Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #1661
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Akurat ten problem mają chyba wszyscy na całym świecie. Infrastruktury elektrycznej raczej nikt nie modernizuje dopóki działa, Niemcy chyba nie tak dawno zapowiadały inwestycje w sieć przesyłową właśnie ze względu na samochody. U nas będzie wcześniej czy później to samo, chyba że rząd uzna że lepiej temat zrzucić na rafinerie (bo to one produkują wodór) i kierowców i nakaże budowę stacji tankowania wodoru bo budżetu to nic nie będzie kosztować.

  2. #1662
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    F80
    Postów
    118

    Domyślnie

    Cytat Napisał Spk Zobacz post
    Touareg stanowi klase sama dla siebie a Tiguan jest zwyczajnie znaczaco lepszy od Stelvio. Oprocz oczywistych rzeczy jak zaawansowanie technologiczne przewyzszajace prymitywne stelvio to ma swietna jakosc wykonania. Idealne auto w tym segmencie.



    rozweseliłeś mi deszczowy listopadowy dzień, dzięki!

  3. #1663
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Touareg jest spoko, ale z tą jakością wykonania bym nie przesadzał. W poprzedniej wersja (chyba, nie znam się na VAGach) po roku użytkowania wnętrze wyglądało jakby ją kot tylnym otworem z siebie wyrzucił. Wykonanie (w sensie faktury plastików czy wyglądu paneli czy kształtu przetłoczeń) szału nie robiło delikatnie mówiąc. Ot, taki germanckij czołg. Moja 166 wyglądała lepiej mimo 16 lat na karku.

    Ale elektronika, fotele (wygoda), prowadzenie się - pierwsza klasa. To fakt.

  4. #1664
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    MiTo
    Postów
    236

    Domyślnie

    jersey, mówisz, że nie znasz się na VAG-ach, a kilka stron wcześniej pisałeś, o problemach tego koncernu z autami elektrycznymi... jak to jest?
    bo ja osoba, która była w posiadaniu czterech samochodów z tego koncernu, w ogóle się na takie informacje nie natknąłem.

  5. #1665
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzemol
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde 1.75 TBi 235KM '11r
    Postów
    451

    Domyślnie

    Cytat Napisał krist Zobacz post
    rozweseliłeś mi deszczowy listopadowy dzień, dzięki!
    Żeby to pierwszy raz

  6. #1666
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    [MENTION=80595]Rost29[/MENTION] - czytuję prasę po prostu.

  7. #1667
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Quadrifoglio156
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    czarny
    Postów
    420

    Domyślnie

    Cytat Napisał Spk Zobacz post
    Jezdzilem stelvio, mam obecnie od roku nowy model touarega, a zona nowego tiguana (230 ps dsg 4x4). Touareg stanowi klase sama dla siebie i fiat nie ma nic co mogloby z nim obecnie konkurowac (wlacznie z grand chiroki - BTW okrutny zyg) a Tiguan jest zwyczajnie znaczaco lepszy od Stelvio. Oprocz oczywistych rzeczy jak zaawansowanie technologiczne przewyzszajace prymitywne stelvio to ma swietna jakosc wykonania. Idealne auto w tym segmencie. Poza tym nie placzcie za segmentem D - to juz ostatnie podrygi. VW nie byl zdecydowany czy projektowac nowego passata ale jednak z uwagi na wciaz bardzo duza sprzedaz (jednak mniejsza jak tiguan, tak golf tez sprzedaje sie gorzej od tiguana) bedzie B9. Suvy sa swietne. Sam wszedlem jeszcze w B8 bo sie z tego smialem. Ale po jezdzie touaregiem juz nie wracam. Sam sie smialem z tego trendu ale teraz doskonale go rozumiem i w 100% popieram. A AR jesli chce przetrwac to wywalac giulie, giuliette i nigdy nie wracac. Walnac super zaawansowanych 5-6 suvov roznej wielkosci i bedzie sie sprzedawac. I nawazniejsze. Moze byc naped na jedno kolo, 2 cylindry, ale ma byc online, laserowe lampy, systemy autonomiczne. Jesli tego nie bedzie to zegnaj marko.
    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

    Tak kuriozalnej wypowiedzi na formul AR dawno nie czytałem. Ale co się dziwić właścicielowi NiemieckiegoSamochodu dla Kierowników średniego szczebla. Jeśli Alfa miałaby zrezygnować z produkcji sedana to dla mnie może w ogóle przestać istnieć. Dla Ciebie chyba też może nie istnieć jeśli masz tak kiepskie zdanie o AR a tak dobre o VW.

    Więc po co tu mącisz?
    Alfa 156 2.0; Alfa 156 1.8, Alfa 145 1.4, Alfa 156 2.5V6 Modyficata, Alfa Giulietta M-Air Distinctive Sport Edizione Autodelta.
    LEGENDA ALFA ROMEO: ALFETTA.PL

  8. #1668
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Wygląda na to że na razie przynajmniej Alfa będzie https://www.carscoops.com/2019/11/ps...-being-let-go/

  9. #1669
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Jeśli komuś kto ma inne auto, widok Alf nie daje spokoju, to dla mnie jest to oznaka raczej prawidłowej stylistyki i rozwoju konstrukcji, gdyby było inaczej, nie byłoby przecież takiej reakcji. Czy wejście na forum VW i pisanie że to nudne i nijakie auta sprawiłoby tu komuś przyjemność czy satysfakcje? Nie, dlatego że takie Volkswageny nie wywołują żadnych stanów emocjonalnych , przynajmniej u mnie. Jarać się jakimiś tanimi, komputerowymi świecidełkami? Toż to dobre dla małolatów , grających całymi dniami na konsoli. Auto jest do jeżdżenia, nie zawsze przecież to co się masowo sprzedaje musi być lepsze od tego co ma mniejszą sprzedaż- przykładów jest wiele. Czytając to co pisze Spk ja mam wrażenie jakbym czytał jakiś prospekt reklamowy VAG-a , - wielka jakość, postęp techniczny, solidna firma itp. a Alfy to przy tym prymitywne wozidła, że też mu się chciało tu rejestrować żeby w kółko nam to pisać. Alfa zrobiła kilka błędów polegających na odejściu od stylu Alfy, głównie stylistycznie trochę też silnikowo (brak wyraźnej przewagi osiągów w swojej klasie), dlatego sprzedaż nie jest taka jak trzeba. A upodobnianie Alfy do VW czy BMW, czyli to co tu polecają niektórzy szybko by spowodowało katastrofę.
    Ale jednak marka nie padnie wkrótce? O tym już wielu wcześniej tu wiedziało.

  10. #1670
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar strzelec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    SD
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4, Alfa Romeo 159 2.0 Mondeo Hybryd Vigniale
    Postów
    533

    Domyślnie

    Są dwie opcje. Gość ma coś z głową albo administracja forum prowokuję do większej ilości kliknięć ( Reklamy ). W obu przypadkach nie warto po prostu odpisywać.

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory