Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #1491
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    No nie wiem może się nie znam, ale PSA jest w sporcie zacna, ale to głównie chyba rajdy, no nie wiem ja jestem chyba jednak dobrej myśli, bo mi się jednak wydaje, że Alfa to jednak nieco odbiega od marek pozostałych może właśnie, w to pójdą takie sportowe troszkę premium. Bardziej dla budżetówki fiata moim zdaniem bardziej źle wróżące

  2. #1492
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    508 GTi wyglądało spoko, ciekawe czy zaczną je produkować.

    Fiat przetrwa, Włosi w życiu się nie zgodzą żeby ta marka upadła. Prędzej by spuścili w klopie Lancię, Alfę i Maserati niż Fiata. Nie wiem, czy jakby mieli wybór to nie wybraliby Fiata przed Ferrari.

  3. #1493
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Jak PSA przejmowało Opla nie robiło drastycznych ruchów - zlikwidowali tylko niszowe i mocniejsze wersje, które Oplowi i tak nie wychodziły. Większość oferty przetrwała i ma się dobrze, gorzej że Francuzi wszędzie gdzie mogli to kładli swoje rozwiązania - silniki, skrzynie, podłogi itd. Do silników nikt się mocno nie czepiał ale testujący np. twierdzili że skrzynie manualne PSA chodziły dużo gorzej niż oplowskie w kwestii precyzji. Ciekawe czy podobnie będzie to wyglądało z Fiatem czy Alfą. Multimedia chętnie przytulimy ale francuskiej skrzyni w Alfie bym nie zdzierżył Całe pocieszenie w tym, że Opel został przejęty i nie miał nic do gadania a tu będzie równowaga głosów, tylko szeryf zostanie z PSA, więc może Włosi nie dadzą sobie zrobić zbyt dużej krzywdy

  4. #1494
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta QV Line, 1,4 Multiair, 170km, LPG
    Postów
    10

    Domyślnie

    Przy takiej ilości marek w portfolio będzie trudno znaleźć niszę dla każdej z nich, ale to nie jest niemożliwe. VAG pokazuje że się da.

    Pytanie tylko czy będą chcieli, a jeśli tak to jaka nisza przypadnie Alfie?
    Ciekawi mnie też co zrobią z Lancią.

  5. #1495
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    299

    Domyślnie

    No tak, zawsze możemy M32 powciskać

  6. #1496
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    no proszę, jednak ma być 50/50 a nie przejęcie i to mnie mile zaskakuje
    ktoś wspominał o sprzedaży marki DS - to całkowicie nieistotne bo to produkt poboczny, ma robić fejm a nie słupki
    (tak jak w VW nikt się nie martwi stratą 1,5M euro na każdej sztuce Veyrona czy teraz Chirona)
    cena wizerunku i tyle
    w przypadku AR... AR nie jest marką poboczną jednak i tu sprzedaż (a raczej jej brak) jest problemem
    stylistycznie PSA jest lata przed AR... Giulia vs 508 - nie czas na żarty, to nie wyszło i tyle
    rynku nie obchodzą czasy okrążeń na torze
    ...

  7. #1497
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    50/50 to brzmi dziwnie, bo ktoś musi tym molochem rządzić. A jak każda strona będzie ciągnąć w swoją stronę to wyjdzie włoski burdel pod francuskim patronatem. Teraz to się można zacząć martwić chyba.

  8. #1498
    Użytkownik Znawca Avatar kobe83
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    AR 159 2.0 JTDM 170KM/ 156 1.9 JTD115KM była
    Postów
    1,467

    Domyślnie

    Cytat Napisał opozycjonista Zobacz post
    no proszę, jednak ma być 50/50 a nie przejęcie i to mnie mile zaskakuje
    ktoś wspominał o sprzedaży marki DS - to całkowicie nieistotne bo to produkt poboczny, ma robić fejm a nie słupki
    (tak jak w VW nikt się nie martwi stratą 1,5M euro na każdej sztuce Veyrona czy teraz Chirona)
    cena wizerunku i tyle
    w przypadku AR... AR nie jest marką poboczną jednak i tu sprzedaż (a raczej jej brak) jest problemem
    stylistycznie PSA jest lata przed AR... Giulia vs 508 - nie czas na żarty, to nie wyszło i tyle
    rynku nie obchodzą czasy okrążeń na torze
    Za cene 508 wolę Gulię. Design mimo wszytko Alfa też ma lepszy.
    Włoski geniusz, włoska technologia, włoska pasja.

  9. #1499
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Biorąc pod uwagę, że 508 przez pierwsze półrocze sprzedało się około 20000 sztuk to śmiem twierdzić, że się nie znasz Albo że Peugeot ze swoją ofertą lepiej trafia w gusta klientów niż Alfa co w sumie na jedno wychodzi.

    Widać, że jeżeli chodzi o tą półkę cenową klienci wolą wyraziste wzornictwo i marki z własnym charakterem niż małpowanie stylu niemieckiej trójki.
    Ostatnio edytowane przez jersey ; 31-10-2019 o 19:23

  10. #1500
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Jak na tak popularną markę to 508 sprzedaje się słabiutko. 508 do Giulii nie ma startu, wyprzedza ją tylko wykończeniem wnętrza, multimediami i wyposażeniem . Tyle, że dla wielu kupujących te cechy są kluczowe.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory