Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #1611
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Auto
    signiore Giuseppe Busso
    Postów
    743

    Domyślnie

    Cytat Napisał jersey Zobacz post
    Unia chce wyeliminować tradycyjny napęd z dróg. Zresztą poszczególne kraje też, bo do najbliższego zakazu sprzedaży nowych samochodów spalinowych już tylko pięć lat.

    Ciekawe czy zostawią sobie 500e.
    I nagle świat stanie się piękny, znikną arabskie kraje, które całe wieki wydobywały ropę, zniknie cały biznes paliwowy orlen już tylko będzie sprzedawał hot dogi, opustoszeją drogi bo kto pozwoli sobie na elektryka a do łask wrócą rowery, balony i żaglówki z karbonu oczywiście.

  2. #1612
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Ten kto chce mieć auto z napędem spalinowym musi się śpieszyć, bo potem może być za późno (tylko w muzeum będzie można zobaczyć). Takie apokaliptyczne wizje przypominają mi prognozy o wyczerpaniu się światowych zasobów ropy naftowej (a miało jej już brakować pod koniec lat 80-tych)- oblicze świata motoryzacyjnego miało się radykalnie zmienić. To coś jak z upadkiem i zniknięciem z rynku marki Alfa Romeo.

  3. #1613
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Ale to nie są wróżby wystarczy nie być ignorantem i poczytać jakie regulacje prawne wprowadzają poszczególne kraje. Anglia i Francja zatwierdziły zakaz sprzedaży aut spalinowych od 2040 roku. Szwecja, Irlandia, Izrael oraz uwaga Indie od 2030, Norwegia od 2025 roku. Zmian w motoryzacji nie dostrzegają jedynie Ci dla, których nadal ponad 20 letnie technologicznie auto jest wyznacznikiem jakości w motoryzacji ale Ci sami na premierze pierwszego auta by pewnie narzekali, ze nie jest ciągnięte przez konie i że to się nie przyjmie

  4. #1614
    Użytkownik Świeżak Avatar azi
    Dołączył
    06 2018
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    159 1.9 16V JTDm
    Postów
    122

    Domyślnie

    Ale czy w tych zakazach mowa o jakichkolwiek autach spalinowych? Bo mi się obiło o uszy, że mają nie obejmować hybryd, w których przecież ten silnik spalinowy też jest.

  5. #1615
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Niektóre państwa rozróżniają date wycofania ze sprzedaży aut z tradycyjnym silnikiem spalinowym oraz aut hybrydowych. Google działa więc jak ktoś chce sobie poszukać konkretnych przepisów w danych państwach to nic nie stoi na przeszkodzie aby zaczerpnąć wiedzy nie tylko z alfaholicy.org

  6. #1616
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    F80
    Postów
    118

    Domyślnie

    Cytat Napisał jersey Zobacz post
    Unia chce wyeliminować tradycyjny napęd z dróg. Zresztą poszczególne kraje też, bo do najbliższego zakazu sprzedaży nowych samochodów spalinowych już tylko pięć lat.

    Ciekawe czy zostawią sobie 500e.
    który kraj zakaże aut spalinowych w 2024? Ja słyszałem o 2035-2040 do tej pory

  7. #1617
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klonek
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159 2.0 JTDm
    Postów
    878

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfist Zobacz post
    Ten kto chce mieć auto z napędem spalinowym musi się śpieszyć, bo potem może być za późno (tylko w muzeum będzie można zobaczyć). Takie apokaliptyczne wizje przypominają mi prognozy o wyczerpaniu się światowych zasobów ropy naftowej (a miało jej już brakować pod koniec lat 80-tych)- oblicze świata motoryzacyjnego miało się radykalnie zmienić. To coś jak z upadkiem i zniknięciem z rynku marki Alfa Romeo.
    Właśnie musi. I to nie jest tak, że producenci aut tak chcą.
    Apropo silników spalinowych, to warto obejrzeć poniższy odcinek, bo Pertyn tu parę rzeczy wyjaśnia. Pierwsza część odcinka nr 2 jest o WLTP i homologacji (też ciekawe info, np. że dla auta z lakierem matowym jest wymagana oddzielna homologacja ($$$), bo ma inne opory powietrza niż ten ze zwykłym lakierem).

    https://www.youtube.com/watch?v=WoZE...youtu.be&t=605

    Ja wklejam od fragmentu, gdzie wyjaśnia w jaki sposób jest liczona kara dla producentów aut za przekraczanie normy CO2 (nie wiedziałem jak to dokładnie się liczy). Te kary są naprawdę duże i potem to się niestety przekłada bezpośrednio na ceny aut.
    A tą normę CO2 UE będzie ciągle obniżać. Stąd potem silniki 1.3 w Alfie, które w WLTP na papierze będą mało palić. Tylko tu za bardzo nie ma już gdzie schodzić w dół. Bo już są jednostki 3-cylindrowe przecież w BMW nawet. A co potem? Problem jest taki, że FCA ma mało aut z niższych klas, które tę średnią by zmniejszały.

    Wszystko jest tak zrobione, aby spalinowe silniki udupić (co mi się nie podoba, a na pewno nie sposób w jaki jest to wymuszane przez UE). I siłą rzeczy producenci będą musieli zmniejszać portfolio z silnikami spalinowymi, a robić elektryki, po to, aby cena rynkowa auta nie była wysoka przez te kary.

    Co do połączenia FCA i PSA, to sam nie wiem kto zyska na tym połączeniu bardziej. Może jedni i drudzy.
    Ostatnio edytowane przez Klonek ; 05-11-2019 o 19:19

  8. #1618
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Norwegia pierwotnie miała 2025 rok na zakaz sprzedaży pojazdów emisyjnych ale chyba im to nie wyjdzie i być może przesunie się na 2030. Jedno jest pewne koncerny mają sygnał, ze trzeba zacząć takie auta robić bo nie ma co liczyć na odwlekanie zakazu w nieskończoność bo w końcu taki przyjdzie i zostaną na lodzie. Kto dziś nie inwestuje w elektryki ten zniknie z rynku i to jest nieuchronne. Czy słusznie to już dyskusja na inny temat

  9. #1619
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Auto
    signiore Giuseppe Busso
    Postów
    743

    Domyślnie

    Naiwniak.
    Będzie tak jak z plastikowymi jednorazówkami ze sklepów, rwało się to gówno bo cienkie było jak diabli, to żeby być,,eko'' producenci tych reklamówek dowalili 5 x więcej plastiku na jedną reklamówkę przez co stała się dużo bardziej wytrzymalsza, zrobili zielony nadruk chroń środowisko i ,,korzystaj z torby wielokrotnie'' i teraz jest dla frajerów jest eko a kosztuje o wiele więcej niż wcześnie.

  10. #1620
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Dowalili grubsze reklamówki bo tylko takie mogli sprzedawać bez ekopodatku (czy tam z niższym). Elektryki na baterie też wchodzą dzięki niższym podatkom - takim czy innym a nie dlatego że producenci chcą być Eko. Wyjątkiem jest Tesla która robi elektryki bo takie ma założenia, a nie bo musi.

    Czy to dobrze? Raczej tak. Koń też nie od razu został wyparty przez automobile, kiedyś po benzynę drałowało się do apteki i nie było o nią łatwo. Silnik elektryczny jest w stosunku do spalinowego tym, czym spalinowy był względem parkowego czy wręcz konia. Problemem jest źródło zasilania.

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory