Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #1711
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Chodziło mi o sportową wersję czyli GT-R LM Nismo, a nie o drogową (dlatego seryjne dałem w ciapki). O tą:


  2. #1712
    Użytkownik Świeżak Avatar piotruś1
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Giulietta Veloce / Subaru Forester 2,5XT / Hyundai I30N Performance / Ioniq 6
    Postów
    140

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Sądzisz, że na forum Subaru nie mogą się doczekać nowej Imprezy FWD z silnikiem R3?
    A fuj! Na forum Subaru narzekają, że już się skończyły modele z mocnymi silnikami (a duzo osób patrzy z utęsknieniem na Alfę Giulię Q4).
    To co pozostało w Subaru i jest wielkim atutem to Symmetrical AWD. Giulia, podobnie, też ma silnik ułożony wzdłużnie, więc nie potrzfię zrozumieć dlaczego:

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Jednakowoż nie widzę żadnej przewagi w codziennym użytkowaniu zwykłej Giuli 2.0TB, względem Superba 2.0TSI
    Wciśnij gaz przy wyjściu z ronda (nawet przy prędkości 30 km/h) w Giulii i Superbie. Jeśli nie widzisz różnicy - to już napisałem wyżej, lepiej się tego nie da wytłumaczyć.
    Mam Giuliettę Veloce i Forestera 2,5XT (280KM). Uwielbiam jeździć i jednym i drugim, ale różnice w balansie samochodu, oddziaływanie na układ kierowniczy przy przyspieszaniu są wyraźnie zauważalne.

  3. #1713
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    No sorry, albo jesteśmy na forum Alfy Romeo, albo brandzlujemy się nową Octavią...
    Jak na razie to widzę tylko jednostronne brandzlowanie się wałami, rwd itp. Ja po prostu stwierdzam, ze platforma MQB to bardzo fajna uniwersalna platforma i dla Janusza i entuzjasty.


    Sądzisz, że na forum Subaru nie mogą się doczekać nowej Imprezy FWD z silnikiem R3?
    Ty nadal nie rozumiesz sedna sprawy. Tu nikt nie siedzi i nie marzy o Alfie FWD z 1.0 multiair tylko stwierdzony został fakt, że gdyby Alfa oferowała tańsza wersje swoich auta z FWD z lepszymi gadżetaami to trafiłą by do szerszego grona odbiorców, dzięki czemu zarabiała by więcej i mogła inwestować w modele dla entuzjastów.

    Alfa nigdy nie będzie marką masową
    Nigdy nie była ale z corocznych zapowiedzi i prezentacji FCA odnieść by można wrażenie, że dotarcie do klienta masowego to mokry sen zarządu.

    ale od segmentu C wzwyż wolałbym, żeby to były bardziej wyrafinowane samochody niż MQB, nawet kosztem popularności. Dla mnie to nawet lepiej - nigdy bym nie chciał, żeby Alfa została samochodem masowym.
    Te właśnie "wolałbym" to "wolałbym" tamto, a kto kupi Alfe segmentu C z wyrafinowaną mechaniką kosztujące ponad 200K? Alfa nie może sobie poradzić, ze sprzedażą takiego auta w segmencie D, a co dopiero w zawalonym konkurencją segmencie C. Ponaddto co nie jest wyrafinowanego w topowych wersjach na platformie MQB? Są to jedne z najszybszych aut w swoim segmencie z o wiele bardziej wyrafinowaną mechaniką niż segment C Alfy przez ostatnie 30 lat


    Zauważ, że mimo faktu, iż Audi pakuje na tę swoją platformę nie wiadomo jak mocne silniki, to w żadnych testach Giulii Q nie zestawiano jej z Audi, tylko z M3 i klasą C AMG. Bo to jest zupełnie inna klasa samochodu.
    Konkurentem od Audi nie jest płyta MQB tylko MLB czyli od Audi A4 w górę.

    Nawet VW, jak chciał zrobić Phaetona, to nie rozciągał platformy Passata, tylko posadził go na "prawilnej" płycie RWD, bo pewne rzeczy nie przystają w określonym segmencie.
    Fejton był dostępny tylko jako FWD i 4Motion. Tak samo jak Audi. Możesz kupić FWD i Quattro. Te auta zawsze były przystosowane do FWD.

    Wciśnij gaz przy wyjściu z ronda (nawet przy prędkości 30 km/h) w Giulii i Superbie. Jeśli nie widzisz różnicy - to już napisałem wyżej, lepiej się tego nie da wytłumaczyć.
    Objaśnij mi tą różnice przy normalnym wyjeżdżaniu z ronda miedzy Superbem, którego możesz kupić tak samo z 2 litrową benzyną i napędem na 4 koło jak Giulię? http://www.zeperfs.com/duel6552-6528.htm


    W czym na co dzień będzie lepszy Superb w wersji sedan? Serio pytam.
    Od tego trzeba właśnie zacząć, ze Superb to nie jest sedan, a liftback i już masz pierwszą zaletę. Drugą jest właśnie możliwość wyboru wersji nadwozia. Trzecie możliwość wyboru między tanim FWD, a AWD. Gama silnikowa od 120KM do 280KM plus hybryda 200KM. Ten cały tu omawiany system multimediów plus ogólna praktyczność auta.
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 15-11-2019 o 15:41

  4. #1714
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Daj sobie spokój. Tutaj nikt nie rozumie, że BMW może robić Mki bo ma milion z górka sprzedaży z tanich wersji. Ze Lexus może robić sportowe Coupé bo jego zapleczem jest Toyota, że wreszcie VW może robić wozy segmentu E bo ma gigantyczne zaplecze w postaci reszty gamy modelowej. Ż Skoda jest w stanie pozwolić sobie na coś w rodzaju Kodiaqa RS bo sprzedaż i kasę napędza tak pogardzana Octavia czy Fabia.

    Q temacie o kiepskiej sprzedaży ci ludzie uważają, że recepta to budowa samochodu dokładnie takiego jak Guilia. A jak nie będzie sie sprzedawał to dobrze bo oni nie chcą popularnego samochodu. A FCA kasa spadnie z nieba.

  5. #1715
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Jak na razie to widzę tylko jednostronne brandzlowanie się wałami, rwd itp. Ja po prostu stwierdzam, ze platforma MQB to bardzo fajna uniwersalna platforma i dla Janusza i entuzjasty.
    Jakiego entuzjasty? W segmencie B i C może. W segmencie D nie ma już czego szukać.

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Ty nadal nie rozumiesz sedna sprawy. Tu nikt nie siedzi i nie marzy o Alfie FWD z 1.0 multiair tylko stwierdzony został fakt, że gdyby Alfa oferowała tańsza wersje swoich auta z FWD z lepszymi gadżetaami to trafiłą by do szerszego grona odbiorców, dzięki czemu zarabiała by więcej i mogła inwestować w modele dla entuzjastów.
    Ale Ty się spodziewasz, że nagle Alfa będzie miała portfolio jak VAG? 25 modeli? To nadal byłoby 5 modeli na krzyż, tak jak zawsze, z czego 3 byłyby przeciętnymi jeździdłami, a 2 byłyby super, ale w cenie nieosiągalnej dla 99% użytkowników tego forum i np. w coupe, które nie jest najbardziej praktyczną karoserią? Po co mi Alfa, która będzie w segmencie C i D ofiarować zamienniki Golfa i Passata, a do tego będzie można kupić za 400 tys. wypasione gran turismo z silnikiem 500 KM albo małą sportową 2-miejscową ścigałkę z włókna węglowego? Ja chcę fajnego kompakta i fajnej limuzyny w segmencie D.

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Nigdy nie była ale z corocznych zapowiedzi i prezentacji FCA odnieść by można wrażenie, że dotarcie do klienta masowego to mokry sen zarządu.
    Sprzedaż maksymalna na poziomie 1/4 sprzedaży BMW to jest dotarcie do klienta masowego?


    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Ponaddto co nie jest wyrafinowanego w topowych wersjach na platformie MQB? Są to jedne z najszybszych aut w swoim segmencie z o wiele bardziej wyrafinowaną mechaniką niż segment C Alfy przez ostatnie 30 lat
    Zgoda. Wszystko jest fajnie, dopóki nie przejedziesz się BMW 1 (tymi RWD). Fakt, BMW samo od tego odeszło, BO ZYSKOWNOŚĆ, ale sprzedaż 140 tys. egzemplarzy w Europie w roku 2017 tego modelu to byłaby chyba wystarczająca liczba dla Alfy .


    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Konkurentem od Audi nie jest płyta MQB tylko MLB czyli od Audi A4 w górę.
    Owszem. I nadal najmocniejsza wersja Audi A4 nawet nie ma podejścia do Giulii, bo nikt ich w ogóle ze sobą nie zestawia.


    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Fejton był dostępny tylko jako FWD i 4Motion. Tak samo jak Audi. Możesz kupić FWD i Quattro. Te auta zawsze były przystosowane do FWD.
    A tu się myliłem - jakoś byłem przekonany, że Phaeton był w podstawie RWD. Mea culpa.


    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Objaśnij mi tą różnice przy normalnym wyjeżdżaniu z ronda miedzy Superbem, którego możesz kupić tak samo z 2 litrową benzyną i napędem na 4 koło jak Giulię?
    Torque steer. Mimo całej fantazyjności Megane RS, na pewno wiesz o co chodzi.


    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Od tego trzeba właśnie zacząć, ze Superb to nie jest sedan, a liftback i już masz pierwszą zaletę. Drugą jest właśnie możliwość wyboru wersji nadwozia. Trzecie możliwość wyboru między tanim FWD, a AWD. Gama silnikowa od 120KM do 280KM plus hybryda 200KM. Ten cały tu omawiany system multimediów plus ogólna praktyczność auta.
    Argument z wyborem opcji nadwoziowych jak najbardziej do mnie przemawia. Ale poza tym - nic. Czego brakuje Giulii w zakresie multimediów? Tak konkretnie? No i w kwestii ogólnej praktyczności? BMW serii 3 jest w ogóle niepraktyczne (kto jeździł, ten wie, zwłaszcza na tylnej kanapie), a jakoś nikt z tego nie robi wielkiej wady. Ba - czekam, aż ktoś powie, że gdyby BMW 3 i Superb były w tej samej cenie, to by brał Superba.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał jersey Zobacz post
    Daj sobie spokój. Tutaj nikt nie rozumie, że BMW może robić Mki bo ma milion z górka sprzedaży z tanich wersji. Ze Lexus może robić sportowe Coupé bo jego zapleczem jest Toyota, że wreszcie VW może robić wozy segmentu E bo ma gigantyczne zaplecze w postaci reszty gamy modelowej. Ż Skoda jest w stanie pozwolić sobie na coś w rodzaju Kodiaqa RS bo sprzedaż i kasę napędza tak pogardzana Octavia czy Fabia.

    Q temacie o kiepskiej sprzedaży ci ludzie uważają, że recepta to budowa samochodu dokładnie takiego jak Guilia. A jak nie będzie sie sprzedawał to dobrze bo oni nie chcą popularnego samochodu. A FCA kasa spadnie z nieba.
    1. M-ka to nie jest jakiś turbo kosmiczny nowy model ze specjalnie zbudowaną platformą. To jest "trochę" lepsza trójka czy piątka. I nie byłoby Giulii Q, gdyby podstawowa Giulia miała być FWD konkurentem Passata. Alfa sobie nie może pozwolić na 2 platformy w segmencie D - jedną dla Januszy, a drugą dla tych, którzy chcą prawdziwej Alfy. Można na dobrą platformę wsadzić silnik 0.9 TwinAir i zrobić wnętrze z butelek PET, żeby taką wersję sprzedawać za "grosze", a potem na tym samym zbudować potwora V8 wyłożonego w środku skórą merynosów - ale platforma musi być ta sama. I bez RWD to nie ma większego sensu.
    2. No i tego Kodiaqa RS nikt nawet nie będzie stawiał obok Stelvio Q, bo ludzie by umarli ze śmiechu .
    3. Ile się sprzedaje tych sportowych coupe Lexusa? Fajnie, że Lexus zrobił LFA, ale mnie, jakby, bardziej interesuje IS czy CT. CT umiera, a Lexus ES? No CVT i FWD. No super, ciekawe, kto to kupi .
    4. Co ma VW w segmencie E? Zdaje się, że zderzenie z tym segmentem było dla nich dość bolesne.
    Ostatnio edytowane przez radosuaf ; 15-11-2019 o 17:05
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  6. #1716
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał jersey Zobacz post
    Daj sobie spokój. Tutaj nikt nie rozumie
    Może niektórzy nie, może niektórzy tak.
    Na początku może jedna, rzecz na początku, biję się w piersi i słowo przepraszam, uważałem kolegę [MENTION=10735]Pływak[/MENTION] za powiedzmy bez urazy funboy-a, który jara się gadżetami w aucie i ma zasadniczo gdzieś to co powiedzmy ogólnie jest ważne z uproszczeniem dla "prawdziwych miłośników motoryzacji". Widzę, że tak nie jest, za co jeszcze raz przepraszam. Masz naprawdę sporą wiedzę o motoryzacji i chyba wiem skąd ogólnie czasem taka gorąca atmosfera w tym wątku. Po prostu niektórzy nie rozumieją właśnie tej kwestii, że krytykując Alfę, czy pokazując to, że inne marki pomimo, że produkują auta dla mas, dzięki temu mogą produkować naprawdę ciekawe auta, bo niestety te ciekawe nie trafiają do szerokiej rzeszy klientów i po prostu nie są w stanie na siebie zarobić. Po prostu w dzisiejszych czasach nie da się produkując same motoryzacyjnie ciekawe i indywidualne samochody nie da się przeżyć i dokładać wiecznie do marki.
    Kolejny aspekt dotyczy po prostu rozbieżności tego czym dla kogo jest codzienna eksploatacja, kwestia tego Superba i Giulli. Jeździłem i jednym i drugim, a jeżeli chodzi o Superba to chyba każdą wersją i stwierdzam jedno. Giulia prowadzi się na pewno o wiele lepiej, ale jeżdżąc nieco bardziej żwawo, przy normalnej eksploatacji dla znakomitej większości ludzi nie robi to żadnej różnicy. Ilu ludzi wychodzi z ronda na mocnym gazie w ruchu miejskim? Ale już znacznie więcej ludzi będzie przewozić choinkę na święta, czy korzystać z bardziej zaawansowanych gadżetów. Po prostu ludzie są różni, dla jednych bardziej liczy się prowadzenie, a dla innych uniwersalność i szeroka gama nadwoziowa i silnikowa i jak widać po liczbach sprzedanych sztuk aut takich jest znacznie więcej. Tutaj nie chodzi o to, że Superb czy inny Passat jest lepszy od Giulli, ale na pewno bardziej uniwersalny dla większości potencjalnych klientów.
    Panowie ja naprawdę życzę Alfie jak najlepiej, ale żeby przetrwała i mogła produkować dalej nietuzinkowe samochody musi niestety zarabiać, a obawiam się, że jednak żeby się cyferki zgadzały musi zacząć robić to co się sprzedaje.
    Właśnie tutaj często piszemy "chciałbym", "wolałbym", ja też wolałbym, żeby powstała nowa GTV, powiem więcej jest duża szansa, żebym ją kupił, ale ile by się ich sprzedało? Zarobiłaby na siebie? Nie sądzę. Życzę tego by kiedyś powstała, ale najpierw Alfa musi zarobić kasę, by móc nieco stracić na takich perełkach. Nie wiem czy to co napisałem ma sens, czy nie jest zbytnim chaosem

  7. #1717
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,550

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    4. Co ma VW w segmencie E? Zdaje się, że zderzenie z tym segmentem było dla nich dość bolesne.
    Jakim modelem próbowali wejść w segment E? Chyba nie masz na myśli Phaetona?

    Wysłane z mojego moto g(7) plus przy użyciu Tapatalka

  8. #1718
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Jakiego entuzjasty? W segmencie B i C może. W segmencie D nie ma już czego szukać.
    Audi RS4, S4, S5, RS5

    Ale Ty się spodziewasz, że nagle Alfa będzie miała portfolio jak VAG? 25 modeli? To nadal byłoby 5 modeli na krzyż, tak jak zawsze, z czego 3 byłyby przeciętnymi jeździdłami, a 2 byłyby super, ale w cenie nieosiągalnej dla 99% użytkowników tego forum i np. w coupe, które nie jest najbardziej praktyczną karoserią? Po co mi Alfa, która będzie w segmencie C i D ofiarować zamienniki Golfa i Passata, a do tego będzie można kupić za 400 tys. wypasione gran turismo z silnikiem 500 KM, a do tego małą sportową 2-miejscową ścigałkę z włókna węglowego? Ja chcę fajnego kompakta i fajnej limuzyny w segmencie D.
    Ty nadal patrzysz tylko na swój nos. Z drugiej strony po co komuś RWD, karbonowy wał, rozkłąd masy 50/50 jak mu by wystarczyła ładna karoseria Alfy z napędem FWD? Takich ludzi na forum masa bo 99% forumowiczów ma Alfy FWD, a kupili je bo były ładne i tanie.

    Sprzedaż maksymalna na poziomie 1/4 sprzedaży BMW to jest dotarcie do klienta masowego?
    Dla Alfy tak


    Zgoda. Wszystko jest fajnie, dopóki nie przejedziesz się BMW 1 (tymi RWD). Fakt, BMW samo od tego odeszło, BO ZYSKOWNOŚĆ, ale sprzedaż 140 tys. egzemplarzy w Europie w roku 2017 tego modelu to byłaby chyba wystarczająca liczba dla Alfy .
    Zmiana napędu w serii jeden nie była podyktowana oszczędnością, a tym, ze większości klientów serii jeden nie zwracało na to uwagi. Przecież fotki z łańcuchami na przedniej osi serii 1 do dzisiaj bawią internautów na całym świecie.

    Owszem. I nadal najmocniejsza wersja Audi A4 nawet nie ma podejścia do Giulii, bo nikt ich w ogóle ze sobą nie zestawia.
    Najmocniejsze z A4 to jest RS4 notabene dziwnym trafem mające silnik 2,9 V6

    A tu się myliłem - jakoś byłem przekonany, że Phaeton był w podstawie RWD. Mea culpa.
    Nie tylko w tej kwestii się mylisz bo po prostu swoje opinie opierasz na teorii i zasłyszanych informacjach


    Torque steer. Mimo całej fantazyjności Megane RS, na pewno wiesz o co chodzi.
    Mam napęd na dwa koła nie na jedno jak np. Ty w giulieccie poza tym nie wiem jak Ty ale jak przy gwałtownym ruszaniu trzymam kierownice i wcale z nią nie trzeba walczyć bo już dawno dzięki rozwiązaniom mechanicznym i elektronicznym zredukowano ten problem. Tak samo jak zredukowano problem zamiatania tyłkiem w RWD bo gdyby nie systemy wspomagające to co drugi amator wciskania gazu do dechy przy zjeździe z ronda kończył by na latarni lub krawężniku. Wszystko ma swoje wady i zalety. Już pominę fakt, ze są tu osoby które podniecają się prowadzeniem Alfy w jednych tematach, a w drugich się chwalą, ze na co dzień jeżdżą w zakresie 1,5-2K obrotów Ponadto moje porównanie dobitnie pokazuje, że przy jeździe na co dzień Giulia i Superb o tych samych parametrach mają niemal identyczne osiągi, a różnice na tym samym torze testowym wynosiła 1 sekundę na korzyść wyrafinowanej mechaniki względem czerstwego chleba jakim jest MQB

    Kolejne porównanie wyrafinowana Giulia Veloce Q4 vs Seat w kombi na MQB http://www.zeperfs.com/duel6552-7969.htm na Hockenhaim 5s różnicy na korzyść prymitywnego MQB ale żeby było bardziej prymitywnie zamiast zestawiać Q4 vs 4Drive zestawmy teraz Q4 vs FWD http://www.zeperfs.com/duel6552-5909.htm


    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Może niektórzy nie, może niektórzy tak.
    Na początku może jedna, rzecz na początku, biję się w piersi i słowo przepraszam, uważałem kolegę [MENTION=10735]Pływak[/MENTION] za powiedzmy bez urazy funboy-a, który jara się gadżetami w aucie i ma zasadniczo gdzieś to co powiedzmy ogólnie jest ważne z uproszczeniem dla "prawdziwych miłośników motoryzacji".
    Nie mogę być fanbojem gadżeciarstwa mając w swoim aucie zwykłe radio z małym wyświetlaczem monochromatycznym, a szczytem technologi jest możliwość sparowania tego radio z telefonem po BT. Nie mogę też mieć gdzieś tego co liczy się dla prawdziwego miłośnika motoryzacji jeżdżąc "po bułki" autem, które jest w 100% nastawione na odczucia z jazdy kosztem komfortu, gadżetów, jakości wykonania i praktyczności
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 15-11-2019 o 17:52

  9. #1719
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Kolejny aspekt dotyczy po prostu rozbieżności tego czym dla kogo jest codzienna eksploatacja, kwestia tego Superba i Giulli. Jeździłem i jednym i drugim, a jeżeli chodzi o Superba to chyba każdą wersją i stwierdzam jedno. Giulia prowadzi się na pewno o wiele lepiej, ale jeżdżąc nieco bardziej żwawo, przy normalnej eksploatacji dla znakomitej większości ludzi nie robi to żadnej różnicy.
    I właśnie dlatego ci ludzie nadal będą kupować Superba - niezależnie od tego, co wypuści Alfa. Spytaj każdego użytkownika Superba, jakiego znasz.


    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    żeby przetrwała i mogła produkować dalej nietuzinkowe samochody musi niestety zarabiać
    To, co napisałem wyżej - mnie nie interesuje super samochód sportowy za pół miliona albo odpowiednik Lotusa Elise czyt Alpine A110. Mnie interesuje fajny segment C albo segment D. Jeśli Alfa ma być marką, która dla przeciętnego nabywcy oferuje kolejny zwykły samochód, a dla wybranych perełki w seriach po 500 sztuk, to nic mi po takiej Alfie. 8C super wygląda na plakacie, a jeszcze lepiej w rzeczywistości, brzmi wprost cudownie... No i co z tego?
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  10. #1720
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Phaeton to segment F konkurencja dla S klasy, Audi A8 tak tak tam próbował sie wepchnąć VW. Auto było genialne ale nikt nie chciał kupować VW za pół bańki. To samo bolesne zderzenie zalicza Alfa próbując się wepchnąć w segment miedzy BMW i Mercedesa

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory