Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #1241
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Po primo nie ja porównałem GTA do nowych pierdziawek jako pierwszy po drugie porównałeś zwykła Megankę do GTA co najwyżej mogłeś ją porównac do 2.0TS ;]

    Tutaj masz właściwe porównanie

    http://www.zeperfs.com/duel1035-1552.htm


    Ale mimo wszystko w czym nowocześniejsze jest Megane 3 RS od 147GTA? Silnik? Archaiczny tak samo jak Busso, zawieszenie? Według znawców nie nadające się do sportowego auta. Systemy? Te same co w 147. Hamulce? Również podobne
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 24-10-2019 o 18:45

  2. #1242
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Znów... Megane IIRS zaczęto produkować rok po tym gdy produkcję 147 zakończono, a uwaga... I tak byla wolniejsza od Alfy

    147 3.2 w swoim czasie byla świetnym autem.
    Ostatnio edytowane przez bobby ; 24-10-2019 o 18:47
    ... large brakes, turbos, alu rims, aero…everything large as if there was something small to compensate for.

  3. #1243
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobby Zobacz post
    Znów... Megane IIRS zaczęto produkować rok po tym gdy produkcję 147 zakończono, a uwaga... I tak byla wolniejsza od Alfy

    147 3.2 w swoim czasie byla świetnym atutem.
    RS porównuje do GTA bo to sa topowe wersje obu modeli (pominąłem specjalnie wersje R26R bo to już nietypowy HH). Wiem, ze Alfa lepiej wypada jak porównasz zwykła Meganke do GTA ale jak porównasz do właściwej wersji to jest szybsze ale chyba tylko na prostej

    Przypomnę, ze tylko wersje GTA zaprzestano produkować wcześnie. 147 była w ofercie aż do czasów Megane 3. Dziwne dlaczego nie było wersji GTA tak długo jak zwykłej? A możne pobytu na to "świetne" auto nie było? Dlaczego?

  4. #1244
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    MiTo
    Postów
    232

    Domyślnie

    Szkoda zachodu stary, im nic nie wytłumaczysz, nawet to, że Megane II RS czerpało technologię z F1, jako jedyny hot hatch w tamtym czasie, no bo i tak 147 lepsza...
    Już nie wspominam o dominacji Renault w F1 w latach 2005 i 2006, czyli w czasach produkcji MK2 RS.

  5. #1245
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzemol
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    Cytat Napisał jersey Zobacz post
    Lexus Q50
    Nie znam

  6. #1246
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Busso wycofano z produkcji przede wszystkim ze względu na przepisy dotyczące czystości spalin oraz na wysokie zużycie paliwa. To Renault II RS ma bardzo zbliżony rozkład mas przód/tył do "ciężkiego kloca"- czyli Alfy 147 GTA, ale nikt o tym nie wspomina, mimo że wcześniej był to wielki zarzut dla Alfy. I co z tego że podkręcili tą dwulitrówkę do takiej mocy? Mogli do jeszcze większej (widziałem kiedyś starego Golfa podkręconego do 1200 KM). Ale nie o to chodzi. Jazda autem z silnikiem wolnossącym a doładowaną pierdziawką różnią się cokolwiek. Tak samo jak sam wygląd Alfy 147 GTA (sam Kuzaj określił że wyszła z pod ręki włoskiego mistrza) i tego Renault. Wam się to auto z wyglądu podoba? Mnie nie. Jest po prostu brzydkie, nie chciałbym czymś takim jeździć. I nawet dzisiaj wolałbym taką Alfę 147 GTA niż najnowszą wersje tego Megane z 300 KM czy tam ile on ich ma. Megane II RS czerpało technologię z F1...to mógłbym coś analogicznie napisać do odpowiedzi na argument że Giulia ma karbonowy wał...ta dyskusja jest bez sensu, niektórzy po prostu "nie czują bluesa"...
    Dodam na koniec jeszcze, że Alfa 147 GTA z pewnością nie zasługuje na określenia, których tu niektórzy używają- świadczą one albo o ich ignorancji, albo złej woli, albo jedno i drugie.
    Ostatnio edytowane przez alfist ; 24-10-2019 o 20:15

  7. #1247
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfist Zobacz post
    Busso wycofano z produkcji przede wszystkim ze względu na przepisy dotyczące czystości spalin oraz na wysokie zużycie paliwa.
    No popatrz, a F4R klepali do 2017r. Bez EGRów, bez przepływomierzy, bez filtrów cząstek, na pośrednim wtrysku żłopiące sporo paliwa. Baaa linie produkcyjną Busso wraz z licencją chciał kupić Cosworth ale Fiat wolał ten silnik uśmiercić i zaadoptować od GM V6 o tej samej pojemności licząc, ze nikt się nie kapnie


    To Renault II RS ma bardzo zbliżony rozkład mas przód/tył do "ciężkiego kloca"- czyli Alfy 147 GTA, ale nikt o tym nie wspomina, mimo że wcześniej był to wielki zarzut dla Alfy.
    Doskonale pokazujesz jak czytasz posty cytując samego siebie z pzred kilu stron

    U mnie też siedzi żeliwny kloc konstrukcją wywodzący się z połowy lat 90tych


    I co z tego że podkręcili tą dwulitrówkę do takiej mocy? Mogli do jeszcze większej (widziałem kiedyś starego Golfa podkręconego do 1200 KM). Ale nie o to chodzi. Jazda autem z silnikiem wolnossącym a doładowaną pierdziawką różnią się cokolwiek.
    Tak rożni się, turbopierdziawka praktycznie na każdym biegu zbiera się lepiej co potwierdza porównanie, które wkleiłem gdzie są pomiary elastyczności na rożnych biegach ale nie liczę na to ze zadałeś sobie trud przeanalizowania tych porównań skoro nawet postów nie czytasz.

    Tak samo jak sam wygląd Alfy 147 GTA (sam Kuzaj określił że wyszła z pod ręki włoskiego mistrza) i tego Renault. Wam się to auto z wyglądu podoba? Mnie nie. Jest po prostu brzydkie, nie chciałbym czymś takim jeździć. I nawet dzisiaj wolałbym taką Alfę 147 GTA niż najnowszą wersje tego Megane z 300 KM czy tam ile on ich ma.
    Tak ten mistrz projektujący 147 nazywa się Walter da Silva. Od 20 lat pracuje dla Niemców, projektuje te brzydkie i nudne według Ciebie auta Przy okazji Kuzaj w ocenie prowadzenia kompetentny wg nie był ale w ocenie wyglądu już jest?


    Chciałem wkleić porównanie 6 cylindrów vs 3 cylindry w HH ale już nie będę kopał lezącego
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 24-10-2019 o 20:38

  8. #1248
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Przepraszam, miało być Infiniti

    Meganka w czasach produkcji 147 GTA nie miała odpowiednika, a Renault to chyba tylko Clio V6 się zbliżyło, ale nie życzę takiego porównania Alfie. Żeby było ciekawiej, to jedyna sportowa wersja 147 bazowała na Twin Sparku, a nie Busso. Wyczynowe wersje 156 też przecież napędzały mocno podkręcone TSy, a nie Busso. Zacznijcie pojmować, że w czasach 156, GT i 147 Busso był silnikiem przestarzałym, którego jedyną zaletą był dźwięk i wygląd. Podobnie jak Alf do których go wsadzano. Nigdy nie rozumiałem, dlaczego tak uparcie trzymano się tego silnika zamiast wspólnie z Fiatem i Lancią rozwijać jedną linię silników bazujących na fiatowskich R4.

  9. #1249
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Renault produkowało Megane RS od 2004 roku więc to było w okresie produkcji GTA i było jego sporo tańszym odpowiednikiem.

  10. #1250
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rost29 Zobacz post
    Szkoda zachodu stary, im nic nie wytłumaczysz, nawet to, że Megane II RS czerpało technologię z F1, jako jedyny hot hatch w tamtym czasie, no bo i tak 147 lepsza...
    Już nie wspominam o dominacji Renault w F1 w latach 2005 i 2006, czyli w czasach produkcji MK2 RS.
    Jezeli chodzi o dominacje w F1 to wynikala ona z tego ze pewna francuska firma dostarczala wtedy opony wszystkim zespolom F1 i przypadkiem inna francuska firma bedąca wlascicielem zespolu wiedziala lepiej od innych jak sie zachowują
    ... large brakes, turbos, alu rims, aero…everything large as if there was something small to compensate for.

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory