Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #1341
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Nie chodzi o koszt, tylko o posiadanie bogatszego standardu niż konkurencja. Skoro "tak samo" się nie sprzedaje, to może "lepiej" będzie? Dla Alfy to koszt zerowy praktycznie skoro te pierdoły można dostać w standardzie w wozach budżetowych, a zawsze coś do przodu.

    Dlaczego AR się nie sprzedaje: powiedziano tu już wszystko: kiepski infotainment, kiepskie spasowanie elementów (wg recenzji w testach długodystansowych), praktyczny brak przewagi nad znaną konkurencją w "codziennych" sprawach. Z wisienką na torcie czyli recenzjami wprost odradzającymi zakup topowej wersji. Kupiłbyś taki wóz szukając po prostu dobrego sedana czy średniego SUVa bez oglądania się na serce, DNA i inne takie. Po prostu potrzebując dobrego dupowozu, a będąc na tyle zamożnym żeby móc zerknąć wyżej niż Dacia, Kia czy Renault?

  2. #1342
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar esco1982
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    AR 166 3.0 V6 99r.,AR 147TI 1.6 TS 06r.
    Postów
    758

    Domyślnie

    Cytat Napisał jersey Zobacz post
    Nie chodzi o koszt, tylko o posiadanie bogatszego standardu niż konkurencja. Skoro "tak samo" się nie sprzedaje, to może "lepiej" będzie? Dla Alfy to koszt zerowy praktycznie skoro te pierdoły można dostać w standardzie w wozach budżetowych, a zawsze coś do przodu.
    A czemu AR ma to rozdawać za darmo a inni biorą za to gruby klops?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał jersey Zobacz post
    Kupiłbyś taki wóz szukając po prostu dobrego sedana czy średniego SUVa bez oglądania się na serce, DNA i inne takie.
    Jakbym był mega zamożny to kupiłbym AUDI A8 W12 bo miałem okazję w tamtym tygodniu taki wóz prowadzić poezja na kółkach... Po przesiadce do swojej 147 czułem się dziwnie A Giulię QV kupiłbym do polatania na torze - to tyle w temacie zamożności...
    AR 146 1.4 BOXER, AR 147TI 1.6 TS, AR 166 3.0 V6

  3. #1343
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał jersey Zobacz post
    Kupiłbyś taki wóz szukając po prostu dobrego sedana czy średniego SUVa bez oglądania się na serce, DNA i inne takie. Po prostu potrzebując dobrego dupowozu, a będąc na tyle zamożnym żeby móc zerknąć wyżej niż Dacia, Kia czy Renault?
    Gdybym miał totalnie dużo kasy - Ghibli, mniej - Giulia. Mógłbym ewentualnie mieć XE. Po prostu nic z Niemiec. A dużego wyboru nie ma .
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  4. #1344
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar esco1982
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    AR 166 3.0 V6 99r.,AR 147TI 1.6 TS 06r.
    Postów
    758

    Domyślnie

    Cytat Napisał jersey Zobacz post
    Nie, żeby mieć co kupować powinien walczyć jak Podbipięta z kozakami o to, żeby ludzie rzucali się kupować Alfy i głośno domagać się samochodów które będą popularne i chętnie kupowane. Nawet jeżeli będą to kompakty w rodzaju Ceeda czy C4. Bo dzięki temu Alfa będzie mogła wypuścić wersję QV czy np. Alfettę która za 10 lat taki esco1982 kupi. Bo na razie wygląda na to, że za 10 lat będzie jeszcze Giulia, ale za 20 to już może nie być na co tej Giuli zamienić.
    I nie cwaniakuj człowieku bo kupiłes nowa Kia z salonu za jakieś 60-70k zł to naprawdę nie robi na mnie żadnego wrażenia.
    AR 146 1.4 BOXER, AR 147TI 1.6 TS, AR 166 3.0 V6

  5. #1345
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał esco1982 Zobacz post
    Jakbym był mega zamożny to kupiłbym AUDI A8 W12 bo miałem okazję w tamtym tygodniu taki wóz prowadzić poezja na kółkach... Po przesiadce do swojej 147 czułem się dziwnie A Giulię QV kupiłbym do polatania na torze - to tyle w temacie zamożności...
    No właśnie - typowy użytkownik AR - jak już przychodzi co do czego, to chciałby skończyć na pługu .
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  6. #1346
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar esco1982
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    AR 166 3.0 V6 99r.,AR 147TI 1.6 TS 06r.
    Postów
    758

    Domyślnie

    Cytat Napisał esco1982 Zobacz post
    W 5 lat zostawiłem w ASO 15k zł na serwis 147 (nie były to awarie), tyle na razie mogę zrobić. Chciałbym zobaczyć wasze AR w jakim są stanie bo Ja nie mam czego się wstydzić.
    Żadnych komentarzy do tego, po raz drugi pisze o tym w tym watku i jest cisza hehe Najłatwiej oceniać ludzi nie znając ich. Może inni sie pochwalą o wizytach w ASO nie wymuszonych awarią.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    No właśnie - typowy użytkownik AR - jak już przychodzi co do czego, to chciałby skończyć na pługu .
    Szkoda mi Ciebie elitarny użytkowniku AR
    AR 146 1.4 BOXER, AR 147TI 1.6 TS, AR 166 3.0 V6

  7. #1347
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał esco1982 Zobacz post
    I nie cwaniakuj człowieku bo kupiłes nowa Kia z salonu za jakieś 60-70k zł to naprawdę nie robi na mnie żadnego wrażenia.
    A bo mnie akurat twoja opinia obchodzi.

    Ale skoro ja nie kupiłem nowej Alfy tylko Kię, to ty nie będziesz mógł za 10 lat tej Alfy ode mnie odkupić. Jest spora szansa, że żadnej nie znajdziesz bo jakoś wielu chętnych na AR nie ma. Równie duża szansa jest na to, że jak pójdziesz za 10 lat do salonu AR to zobaczysz tylko wywieszkę "serwis, salon zamknięty, nowych samochodów nie sprzedajemy", bo dzisiaj Alfa nie była w stanie zachęcić Jerseyów całego świata do zostawienia pieniędzy w ich salonie.

    Teraz zrozumiał wreszcie o co chodzi, bo jaśniej już się nie da napisać.

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    No właśnie - typowy użytkownik AR - jak już przychodzi co do czego, to chciałby skończyć na pługu .
    No, ja jakbym miał kupę hajsu i nie wiedział co z nią zrobić to bym chociaż w Bentleya celował, jeżeli na RR by nie starczało. ale Audi? No ale tutaj ludzie przesiadają się ze 156 i 159 w Passaty więc co się dziwić że salony AR świecą pustkami skoro nawet "miłośników" Alfa nie jest w stanie do siebie przekonać nowymi wozami.

  8. #1348
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał esco1982 Zobacz post
    Żadnych komentarzy do tego, po raz drugi pisze o tym w tym watku i jest cisza hehe Najłatwiej oceniać ludzi nie znając ich. Może inni sie pochwalą o wizytach w ASO nie wymuszonych awarią.

    Szkoda mi Ciebie elitarny użytkowniku AR
    Ja jeżdżę tylko do ASO. Tyle, że 15 tys. w 147 bym na pewno nie wpakował. W 75 poszło więcej kasy, ale ten samochód jest wdzięczniejszym obiektem spalania gotówki . Tutaj niestety wizyt w ASO nie ma, bo na widok 75 rozkładają ręce. I tym się różni Alfa od Mercedesa chociażby .
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  9. #1349
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał esco1982 Zobacz post
    Żadnych komentarzy do tego, po raz drugi pisze o tym w tym watku i jest cisza hehe Najłatwiej oceniać ludzi nie znając ich. Może inni sie pochwalą o wizytach w ASO nie wymuszonych awarią.
    Ja nie wiem ile wpakowałem w 166 i 156 łącznie - w ASO i poza. I chyba wolę nie sprawdzać żeby mnie szlag nagły nie trafił. Alfa na mnie nie zbiedniała.

  10. #1350
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar esco1982
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    AR 166 3.0 V6 99r.,AR 147TI 1.6 TS 06r.
    Postów
    758

    Domyślnie

    Cytat Napisał jersey Zobacz post
    A bo mnie akurat twoja opinia obchodzi.
    I vice versa


    Cytat Napisał jersey Zobacz post
    Ale skoro ja nie kupiłem nowej Alfy tylko Kię, to ty nie będziesz mógł za 10 lat tej Alfy ode mnie odkupić. Jest spora szansa, że żadnej nie znajdziesz bo jakoś wielu chętnych na AR nie ma. Równie duża szansa jest na to, że jak pójdziesz za 10 lat do salonu AR to zobaczysz tylko wywieszkę "serwis, salon zamknięty, nowych samochodów nie sprzedajemy", bo dzisiaj Alfa nie była w stanie zachęcić Jerseyów całego świata do zostawienia pieniędzy w ich salonie.
    Co Ja teraz biedny zrobię, chyba rzucę się z mostu buhahaha


    Cytat Napisał jersey Zobacz post
    No ale tutaj ludzie przesiadają się ze 156 i 159 w Passaty więc co się dziwić że salony AR świecą pustkami skoro nawet "miłośników" Alfa nie jest w stanie do siebie przekonać nowymi wozami.
    Albo przesiadają się z 166 do Kia Ceed...

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Ja jeżdżę tylko do ASO. Tyle, że 15 tys. w 147 bym na pewno nie wpakował.
    A Ja nie mam z tym problemu. Tyle kosztuje utrzymanie auta w wzorowym stanie.
    AR 146 1.4 BOXER, AR 147TI 1.6 TS, AR 166 3.0 V6

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory