Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #1581
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar FerraEnzo
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta 2.0 jtdm (170cv)
    Postów
    567

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wloczykij Zobacz post
    Można być fanem marki - jej stylistyki, historii, charakteru a jednocześnie hejtować imbecyli na stanowiskach kierowniczych, którzy tą markę sukcesywnie sprowadzają na dno i to właśnie kolega [MENTION=10735]Pływak[/MENTION] robi. AR to nie jest jakiś samodzielny, abstrakcyjny byt tylko suma działań ludzi którzy tą marką kierują a ta na tę chwilę nie rokuje optymistycznie.

    Osobnym tematem są fani marki, którzy z jeżdżenia alfą uczynili element swojej tożsamości co jest niewątpliwym sukcesem marketingu ale i świadectwem ubóstwa umysłowego. Tacy ludzie reagują emocjonalnie na krytykę marki bo ich samoocena jest powiązana z postrzeganiem tejże. Dyskusja z takimi ludźmi to niekończąca się gównoburza czego również jesteśmy świadkiem w tym temacie.

    Co śmieszniejsze, tacy sami są wśród kieroców Audi, Seatów, Toyot itd, ale wtedy są nazywani tutaj "januszami" albo z fałszywą wyrozumiałością są podsumowywani, że oni potrzebują jedynie dupowozu oprócz tego że jedzie do przodu nie zapewnia nic innego bo to w sumie ludzie bez fantazji i polotu ale kierowca alfy to już wyczuwa duszę i serce, oddzielny gatunek niemalże xD
    Zgadzam się, co do drugiej części. Zauważ że większość tych osób to młodzi ludzie, dla których Alfa jest ich pierwszym samochodem. Z wiekiem ten fanatyzm przechodzi lub słabnie.
    W wypowiedziach Pływaka irytująca jest ironia, i podśmiechujki zamiast konkretów. Co by nie gadać alfa ma wiele plusów: doskonałe motory, dobry zawias (w nowszych modelach już nie z rzepy), fajne wyposażenie, design (rzecz subiektywna). Inżynieryjnie Giulia i Stelvio to majstersztyk (wiem wiem karbonowy wał nikogo nie obchodzi, ale rozkład mas 50:50 już powinien). A własnie z tych techniczno-inżynieryjnych smaczków Pływak robi sobie uciechę.
    Oczywiście Alfa jak każda marka ma też szereg minusów; słabą renomę jeśli chodzi o niezawodność (to się powoli zmienia; patrz wyżej whatcar survey), brak najnowszych systemów, brak hybryd, słaby serwis/dealerkę, ubogą gamę itd.
    Trzymajmy kciuki by ta fuzja wyszła im na dobre. Nowe Peugeoty (508 jest zajebisty) i Citroeny mogą się podobać, a takiej marki jaką jest AR (z fajną historią, o delikatnym sportowym zacięciu) brakowało w grupie PSA. Tego się trzymajmy.
    Ostatnio edytowane przez FerraEnzo ; 04-11-2019 o 11:16

  2. #1582
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    To fiat ją sprowadza na dno od 3 dekad nie mając na marke pomysłu. Ja tylko stwierdzam fakt, po przejęciu Chlyslera Fiat poprzeklejal znaczki lancii myśląc, że to sie w europie sprzeda, a tym krokiem tylko przyśpieszyli śmierć marki. To są właśnie konkrety, podaje przyklad z niedalekiej przeszłości. Alfie kibicuje caly czas i nadal uważam, że przejęcie marki przez VW wyszlo by na plus, a tak AR nadal jest kulą u nogi koncernu co widać po planach.
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 04-11-2019 o 12:28

  3. #1583
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Robimy sobie podśmiechujkę nie z technicznego majstersztyku (bo Giulia technicznie jest fajnym samochodem), ale z tego że robi się z tego główny atut sprzedażowy i to bez przerwy mimo, że jak pokazała sprzedaż tych samochodów - klienci tego ewidentnie nie chcą (tudzież ich to nie obchodzi). Temat jest o słabej sprzedaży i jej przyczynach a nie o tym jak zajebiste są nowe Alfy technicznie - tak w ramach przypomnienia. A fani AR robią sobie tutaj dobrze tą techniką przy okazji mniej lub bardziej bezpośrednio uważając ludzi którzy AR nie kupili uważając je za słaby samochód za kretynów. Bo prowadzenia, rozkład mas, cuda na kiju i inne takie.

  4. #1584
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar FerraEnzo
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta 2.0 jtdm (170cv)
    Postów
    567

    Domyślnie

    Jak zawsze prawda leży gdzieś pośrodku. Oczywiście fanatyzm przysłaniający minusy nie jest dobry, ale może on wynikać z obcowaniem na co dzień z ignorantami. Czasami to jest nudne, gdy znajomy w pracy pyta czym jeździsz, a na odpowiedź "Alfą Romeo" słyszysz "alfy się psują". Kij z tym, że na swoje a4 b7/b8 wydał fortunę. Stereotyp żyje w społeczeństwie. I tutaj was rozumiem, AR nie robi nic by ten wizerunek zmienić. Może takie badania jak powyższa ankieta portalu whatcar i/lub testy w prasie zmienią ten obraz. Regularnie kupuje "Motor", w ostatnim czasie AR gości dość często na jego łamach. Dziennikarze zawsze wypowiadają się pozytywnie o Giulia, Stelvio czy Giulietta'cie w testach aut używanych.
    Pływak piszesz, że alias z VAG mógłby wyjść Alfie na dobre. Czemu więc nie z PSA? W grupie jest Das Auto, osobiście cieszyłbym się gdyby do Alfy trafiły choćby oplowskie ledy AFL. Plany nie są złe. Jak ktoś już wcześniej pisał, marka jest w tak głębokim rozkładzie, że wypuszczanie GTV i 8C to byłby gwóźdź do trumny. Niestety Alfisti muszą schować dumę do kieszeni, mam nadzieję na chwilę zapomnieć o sportowych korzeniach marki i liczyć na to, że nowe xovery i suvy będą się sprzedawać. Wtedy można liczyć na coś charakternego.
    Ostatnio edytowane przez FerraEnzo ; 04-11-2019 o 12:08

  5. #1585
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Bo VAG ma portfolio i technologie aby zaoferować klientów zwykly tani dupowoz segmentu B jak i super auto segmentu G+. Szerzej to opisalem w swoim pierwszym poscie w tym temacie podajac przykłady ale ponoć prześledziles moje wypowiedzi więc pewnie ten też czytałeś.

  6. #1586
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Zawsze możesz zagłosować portfelem w salonie, bo amatorzy na 5-letnie hot-hatche nie są uwzględniani w statystykach sprzedaży
    Przy obecnej gamie nie mam za czym głosować... Chyba, że z braku wyboru wezmę Giulię, ale to za duży samochód dla mnie.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  7. #1587
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar FerraEnzo
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta 2.0 jtdm (170cv)
    Postów
    567

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Bo VAG ma portfolio i technologie aby zaoferować klientów zwykly tani dupowoz segmentu B jak i super auto segmentu G+. Szerzej to opisalem w swoim pierwszym poscie w tym temacie podajac przykłady ale ponoć prześledziles moje wypowiedzi więc pewnie ten też czytałeś.
    Akurat tego nie widziałem. Fajne, logiczne argumenty...ale to tylko Twoje przypuszczenia. Równie dobrze Alfa pod skrzydłami VW mogłaby zostać zaorana (po co im konkurencja dla Audi), też gdybanie.
    Ja na tę fuzję patrzę w kategoriach nadziei. Nawet nie chodzi o technologie ani finanse. Może dzięki połączeniu, w struktury FCA wejdą kumaci menadżerowie, którzy za pośrednictwem zarządu i inwestorów pchną markę do przodu. Chyba to lepsze niż dogorywanie w objęciach obecnego prezia?

  8. #1588
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Jak by VAG chciał zaorać Alfe to nie musiałby wydawac milionów na jej zakup. Wystarczy aby cierpliwie czekał. VAG tak by spozycjonowal markę aby nie robic sobie konkurencji ja bym stawial na coś pomiedzy Audi, a VW. Nie chce się powtarzać bo juz chyba wszystko w tym temacie zostalo napisane ale zadna marka po przejęciu przez VAGa nic nie straciła, a jedynie zyskała. Co bedzie po fuzji z PSA możemy się już domyślać po przecieku z prezentacji.

  9. #1589
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Fajnie opisana historia dwóch modeli Alfy z lat 80.

    https://motodinoza.blogspot.com/2019...69720217866192

  10. #1590
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    MiTo
    Postów
    234

    Domyślnie

    Wielkim orędownikiem przejęcia Alfy przez Vw był Ferdinand Piech, niestety już nie żyje...

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory