Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #1331
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Spk Zobacz post
    A kochanka lampka ledowa z marketu przez otwarte okno oswietla droge. Do tego robi to aktywnie bo nie bedzie oslepiac innych. Mozna i tak
    Eee... Mogłem kupić nawigację, ale uważam, że ceny u producentów samochodów to kpina. Plus problematyczne aktualizacje map i informacje o korkach. W tym tygodniu odbieram nowy samochód i też zamówiłem bez nawigacji, za to z Android Auto.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  2. #1332
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar esco1982
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    AR 166 3.0 V6 99r.,AR 147TI 1.6 TS 06r.
    Postów
    758

    Domyślnie

    Cytat Napisał :-) Zobacz post
    Systemy są po to żeby ułatwiały jazdę.
    Do wszystkich!! Napiszcie jakis systemów ułatwiających jazde brakuje w Giuli i Stelvio??
    Cytat Napisał :-) Zobacz post
    Ostatnio wracałem moją Giuliettą 200km po drodze korki ( może jak by była porządna nawigacja na kartę sim lub choćby android auto ) bo telefonu nawet nie da się gdzie położyć.
    Taki wynalazek to 166 miała w 99r.
    AR 146 1.4 BOXER, AR 147TI 1.6 TS, AR 166 3.0 V6

  3. #1333
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,553

    Domyślnie

    Cytat Napisał esco1982 Zobacz post
    Do wszystkich!! Napiszcie jakis systemów ułatwiających jazde brakuje w Giuli i Stelvio??

    Taki wynalazek to 166 miała w 99r.
    Jaki wynalazek miała 166?
    Tam był ICS ze zwykłą nawigacją z mapami na płytach, a karta SIM była do telefonu i nie była w żaden sposób powiązana z nawigacją.

    Wysłane z mojego moto g(7) plus przy użyciu Tapatalka

  4. #1334
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Ale wiesz, że co innego dzwonienie z klawiatury z 6 cyframi czyli za pomocą pokrętła z pokładowego telefonu, a co innego wbudowana nawigacja online albo system samochodowy z telefonu (pal diabli który, można nawet abonament kasować jak BMW za CarPlay). Czy jednak nie?

    @Guili i Stelvio może żadnego, może wszystkich - chciałem przejrzeć katalog, ale wyświetla się czarna strona. Więc zakładam, że skoro dziennikarze motoryzacyjni (z takim pietyzmem cytowani jeżeli chodzi o bycie premium przez AR) marudzą na systemy Alfy to coś w tym jest.

    O, przeklikałem się przez konfigurator. No spoko, sporo systemów jest, za większość trzeba dopłacić. Swoją drogą 1500 za Android Auto? Dopłata do lusterka elektrochromatycznego? Znaczy, ja rozumiem, że premium, ale bez jaj

  5. #1335
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał jersey Zobacz post
    Swoją drogą 1500 za Android Auto? Dopłata do lusterka elektrochromatycznego? Znaczy, ja rozumiem, że premium, ale bez jaj
    W najbardziej premium marce na całym świecie, czyli najdoskonalszym Audi, dopłata do Android Auto w A4 wynosi... 4.140 zł. Lusterko przyciemniane - 880 zł:

    https://www.audi.pl/pl/web/pl/modele...osazenie.html#


    A w standardzie deska wygląda tak:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Adnotacja 2019-10-29 125914.jpg
Wyświetleń:	69
Rozmiar:	9.8 KB
ID:	263150

    Piękny rząd zaślepek na guziczki . Jak już chcecie cisnąć po Alfie, to chociaż zapoznajcie się z ofertą konkurencji.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  6. #1336
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar esco1982
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    AR 166 3.0 V6 99r.,AR 147TI 1.6 TS 06r.
    Postów
    758

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Jaki wynalazek miała 166?
    Tam był ICS ze zwykłą nawigacją z mapami na płytach, a karta SIM była do telefonu i nie była w żaden sposób powiązana z nawigacją.
    Ok, masz rację. Mój błąd

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Piękny rząd zaślepek na guziczki . Jak już chcecie cisnąć po Alfie, to chociaż zapoznajcie się z ofertą konkurencji.
    No właśnie najpierw sprawdzcie jak jest u innych. A zaraz pewnie przeczytamy że audi to nie Premium

    - - - Updated - - -

    Alfy nie sprzedają sie dobrze bo mentalność ludzi sie nie zmieniła. Przykład - chcę kupić 20letnią 166 - co słyszę od znajomych? Człowieku daj sobie spokój przecież to nie ma prawa jeździć i w ogóle rozsypie się zanim dojadę do domu, a Ja sie tylko uśmiecham bo to samo usłyszałem jak kupowałem 146. Wiem że będę musiał w nia wrzucić jakieś 10-15k zł ale mnie to nie przeraża bo wiem że busso sie mi odwdzięczy
    AR 146 1.4 BOXER, AR 147TI 1.6 TS, AR 166 3.0 V6

  7. #1337
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    VW Passat B8 HL TSI 220 DSG
    Postów
    112

    Domyślnie

    Cytat Napisał esco1982 Zobacz post
    Ok, masz rację. Mój błąd

    - - - Updated - - -


    No właśnie najpierw sprawdzcie jak jest u innych. A zaraz pewnie przeczytamy że audi to nie Premium

    - - - Updated - - -

    Alfy nie sprzedają sie dobrze bo mentalność ludzi sie nie zmieniła. Przykład - chcę kupić 20letnią 166 - co słyszę od znajomych? Człowieku daj sobie spokój przecież to nie ma prawa jeździć i w ogóle rozsypie się zanim dojadę do domu, a Ja sie tylko uśmiecham bo to samo usłyszałem jak kupowałem 146. Wiem że będę musiał w nia wrzucić jakieś 10-15k zł ale mnie to nie przeraża bo wiem że busso sie mi odwdzięczy
    Ale dzieki takim jak Ty ta marka nie przetrwa. Zeby miec co kupowac za 10 lat powinienes dzisiaj kupic w salonie nowy model, najlepiej z placu BY 2017.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  8. #1338
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    W najbardziej premium marce na całym świecie, czyli najdoskonalszym Audi, dopłata do Android Auto w A4 wynosi... 4.140 zł. Lusterko przyciemniane - 880 zł:
    A BMW każe sobie płacić roczny abonament za CarPlay (bo AA nie mają). Wiem. Co nie zmienia faktu, że mam bekę (z BMW też miałem ubaw jak o tym abo przeczytałem), a Alfa mogła zapunktować u klientów dodając takie rzeczy w standardzie za free.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Spk Zobacz post
    Ale dzieki takim jak Ty ta marka nie przetrwa. Zeby miec co kupowac za 10 lat powinienes dzisiaj kupic w salonie nowy model, najlepiej z placu BY 2017.
    Nie, żeby mieć co kupować powinien walczyć jak Podbipięta z kozakami o to, żeby ludzie rzucali się kupować Alfy i głośno domagać się samochodów które będą popularne i chętnie kupowane. Nawet jeżeli będą to kompakty w rodzaju Ceeda czy C4. Bo dzięki temu Alfa będzie mogła wypuścić wersję QV czy np. Alfettę która za 10 lat taki esco1982 kupi. Bo na razie wygląda na to, że za 10 lat będzie jeszcze Giulia, ale za 20 to już może nie być na co tej Giuli zamienić.

  9. #1339
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał jersey Zobacz post
    A BMW każe sobie płacić roczny abonament za CarPlay (bo AA nie mają). Wiem. Co nie zmienia faktu, że mam bekę (z BMW też miałem ubaw jak o tym abo przeczytałem), a Alfa mogła zapunktować u klientów dodając takie rzeczy w standardzie za free.
    To jest jakieś 4,50 zł / mies. w racie leasingowej. Naprawdę ciężko mi zrozumieć brak sukcesu Giulii w Europie - ale w Polsce ewidentnie problemem jest reputacja marki (która nie miała możliwości kształtowania się w latach 50-tych czy 60-tych, a od 90-tych, kiedy Alfa zaliczyła spory spadek jakościowy) i sieć salonów, a kwestia dopłaty za lusterko ściemniane to naprawdę wg mnie drobiazgi. W Audi ludzie zapłacą i nawet nie będą się nad tym zastanawiać.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Spk Zobacz post
    Zeby miec co kupowac za 10 lat powinienes dzisiaj kupic w salonie nowy model, najlepiej z placu BY 2017.
    W pełni się z tym zgadzam. Albo chociaż kupić filtr powietrza w ASO, a nie lecieć na zamiennikach. Ja kupiłem 2 nowe Alfy i serwisuję się w ASO. Tyle na razie mogę zrobić.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  10. #1340
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar esco1982
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    AR 166 3.0 V6 99r.,AR 147TI 1.6 TS 06r.
    Postów
    758

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    W pełni się z tym zgadzam. Albo chociaż kupić filtr powietrza w ASO, a nie lecieć na zamiennikach. Ja kupiłem 2 nowe Alfy i serwisuję się w ASO. Tyle na razie mogę zrobić.
    W 5 lat zostawiłem w ASO 15k zł na serwis 147 (nie były to awarie), tyle na razie mogę zrobić. Chciałbym zobaczyć wasze AR w jakim są stanie bo Ja nie mam czego się wstydzić.
    Ostatnio edytowane przez esco1982 ; 29-10-2019 o 14:03
    AR 146 1.4 BOXER, AR 147TI 1.6 TS, AR 166 3.0 V6

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory