Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #1771
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Niedługo pewnie po liftingu będą reklamy z Kimim, podobno 5 różnych. Pierwszą można zobaczyć tu
    https://m.facebook.com/Alfaholicy/vi...ift_.html&_rdr
    Była na YouTube, ale zdjęli ze względu na prawa autorskie chyba
    Już lepiej, ale wciąż tu czegoś brak, nie uważasz?
    Weźmy pod uwagę reklamy nudnego VAG-a, tam co nieco jednak z walorów prezentują. Nie potrafię wskazać tej konkretnej, ostatnio mignęła mi w tv bodajże reklama Tiguana.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał gindek Zobacz post
    Gdyby reklamy nie mówiły "zrobimy ładny samochód", ale "mamy łady i niezawodny samochód" to by było inaczej.
    O to mi właśnie chodzi.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  2. #1772
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Już lepiej, ale wciąż tu czegoś brak, nie uważasz?
    Weźmy pod uwagę reklamy nudnego VAG-a, tam co nieco jednak z walorów prezentują. Nie potrafię wskazać tej konkretnej, ostatnio mignęła mi w tv bodajże reklama Tiguana.

    - - - Updated - - -


    O to mi właśnie chodzi.
    Jest definitywnie lepiej, tylko dalej głównym przesłaniem jest to że auto jest ładne i dalej bazuje na kupowaniu sercem i oczami a nie rozumem, a jednak takich kupujących jest więcej. Przydałaby się na koniec np. informacja że dodatkowo auta mają 3 lata gwarancji, bo chyba ludzie na hasło Alfa najbardziej boją się awaryjności. Albo przynajmniej ktoś jak coś takiego obejrzy i zajdzie do salonu i powinno być kolejne miłe zaskoczenie, a nie w stylu?
    Lifting, nie wiem nie słyszałem, to chyba chiński fake news...
    Bo wtedy nawet najlepsza reklama zda się na tyle co i nic...

  3. #1773
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Niedługo pewnie po liftingu będą reklamy z Kimim, podobno 5 różnych. Pierwszą można zobaczyć tu
    https://m.facebook.com/Alfaholicy/vi...ift_.html&_rdr
    Była na YouTube, ale zdjęli ze względu na prawa autorskie chyba
    Jeśli faktycznie reklama została zdjęta przez prawa autorskie z jutuba bo wrzuciła ją jakaś osoba prywatna to pogratulować ludziom z działu marketingi głupoty. Reklamy z kimim mogą mieć potencjał bo nie będą tak sztywne jak do tej pory. Takie właśnie luźniejsze reklamy bardzo szybko rozchodzą się po sieci patrz reklama VW z babcią czy reklama Volvo z Van dammem. Dodatkowo w zwykłej TV powinny być reklamy zachęcające normalnych kowalskich. Wiem, ze zaraz mnie tu fanboje zjedzą ale zobaczcie chociażby reklamy Fiata Tipo gdzie są wprost wymienione zalety tego auta i cena. Wiem, ze AR to nie Fiat ale w czym byłby problem przedstawić w krótkiej reklamie auto kowalskiemu, który z obecnych reklam AR to kompletnie nic nie wywnioskuje.

  4. #1774
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    No właśnie nie wiem czemu, przecież im więcej ludzi to obejrzy to chyba lepiej.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20191117-130039.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	20.9 KB
ID:	263596

  5. #1775
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Rzeczywiście. Zamiast puścić to w świat, skasowali... Brawo.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  6. #1776
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Pewnie wsłuchują się w potrzeby niektórych "fanów" i robią wszystko aby Alfa pozostała jak najbardziej niszowa i było jej jak najmniej na ulicach żeby ta garstka osób co ją kupi mogła się czuć wyjątkowo

  7. #1777
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Pewnie wsłuchują się w potrzeby niektórych "fanów" i robią wszystko aby Alfa pozostała jak najbardziej niszowa i było jej jak najmniej na ulicach żeby ta garstka osób co ją kupi mogła się czuć wyjątkowo
    A kolega to musi być taki złośliwy?
    Zaraz znów się zacznie...

  8. #1778
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    To działanie potwierdza tylko to co pisaliśmy od dawna- do wywalenia na zbity ryj całe kierownico koncernu odpowiedzialne za marketing i promocje FCA w trybie natychmiastowym. Jakieś jaja- nikt nie wie co w modelach w ramach liftu zmienili.

  9. #1779
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,800

    Domyślnie

    Nikt nie wie, bo oficjalnego komunikatu o lifcie w Europie nie było. W takim razie przedwczesna prezentacja reklamy z chińskimi napisami może popsuć efekt marketingowy jaki FCA chce uzyskać.
    Ja się nie dziwię, że usunęli tą reklamę. Nic w tym złego, za kilka dni będzie już wersja na Europę.
    Taka wersja reklamy, która odwołuje się do emocji w Alfie jest jak najbardziej na miejscu. Prosta reklama nie przyniosła by efektu bo trafiła by głównie do prostaków, a tacy nowej Alfy i tak nie kupią. Trzeba walczyć o bardziej wymagającego klienta, który wymaga od samochodu czegoś więcej niż zwykłego przemieszczania się. To jedyna droga.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  10. #1780
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    A kolega to musi być taki złośliwy?
    Zaraz znów się zacznie...
    W takiej sytuacji można się albo śmiać albo płakać ja tam wole to drugie i trochę sarkazmu

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Nikt nie wie, bo oficjalnego komunikatu o lifcie w Europie nie było. W takim razie przedwczesna prezentacja reklamy z chińskimi napisami może popsuć efekt marketingowy jaki FCA chce uzyskać.
    Pytanie jaki efekt chcą uzyskać..... uprzedzam odpowiedzi, ze to było pytanie retoryczne

    Ja się nie dziwię, że usunęli tą reklamę. Nic w tym złego, za kilka dni będzie już wersja na Europę.
    Za emisje której zapłacą kolejne grube worki pieniędzy, a w tym czasie darmowa reklama krążyła by sobie już po internecie.


    Taka wersja reklamy, która odwołuje się do emocji w Alfie jest jak najbardziej na miejscu. Prosta reklama nie przyniosła by efektu bo trafiła by głównie do prostaków, a tacy nowej Alfy i tak nie kupią. Trzeba walczyć o bardziej wymagającego klienta, który wymaga od samochodu czegoś więcej niż zwykłego przemieszczania się. To jedyna droga.
    No chyba właśnie o tym dyskutujemy, ze obecne reklamy nie trafiają do nikogo i rozumiem, ze ktoś kto nie zna nowego modelu, a pewnie wolał by w reklamie usłyszeć konkrety jest według Ciebie prostakiem? A możne po prostu nie jest głupcem, który na widok kręcących się jak w balecie aut na torze zaraz wysupła 200K i poleci do salonu? Widać ta jedyna słuszna droga im nie wychodzi. Za auto w salonie nie płaci się emocjami tylko zarobionymi pieniędzmi więc na emocje mogą nabierać jedynie naiwniaków, którzy takie bajeczki łykają tylko w tym problem, ze Ci raczej kasy na auta klasy premium nie mają albo tych co wiedzą już co to za auto i nie potrzebują konkretów ale oni też nie muszą oglądać reklamy. Mi się podobała pierwsza przedpremierowa reklama Giuli Q jadącej przez tunel ale to tylko dlatego, że w momencie jej prezentacji o aucie wiedziałem już sporo. https://www.youtube.com/watch?v=cCPY...4_xmX35R6wcfSc Mi by ją tą reklamą sprzedali w tym sęk, ze ja nie mam 400K na auto, a ktoś kto ma tyle do wydania wolał by pewnie garść konkretów z informacją kluczową czyli o leasingu
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 17-11-2019 o 18:07

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory