera tego auta, ile lat temu. Teraz są inne modele Alfy, które z powodzeniem zmierzą się z autami które wymieniłeś. Ale nawet dzisiaj, wygląd tego auta, dźwięk i charakterystyka wolnossącego V6 robią wrażenie. Te zalety są na tyle znaczące, że wielu nawet dziś , woli go od Megane 4 RS, i30N czy Golfa GTI - przecież to nijakie z wyglądu auta, brzydkie, nie wyróżniające się wśród innych na ulicy. Co z tego że z mnóstwem gadżetów i elektroniki.

  6. #1236
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    To Ty zapomniałeś chyba, ze właśnie kilka minut temu porównałeś go do "dmuchanych dwuliterówek" wiec zaproponowałem abyś się takimi przejechał. Nijakie z wyglądu auta, a 147GTA czym się wyróżnia? 99% ludzi na ulicy nie odróżni 147GTA od 147JTD dla nich będzie to jedna i ta sama stara alfa jakich wiele i takie są fakty.

  7. #1237
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Jakby 147 była nowa i sprzedawała się w takich ilościach jak te Meganki i Golfy to też byłaby zwykły wozidłem jakich pełno i za którymi nikt się nie obejrzy. Nie popadajmy w paranoję - 147 jest ładna, nawet bardzo. Ale ładnych i nowych samochodów jest sporo i 147 (a także MiTo czy Giulietta i inne Alfy) wyróżniają się bo jest ich mało. Na białego kruka każdy zwróci uwagę.

    Tak BTW - jaki wóz nowoczesny HB/HH Alfy może prowadzeniem konkurować z i30N, 3RS czy Golfem GTI? Giulietta Veloce? Przecież wersji QV już nie ma, a zresztą już tu pisano że Giulietta się kiepsko prowadzi. MiTo QV - pomijając że to nie sportowy HB to już jej nie produkują. Giulia to segment D i konkurentem jest raczej Stinger, Lexus Q50 czy Jaguar XE.

  8. #1238
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Sam dwa razy przeczytaj co piszesz zanim klikniesz "wyślij odpowiedz" nic z kontekstu nie wyrwałem po wklejeniu prze zemnie linka do testu w Top Gear stwierdziłeś, że wady odnośnie prowadzenia nie mają znaczenia w codziennej jeździe, teraz napisałeś, ze jednak mają znaczenie.
    Nadal tak uważam. Tylko w ostatnim poście rozwinąłem definicje prowadzenia się auta. Wcześniej samo "prowadzenie się" auta dotyczyło właściwości jezdnych w temacie jazdy sportowej.
    I jednak okazało się, że 147gta prowadzi się całkiem nieźle. Patrz wideo wrzucone przez Salatina. Zapewne kwestia umiejętności.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  9. #1239
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Prowadzi się całkiem nieźle czy jest prowadzone całkiem nieźle bo to różnica? Właśnie tu tkwi ta kwestia umiejętności. Auto może prowadzić się kiepsko ale w rękach dobrego kierowcy uda się wykręcić dobry czas. Patrz KJSy gdzie starymi struclami ludzie robią lepsze czasu niż sportowymi furami ;]

    Takie małe porównanie turbopierdziawki 2.0 z 3.2 V6 o tej samej mocy w aucie o podobnych rozmiarach i masie

    www.zeperfs.com/en/duel1035-2906.htm
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 24-10-2019 o 18:26

  10. #1240
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Zaraz zaraz.... Porównajmy auta z tych samych lat produkcji, tu dopiero widac jak "słabo" wypadła 147, a jak "dobrze" Megane z 2.0T

    http://www.zeperfs.com/en/duel1035-1464.htm



    Porównywanie do siebie aut różniących sie o jedna lub dwie generacje nie ma większego sensu.
    ... large brakes, turbos, alu rims, aero…everything large as if there was something small to compensate for.

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory