Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #1521
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Portfolia zaprezentowane dziś inwestorom czyli pewnie PSA chyba nie wymaga komentarza
    To klops. Tonale w 2021, pewnie tak w połowie i tylko PHEV, jakiś crossover z elektrycznym napędem (B-UV to chyba xover?) w 2022. Realnie ten elektryk pewnie w 2023. Peugeot/FCA chcą ograniczyć wewnętrzną konkurencję i chyba Alfa odetchnęła z ulgą że może ubogą ofertę tym tłumaczyć.

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Tylko. Najważniejsze cechy wozu dla kierowcy - prowadzenie i osiągi są zdecydowanie po stronie Alfy.
    Jak widać po wynikach sprzedaży kierowców (bo to oni przecież kupują te samochody) prowadzenie i osiągi w ogóle nie obchodzą. Oni chcą wygodnego, niezawodnego, ładnego i dobrze wyposażonego narzędzia które przewiezie ich z A do B. W cenie, która będzie dla nich adekwatna do oferowanego wyglądu/wygody/wyposażenia.

    Jak widać Alfa Romeo nie oferuje tego, co kierowcy uważają za najważniejsze bo kierowcy nie specjalnie chcą je kupować. Jakby było inaczej i Alfa robiła samochody dla kierowców to nie byłoby tego tematu.

  2. #1522
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Jeden sedan, a reszta ta SUVy w trzech wariantach wielkości. Jakoś to portfolio dalekooo odbiega od obrazu AR przedstawianego w tym temacie. Dla mnie w tej ofercie poza Giulią w wersjach Veloce i Q, których lift za jakieś 1,5roku dopiero nie ma kompletnie nic interesującego

    Przypomnę co jeszcze nie tak dawno prezentowali w portfolio. Coś to się mocno okroiło przy rozmowach z PSA...


  3. #1523
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    A tak to wyglądało przed prezentacją Giuli:



    Samego sedana w segmencie D się doczekaliśmy, ale nowych kompaktów (liczyłem że będzie zamiast Ceeda ) już nie, że o segmencie E czy kolejnym wozie segmentu D nie wspomnę. Plany AR jak reformy na Ukrainie. Chcieli dobrze, wyszło jak wyszło.

    Ja planuję wymienić Ceeda tak za 2-3 lata pi razy oko to może chociaż Tonale się doczekam. Mam inne priorytety dotyczące samochodu niż ty więc może coś w ofercie AR będzie interesującego. Ale ponieważ planuję uderzyć w elektryka w końcu to raczej znowu nie będzie to Alfa. Może chociaż coś z koncernu czyli od francuzów pewnie.
    Ostatnio edytowane przez jersey ; 01-11-2019 o 09:51

  4. #1524
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,800

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Portfolia zaprezentowane dziś inwestorom czyli pewnie PSA chyba nie wymaga komentarza

    Dzisiaj dobry dzień na takie wiadomości. Wygląda na to, że na razie Alfa będzie odstawiona na boczny tor i utrzymywana przy życiu za pomocą jedynie małych, tanich w produkcji SUV-ów. Jestem rozczarowany ale widocznie ten sojusz został zawarty żeby oszczędzać kasę a nie robić nowych inwestycji.

  5. #1525
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Sojusz został zawarty aby ratować FCA, a tonący brzytwy się chwyta i to PSA będzie w tym związku dyktowało warunki bo to oni mają wyciągnąć Włochów z dołka, a nie odwrotnie. Opla udało im się uratować ale czy uratują wszystkie marki FCA? Czas pokaże. Z tanimi SUVami segmentu B i C alfa może przeżyć ale z ofertą gdzie 3/4 to SUVy to chyba już nie będzie marka dla pasjonatów tylko dla tych co chcą ładne, wygodne i modne przemieszczacze z punktu A do punktu B

    Cytat Napisał jersey Zobacz post
    Ja planuję wymienić Ceeda tak za 2-3 lata pi razy oko to może chociaż Tonale się doczekam. Mam inne priorytety dotyczące samochodu niż ty więc może coś w ofercie AR będzie interesującego. Ale ponieważ planuję uderzyć w elektryka w końcu to raczej znowu nie będzie to Alfa. Może chociaż coś z koncernu czyli od francuzów pewnie.
    Dla mnie po za Giulia Veloce nie ma nic interesującego, a na Q mnie nie stać. Z resztą nowej Veloce bym chyba i tak nie kupił w tej cenie jest np. Mustang GT z V8 i 450KM pod maską Może nie ma rozkładu 50/50 i nie prowadzi się jak Giulia ale radość z jazdy po bułki lepsza niż w Giuli Zmiana w pierwszej połowie przyszłego roku, cel kolejny HH lub Coupe. Ani jednego ani drugiego póki co nie ma nawet Alfa w planach
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 01-11-2019 o 10:17

  6. #1526
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Auto
    signiore Giuseppe Busso
    Postów
    743

    Domyślnie

    No to marki niemieckie jak i Renault już srają po gaciach.

  7. #1527
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Po zobaczeniu tego portfolio to ze śmiechu chyba bo zgodnie z nim AR stanie się tym czego się tu wszyscy obawiali gdy padła sugestia o przejęciu marki przez VW. VW chciał tylko jedną markę, do której mógłby sobie dokładać, a tutaj PSA łączy się z całym koncernem FCA wiec logiczne jest, że przy restrukturyzacji zaczną się cięcia tam gdzie są największe straty (patrząc na prezentacje już się zaczęły). Ciekawe jak z pakowaniem siana w F1 będzie

  8. #1528
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Portfolia zaprezentowane dziś inwestorom czyli pewnie PSA chyba nie wymaga komentarza
    DRAMAT. Giulietcie stuknęły 4 lata właśnie i zaczynam się rozglądać za czymś nowym... A tu nie ma czego kupować . BMW 1 już też nie ma sensu, bo FWD, więc zostanie mi znalezienie sensownego elektryka i przekonanie firmy, że warto postawić stację ładowania. Przynajmniej będzie tanio...

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Ciekawe jak z pakowaniem siana w F1 będzie
    A już się jarałem, jak zaczęli łączyć Kubicę z AR, że dzieciaki na Orlenie będą prosić tatusiów o kubki z logo AR i Robercikiem, a tak... Pewnie za tydzień się dowiemy, że AR w F1 już nie ma.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  9. #1529
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    AR w F1 może się utrzymać. Renault ma swój zespół, to PSA może wejść do F1 za pośrednictwem AR. Pytanie bardziej, czy nazwa zespołu w przyszły sezonie nie zmieni się na PSA Team. Może nie, bo AR to jednak marka z historią w tym sporcie, ale pewnie malowanie bolidu będzie miało więcej wspólnego z Peugeotem czy DS niż z AR.

  10. #1530
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    PSA to raczej WRC (Citroen ma najwięcej zwycięstw w historii, Peugeot jest na piątym miejscu, Francuzi mają najwięcej zwycięstw jako kierowcy i konstruktorzy) i Le Mans. Nie sądzę, żeby się rzucali na F1, w której ich nigdy nie było...
    Ostatnio edytowane przez radosuaf ; 01-11-2019 o 11:02
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory