Temat: Fatalna sprzedaż Alfy Romeo. Co się dzieje?

  1. #1821
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Brak argumentów drugiej strony nigdy mnie nie satysfakcjonuje ale wiem, ze niektórzy na argumentu po prostu nie potrafią dyskutować, a ludzi z argumentami wyzywają od jakże ostatnio modnego słowa "hejterzy"

  2. #1822
    Użytkownik Świeżak Avatar milkes
    Dołączył
    08 2019
    Mieszka w
    lubuskie,dolnośląskie
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 jtdm
    Postów
    112

    Domyślnie

    sprzedaz idzie slabo bo ludzie maja powywracane w dupach i oczekuja duzo wersji modelowych o przystepnych cenach. Kumpela kupila Kuge nowke za 100k i zrobilaby to pewnie jeszcze raz, bo raz ze trafila na lepsza wersje wyposazenia w cenie bazy a dwa ze Stelvio w zyciu nie bedzie tyle kosztowac jako nowy. A to ze Kuga sie gorzej prowadzi nie kazdego musi odstraszac - fajny, duzy, rodzinny suvik i nawet ladny. Za bardzo na sile AR probuje sie pozycjonowac jako premium, owszem moze i jest, ale w oczach klienta to droga zabawka o niepewnej przyszlosci, slabym marketingiem i z niechlubnymi legendami.
    Polowa tego tematu na smietnik, bo to takie gdybanie w sumie i walki slowne.
    Osobiscie i tak bede sie nastawial na Giulie, bo to uliczny rarytas i to mi sie podoba, pomimo jej oczywistych wad.

  3. #1823
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    W208 2.3
    Postów
    121

    Domyślnie

    Mnie nie przekonują natomiast Twoje argumenty.Napisalem ostatni post w ten sposób ponieważ wyczułem z jakim typem przeciwnika w dyskusji mam do czynienia-typem nieomylnym(wg siebie)..Jesli zauważyłeś nie bije ślepo pokłonów w stronę działań FCA co do Alfy.Apeluje tylko o troche pokory i dystansu bo spora cześć osób zachowuje się jakby miała insidera w zarządzie,skończone MBA oraz niezliczone certyfikaty z nieomylności oraz wspaniałości.I wtedy to jest ściana.
    Ostatnio edytowane przez Emil ; 18-11-2019 o 17:12

  4. #1824
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    To, ze Cię nie przekonują argumenty drugiej strony to nie znaczy, ze ta druga strona "hejtuje". Nie chcesz brać udziału w dyskusji to przecież nikt nie zmusza. To samo inni piszący, że dyskusja nie ma sensu. Nie ma ale wchodzą i czytają...

    Cytat Napisał milkes Zobacz post
    sprzedaz idzie slabo bo ludzie maja powywracane w dupach i oczekuja duzo wersji modelowych o przystepnych cenach.
    Może niekoniecznie w przystępnych cenach bo w klasie premium też już tak modelowo namieszanie, ze się połapać czasem nie idzie. Na przykładzie konkurencji w którą celuje Alfa

    BMW kiedyś miałeś serie 3, 5 i 7 oraz przez chwile 6 i 8.

    Teraz masz tak
    Seria 1 hatchback
    Serie 2 coupe, cabrio i jakiś pokemon o nazwie gran touer
    Serie 3 sedan i kombi
    Serie 4 coupe, sedan i cabrio
    Serie 5 sedan/kombi
    Serie 6
    Serie 7
    Serie 8
    Seria X, X1, X2, X3, X4, X5, X6 i X7
    Seria Z Z4
    Seria i i3 i i7

    Wychodzi koło 25 wariantów nadwoziowych w jednej marce. Dla mnie przerost formy nad treścią ale skoro tego oczekuje rynek?
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 18-11-2019 o 17:17

  5. #1825
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Skecze komediowe też nie mają sensu, a jednak ludzie oglądają
    ... large brakes, turbos, alu rims, aero…everything large as if there was something small to compensate for.

  6. #1826
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Taka forma masochizmu, dyskusja mi nie odpowiada ale będę uczestniczył. W temacie o polityce pisory nie chcą już odpisywać to atencja zwrócę tutaj

  7. #1827
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    to nie ja się tu nagminnie udzielam Produkując 100 zbędnych stron w temacie który zmieściłby się na 30

    PS. obiecuję już tu nie pisać przez jakiś czas, wybacz że przerwałem Stand Up
    ... large brakes, turbos, alu rims, aero…everything large as if there was something small to compensate for.

  8. #1828
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wloczykij Zobacz post
    ??? To do mnie? skąd pomysł że mam problem ze swoim egzemplarzem?

    Z resztą, whatever. Lubię swoją alfę i chciałbym mieć możliwość kupna następcy 159 w kombi. Niestety takowej możliwości nie posiadam
    Nie no, nie masz i nie miałeś
    https://www.forum.alfaholicy.org/159...ml#post2180315

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Rozumiem, że kolejnym warunkiem zakupu alfy jest prócz wyrafinowanego gustu dyplom z mechaniki aby samemu go naprawiać? W reklamie powinno się pojawić haslo "Brak gwarancji, nie bądź nieudolny i naprawiaj swoje auto sam!"
    Przecież tego nie napisałem.
    Uważam tylko, że wylewanie żali za swój taki, a nie inny egzemplarz, jest słabe.

    Zamiast dyskutować merytorycznie, urządzacie sobie personalne wycieczki i tworzycie jakiś krzywy obraz Alfaholika, żeby podbić swoje ego. Z takimi problemami to do psychologa. Panowie idealni.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  9. #1829
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Zaiste, ciekawe że widzisz tylko personalne wycieczki oraz podbijanie ego ze strony krytykujących. Od początku tego tematu tylko jedna grupa podbija sobie tu ego wyborem auta i drwi z wyborów innych użytkowników. To jedno, a drugie rozumiem, ze teraz schodzimy do poziomu wytykania sobie, kto miał więcej problemów z Alfą? Oj było by ciekawie jak by prześledzić tematy zatwardziałych obrońców marki

    Już tu kiedyś pytałem czy jest jakaś definicja alfaholika? Bo mi się kojarzy to nazewnictwo z innym zaczynającym się na a, a kończącym na holik. Oni tez nigdy nie widzą problemu w swoim zachowaniu
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 18-11-2019 o 18:03

  10. #1830
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,549

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Serie 4 coupe, sedan i cabrio
    Nie ma 4 w sedanie. Gran Coupe to liftback

    Wysłane z mojego moto g(7) plus przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Sprzedaż Alfy
    Utworzone przez Sulerz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 16:30
  2. Sprzedaż Alfy Romeo w 2010r.
    Utworzone przez TILT w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory