Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #1671
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    59

    Domyślnie

    Cytat Napisał strzelec Zobacz post
    Są dwie opcje. Gość ma coś z głową albo administracja forum prowokuję do większej ilości kliknięć ( Reklamy ). W obu przypadkach nie warto po prostu odpisywać.
    Też mi się wydaję że to jakaś prowokacja. Bo jeżeli faktycznie ktoś o 5.57 rano (jeden z poprzednich postow użytkownika Spk) wchodzi na forum jakiejś marki- już nie koniecznie AR- żeby ją bezsensownie oczerniac i nikt mu za to nie płaci to ja już nie wiem po co można to robić..

  2. #1672
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0JTS; Ford Fiesta ST 3D 200KM, Fiat 500X, była Alfa Romeo Mito i Vespa125
    Postów
    607

    Domyślnie

    Czepiacie się.

    Każdy ma inne priorytety. Dla jednych samochód to AGD i chce dostać jak najwięcej za najniższą cenę (Dacia) inni to gadżeciaże (tu grupa Audi VW podąża za trendami), a my chcemy poczuć jedność z autem w jego pięknym otoczeniu, cieszyć się radością prowadzenia.

    - - - Updated - - -

    Alfa ma słabą sprzedaż wyłącznie z powodu braku oferty. Jestem przykładem fana marki, który wraz z Żoną, mogłby kupować nowe auto co 2 lata. Ale AR nie ma dla mnie oferty, więc będę jeździł mają staruszką, aż się rozleci.
    Żona za to czeka na Tonale.

  3. #1673
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Postów
    883

    Domyślnie

    a kto to jest, ten Tonale? Przystojny?

  4. #1674
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Cytat Napisał fatcartman Zobacz post
    Też mi się wydaję że to jakaś prowokacja. Bo jeżeli faktycznie ktoś o 5.57 rano (jeden z poprzednich postow użytkownika Spk) wchodzi na forum jakiejś marki- już nie koniecznie AR- żeby ją bezsensownie oczerniac i nikt mu za to nie płaci to ja już nie wiem po co można to robić..
    A ja myślę ze to czyjeś multikonto, choć opcja z głową tez możliwa.
    ... large brakes, turbos, alu rims, aero…everything large as if there was something small to compensate for.

  5. #1675
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    VW Passat B8 HL TSI 220 DSG
    Postów
    112

    Domyślnie

    Widzialem rano reklame nowego Lexa RX-a (pokazujaca co jest instotne dla wspolczesnego klienta). Co jest reklamowane: „zachwycajacy infotainment”, pokazane matrycowe reflektory, v.cockpit, ledowe lampy z tylu. Zero o wlasciwosciach jazdy, komforcie, wykonaniu, emocjach nic. Apeluje do AR - kopiuj - wklej. Hmm, czekaj. Przeciez w AR nie ma matryc. Infotainment nie jest zachwycajacy ale wkur...cy, nawet ledow nie ma, v.cockpitu tez nie


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  6. #1676
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    No przecież Lexus się w Europie sprzedaje jak szalony! Ludzie mordują się w kolejkach do salonów!

    Sprzedaż RX w Europie - maksymalnie 14 tys. sztuk rocznie (dawno temu):
    http://carsalesbase.com/european-car...exus/lexus-rx/


    Sprzedaż Stelvio w zeszłym roku - 30 tys. sztuk:
    http://carsalesbase.com/european-car...romeo-stelvio/


    Naprawdę - chcecie dowalać Alfie, to zróbcie podstawowe rozeznanie wcześniej...
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  7. #1677
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Poza tym jak dla mnie odnośnie lexa to właśnie reklamy jakie widziałem w PL, to przykład jak dla mnie stereotypów i prymitywizmu. Jakaś laska pląsa, przebitka z jeżdżącym samochodem, nie wiem czym się tu jarać

  8. #1678
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    VW Passat B8 HL TSI 220 DSG
    Postów
    112

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    No przecież Lexus się w Europie sprzedaje jak szalony! Ludzie mordują się w kolejkach do salonów!

    Sprzedaż RX w Europie - maksymalnie 14 tys. sztuk rocznie (dawno temu):
    http://carsalesbase.com/european-car...exus/lexus-rx/


    Sprzedaż Stelvio w zeszłym roku - 30 tys. sztuk:
    http://carsalesbase.com/european-car...romeo-stelvio/


    Naprawdę - chcecie dowalać Alfie, to zróbcie podstawowe rozeznanie wcześniej...
    Dlatego (w koncu!) zrobili rozeznanie rynku i dowiedzieli sie co jest teraz wazne dla klientow. Zaczeli wlasnie to reklamowac. Wczesniej te aspekty byly tak samo badziewne jak w AR, bo ludziom w Lexusie wydawalo sie ze moga olac rzeczy typu infotainment - dawali taki badziew ze glowa mala (do tego za takie pieniadze), wywalili te obrzydliwe analogowe liczniki (nad ktorymi betonowi fani sie rozplywali) i wstawili normalny v.cockpit, maja juz matrixy i moze teraz sprzedaz ruszy.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  9. #1679
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    "Może" to słowo-klucz. Ten segment jest w Europie zabetonowany przez Niemców.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  10. #1680
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    alfaromeo159jtd
    Postów
    166

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    "Może" to słowo-klucz. Ten segment jest w Europie zabetonowany przez Niemców.
    Przeciez lexusy sprzedają się bardzo dobrze.W stanach bmw I audi nie mają szans W sprzedaży.W samej Polsce Nx lepiej się sprzedaje od X3,Glc czy stelvio itd Jak mozna porównywać Rxa do stelvio?To wyzszy segment O którym alfa moze jedynie pomarzyc.Tak samo jak np o konkurencji dla Ls czy Lc.
    Ostatnio edytowane przez alfons159 ; 13-11-2019 o 14:28

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory