Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #1701
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Jakiś ty oświecony motoryzacyjnie.

    Naped na tył i platformy do tego przeznaczone to żaden refined mechanics. Podobnie jak na przykład silnik z tyłu chłodzony powietrzem. Jak nie wierzysz to jedź na jakiś większy szrot i obejrzyj Malucha albo Dużego Fiata. Będziesz miał refined mechanics że ho ho ho.

    Brandzlujecie się czymś co jest zwykłym wyborem ekonomicznym dla napędu na tył i w sumie 4x4 — silnik umieszczony wzdłuż przy takim napędzie jest rozwiązaniem prostszym i tańszym. A nie żaden premium. Kto tu jest ignorant głosząc takie brednie?

  2. #1702
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał Trevor Zobacz post
    No ale co ty chcesz udowodnić?
    Ja nic nie udowadniam ja stwierdzam fakty

    Że ludzie są ignorantami i mają gdzieś prowadzenie auta?
    No tak jest.
    Wyraźnie pisałem w tym temacie, ze do dobrego prowadzenia nie potrzeba wzdłużnego silnika, karbonowego wału i RWD. Są świetnie prowadzące się auta FWD. Większości jakby w nocy obrócili silnik o 90 stopni i wymienili wał na aluminiowy rano być nie poczuł różnicy. Ja jeżdżąc swoim autem na co dzień zorientowałem się, ze mam Torsena dopiero po dłuższym czasie. Mało tego czekam na historie z tym karbonowym wałem jak z wałami od Q4. Nie zdziwię się jak się zacznie przeróbka na metalowy bo taniej

    Że ważniejsze dla większości ludzi jest gadżeciarstwo niż kręgosłup auta?
    No tak jest.
    Dla większości liczy się całokształt auta.

    Ale co Ty wyjeżdżasz z jakimiś 159, która jest już tak leciwym projektem i to właśnie też na arch fwd.
    Tak szkoda tylko, ze przed erą Fiato-Alf AR miała w ofercie auta RWD. Niektórzy już widać pozapominali, ze RWD i wzdłużny silnik kiedyś królowały od sportowych aut, przez premium po paździerze z bloku wschodniego.

    Giulia pod tym względem jest półkę wyżej ile byś tam do oktawek czy pasków, nie włożył elektrowodotrysków.
    Przypomnę, ze Giulia to segment D, a Octavia to segment C. Jednakowoż nie widzę żadnej przewagi w codziennym użytkowaniu zwykłej Giuli 2.0TB, względem Superba 2.0TSI bo w czymże na co dzień ta Giulia ma być lepsza aby przyciągając klienta? Mimo iż nie kupił bym skody to mogę natomiast wyliczyć w czym na co dzień będzie lepszy superb

    Że ludzie nie chcą tego kupić bo brakuje im innych cech premium to inna sprawa.
    W Alfie brakuje podstawowych cech segmentu premium. Zaprojektowali świetna platformę ale niestety chyba brakło budżetu na resztą, dodatkowo klienci segmentu premium oczekują czegoś czego nie idzie zaprojektować, a co trzeba sobie wyrobić przez wiele lat czyli prestiżu marki.
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 15-11-2019 o 07:12

  3. #1703
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał jersey Zobacz post
    silnik umieszczony wzdłuż przy takim napędzie jest rozwiązaniem prostszym i tańszym. A nie żaden premium.
    Niby dlaczego takie rozwiązanie nie może być premium? Premium nie musi być skomplikowane, a taki układ jest po prostu lepszy dla serwisu i użytkownika. Ale czekaj... tylko biedota sama sobie serwisuje auto. Jaśnie Państwo jeździ do ASO, a ASO jest nastawione na krojenie jaśnie portfela - to jest premium.
    Ogólnie odnoszę wrażenie, że talent kilku osób się tu marnuje po prostu. Na prezesa zarządu trzeba było iść, AR wstanie z kolan moment.

    Jak dla mnie Alfa nie musi być premium.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  4. #1704
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    A czy ja gdzieś napisałem że samochód z takim rozwiązaniem nie może być premium? Napisałem tylko że rozwiązanie samo w sobie premium nie jest bo to tylko czysto techniczny (i ekonomiczny) wybór przy różnych samochodach. 500 koni łatwiej i taniej zrobić RWD niż FWD, a RWD łatwiej i taniej zrobić z silnikiem wzdłuż. Gdzie tu miejsce na jakiekolwiek premium?

    Premium to tylko znaczek przypinany do marki który ma spowodować że towar będzie się sprzedawał drożej niż jest wart. Jednym się to udaje, innym nie.

    A, jaśnie państwo nigdzie nie jeździ. Jaśnie państwo nawet nie wie, że się samochód serwisuje bo służba to ogarnia
    Ostatnio edytowane przez jersey ; 15-11-2019 o 08:11

  5. #1705
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    359

    Domyślnie

    A istnieje jakieś auto które ma 500koni seryjnie na przednią oś?.

  6. #1706
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Większość zwykłych użytkowników nie ma pojęcia jak ułożony jest silnik w ich aucie bo to zwyczajnie ich nie interesuje
    No sorry, albo jesteśmy na forum Alfy Romeo, albo brandzlujemy się nową Octavią... Sądzisz, że na forum Subaru nie mogą się doczekać nowej Imprezy FWD z silnikiem R3? Alfa nigdy nie będzie marką masową i nawet nie miałbym im za złe zrobienie fajnego miejskiego samochodu czy crossovera na fiatowskiej płycie FWD, ale od segmentu C wzwyż wolałbym, żeby to były bardziej wyrafinowane samochody niż MQB, nawet kosztem popularności. Dla mnie to nawet lepiej - nigdy bym nie chciał, żeby Alfa została samochodem masowym.
    Zauważ, że mimo faktu, iż Audi pakuje na tę swoją platformę nie wiadomo jak mocne silniki, to w żadnych testach Giulii Q nie zestawiano jej z Audi, tylko z M3 i klasą C AMG. Bo to jest zupełnie inna klasa samochodu.

    Nawet VW, jak chciał zrobić Phaetona, to nie rozciągał platformy Passata, tylko posadził go na "prawilnej" płycie RWD, bo pewne rzeczy nie przystają w określonym segmencie.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Tak szkoda tylko, ze przed erą Fiato-Alf AR miała w ofercie auta RWD. Niektórzy już widać pozapominali, ze RWD i wzdłużny silnik kiedyś królowały od sportowych aut, przez premium po paździerze z bloku wschodniego.
    Jeśli nie widzisz różnicy między konstrukcją transaxle Alfy i Polonezem na resorach z tyłu, to obawiam się, że nie da Ci się pewnych rzeczy wytłumaczyć.


    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Jednakowoż nie widzę żadnej przewagi w codziennym użytkowaniu zwykłej Giuli 2.0TB, względem Superba 2.0TSI
    Wciśnij gaz przy wyjściu z ronda (nawet przy prędkości 30 km/h) w Giulii i Superbie. Jeśli nie widzisz różnicy - to już napisałem wyżej, lepiej się tego nie da wytłumaczyć.

    W czym na co dzień będzie lepszy Superb w wersji sedan? Serio pytam.



    Lifting Giulii i Stelvio - będzie można macać ekranik. Niektórzy pewnie się podekscytują:
    https://spidersweb.pl/autoblog/alfa-...-stelvio-2020/


    I przy okazji ładny trailer z Giulią:
    https://youtu.be/2elnByQVXbg
    Ostatnio edytowane przez radosuaf ; 15-11-2019 o 11:14
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  7. #1707
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.4 Q-TRONIC FWD
    Postów
    244

    Domyślnie

    Jako że temat zdaje się nie mieć końca i aktualnie zatacza już 3 okrążenie wokół tych samych argumentów to zrobię cykliczne podsumowanie:

    - Giulia jest nawet fajna ale za droga
    - Jest droga bo oferuje takie a nie inne rozwiązania techniczne
    - Sprzedaż kuleje bo nabywcy wcale nie uważają aby RWD i karbon były im do czegoś potrzebne albo co gorsza warte dopłacanie grubych tysięcy
    - Giulia jest porażką bo MIAŁA być autem masowym przebojem zdobywającym rynek, wbrew mrzonkom alfaholików o aucie "premium" dla wybranych.

    - Jeżeli cena rządzi rynkiem to Giulia równie dobrze mogłaby mieć belkę z tyłu, FWD i 150KM z 1.5L motoru. Cena spadłaby do 80k za bazową wersję i można zacząć coś walczyć, zwłaszcza gdyby do oferty weszło kombi.

    - System finansowania Alfy są tragiczne. Wbrew pozorom na "Bogatym zachodzie" też nikt przy zdrowych zmysłach nie wkracza do salonu z walizką banknotów tylko królują leasingi i kredyty. W porównaniu do Audi Perfect Lease gdzie nową furą może wyjechać każdy pracujący na b2b za trochę lepszą stawkę niż w McDonaldzie, finansowanie alfy to nieśmieszny dowcip.


    Ale tak się nie stanie. Bo nie.

    - - - Updated - - -
    [MENTION=8766]radosuaf[/MENTION]

    Alfa nigdy nie będzie marką masową
    Zarząd Alfy ma chyba inne zdanie bo co rusz padały i padają obietnice o 400 000 sztuk więc...

  8. #1708
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wloczykij Zobacz post
    W porównaniu do Audi Perfect Lease gdzie nową furą może wyjechać każdy pracujący na b2b za trochę lepszą stawkę niż w McDonaldzie, finansowanie alfy to nieśmieszny dowcip.
    W tej kwestii akurat Alfie będzie ciężko konkurować - bo Włosi nie mają takiego zaplecza jak Volkswagen Bank GmbH. W zeszłym tygodniu podpisywałem umowę leasingu z PSA Finance i tam cudów też nie ma (leasing 108%), więc po fuzji lepiej też nie będzie .

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Wloczykij Zobacz post
    Zarząd Alfy ma chyba inne zdanie bo co rusz padały i padają obietnice o 400 000 sztuk więc...
    BMW sprzedało w zeszłym roku tylko w Europie ponad 800 tys. samochodów (a te 400 tys. Alfy miało być na całym świecie), do tego w USA ponad 300 tys. i w Chinach 465 tys. Razem mamy 1.600 tys. Uważasz BMW za markę masową? A sprzedają 4 razy więcej samochodów niż Alfa planowała.
    Ostatnio edytowane przez radosuaf ; 15-11-2019 o 11:00
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  9. #1709
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wacenty Zobacz post
    A istnieje jakieś auto które ma 500koni seryjnie na przednią oś?.
    Seryjnie chyba nie, maks o którym czytałem w cywilnym wozie prosto z fabryki to ciut ponad 400 koni. Chyba, że mówimy o "seryjnych" wozach sportowych to tak. Nissan GT-R miał 500 koni.

  10. #1710
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    GT-R to chyba nie FWD .
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory