Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #1801
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.4 Q-TRONIC FWD
    Postów
    244

    Domyślnie

    [MENTION=10735]Pływak[/MENTION]

    "Brak gwarancji, nie bądź nieudolny i naprawiaj swoje auto sam!"
    W końcu alfa to emocje i serce a nic tak nie zacieśnia więzi kierowcy z autem jak samodzielne dłubanie z kluczem w ręku...

    ...po tym jak wszystkie warsztaty w okolicy odmówiły podjęcia się naprawy xD

  2. #1802
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta QV Line, 1,4 Multiair, 170km, LPG
    Postów
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał wloczykij Zobacz post
    w takim razie jasno wychodzi w kogo alfa powinna celować jako target a kto jest jedynie garstką dziwolągów z zachciankami oderwanymi od rzeczywistości.

    Rynek chce alfy "normalnej", czyli bezproblemowej w eksploatacji, wycenionej na poziomie konkurencji, z dobrym leasingiem, praktycznej, nieprzesadnie awaryjnej. Wysokie moce i karbonowe wały mogą sobie być w topowych wersjach ale rynek chce taniego fwd w 150km.

    To co ma odróżniać alfę od reszty dupowozów to stylistyka. Tylko tyle.

    To, że kilku krzykaczy chce fikuśnego auta, którego i tak nawet używanego nie kupią (bo za drogie w naprawie) to kogo to obchodzi?

    Edit:

    Zanim ktoś znowu napisze, że to przecież "alfa" i ona nie służy do przewożenia bułek i że dlaczego nie zażyczę sobie lamborghini w kombi z 1.5 pod maską odpowiadam - bo "alfa" nie ma obecnej żadnej renomy, nie cieszy się szacunkiem i nie jest nawet w ulamku silna aby iść "swoją drogą" i robić takie auta na jakie ma ochotę.


    Tak na prawdę alfa jest wydmuszką obecnie. Rzekoma "legenda" i "sportowa historia" są co najwyżej głodnymi kawałkami dla frajeerów.
    100% prawdy

  3. #1803
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    59

    Domyślnie

    Ta dyskusja o Alfie przypomina mi trochę Polaków zdanie o Polsce. Każdy narzeka że się psuje, że rdzewieje że drogo, ale jak ktoś śmie obrazić i zaatakować to gotowi jesteśmy zabić. tak samo jak z naszym krajem. Może to mamy gdzieś w genach

  4. #1804
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.4 Q-TRONIC FWD
    Postów
    244

    Domyślnie

    To nie tak. Jak ktoś się ośmieli najprawdziwszych Polaków lub Polskę skrytykować to jest wyzywany od zdrajców, targowicy, volksdeutchów i kolaborantów.

    Tutaj powyższe obelgi przeobrażają się w motojanuszy, prostaków, miłosników dupowozów

  5. #1805
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Ta dyskusja nie ma sensu, -jak komuś Alfa się nie podoba, to powinien ją sprzedać (jeśli jeszcze ma) i kupić inne auto, które mu odpowiada. Jeśli Alfa w kimś nie budzi emocji, nie sprawia mu przyjemności z jazdy- trudno, jego problem, taki się urodził i tak mu zostanie. Są jeszcze auta mniej "racjonalne" od Alfy i mają racje bytu na rynku. Ale chciałem przypomnieć niektórym co to za forum i stwierdzenia typu "garstka dziwolągów z zachciankami oderwanymi od rzeczywistości" czy "kilku krzykaczy od fikuśnego auta"są chamskim obrażaniem większości forumowiczów.

  6. #1806
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Mniejszości uzytkownikow, ponad 90% użytkowników zarejestrowała się na tym bo szukała pomocy technicznej. Jestem tu prawie 10 lat i prawdziwych miłośników marki jest tu promil z ogólnej liczby użytkowników. Większość to przypadkowi posiadacze alfy i pseudo miłośnicy.

  7. #1807
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.4 Q-TRONIC FWD
    Postów
    244

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfist Zobacz post
    Ta dyskusja nie ma sensu, -jak komuś Alfa się nie podoba, to powinien ją sprzedać (jeśli jeszcze ma) i kupić inne auto, które mu odpowiada. Jeśli Alfa w kimś nie budzi emocji, nie sprawia mu przyjemności z jazdy- trudno, jego problem, taki się urodził i tak mu zostanie. Są jeszcze auta mniej "racjonalne" od Alfy i mają racje bytu na rynku. Ale chciałem przypomnieć niektórym co to za forum i stwierdzenia typu "garstka dziwolągów z zachciankami oderwanymi od rzeczywistości" są chamskim obrażaniem większości forumowiczów.
    Odwracasz kota ogonem i to tak bez nawilżania. Pytanie czy celowo czy faktycznie nie rozumiesz o czym jest rozmowa. Nie mówimy o obecnie posiadanych autach tylko o polityce FCA i przyszłości alfy. Ja lubię swoją alfę i chciałbym aby 159 miala następcę, normalne auto z unikalną stylistyka.

    Zarządowi natomiast alfy się ubzduralo że jest premium Sport i wielkie zdziwienie że rynek nie podziela tego poglądu xD

    I jak mantra powtarzane słowo "emocje". To w ogóle coś jeszcze znaczy czy to tylko wytrych na wypadek braku argumentów?

    Aha - jak typ wyżej nazwał ludzi nie jezdzacych alfami "prostakami" to już nie było obrażanie i to było ok, tak?
    Ostatnio edytowane przez Wloczykij ; 18-11-2019 o 12:40

  8. #1808
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    145 1.7 16v '94, Gtv 3.2 V6 '03, Spider 1.6 '78
    Postów
    33

  9. #1809
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfist Zobacz post
    Ta dyskusja nie ma sensu, -jak komuś Alfa się nie podoba, to powinien ją sprzedać (jeśli jeszcze ma) i kupić inne auto, które mu odpowiada
    To chyba też nie tak, to znaczy, że jak ma się Alfę to nie można powiedzieć, że coś można by było poprawić, czy już pomijając sam samochód, z którego ja jestem zadowolony, ale w przypadku, jeżeli ktoś skrytykuje coś racjonalnie, albo powie, że to można by było poprawić to już nie może, czyli ogólnie na forum można pisać same psalmy chwalebne? To chyba też nie tędy droga

  10. #1810
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.4 Q-TRONIC FWD
    Postów
    244

    Domyślnie

    Było już info o "liftingu" wklejane kilka stron temu. Taki lifting, że znowu trzeba będzie się bawić w "gdzie jest Wally" i wskazywać elementy kokpitu które świadczą o aucie poliftowym

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory