Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #1751
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Ale kilka razy za to pisałeś co byś wolał w autach segmentu D więc po co wolisz wyrafinowanąą mechanike w wyzszych segmentach skoro zakup auta Cię nie interesuje?
    Bo spodziewałem się, że ta platforma zejdzie do segmentu C. Już wiemy, że nie.


    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    No sukces! Wreszcie załapałeś
    No i dlatego są różne marki samochodów. BMW robi RWD mając świadomość, że na tylnej kanapie czy w bagażniku będzie ciaśniej, a jak ktoś będzie chciał wozić cielaki, to sobie kupi inny samochód. Alfa, już pomijając wszystko inne, zrobiła 156 czy 159 SW, które z pojemnością kombi nie miały wiele wspólnego. A ludzie to kupowali. Ty byś chciał, żeby Alfa była Skodą bis - po co?

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Dlatego pytałem z czego czerpiesz przyjemność w jeździe na co dzień?
    No właśnie z tego na przykład, że mi samochód nie próbuje wyrwać kierownicy z rąk, albo że się prowadzi neutralnie w łuku. Mam po drodze do pracy jedno ciasne rondo, 3 zjazdy/wjazdy na trasę szybkiego ruchu, jeden odcinek z kilkoma zakrętami po sobie. Jak się tę samą trasę 36 km jeździ 10 razy w tygodniu od kilku lat w różnych warunkach pogodowych, to można przyjemność czerpać z tego, jak się pokona daną sekwencję zakrętów i jeśli to się zrobi lepiej, niż dzień wcześniej.


    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    No widzisz żonie nie wmawiasz co jest lepsze ale w internetach innym już prawisz o wyższości wyrafinowanej mechaniki nad innymi elementami auta i wyśmiewasz ich wybory...
    Bo każdy ma inne potrzeby. Zakładam (być może mylnie), że w Alfie ludzie szukają między innymi przyjemności przemieszczania się. Moja żona 90% czasu spędza w mieście, a jak wyjeżdża poza, to zazwyczaj, żeby jeździć po wertepach albo w 10 cm błocie. Tyle, co mi się udało, to odwieść ją od crossovera. Jej dobrze prowadzący się samochód zupełnie niepotrzebny.

    W Audi RS3 silnika za przednią oś nie przesuniesz, rozkładu masy też przesadnie nie zmienisz.


    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Tak w tym konkretnym przypadku silnik ma znaczenie bo napisałeś, że wolał byś 2 litrową benzynę lub dizla zamiast 600 konnego Audi RS6.
    No właśnie rozkład mas 50/50, bardziej neutralne prowadzenie, znaczek, wygląd, otoczka marki. 600-konnym RS6 na drodze publicznej nie poszalejesz bardziej niż 300-konnym samochodem. A podsterowność w RS6 będzie przy każdej prędkości. I naprawdę już ostatni raz to tłumaczę.
    Tutaj masz wprost napisane: https://www.evo.co.uk/audi/rs6/page/0/3

    Główna wada: "Not the most involving of drives". "Dynamically the RS6 is one to understeer before it does anything else.", "Naturally it covers ground at an alarming rate, but it does so without the sense of engagement and adjustability of rear-drive alternatives." - jeśli to dla Ciebie najlepsze kombi w klasie, no to trudno Cię będzie przekonać.

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Rożnicą miedzy XF w kombi, a RS6 jest mniej więcej taka jak miedzy Superbem, a Giulią w wersji Q.
    Napisałem Ci wyżej. Nie rozumiesz, to prościej się nie da.


    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Wybacz ale pan wyżej wielokrotnie pisał co by wolał w autach segmentu C i D. Wolał by wyrafinowaną mechanikę wiec rozumiem, że ktoś chce auto z wyrafinowaną mechanika ale najlepiej w cenie peżota? Wszyscy by woleli to czy tamto, a jak przychodzi do zakupów to albo za drogo albo za duże albo auto dla żony. To po co Alfa ma robić te wyrafinowane auta? Dla kogo?
    Ile kupiłeś nowych Alf w salonie? Ja na razie dwie. A Ty? Żadnej? Cholera, FCA średni miało z Ciebie pożytek... Renault podobnie i jak mniemam nowe V8 też będzie spadem po kimś - więc producent znowu nie zarobi i średnio go interesuje, co kupisz...


    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Od wielu stron tłumacze, ze można czerpać przyjemność z jazdy tak samo Skodą jak i Alfą bo wszystko zależy co komu sprawia przyjemność.
    My to wszyscy doskonale rozumiemy - to Ty nie rozumiesz, że klient Alfy oczekuje czegoś innego niż klient Skody.
    Ostatnio edytowane przez radosuaf ; 16-11-2019 o 17:57
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  2. #1752
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Bo spodziewałem się, że ta platforma zejdzie do segmentu C. Już wiemy, że nie.
    Nie zejdzie bo mało kto kupuje na tej platformie segment D, a co dopiero segment C, który przez tą platformę byłby pewnie drozszy od BMW serii 1 i Merca A klasy.

    No i dlatego są różne marki samochodów. BMW robi RWD mając świadomość, że na tylnej kanapie czy w bagażniku będzie ciaśniej, a jak ktoś będzie chciał wozić cielaki, to sobie kupi inny samochód.
    Mają też świadomość, ze mało kto chce kompakty RWD przez to ostatnie zmiany w serii jeden ;]


    Alfa, już pomijając wszystko inne, zrobiła 156 czy 159 SW, które z pojemnością kombi nie miały wiele wspólnego. A ludzie to kupowali.
    159 sprzedało się dwukrotnie mniej bo 156 była relatywnie tanim FWD o prostej technologi i ładnym wyglądzie. 159 była już tylko ładna, ani nie była konkurencyjna cenowo, ani technologicznie.

    Ty byś chciał, żeby Alfa była Skodą bis - po co?
    Gdzie ja coś takiego napisałem? Co Ty z tą skodą taki uraz masz? Kilkukrotnie tu pisałem,z e skody bym nie kupił ale rozumiem ludzi kupujących takie auta. Nigdzie też nie pisałem, ze chciałbym zrobić z Alfy skode. Proponuje kolejnej osobie wrócić do pierwszego mojego posta w tym temacie i czytać do skutku aż nie załapiecie

    No właśnie z tego na przykład, że mi samochód nie próbuje wyrwać kierownicy z rąk, albo że się prowadzi neutralnie w łuku. Mam po drodze do pracy jedno ciasne rondo, 3 zjazdy/wjazdy na trasę szybkiego ruchu, jeden odcinek z kilkoma zakrętami po sobie. Jak się tę samą trasę 36 km jeździ 10 razy w tygodniu od kilku lat w różnych warunkach pogodowych, to można przyjemność czerpać z tego, jak się pokona daną sekwencję zakrętów i jeśli to się zrobi lepiej, niż dzień wcześniej.
    Tak jak by tylko Alfą można było czerpać przyjemność z jazdy. Ja za to pewnie według Ciebie jadąc do pracy muszę walczyć o przetrwanie i utrzymanie się na jezdni, a na nawigacji wybieram opcje omijaj ronda? Proponuje mniej internetowych artykułów, a więcej praktyki. Bywasz na torze w Poznaniu? Poproś na TDTP aby ktoś cię przewiózł jakimś dobrym HH czy to na MQB czy jeszcze bardziej prymitywną konstrukcyjnie Meganką i zobacz, ze mimo prymitywnej według ciebie konstrukcji auta prowadzą się świetnie i po bułki i na torze.

    Bo każdy ma inne potrzeby. Zakładam (być może mylnie), że w Alfie ludzie szukają między innymi przyjemności przemieszczania się. Moja żona 90% czasu spędza w mieście, a jak wyjeżdża poza, to zazwyczaj, żeby jeździć po wertepach albo w 10 cm błocie. Tyle, co mi się udało, to odwieść ją od crossovera. Jej dobrze prowadzący się samochód zupełnie niepotrzebny.
    I żona jeżdżąca po mieście jest usprawiedliwiona z wyboru ale inni jeżdżący na co dzień równie bezpłciowymi w prowadzeniu autami już nie? Wybrała ładne (jej zdaniem) auto tak samo jak wybierali użytkownicy wcześniejszych Alf. Ładne auto bez żadnych technologicznych wodotrysków i wtedy Alfa sprzedawała się najlepiej to chyba dobitnie obrazuje czego oczekiwali klienci Alfy.

    W Audi RS3 silnika za przednią oś nie przesuniesz, rozkładu masy też przesadnie nie zmienisz.
    Po raz kolejny napisze do dobrego prowadzenia niepotrzebne są karbonowe wały, rozkłady masy 50/50, RWD i inne cuda techniki bo w dzisiejszych czasach większość szanujących się producentów opanowało prostsze rozwiązania. Wsiądź do jakiegoś porządnego FWD nie Peżota 1.2 czy Giulietty 1.4 może zmienisz zdanie tak jak ja zmieniłem.


    No właśnie rozkład mas 50/50, bardziej neutralne prowadzenie, znaczek, wygląd, otoczka marki. 600-konnym RS6 na drodze publicznej nie poszalejesz bardziej niż 300-konnym samochodem. A podsterowność w RS6 będzie przy każdej prędkości. I naprawdę już ostatni raz to tłumaczę.
    Podsterowność przy każdej prędkości? Z tym już poleciałeś...

    Tutaj masz wprost napisane: https://www.evo.co.uk/audi/rs6/page/0/3
    Tak wiem swoje doświadczenia w prowadzeniu czerpiesz z artykułów na necie.


    jeśli to dla Ciebie najlepsze kombi w klasie, no to trudno Cię będzie przekonać.
    Cytują artykuł "The chassis works on smoother sections of road, where the Audi is defined by control, traction, security and predictability, with understeer at the limit. It’s a more one-dimensional device in dynamics terms with out the layers of a complexity of its rivals.

    Naturally it covers ground at an alarming rate, but it does so without the sense of engagement and adjustability of rear-drive alternatives. Shot through with stability, it might just be the most effective day-today car in its class."

    Jaguar XF kombi na pewno nie jest żadną konkurencją dla RS6. Konkurencją jest jedynie E63 AMG bo BMW nie ma M5 w kombi. Nikt kto się zastanawia nad E63 lub RS6 nie stwierdzi, ze lepszy będzie jednak Jaguar 2.0 turbo


    Ile kupiłeś nowych Alf w salonie? Ja na razie dwie. A Ty? Żadnej? Cholera, FCA średni miało z Ciebie pożytek... Renault podobnie i jak mniemam nowe V8 też będzie spadem po kimś - więc producent znowu nie zarobi i średnio go interesuje, co kupisz...
    Żadnej, następne tez nie będzie nowe ale moje posty nie są pisane przez pryzmat chciejstwa i dyktowania producentowi co bym "wolał". Ja po prostu określam budżet, wymagania i szukam auta po wszystkich markach bo nie mam na żadną alergii.


    My to wszyscy doskonale rozumiemy - to Ty nie rozumiesz, że klient Alfy oczekuje czegoś innego niż klient Skody.
    Na pewno nie oczekuje tego co oferuje Alfa inaczej nie było by tego tematu nie uważasz?
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 16-11-2019 o 19:13

  3. #1753
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,799

    Domyślnie

    Mylisz się strasznie, twierdząc że 156 w swoim czasie była prosta technologicznie. Była zaawansowana jak na FWD i do tego tania i ładna. I nieźle wyposażona. Dlatego była hitem.
    Jestem pewien, że swoim Megane nie omijasz rond, co najwyżej wybierasz drogi z jak najmniejszą ilością niedoskonałości w obawie o swoje plomby

    Alfa chciała spróbować konkurować z trójcą niemiecką, robiąc najlepiej prowadzącego sedana na świecie - Giulię. Sprzedaż niestety jest na poziomie 1/3 założonej wielkości. Błędem jednak nie było wypuszczenie tak dobrego modelu ale założenie, że za jednym zamachem z Alfy zrobi się super premium w każdym segmencie. Trzeba było zaraz po Stelvio zrobić następcę Mito na bebechach Fiata (tylko Crossovera) a Giulietcie zrobić solidny lift lub nawet nowy model na starej podłodze. Nawet jakby Stelvio/ Giulia kulały, to tanie modele utrzymały by sprzedaż na przyzwoitym poziomie. Nie było by tego watku na forum i nikt by nie marudził, że Alfa tonie. FCA mogłaby nawet spokojnie myśleć o jakimś ciekawym modelu z wyższej półki i robić Tonale ale już bez ciśnienia.
    Ostatnio edytowane przez Żuczek ; 16-11-2019 o 19:34

  4. #1754
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Mylisz się strasznie, twierdząc że 156 w swoim czasie była prosta technologicznie. Była zaawansowana jak na FWD i do tego tania i ładna. I nieźle wyposażona. Dlatego była hitem.
    Co było zawansowane w 156 względem np. E46? Zawieszenie? Nieśmiało przypomnę, ze wielowahacz był też w passacie B5. Najbardziej zaawansowany na tamte czasy to był silnik z tym, ze diesla bo był to pierwszy CR w seryjnym aucie. Auto wygrywało na tamte czasy designem i wyposażeniem. Dzisiaj Alfa ani nie wygrywa już designem ani wyposażeniem bo konkurencja ostatnich dwóch dekad nie przespała

    Jestem pewien, że swoim Megane nie omijasz rond, co najwyżej wybierasz drogi z jak najmniejszą ilością niedoskonałości w obawie o swoje plomby
    Komfortowo nie jest dużo gorzej niż w Brerze z Eibacham i 19" jaką miałem, a prowadzeniowo lata świetlne rożnicy HH to ma być auto i po bułki i na tor. Gdyby nie był po bułki to by się nie sprzedawał.

    Alfa chciała spróbować konkurować z trójcą niemiecką, robiąc najlepiej prowadzącego sedana na świecie - Giulię.
    No i ja tu pisałem, ze dla mnie to jest świetne auto (Q) z tym, ze utopili większość budżetu w wersje Q aby udowodnić, ze zrobią najszybszego sedana, niestety klienci tego nie kupili. Nie wyszedł ani marketing z torami wyścigowymi, ani marketing z F1, które pochłonęły miliardy. Ta kasę można było spożytkować zdecydowanie inaczej.


    Sprzedaż niestety jest na poziomie 1/3 założonej wielkości. Błędem jednak nie było wypuszczenie tak dobrego modelu ale założenie, że za jednym zamachem z Alfy zrobi się super premium w każdym segmencie. Trzeba było zaraz po Stelvio zrobić następcę Mito na bebechach Fiata (tylko Crossovera) a Giulietcie zrobić solidny lift lub nawet nowy model na starej podłodze. Nawet jakby Stelvio/ Giulia kulały, to tanie modele utrzymały by sprzedaż na przyzwoitym poziomie. Nie było by tego watku na forum i nikt by nie marudził, że Alfa tonie. FCA mogłaby nawet spokojnie myśleć o jakimś ciekawym modelu z wyższej półki i robić Tonale ale już bez ciśnienia.
    I to jest sendo sprawy klient na Alfe to nie musi być brandzlujący się czasem na ringu motomaniak, a zwykły kowalski co chce na co dzień bardziej wyróżniające się auto niekoniecznie bijące rekordy. Klient który pozwoliłby Alfie utrzymać się na rynku.
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 16-11-2019 o 19:46

  5. #1755
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,799

    Domyślnie

    Alfa 156 do E46 nie miała startu ze względu na FWD. Na szczęście Giulia nie powieliła tego błędu.
    Marka musi starać się podnieść poprzeczkę i wprowadzenie Giulii było dobrym ruchem. Dla kowalskiego można zostawić niższe segmenty - C i B, gdzie prosta technologia nie jest niczym złym, nawet w segmencie Premium, byle osiągi i prowadzenie było przyzwoite. Nie wiem dlaczego Alfę stawiasz na przegranej pozycji, jako ładny i tani samochodzik dla ludu. W takiej formie, bez modeli z wyższej półki Alfa Romeo nie będzie na siebie zarabiać.

  6. #1756
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Ale one sobie mogą zostać dlatego podawałem tu przykład VAGa. Możesz kupić Audi A1 i A8L, potrafią łączyć auta dla kowalskich z autami dla prezesów. To samo BMW seria 1 FWD i 760Li. Tylko to nie powinno być w stylu na hurra czyli przez ostatnie lata nie robiliśmy nic aby ugruntować swoją pozycje na rynku, a tu nagle bum wbijamy się w segment premium. Tak to nie działa pozycje na rynku trzeba budować konsekwentnie z modelu na model, a nie próbować zwojować rynek jednym czy dwoma modelami.

  7. #1757
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    159 sprzedało się dwukrotnie mniej bo 156 była relatywnie tanim FWD o prostej technologi i ładnym wyglądzie. 159 była już tylko ładna, ani nie była konkurencyjna cenowo, ani technologicznie.
    159 się sprzedało mniej m.in. dlatego, że wykonanie 156 było po prostu tragiczne i Alfa tym modelem (i pokrewnymi) do końca zniszczyła sobie reputację. Szkoda, bo baza była całkiem niezła.


    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Gdzie ja coś takiego napisałem? Co Ty z tą skodą taki uraz masz? Kilkukrotnie tu pisałem,z e skody bym nie kupił ale rozumiem ludzi kupujących takie auta. Nigdzie też nie pisałem, ze chciałbym zrobić z Alfy skode. Proponuje kolejnej osobie wrócić do pierwszego mojego posta w tym temacie i czytać do skutku aż nie załapiecie
    Podaję Skodę jako przykład. Możesz sobie wpisać Toyotę albo Hyundaia, jeśli Ci to poprawi nastrój.


    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Tak jak by tylko Alfą można było czerpać przyjemność z jazdy.
    Ale przecież Ci piszę - Giuliettą przyjemność jest ze 2 razy mniejsza niż 147 na przykład. I ze 4 mniejsza niż w E87. 75 to trochę inny charakter doznań, bo na autostradzie nie jest to najbardziej stabilny samochód.


    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Poproś na TDTP aby ktoś cię przewiózł jakimś dobrym HH czy to na MQB czy jeszcze bardziej prymitywną konstrukcyjnie Meganką i zobacz, ze mimo prymitywnej według ciebie konstrukcji auta prowadzą się świetnie i po bułki i na torze.
    Jeździłem 118d i pucharowym Ceedem na przykład - wolę jednak 118d . BTW, jesteś, widzę, strasznym fetyszystą pojemności silnika - większa pojemność to też większa masa, dlatego m.in. 75 czy Gtv 2.0 TS jeżdżą lepiej niż 3.0 V6...


    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    I żona jeżdżąca po mieście jest usprawiedliwiona z wyboru ale inni jeżdżący na co dzień równie bezpłciowymi w prowadzeniu autami już nie?
    Każdy jest usprawiedliwiony z wyboru. Ale jak ktoś kupuje BMW serii 3, to nie mówi w salonie "No Panie, w Superbie to jest z tyłu więcej miejsca...". Gdyby FCA miało ręce i nogi, to bym żonie kupił Tipo. Sensowne kombi do tłuczenia po wertepach czy mieście. A sobie bym kupił Alfę na dłuższe trasy i do jazdy bardziej entuzjastycznej. To Fiat powinien robić zamienniki dla 308, a nie Alfa.


    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    wtedy Alfa sprzedawała się najlepiej to chyba dobitnie obrazuje czego oczekiwali klienci Alfy
    I może dalej by się sprzedawała, gdyby te samochody nie były tak tandetnie wykonane i miały sensowniejsze silniki niż TS 16V...


    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Podsterowność przy każdej prędkości? Z tym już poleciałeś...
    Gdybyś uważał na fizyce w szkole, to byś wiedział, że kwestia przenoszonych sił w zakręcie jest pochodną prędkości samochodu i promieniu skrętu. Wystarczy, że masz na trasie zakręt 180 stopni i będziesz miał podsterowność przy 60 km/h albo i niżej.


    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Tak wiem swoje doświadczenia w prowadzeniu czerpiesz z artykułów na necie.
    Ty za to samochody typu RS6 objeżdżasz 3 razy w tygodniu na torze i możesz nam sypnąć nieco swej rozległej wiedzy...

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Cytują artykuł "The chassis works on smoother sections of road, where the Audi is defined by control, traction, security and predictability, with understeer at the limit. It’s a more one-dimensional device in dynamics terms with out the layers of a complexity of its rivals.
    No, czyli masz za 600 tys. samochód, który fajnie jeździ, ale daje mniej frajdy niż rywale. Tylko biec do salonu . A wady są dokładnie te same, co w A4 w bieda wersji z podstawowym dieslem. Bo MLB się nie da całkowicie zatuszować. A trójka w dieselku za 120 tys. prowadzi się podobnie do M3 za 330 tys.


    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Żadnej, następne tez nie będzie nowe ale moje posty nie są pisane przez pryzmat chciejstwa i dyktowania producentowi co bym "wolał".
    Ja nic nie dyktuję, tylko przedstawiam swoje wymagania. Jak to klient, który płaci ciężkie pieniądze za samochód. To chyba nic zdrożnego.


    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Na pewno nie oczekuje tego co oferuje Alfa inaczej nie było by tego tematu nie uważasz?
    Moim zdaniem oferuje - tylko nie oferuje (być może) tego, czego oczekują "nie core'owi" klienci Alfy. Ale to ma niewiele wspólnego z konstrukcją samochodu - to "drobiazgi" typu renoma marki, sieć sprzedaży, serwisy, asystenci jazdy, wyposażenie itp. itd.
    Ostatnio edytowane przez radosuaf ; 16-11-2019 o 21:27
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  8. #1758
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    , można i tak w sumie. Gdzieś chyba kiedyś pisałeś, że jesteś singlem, zatem auto jest dla Ciebie i tylko dla Ciebie. Mogę zapytać o to czy nie myślałeś, no nie wiem, nie zrozum mnie źle, o czymś bardziej indywidualnym, że tak powiem oryginalnym niż skoda scala, fabia czy finalnie cee'd? Coś co jednak daje według mnie większą radość z jazdy niż skoda scala czy fabia? Jeździłem obiema w różnych konfiguracjach no nie wiem, może uważasz inaczej, bo kiedyś mówiłeś że jazda Stelvio to masochizm, teraz tym bardziej Twoje stwierdzenie jest dla mnie zagadkowe...
    Zdefiniuj radość z jazdy.

    Co do indywidualności czy oryginalności to w ogóle mnie to nie interesuje. Kia czy Skoda fascynują mnie jako marki. Skoda ze względu na swoją bogatą i barwną historię i to jak potrafi utrzymać się i produkować ciekawe samochody nawet pod butem VAGa. A Kia jako marka która w krótkim czasie przeszła od licencyjnych potworków do produkcji wozów ze wszystkich w sumie segmentów, włączając w to samochody luksusowe (segmenty E i F) czy sportowe albo elektryki.

    Odbiór samochodu to sprawa indywidualna. W nowych Alfach źle się czuje i tyle. Podobnie mam z Mazdą na przykład, nie mógłbym jeździć Mazdą 3, po prostu nie i tyle.
    Ostatnio edytowane przez jersey ; 16-11-2019 o 20:58

  9. #1759
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Postów
    883

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Marka musi starać się podnieść poprzeczkę i wprowadzenie Giulii było dobrym ruchem. .
    Który to ruch niczego nie dał. Sprzedaż osiąga, jak pisałeś, 1/3 założeń. To jest wynik dramatyczny. Tego auta w ogóle nie powinno być: przynosi firmie straty.
    Natomiast faktycznie, trudno zrozumieć brak następcy giulietty, mającej i dobre recenzje i dobre opinie i niezłą sprzedaż.
    Pozwala się jej jednak zdychać, ciągnąć sprzedaż dziewiąty rok i nic dalej nie widać. Podobnie, w mniejszej skali, było z Mito.
    Zamiast tego próbowano się rzucać na głęboką wodę.
    I ten skok na głeboką wodę kończy się powolnym tonięciem.

    Cała nadzieja była w giulii.
    Cała nadzieja była w stelvio.
    Cała nadzieja jest w tonale.

    I ta idiotyczna napinka z formułą jeden.


    Dostrzegacie śmeszność tej sytuacji?

  10. #1760
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anderson Zobacz post
    Cała nadzieja była w giulii.
    Cała nadzieja była w stelvio.
    Cała nadzieja jest w tonale.
    Jeden model nigdy nie może być nadzieją - trzeba było ogarnąć segment B (co widać po sprzedaży Ypsilonki) oraz C - a z Giulii Q zrobić "halo car".
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory