Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #1371
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar esco1982
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    AR 166 3.0 V6 99r.,AR 147TI 1.6 TS 06r.
    Postów
    758

    Domyślnie

    Cytat Napisał Emil Zobacz post
    Zacznie się gownoburza raczej ze kupił badziew albo nie ten model itp.
    Albo jak powiesz że np. A8 to poezja na kółkach to powiedzą Ci że jestes "typowym posiadaczem AR"

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    No widzisz, a inni też lubią mieć Tip top bez wydawania kwoty zakupu w naprawy
    Ja Ciebie rozumiem bo miałes "młode" AR i takie nie wymagają dużego wkładu finansowego a przy 20 letnim aucie trzeba liczyć się z takimi wydatkami a nie płakać że wszystko się sypie.

    - - - Updated - - -

    Jersey powiedz szczerze czemu zamieniłes 166 na Ceed'a ?
    AR 146 1.4 BOXER, AR 147TI 1.6 TS, AR 166 3.0 V6

  2. #1372
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Można zamiast starego auta za 15K zł i 15K zł na naprawy kupić auto młodsze za 30k zł, które będzie mniej "premium" ale wiem wiem wtedy nie będzie się miłośnikiem prawdziwej motoryzacji

  3. #1373
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Auto
    signiore Giuseppe Busso
    Postów
    743

    Domyślnie

    [QUOTE=Spk;2197160]Ja majac paska b8 zostawilem w serwisie na dystansie 150kkm jakies 0,00 pln


    A potem zaczął palić tyle samo oleju co paliwa i nie było sensu tego gówna remontować i teraz dumnie stoi na podwórku i robi za kurnik. Jak większość passatów.

  4. #1374
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar esco1982
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    AR 166 3.0 V6 99r.,AR 147TI 1.6 TS 06r.
    Postów
    758

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    ale wiem wiem wtedy nie będzie się miłośnikiem prawdziwej motoryzacji
    Dobre
    AR 146 1.4 BOXER, AR 147TI 1.6 TS, AR 166 3.0 V6

  5. #1375
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał carramba Zobacz post
    A potem zaczął palić tyle samo oleju co paliwa i nie było sensu tego gówna remontować i teraz dumnie stoi na podwórku i robi za kurnik. Jak większość passatów.

    Albo ma gwarancje i ma to w pompce, a martwił się będzie prawdziwy miłośnik motoryzacji co woli kupić używkę "bo teraz to już takich aut nie robią" i on woli używane i wyremontować Akurat B8 to jeszcze warto remontować częściej się spotyka pytania o sens remontu przy autach pokroju 147/156 gdzie remont jest droższy od auta przez to co raz mniej zadbanych 147mek i 156stek na drogach

  6. #1376
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,552

    Domyślnie

    Cytat Napisał esco1982 Zobacz post
    Wymiana wahaczy i amortyzatorów przód także nie wiem skąd u was te ceny?
    Nie wiem, zapytaj ASO w Gdyni. Może dlatego, że w Olsztynie to ASO Fiat, a w Gdyni ASO AR? Nie mam pojęcia.

    Cytat Napisał ap2 Zobacz post
    Ja z doświadczenia napiszę, że to niestety kwestia procedur naprawczych (mniej więcej zgadza się z eLearn). Np. ja za wymianę poduszki skrzyni w AR 156 zapłaciłem w ASO BB (dość dawno 260 PLN) chociaż przez telefon gdy zapytałem powiedziano mi, że 160.
    Na fakturze było 'uzasadnienie' - faktycznie wymiana poduszki 160 ale zdjęcie osłony silnika 40 PLN, założenie osłony 40 PLN, śruby których się nie montuje drugi raz - 20 PLN. I jest ekstra 100 PLN.
    Po prostu, tak jak ASO nie może zamontować (samo od siebie) zamienników, tak jeśli procedura każe wywalić śruby, które Ty użyjesz drugi raz, to się wywala.
    Jak malowałem drzwi w ASO, to poskładali je tak, jakby z fabryki wyjechały - wszystkie folie nowe, wszystkie zatrzaski nowe.
    Warto zapytać ile z tej kwoty 'za robotę' jest jednostek czasowych (różnie to jest) a ile materiały 'dodatkowe'.
    Oczywiście masz rację, w zwykłym serwisie za wymianę oleju jeśli jest płyta pod silnikiem to dopłacam ok. 25zł. Ale wymiana rozrządu wolnossącym w 1.4 95KM za 1000zł? Pytałem skąd ta cena, na co w odpowiedzi uzyskałem, że wymiana to 5 rbh + płyn chłodniczy.

    Cytat Napisał Spk Zobacz post
    Ja majac paska b8 zostawilem w serwisie na dystansie 150kkm jakies 0,00 pln

    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Fajny ten Passat Nawet oleju, filtrów czy klocków hamulcowych nie trzeba zmieniać, że o serwisie klimatyzacji nie wspomnę

  7. #1377
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    W208 2.3
    Postów
    121

    Domyślnie

    To juz nie wystarczy ze samochod się komuś po prostu najzwyczajniej w swiecie podoba
    i dlatego go kupuje?Bez podtekstów typu premium/nie premium?Nie mowie tu o kupowaniu najtańszego z otomoto i dorabianiu pozniej
    ideologii do niego.To jest akurat oszukiwanie samego siebie przede wszystkim.

  8. #1378
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Auto
    signiore Giuseppe Busso
    Postów
    743

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Albo ma gwarancje i ma to w pompce, a martwił się będzie prawdziwy miłośnik motoryzacji co woli kupić używkę "bo teraz to już takich aut nie robią" i on woli używane i wyremontować Akurat B8 to jeszcze warto remontować częściej się spotyka pytania o sens remontu przy autach pokroju 147/156 gdzie remont jest droższy od auta przez to co raz mniej zadbanych 147mek i 156stek na drogach
    O gustach się nie dyskutuje, jak kogoś ,,fascynuje'' remont auta stworzonego dla niemieckiego rolnika to jego sprawa.

  9. #1379
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Można zamiast starego auta za 15K zł i 15K zł na naprawy kupić auto młodsze za 30k zł, które będzie mniej "premium" ale wiem wiem wtedy nie będzie się miłośnikiem prawdziwej motoryzacji
    Zwykle Megane to kupa ale doceniam wersje sportowe Renault. Tyle, że w tak paskudnym wnętrzu nie mógłbym wysiedzieć, kiedyś Clarkson się nawet z tego kokpitu nabijał.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  10. #1380
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    W208 2.3
    Postów
    121

    Domyślnie

    Cytat Napisał carramba Zobacz post
    O gustach się nie dyskutuje, jak kogoś ,,fascynuje'' remont auta stworzonego dla niemieckiego rolnika to jego sprawa.
    Pierwsza część zdania przeczy drugiej.

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory