Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #1791
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Quadrifoglio156
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    czarny
    Postów
    420

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    I rozumiem, że Ty miłośnik kwiatów? Hmmm miłośnik kwiatów w Giulieccie wiele tłumaczy

    W pierwszej chwili odpisałem ale w sumie muszę przyznać, że jakakolwiek dyskusja z tobą nie ma sensu i szkoda na nią czasu.
    Przykro mi, że wziąłeś sobie do serca to, że jeden lubi kwiaty a drugi jak mu nogi śmierdzą. Zupełnie nie wiem dlaczego. Chyba tak już jest, że im mniejsza wewnętrzna pewność siebie tylko większa napastliwość, pozerstwo i wszechwiedza. Z wiekiem niektórym przechodzi, innym niestety nigdy ale z czasem jest to już tylko śmieszne.
    Ostatnio edytowane przez Quadrifoglio156 ; 17-11-2019 o 21:54
    Alfa 156 2.0; Alfa 156 1.8, Alfa 145 1.4, Alfa 156 2.5V6 Modyficata, Alfa Giulietta M-Air Distinctive Sport Edizione Autodelta.
    LEGENDA ALFA ROMEO: ALFETTA.PL

  2. #1792
    Użytkownik Świeżak Avatar destikero
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Wieluń
    Auto
    159 SW TI 2.4 JTDm Q-Tronic
    Postów
    195

    Domyślnie

    Dyskusja w tym wątku zaczyna przybierać postać - kolega Pływak vs. reszta świata... Przynajmniej tego naszego forumowego świata...

    Jak dla mnie w tej batalii : 1:0 dla Pływaka..
    156 2.0 TS / 147 1.9 JTD / 156 FL 1.9 JTD
    159 SW TI Q-Tronic 2.4 JTDm

  3. #1793
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.4 Q-TRONIC FWD
    Postów
    244

    Domyślnie

    @żuczek

    Twoje wypowiedzi dobitnie pokazują i tłumaczą, dlaczego tzw. "alfaholicy" mają opinię najzwyklejszych zj**ów xD Jeżeli przez posiadanie Giulietty 1.4 czujesz się kimś lepszym od "prostaków" jeżdżących innymi autami to zalecam terapię. Długą.
    [MENTION=43147]destikero[/MENTION]

    Dyskusja w tym wątku zaczyna przybierać postać - kolega Pływak vs. reszta świata... Przynajmniej tego naszego forumowego świata...
    Ja tam jestem z pływakiem bo pisze to co ja również myślę tylko nie chce mi się wojować z zaślepieńcami.

    Pomimo 2 warnów i bana obstaję przy swoim - przytłaczająca większość forumowej braci kupiło alfy bo były tanie i ładne. W dupie mają emocje i tym podobne pierdolety. Najbardziej pożądanym silnikiem w 159 jest 1.9 a jak ktoś uciułał więcej cebulionów to szuka 2.0 jtdm. Silniki 2.4 i 3.2 są raczej omijane i odradzane. I to jest zrozumiałe, ja to szanuję.

    Obserwacja 1 - ten temat ma już 180 stron i od początku dyskutuje w nim tych samych kilku uzytkowników. Gdzie ta rzesza alfaholików broniących dobrego imienia się pytam? Przecież forum należy do najprężniejszych w Polsce w dziedzinie motoryzacji. Tylko kilku odważyło się stanąć do dyskusji?

    Obserwacja 2 - ci, którzy do dyskusji stanęli broniąc alfy jeżdżą starociami i nie rokują wcale na zakup nowego auta swojej ukochanej marki. Na początku pisałem o "bidokach" którzy w imię walki z własnymi kompleksami dorobili sobie ideologię do zakupu taniego auta. Ale dostalem bana więc nie będę już tak pisał.
    Ostatnio edytowane przez Wloczykij ; 18-11-2019 o 09:33

  4. #1794
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Obserwacja 1 - bo większość jest tutaj tylko dlatego że potrzebują znaleźć rozwiązanie problemów swoich Alf. Pozostali dzielą się na lubiących konkretny model, wzornictwo czy jeden silnik i mających w czterech literach Alfę jako markę. Jakby dostali swoje 156/166/159 ze znaczkiem VW to by siedzieli na forum VW - tych też tutaj nie będzie. Reszta zainteresowanych AR jako marką, a nie tylko modelem który mają się tu udziela.

  5. #1795
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.4 Q-TRONIC FWD
    Postów
    244

    Domyślnie

    Cytat Napisał jersey Zobacz post
    Obserwacja 1 - bo większość jest tutaj tylko dlatego że potrzebują znaleźć rozwiązanie problemów swoich Alf. Pozostali dzielą się na lubiących konkretny model, wzornictwo czy jeden silnik i mających w czterech literach Alfę jako markę. Jakby dostali swoje 156/166/159 ze znaczkiem VW to by siedzieli na forum VW - tych też tutaj nie będzie. Reszta zainteresowanych AR jako marką, a nie tylko modelem który mają się tu udziela.
    W takim razie jasno wychodzi w kogo alfa powinna celować jako target a kto jest jedynie garstką dziwolągów z zachciankami oderwanymi od rzeczywistości.

    Rynek chce alfy "normalnej", czyli bezproblemowej w eksploatacji, wycenionej na poziomie konkurencji, z dobrym leasingiem, praktycznej, nieprzesadnie awaryjnej. Wysokie moce i karbonowe wały mogą sobie być w topowych wersjach ale rynek chce taniego FWD w 150KM.

    To co ma odróżniać alfę od reszty dupowozów to stylistyka. Tylko tyle.

    To, że kilku krzykaczy chce fikuśnego auta, którego i tak nawet używanego nie kupią (bo za drogie w naprawie) to kogo to obchodzi?

    EDIT:

    Zanim ktoś znowu napisze, że to przecież "ALFA" i ona nie służy do przewożenia bułek i że dlaczego nie zażyczę sobie lamborghini w kombi z 1.5 pod maską odpowiadam - bo "ALFA" nie ma obecnej żadnej renomy, nie cieszy się szacunkiem i nie jest nawet w ulamku silna aby iść "swoją drogą" i robić takie auta na jakie ma ochotę.


    Tak na prawdę Alfa jest wydmuszką obecnie. Rzekoma "legenda" i "sportowa historia" są co najwyżej głodnymi kawałkami dla frajeerów.
    Ostatnio edytowane przez Wloczykij ; 18-11-2019 o 11:45

  6. #1796
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    alfaromeo159jtd
    Postów
    166

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wloczykij Zobacz post
    W takim razie jasno wychodzi w kogo alfa powinna celować jako target a kto jest jedynie garstką dziwolągów z zachciankami oderwanymi od rzeczywistości.

    Rynek chce alfy "normalnej", czyli bezproblemowej w eksploatacji, wycenionej na poziomie konkurencji, z dobrym leasingiem, praktycznej, nieprzesadnie awaryjnej. Wysokie moce i karbonowe wały mogą sobie być w topowych wersjach ale rynek chce taniego FWD w 150KM.

    To, że kilku krzykaczy chce fikuśnego auta, którego i tak nawet używanego nie kupią (bo za drogie w naprawie) to kogo to obchodzi?

    EDIT:

    Zanim ktoś znowu napisze, że to przecież "ALFA" i ona nie służy do przewożenia bułek i że dlaczego nie zażyczę sobie lamborghini w kombi z 1.5 pod maską odpowiadam - bo "ALFA" nie ma obecnej żadnej renomy, nie cieszy się szacunkiem i nie jest nawet w ulamku silna aby iść "swoją drogą" i robić takie auta na jakie ma ochotę.

    Tak na prawdę Alfa jest wydmuszką obecnie. Rzekoma "legenda" i "sportowa historia" są co najwyżej głodnymi kawałkami dla frajeerów.
    NIESTETY MASZ RACJE.Alfa jest za słaba by konkurować z bmw,mercedesem,lexusem czy nawet tak nienawidzonej tutaj audi.Notabane tez nie przepadam za audi,ale powiedzmy sobie szczerze na chwilę obecną ich auta są lepsze od alfy.Maja nawet modele które są ładne,szybkie i pozadane(Rs3,Rs4,Rs5,Rs6,R8,Sq7,ttrs itd)możemy sobie mówić że to lepsze skody Fabia na forum,natomiast ludzie którzy wydają 500tys na takie auta Nawet nie spojrza na alfe I wchodzą do salonów czterech zer.Na forum panuje atmosfera jakby każdy jeździł minimum bentleyem A taka prawda ze alfa to tania marka.

  7. #1797
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wloczykij Zobacz post
    W takim razie jasno wychodzi w kogo alfa powinna celować jako target a kto jest jedynie garstką dziwolągów z zachciankami oderwanymi od rzeczywistości.

    Rynek chce alfy "normalnej", czyli bezproblemowej w eksploatacji, wycenionej na poziomie konkurencji, z dobrym leasingiem, praktycznej, nieprzesadnie awaryjnej. Wysokie moce i karbonowe wały mogą sobie być w topowych wersjach ale rynek chce taniego FWD w 150KM.

    To, że kilku krzykaczy chce fikuśnego auta, którego i tak nawet używanego nie kupią (bo za drogie w naprawie) to kogo to obchodzi?

    EDIT:

    Zanim ktoś znowu napisze, że to przecież "ALFA" i ona nie służy do przewożenia bułek i że dlaczego nie zażyczę sobie lamborghini w kombi z 1.5 pod maską odpowiadam - bo "ALFA" nie ma obecnej żadnej renomy, nie cieszy się szacunkiem i nie jest nawet w ulamku silna aby iść "swoją drogą" i robić takie auta na jakie ma ochotę.

    Tak na prawdę Alfa jest wydmuszką obecnie. Rzekoma "legenda" i "sportowa historia" są co najwyżej głodnymi kawałkami dla frajeerów.
    Napisał użytkownik zażenowany faktem kupienia egzemplarza z usterkami. Skończ opłakiwać nieudolność, jeśli nie potrafisz naprawić swojego samochodu to go sprzedaj i kup VW z FWD i 150 KM.

    Psycholodzy od 7 boleści. Weźcie się do jakiejś roboty zamiast wypisywać bzdety.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  8. #1798
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.4 Q-TRONIC FWD
    Postów
    244

    Domyślnie

    ??? To do mnie? skąd pomysł że mam problem ze swoim egzemplarzem?

    Z resztą, whatever. Lubię swoją alfę i chciałbym mieć możliwość kupna następcy 159 w kombi. Niestety takowej możliwości nie posiadam
    Ostatnio edytowane przez Wloczykij ; 18-11-2019 o 11:51

  9. #1799
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Napisał użytkownik zażenowany faktem kupienia egzemplarza z usterkami. Skończ opłakiwać nieudolność, jeśli nie potrafisz naprawić swojego samochodu to go sprzedaj
    Rozumiem, że kolejnym warunkiem zakupu alfy jest prócz wyrafinowanego gustu dyplom z mechaniki aby samemu go naprawiać? W reklamie powinno się pojawić haslo "Brak gwarancji, nie bądź nieudolny i naprawiaj swoje auto sam!"

  10. #1800
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    slask
    Auto
    Giuletta
    Postów
    95

    Domyślnie

    Też jestem za użytkownikiem [MENTION=10735]Pływak[/MENTION]. Mam Giuliette i im mam ją dłużej tym bardziej mnie ten samochód irytuje. Nie jeździłem innymi Alfami ale jak dla mnie Giulietta jest zwykłym samochodem i do tego nie najlepiej wykonanym.

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory