Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #1761
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    159 się sprzedało mniej m.in. dlatego, że wykonanie 156 było po prostu tragiczne i Alfa tym modelem (i pokrewnymi) do końca zniszczyła sobie reputację. Szkoda, bo baza była całkiem niezła.
    W porównaniu do wcześniejszych pasztetów Alfy to 156 i było ładne i w miarę dobrze wykonane jak na tamte czasy. Wcześniej to dopiero była wizualno jakościowa porażka bo chyba nie twierdzisz, zę 75 przykuwa uwagę designem albo, że wnętrze stoi na wysokim poziomie jakościowym?

    I może dalej by się sprzedawała, gdyby te samochody nie były tak tandetnie wykonane i miały sensowniejsze silniki niż TS 16V...
    A ja myślę, ze by nadal się dobrze sprzedawała jak by była dobrze pozycjonowana na rynku. Gdyby była konkurencja dla Passata czy innego 508, a nie BMW czy Mercedesa.

    Gdybyś uważał na fizyce w szkole, to byś wiedział, że kwestia przenoszonych sił w zakręcie jest pochodną prędkości samochodu i promieniu skrętu. Wystarczy, że masz na trasie zakręt 180 stopni i będziesz miał podsterowność przy 60 km/h albo i niżej.
    Gdybym czytał takie forumowe mądrości nadal tak jak parę lat temu i jak i ty teraz szydził bym z prymitywnej konstrukcji jak belka, FWD czy elektryczne wspomagania brandzlując się w swojej pierwszej Alfie 147 całe szczęście zamiast opierać się na internettowwych mądrościach wolałem się przekonać jak jest w praktyce. Nastepne bedzie być może prawilne i wyrafinowane RWD ze wzdłużnym silnikiem aby być prawdziwym entuzjastą z krwi i kości pożyjemy zobaczymy

    Ty za to samochody typu RS6 objeżdżasz 3 razy w tygodniu na torze i możesz nam sypnąć nieco swej rozległej wiedzy...
    Nie nie jeżdżę na co dzień ale mam styczność dosyć często z różnymi autami. Taki plus bycia entuzjastą motoryzacji nie tylko internetowym.


    No, czyli masz za 600 tys. samochód, który fajnie jeździ, ale daje mniej frajdy niż rywale. Tylko biec do salonu . A wady są dokładnie te same, co w A4 w bieda wersji z podstawowym dieslem. Bo MLB się nie da całkowicie zatuszować. A trójka w dieselku za 120 tys. prowadzi się podobnie do M3 za 330 tys.
    Nie narzekają na sprzedaż, a zacytowałeś fragment bez końcówki Akurat znajomy ma M3 competition, a drugi M4 Competition i zapewniam Cię, ze te auta nie prowadzą się jak ich najtańsze odpowiedniki w dizelku

    Ja nic nie dyktuję, tylko przedstawiam swoje wymagania. Jak to klient, który płaci ciężkie pieniądze za samochód. To chyba nic zdrożnego.
    Przedstawiasz wymagania co do segmentu D, który jak sam napisałeś nie interesuje Cię jako klienta...


    Moim zdaniem oferuje
    Nie oferuje bo sam nic nie możesz w ofercie alfy znaleźć nawet jako zatwardziały jej fan.
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 16-11-2019 o 21:40

  2. #1762
    Użytkownik Rowerzysta Avatar meiss
    Dołączył
    06 2011
    Auto
    159 1,9 JTDm 16v, 156 2.0 T.S.
    Postów
    297

    Domyślnie

    Koledzy radosuaf i Pływak rozmawiacie o 156 i 159 których jak rozumiem nie mieliście?
    To ja wam powiem, dlaczego te dwa auta sprzedały się mi. 156 kupiłem tylko za wygląd, z silnikiem 2.0 16v który bardzo dobrze wspominam i skrzynią którą o wiele gorzej, bo miała lewarek ja od jelcza, a auto było głośne przy wyższych prędkościach. Sprzedałem, bo dobijała mnie wymiana wachaczy i rdza.

    159 kupiłem, bo była to taka nowsza, ładniejsza z zewnątrz, wygodniejsza w środku wersja 156, z trwalszym zawieszeniem i bez rdzy. To wystarczyło.
    Po 159 przez długi czas nie było co kupić, a potem wrzuciłem w 159 tyle nowych części, że postanowiłem zatrzymać ją na dłużej.

    Ale w czym rzecz... kupując 156 i 159 mało zwracałem uwagę na silnik (to przy 156), zawieszenie, trwałość itp. Była ładna, tania, wystarczyło.
    Potem wyszła niespójna polityka AR. Mieli trochę klientów dobrze wspominających 156 czy 166, które zastąpili 159 jako modelem pośrednim. Dla tych co wychodzili z 156 mogła być za droga, dla tych co szukali następcy 166 mogła być za mała.
    Ale to jeszcze by jakoś przeszło, nadal 159 poruszała się w podobnej klasie.
    Potem AR klientom przyzwyczajonym do wygodnych sedanów zaproponowano kompakt i małe autko miejskie. Zdobywanie klientów z innego segmentu rozpoczęło się na nowo, a jednocześnie odchodzili starzy.
    Teraz po przyzwyczajeniu klientów AR do MiTo i Gulietty FCA, zaproponowała nowym klientom Gulie i Stelvio, czyli znowu całkiem inna kategoria, porzucając starych klientów.
    Dla mnie to jest ostre rozdwojenie jaźni.

  3. #1763
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Miałem 147 i Brere. Czyli 156 bez dupy i 159 bez dupy ale technologicznie to były identyczne auta.

    Co do reszty się zgadzam. Alfa od wielu lat nie ma ciągłości modeli dla klienta jak ktoś kupił pzrez przypadek Alfe i nawet mu się spodobała to po jednej generacji nie bardzo miał co kupić.
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 16-11-2019 o 21:54

  4. #1764
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0JTS; Ford Fiesta ST 3D 200KM, Fiat 500X, była Alfa Romeo Mito i Vespa125
    Postów
    607

    Domyślnie

    Meiss. Dokładnie tak było i jest.

  5. #1765
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał jersey Zobacz post
    Zdefiniuj radość z jazdy.
    Tak jak to powiedziałeś w dużej mierze jest to kwestia indywidualna. W moim przypadku jest to wypadkowa, tego że czuje samochód jadąc, nie ma układu kierowniczego z gumki recepturki, przyspiesza tak i kiedy chce, skręca tam gdzie bym chciał, auto również musi mi się podobać. Jeżeli jazda fabia, scalą czy cee'd sprawia Ci frajdę- super, tylko jak podchodzisz do tego w ten sposób to nie wiem czemu uważasz, że każdy kto jeździ alfa musi być choć w małym stopniu masochistą

  6. #1766
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Jak widać małe rzeczy też potrafią cieszyć

    A mnie krew zalewa jak widzę reklamy (i ogólnie sposób reklamowania) samochodów Alfy Romeo vs. reszta świata. Beznadziejne są te reklamy AR. Taką wstawkę na torze Giulia vs. Stelvio to można sobie puścić na koniec prawdziwej reklamy albo w krótkiej przerwie vloga na yt. A gdzie jakaś porządna reklama? Z lektorem mówiącym o zaletach?
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  7. #1767
    Użytkownik Pasjonat Avatar misiu7911
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    156 19 JTDm byla,159SW JTDm 2007 była:(,147 QV Bianco jest,Passat cc 2011byl. Jest Macan.C5.Berling
    Postów
    3,256

    Domyślnie

    Magil o zaletach przemawia w tej reklamie dusza. Musisz się mocniej wsłuchać

  8. #1768
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    A mnie krew zalewa jak widzę reklamy (i ogólnie sposób reklamowania) samochodów Alfy Romeo vs. reszta świata. Beznadziejne są te reklamy
    Niedługo pewnie po liftingu będą reklamy z Kimim, podobno 5 różnych. Pierwszą można zobaczyć tu
    https://m.facebook.com/Alfaholicy/vi...ift_.html&_rdr
    Była na YouTube, ale zdjęli ze względu na prawa autorskie chyba

  9. #1769
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Tak jak to powiedziałeś w dużej mierze jest to kwestia indywidualna. W moim przypadku jest to wypadkowa, tego że czuje samochód jadąc, nie ma układu kierowniczego z gumki recepturki, przyspiesza tak i kiedy chce, skręca tam gdzie bym chciał, auto również musi mi się podobać. Jeżeli jazda fabia, scalą czy cee'd sprawia Ci frajdę- super, tylko jak podchodzisz do tego w ten sposób to nie wiem czemu uważasz, że każdy kto jeździ alfa musi być choć w małym stopniu masochistą
    Ponieważ sarkazm ciężko się przekazuje internetem. Ktoś napisał że wozy pokroju Skody czy VW są nudne i nie jest masochistą żeby takimi jeździć to odpisałem że dla mnie (bo ani Giulia ani Stelvio mi nie odpowiadają) masochizmem jest jazda nowym AR. Sprowadziłem się, niestety, do poziomu kolegi któremu odpisywałem. Zresztą wokół tego toczy się tutaj spora część tematu. Że Passat, Octavia czy co tam jeszcze są nudne, be, fuj i w ogóle prawdziwy entuzjasta motoryzacji nigdy czegoś takiego nie kupi. No, to samo można powiedzieć o AR, a patrząc na wyniki sprzedaży będzie się nawet bliższym prawdy

    Dla mnie radość jazdy to sama jazda. Pisałem to na tym forum jeszcze w czasach gdy miałem Alfę - jestem fanem slowdrivingu i jazda sama w sobie sprawia mi przyjemność. Nawet próbowałem to zaszczepić na forum tworząc swego czasu temat z trasami po których warto się powoli pokulać bo droga ładna, przez aleje drzew czy wśród pół i starych domków. No, ale umarło śmiercią naturalną. Nikt tutaj chyba nie jeździ dla przyjemności, najwyżej paru entuzjastów wybiera się od czasu do czasu na tor - ale to z kolei nie moja bajka.

  10. #1770
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta Veloce
    Postów
    98

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Miałem 147 i Brere. Czyli 156 bez dupy i 159 bez dupy ale technologicznie to były identyczne auta.

    Co do reszty się zgadzam. Alfa od wielu lat nie ma ciągłości modeli dla klienta jak ktoś kupił pzrez przypadek Alfe i nawet mu się spodobała to po jednej generacji nie bardzo miał co kupić.
    No i nie uporali się z problemem wizerunku.

    Żeby jeździć alfą musisz najpierw tego chcieć z jakiegoś powodu. Liczby jasno prezentują ile takich osób jest.

    Gdyby reklamy nie mówiły "zrobimy ładny samochód", ale "mamy łady i niezawodny samochód" to by było inaczej.

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory