Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #1321
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    VW Passat B8 HL TSI 220 DSG
    Postów
    112

    Domyślnie Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

    Cytat Napisał alfist Zobacz post
    Dusza, banan na twarzy- to rzeczywiście cechy Alfy, wielkie je zalety, zwłaszcza dzisiaj, wśród nijakich i podobnych do siebie aut. To często powoduje, że przy zbliżonych parametrach technicznych i warunkach zakupu wielu jednak wybiera Alfę. Niestety, nie wszyscy czują "duszę", nie u wszystkich pojawia się "banan". To tak jak z impotentem, któremu nawet duże ilości viagry nie pomagają- rozmowa o tego typu przyjemnościach jest tu bezcelowa, bo ktoś ich po prostu nie odczuwa. Poza tym, zakup nowego, drogiego auta to poważna sprawa, wydaje się na nie duże kwoty, ktoś kto ma rodzinę, musi przeważnie brać na to kredyt i spłacać go, zwykle boi się zakupu Alfy, boi się jej awaryjności, spadku wartości (informacje takie gorliwie powiela wiele mediów, preferujących konkurencyjne auta) - wybiera "drogę rozsądku" i kupuje "solidnego" VW , Skodę itp. A potem widok Alf na ulicach nie daje mu spokoju, wzbudza nawet agresje, stara się odreagować wymyślając nieśmieszne dowcipy, pisząc w internecie że Alfa, nawet ta najnowsza, to "prymitywne wozidło" (cytat autentyczny). Nie jest to oczywiście masowe zjawisko, ale występuje.To też wynik emocji, które budzą te auta. Tak w ogóle, to aut z wolnossącym silnikiem dużej pojemności nie powinno się porównywać do doładowanych dwulitrówek, bo to różne rzeczy. 30 kg cięższy silnik 3,2 od 2.0 T powoduje, że niektórzy nazywają go "klocem"i prorokują znaczną podsterowność, która między innymi dyskwalifikuje to auto w porównaniu z innymi. Ford Mustang czy Shelby okazałby się chyba szczytem nieudacznictwa motoryzacyjnego i niewyjaśnionym zjawiskiem rynkowym, bo porównanie jego parametrów do innych aut, mówi przecież wyraźnie, że żaden jego egzemplarz nie powinien znaleźć kupca.
    Ja bym kupil alfe, nie mam z tym wiekszego problemu. Na touarega oczywiscie nie wprost i nie swoje wydalem prawie 0,5 mln. Co mnie odtraca od tej marki, np stelvio? Za takie pieniadze, ktore zadaja za najdrozsza wersje 510 ps czy ile ona tam ma brak jest: matrycowych reflektorow, infotainment sprzed dekady, systemy niekompletne i zacofane, brak pelnego v. Cockpitu oraz mase idiotycznych brakow ktore na co dzien by mnie tylko irytowaly. Mozesz wierzyc lub nie ale nowy touareg jezdzi zajebiscie, jest super komfortowy, prowadzi sie super, szczegolnie z akt. Zawieszeniem, lampy jedne z najlepszych w klasie, systemy? Wystarczy wsiasc do srodka aby sie przekonac w jak zamierzchlych czasach mentalnie jest alfa - ja nie chcialem wysiadac w salonie i tak, bylem na jezdzie probnej stelvio. To sa przyczyny braku sprzedazy AR, a nie jakies wydumane marketingowe dusze czy inne nieistniejace powody. Argumenty ktore podajecie dotycza aut 10 letnich i starszych, ktorych alfa nie ma w ofecie (chyba ze mowimy o technologicznym wieku samochodow, ktore oferuja w salonach - to tak, te w momencie premiery byly juz mocno przestarzale). Jak mam wydac 200k+ na nowy samochod (oczywiscie finansujac go leasingiem) to absolutnie nie jest dopuszczalne aby byly takie braki w technologii i wyposazeniu. Tak wlasnie daleko zajechala marka, ktora dalej sciemnia w marketingu o duszy i tego typu pierdach dla fanatykow ktorych okazalo sie juz nie ma (29k szt sprzedazy w EU za 1H2019).


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez Spk ; 29-10-2019 o 07:51

  2. #1322
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar esco1982
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    AR 166 3.0 V6 99r.,AR 147TI 1.6 TS 06r.
    Postów
    758

    Domyślnie

    Cytat Napisał Spk Zobacz post
    Tak wlasnie daleko zajechala marka, ktora dalej sciemnia w marketingu o duszy i tego typu pierdach dla fanatykow ktorych okazalo sie juz nie ma (29k szt sprzedazy w EU za 1H2019).
    Fanatykiem to chyba Ty jesteś tego całego infotainementu. A tak w ogóle to chyba pomyliłes fora, zapisz się na forum VW i podniecajcie się tam kolorowymi ekranikami.
    AR 146 1.4 BOXER, AR 147TI 1.6 TS, AR 166 3.0 V6

  3. #1323
    Użytkownik Pasjonat Avatar misiu7911
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    156 19 JTDm byla,159SW JTDm 2007 była:(,147 QV Bianco jest,Passat cc 2011byl. Jest Macan.C5.Berling
    Postów
    3,256

    Domyślnie

    Ja jestem ciekawy, beczycie na te swiecidelka że niepotrzebne a zerknij ilu użytkowników 159 wywala navi i ori radi aby włożyć te swiecidelka. Podobnie w 147.Wpadlo tam kilka tablecikow zamiast radia. No ale w alfie to zbędne.

  4. #1324
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    slask
    Auto
    Giuletta
    Postów
    95

    Domyślnie

    Nie wiem co użytkownik alfist bierze ale jest dobre.

    Jak kupujecie alfy to wyposażenie nie ma dla was znaczenia? Ważne żeby było na czym siedzieć i tyle?

    Systemy są po to żeby ułatwiały jazdę. Jak ktoś mało jeździ to tego nie zrozumie. Ostatnio wracałem moją Giuliettą 200km po drodze korki ( może jak by była porządna nawigacja na kartę sim lub choćby android auto ) bo telefonu nawet nie da się gdzie położyć.

    Więc nie mówcie że wyposażenie nie jest ważne.

  5. #1325
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Hayabusa_21
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Cieszyn
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio 2.0 T
    Postów
    17

    Domyślnie

    dobrze ze ja nie wiem o co Kaman , skupiam sie modelach ktore zjechaly z tasmy przed 2003 rokiem , wtedy faktycznie mozna bylo je porownywac , aktualnie mam nadzieje ze Alfie uda sie wyjsc na prosta i nie skonczy tak jak Lancia

  6. #1326
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał :-) Zobacz post
    Nie wiem co użytkownik alfist bierze ale jest dobre.

    Jak kupujecie alfy to wyposażenie nie ma dla was znaczenia? Ważne żeby było na czym siedzieć i tyle?

    Systemy są po to żeby ułatwiały jazdę. Jak ktoś mało jeździ to tego nie zrozumie. Ostatnio wracałem moją Giuliettą 200km po drodze korki ( może jak by była porządna nawigacja na kartę sim lub choćby android auto ) bo telefonu nawet nie da się gdzie położyć.

    Więc nie mówcie że wyposażenie nie jest ważne.
    Ja mam uchwyt chyba za 15 zł na deskę. Problem solved.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Spk Zobacz post
    lampy jedne z najlepszych w klasie
    Tak samo dobre, jak w Arteonie? xD

    https://spidersweb.pl/autoblog/volks...eflektory-led/

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Mi wierzyć nie musisz przeczytaj/obejrzyj jakikokwiek test megane rs, a jest ich na pęczki bo swego czasu byl to ulubieniec prasy motoryzacyjnej w segmencie hh. Jak byś mi 3 lata temu powiedział, że meganka z belka będzie się lepiej prowadzić od moich Alf też bym Cię wyśmiał ale po pierwszej przejażdżce zmieniłem zdanie. Co z tego, że np. Brera ma wielowahacz i klasyczne hydrauliczne wspomaganie jak jest ciężka i ospala, a ze wspomaganiem w niektórych wersjach silnikowych był nonstop problemy bo uklad był źle zaprojektowany.
    Brera tak, ale 147 jedzie jak po sznurku... Problem jest taki, że nie było mocnej rzędowej czwórki, a V6 to było lekkie przegięcie w tym samochodzie.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  7. #1327
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    159 Sedan 2.4 JTDM
    Postów
    147

    Domyślnie

    Ja gdybym miał teraz ~200k na nowe auto bez wachania kupiłbym Giulie Veloce, ale jestem zapalonym fanem wyścigów i na przykład reklama AR kręcona na Monzy trafia do mnie w 100%. Kupno 159 też było zupełnie nieracjonalne, ale zupełnie nie żałuję i mam nadzieję zabrać ją w przyszłym roku na jakiś tor. Oczywiście takich ludzi jak ja jest za mało, żeby utrzymać całą markę, tym bardziej, że na razie nie mam takich pieniędzy. Niestety przy naporze elektryków i hybryd na razie słabo widzę przyszłość Alfy, ale jeśli Tonale poprawi się w kwestii wyposażenia to może wystarczy, żeby przetrwać...

  8. #1328
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    A ja Wam powiem, że jestem właśnie na na nieszczęsnym szkoleniu i jeżdżę, wiem co prawda nieco mniejszymi i tańszymi samochodami a'la SUV takimi jak Kia, Hyundai, Peugeot, Opel, Skoda itp. i powiem Wam, że są to mega ale to mega zajebiście nudne samochody. Wiem, powiecie, że to inna cena i trzeba porównywać do innych samochodów, racja ale nie mówię tu o wyposażeniu, wykończeniu tylko o ogólnych może mniej wymiernych aspektach, nie wiem może też coś biorę, witaminy na pewno ale smutnie to wszystko właściwie to samo...

  9. #1329
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    VW Passat B8 HL TSI 220 DSG
    Postów
    112

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Ja mam uchwyt chyba za 15 zł na deskę. Problem solved.

    - - - Updated - - -



    Tak samo dobre, jak w Arteonie? xD

    https://spidersweb.pl/autoblog/volks...eflektory-led/

    - - - Updated - - -



    Brera tak, ale 147 jedzie jak po sznurku... Problem jest taki, że nie było mocnej rzędowej czwórki, a V6 to było lekkie przegięcie w tym samochodzie.
    Bylo juz to wyjasniane. VW musi robic dump down lamp z uwagi na regulacje w USA.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  10. #1330
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    VW Passat B8 HL TSI 220 DSG
    Postów
    112

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Ja mam uchwyt chyba za 15 zł na deskę. Problem solved.

    - - - Updated - - -
    A kochanka lampka ledowa z marketu przez otwarte okno oswietla droge. Do tego robi to aktywnie bo nie bedzie oslepiac innych. Mozna i tak

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory